Jump to content

OnePlus 8T


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://imgur.com/a/yse5l7V

 

Μόλις έφτασε και το skin από dbrand.

 

13/11/2020 Mississauga Canada

18/12/2020 Salonica

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια χαρά και χρόνια πολλά σε όλους.

 

Αν και νομίζω το έχουμε ξανασυζητήσει (αλλά δεν το θυμάμαι), μπορεί κάποιος από τους κατόχους να επιβεβαιώσει πως η συσκευασία περιλαμβάνει και θήκη?

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά και χρόνια πολλά σε όλους.

 

Αν και νομίζω το έχουμε ξανασυζητήσει (αλλά δεν το θυμάμαι), μπορεί κάποιος από τους κατόχους να επιβεβαιώσει πως η συσκευασία περιλαμβάνει και θήκη?

 

Δεν το έχω παραλάβει ακόμα αλλά σε όσα βίντεο έχω δει έχει μέσα το κουτί μια διαφανή.

 

Και το λέει και στο site της εταιρείας.

 

OnePlus 8T

Warp Charge 65 Power Adapter

Warp Charge Type-C to Type-C Cable

Quick Start Guide

Welcome Letter

Safety Information and Warranty Card

LOGO Sticker

Case

Screen Protector

SIM Tray Ejector

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα και από εδώ

Αύριο θα είμαι κάτοχος της συσκευής να δουν τι λέει και αυτή !!

 

Υποστηρίζει ασύρματη φόρτιση ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, με το καλό!

 

Όχι, δεν υποστηρίζει. Πως και δεν το είχες δει πριν την παραγγείλεις; Είναι από τα σημαντικά "παράπονα" στα διάφορα reviews που κυκλοφορούν.

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους. Είμαι σχεδόν έτοιμος να παραγγείλω το 8t (η επόμενη επιλογή είναι το Mi10t pro) αλλα με τρεναρε λιγο το θεμα με το 5g. Μίλησα πριν απο λίγο με το chat της oneplus και μου είπαν ότι η διαδικασία ενεργοποίησης του 5g μέσω pc ισχύει μόνο για το 8 κ το 8pro. Για το 8t είναι out the box 5G ready. Κάποιος κάτοχος να μου πει μια γνώμη; Η άλλη λύση είναι να παω στο mi 10t pro.. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Είναι κανονικά 5G, απλά οι πάροχοι δεν έχουν ανοίξει ακόμα όλες τις συχνότητες για αυτό είναι λίγες οι συσκευές που υποστηρίζουν την τεχνολογία προς το παρόν, με τόν καιρό όταν θα ανοίξουν και οι άλλες συχνότητες θα έχουν πρόσβαση όλες οι συσκευές.
Link to comment
Share on other sites

Είναι κανονικά 5G, απλά οι πάροχοι δεν έχουν ανοίξει ακόμα όλες τις συχνότητες για αυτό είναι λίγες οι συσκευές που υποστηρίζουν την τεχνολογία προς το παρόν, με τόν καιρό όταν θα ανοίξουν και οι άλλες συχνότητες θα έχουν πρόσβαση όλες οι συσκευές.

 

Σ'ευχαριστω! Το έβαλα παραγγελία και ας ελπίσουμε η cosmote να ανοίξει όλες τις συχνότητες σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος από το πρωί

Βλέπω έχει google dialer και όχι της oneplus όπως είχε το oneplus 8 που είχα πριν λίγες μέρες

Είναι κινεζική έκδοση με κινεζικό φορτιστή

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Έχω ένα θέμα που εντοπίζεται λογικά στον αισθητήρα μπροστά που ανιχνεύει οπτική επαφή με κοντινό αντικείμενο κατά τη διάρκεια κλίσης. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα οταν τραβάω από το αυτί μου το κινητό για να δω κάτι στην οθόνη να παραμενει αρκετές φορές μαύρη η οθόνη και να ξεκολλάει δυσκολα... με κουνήματα χεριών μπροστά στον αισθητήρα και ανοιγοκληματα power button... Αγορασμενο από Κοτσοβολο. (Το ίδιο προβλήμα και στο nord n10 που έχω επίσης, από Γερμανο). Το έχει παρατηρήσει κανείς?

Edited by Dejan457
Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/t/guide-fix-enable-5g-and-dss.4206461/

 

Για τους ριψοκίνδυνους, Tested on KB2003 in Poland.

δεν ξέρω εάν έχει νόημα στην παρούσα φάση να το δοκιμάσουμε..

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους. Είμαι σχεδόν έτοιμος να παραγγείλω το 8t (η επόμενη επιλογή είναι το Mi10t pro) αλλα με τρεναρε λιγο το θεμα με το 5g. Μίλησα πριν απο λίγο με το chat της oneplus και μου είπαν ότι η διαδικασία ενεργοποίησης του 5g μέσω pc ισχύει μόνο για το 8 κ το 8pro. Για το 8t είναι out the box 5G ready. Κάποιος κάτοχος να μου πει μια γνώμη; Η άλλη λύση είναι να παω στο mi 10t pro.. Ευχαριστώ.

 

https://forum.xda-developers.com/t/guide-fix-enable-5g-and-dss.4206461/

 

Για τους ριψοκίνδυνους, Tested on KB2003 in Poland.

δεν ξέρω εάν έχει νόημα στην παρούσα φάση να το δοκιμάσουμε..

 

Αν ισχύει αυτό που είπε ο georgeplakias ότι το 8Τ ειναι 5G ready, τότε ποιο το νόημα της διαδικασίας αυτής?

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύει αυτό που είπε ο georgeplakias ότι το 8Τ ειναι 5G ready, τότε ποιο το νόημα της διαδικασίας αυτής?

Αν κατάλαβα καλά από τον παραπάνω σύνδεσμο αυτή είναι διαδικασία για να ξεκλειδώσεις ΟΛΕΣ τις μπαντες 5G. Έχω διαβάσει πάντως για εξωτερικό ότι παίζει κανονικά το 5G,αρκεί βέβαια να έχει πιστοποιηθεί η συσκευή από το εκάστοτε δίκτυο. Το ίδιο δηλαδή με τις δικές μας που να δούμε πότε θα γίνει αυτό. Βέβαια να σημειώσω ότι μίλησα και με cosmote &τους ανέφερα συγκεκριμένα για oneplus, και μου είπαν ότι αφού εισάγεται από επίσημο αντιπρόσωπο (Κωτσοβολος) θα γίνει σίγουρα η πιστοποίηση αλλα δεν ξέρω το πότε.

Σήμερα παραλαμβάνω την συσκευή ετσι κ αλλιώς και θα επανέλθω.

PS. 48 ώρες για παράδοση από την επίσημη ONEPLUS εν μέσω πανδημίας και εορτών...Απλά συγκλονιστικο!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά από τον παραπάνω σύνδεσμο αυτή είναι διαδικασία για να ξεκλειδώσεις ΟΛΕΣ τις μπαντες 5G. Έχω διαβάσει πάντως για εξωτερικό ότι παίζει κανονικά το 5G,αρκεί βέβαια να έχει πιστοποιηθεί η συσκευή από το εκάστοτε δίκτυο. Το ίδιο δηλαδή με τις δικές μας που να δούμε πότε θα γίνει αυτό. Βέβαια να σημειώσω ότι μίλησα και με cosmote &τους ανέφερα συγκεκριμένα για oneplus, και μου είπαν ότι αφού εισάγεται από επίσημο αντιπρόσωπο (Κωτσοβολος) θα γίνει σίγουρα η πιστοποίηση αλλα δεν ξέρω το πότε.

 

ΟΚ. Πάντως βλέπω είναι θέμα αυτό με το 5G ρε ****το (αυτό βλέπω και για τα 8/8pro). Περίεργο, θα περίμενε κανείς να είναι κάτι απλούστερο. Anyway, φαντάζομαι έχει να κάνει με το ότι είναι τόσο καινούρια η τεχνολογία και υπάρχουν hick-ups στη διαδικασία.

 

Σήμερα παραλαμβάνω την συσκευή ετσι κ αλλιώς και θα επανέλθω.

PS. 48 ώρες για παράδοση από την επίσημη ONEPLUS εν μέσω πανδημίας και εορτών...Απλά συγκλονιστικο!!!

 

Με το καλό να παραλάβεις!

Εγώ έχω απογοητευθεί (τo Lunar Silver που θέλω είναι για πάνω από 10ημερες Out of Stock στο επίσημο site) και σκέφτομαι μήπως εγκαταλείψω την προσπάθεια και περιμένω για το 9 το Μάρτιο. Θα δούμε.

 

UPDATE: Μεγάλη μπουκιά φάε, μεγάλη κουβέντα μην πεις. Το βρήκα διαθέσιμο στο γερμανικό Amazon και το πήρα με τιμολόγιο στα 524 ευρώ.

Θα αποχωριστώ επιτέλους το OP3 μετά από 4+ χρόνια..

Edited by hsigma

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους.

 

Να ρωτήσω, τελικά έχει βρει κάποιος USB C to 3.5mm adapter που να παίζει καλά με το 8T?

Διαβάζω διάφορα ότι δεν παίζουν όλα τα καλώδία και θέλει νομίζω κάτι DAC και κάτι τέτοια τα οποία δεν τα γνωρίζω, οπότε διστάζω να παραγγείλω έτσι τα "τυφλά"...

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους.

 

Να ρωτήσω, τελικά έχει βρει κάποιος USB C to 3.5mm adapter που να παίζει καλά με το 8T?

Διαβάζω διάφορα ότι δεν παίζουν όλα τα καλώδία και θέλει νομίζω κάτι DAC και κάτι τέτοια τα οποία δεν τα γνωρίζω, οπότε διστάζω να παραγγείλω έτσι τα "τυφλά"...

 

Χρόνια πολλά σε όλους. Αυτό μου είχαν απαντήσει από την oneplus όταν είχα ρωτήσει για αυτό που πουλάνε αυτοί, το οποίο το έχω παραγγείλει και το περιμένω.

Οποίος γνωρίζει και μπορεί ας εξηγήσει παραπανω.

 

""I certainly understand your query regarding the adapter that you need to confirm with us .Yes as per your query if you buy the adapter it will work.

If using Type-C digital earphone, then output digital signals. If using Type-C analog earphone, then output analog signals, our phone can recognize it automatically. The final signals come out from earphone is analog signal. Digital earphone intergrated a DAC conversion IC. The analog earphone uses the codec on the mobile phone.""

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ομολογώ πως δεν πολυκατάλαβα την απάντηση.

Δεν ξέρω, έχω μπερδευτεί.

Είχα πετύχει και αυτό

https://forums.oneplus.com/threads/oneplus-8-type-c-to-3-5mm-jack.1234183/ που βέβαια είναι για το σκέτο το 8αρι, αλλά όπως και να έχει, έναν προβληματισμό τον δημιουργεί.

Ελπίζω να παίζει ΟΚ σε σένα, όταν παραλάβεις ενημέρωσέ μας.

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους!!! Σήμερα παρέλαβα το τηλέφωνο. Πρωτοχρονιατικο δώρο!!!! Ακόμα το στήνω. Άψογες πρώτες εντυπώσεις (μετάβαση από το 6). Πολύ ωραία οθόνη, πολύ καλός ήχος, ταχύτητα σφαίρα. Δεν έχω κάτι να πω που δεν έχει ήδη ειπωθεί. Δεν έχω πολλές τεχνικές γνώσεις.

Όσο αφορά το adapter για τα ακουστικά θα το παραλάβω από Δευτέρα και θα σας πω.

Να ρωτήσω αν κάποιος ξέρει. Έχω μέσα δύο sim. Η πρώτη κύρια είναι που χρησιμοποιω για κλήσεις και έχει και δεδομένα. Η δεύτερη είναι απλώς να με καλούν. Σε επανεκκίνηση του τηλεφώνου είχα ανοικτά δεδομένα και συνδέθηκε και με τη δεύτερη κάρτα με αποτέλεσμα να με χρεώσει 2€ γιατί ενεργοποιηθηκε ημερήσιο πακέτο δεδομένων. Στο 6 δεν γινόταν αυτό. Μπορώ κάπως να το αποφύγω;

Μου το έκανε πάλι χωρίς επανεκκίνηση... Δεν ξέρω τι συνδέεται..

Καλή χρονια να εχουμε όλοι!!!!

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Από τις ρυθμίσεις μπορείς να ορίσεις από πια κάρτα σιμ θα έχεις δεδομένα στο τηλέφωνο
Link to comment
Share on other sites

Από τις ρυθμίσεις μπορείς να ορίσεις από πια κάρτα σιμ θα έχεις δεδομένα στο τηλέφωνο

 

Το έχω ήδη κάνει. Πήρα τη Vodafone να το ρυθμίσουμε.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Το εχει δοκιμασει κανεις με android auto? Λειτουργεί σωστα?

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Ομολογώ πως δεν πολυκατάλαβα την απάντηση.

Δεν ξέρω, έχω μπερδευτεί.

Είχα πετύχει και αυτό

https://forums.oneplus.com/threads/oneplus-8-type-c-to-3-5mm-jack.1234183/ που βέβαια είναι για το σκέτο το 8αρι, αλλά όπως και να έχει, έναν προβληματισμό τον δημιουργεί.

Ελπίζω να παίζει ΟΚ σε σένα, όταν παραλάβεις ενημέρωσέ μας.

 

Παρέλαβα σήμερα. Μια χαρά παίζει. Με τα προηγούμενα ακουστικά της oneplus που είχαν 3.5 mm jack. Και κλήση απάντησα κανονικά και η μουσική ακούγεται κανονικά. Αν χάνει κάτι σε ποιότητα η μουσική δεν μπορώ να το ξεχωρίσω.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 8T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...