Jump to content

Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την πέρασα και εγώ. Δεν είδα κάποια αλλαγή. Με την 13 πάει και το όνομα Enchanced. Μόνο λόγια οι Κινέζοι....

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γρήγορη αμπαλη απορία. 

Δεν μπορώ να βρω πως πάω στις εγκατεστημενες εφαρμογές ώστε να τις τραβήξω στην επιφάνεια εργασίας για συντόμευση. Πχ έχω το messenger αν θέλω ν στείλω μήνυμα πρέπει να μπω στο fb και μετά από εκεί να πατήσω πάνω να μπει στη προέκταση. Η άλλο παράδειγμα έχω την adidas πρέπει η να κάνω αναζήτηση στο playstore και να πατήσω άνοιγμα από κει η εναλλακτικα να μπω στις ρυθμίσεις πάνω δεξιά από εκεί ρυθμίσεις εφαρμογών και να την ανοίξω αποκεί που είναι όλες. Δεν έχει κάποια συντόμευση πλήκτρων να μου βγάζει τον μενού που είναι όλες μαζεμένες και μετά να την πετάξω στην επιφάνεια? 

Edited by aaaaztek84
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γρήγορη αμπαλη απορία. 
Δεν μπορώ να βρω πως πάω στις εγκατεστημενες εφαρμογές ώστε να τις τραβήξω στην επιφάνεια εργασίας για συντόμευση. Πχ έχω το messenger αν θέλω ν στείλω μήνυμα πρέπει να μπω στο fb και μετά από εκεί να πατήσω πάνω να μπει στη προέκταση. Η άλλο παράδειγμα έχω την adidas πρέπει η να κάνω αναζήτηση στο playstore και να πατήσω άνοιγμα από κει η εναλλακτικα να μπω στις ρυθμίσεις πάνω δεξιά από εκεί ρυθμίσεις εφαρμογών και να την ανοίξω αποκεί που είναι όλες. Δεν έχει κάποια συντόμευση πλήκτρων να μου βγάζει τον μενού που είναι όλες μαζεμένες και μετά να την πετάξω στην επιφάνεια? 
Θα πας σε αυτή τη ρύθμιση και θα επιλέξεις το συρτάρι εφαρμογών. add403c9c52afe82b6d1c998219ea6f5.jpg

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ξέρετε πάντως ότι andoid δεκατρία δε θα πάρουν οι συσκευές από ότι γράφουν ξένα site. Έπρεπε να πηγαίνει τουλάχιστον τέσσερα χρόνια η υποστήριξη άντε τουλάχιστον τρία.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Από σειρά Xiaomi 11T & 11T Pro και μετά ισχύει αυτό με 3ετή υποστήριξη συν ένα χρόνο επίπεδα ασφαλείας. Ούτε τα Mi 11 & 11i θα λάβουν τριετή υποστήριξη...το χει δηλώσει η ίδια η εταιρεία.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το δικό μου Mi 10 T το έδωσα πριν λίγες μέρες μετά από περίπου 18 υπέροχους μήνες μαζί του. Είμαι από τον Γενάρη με το Mi 11i 8/256 ξετρελαμένος. Τέτοια σμουθ συσκευή δεν έχω ξανά πιάσει στα χέρια μου. Τα Samsung με λειτουργία full gestures είναι δυο κλάσεις κάτω όλο σπασίματα στις διάφορες μεταβάσεις στο menu κι όχι μόνο. Το φιλαράκι μου με το s21u 12/256 έχει χαζεψει με το πώς πάει το Mi 11i τελείως μπάλα οπουδήποτε σε internet browsing insta Face οπουδήποτε είναι όλα τόσο ομαλά και γρήγορα ταυτόχρονα. Ας παραμείνει έτσι ( το πήρα με MIUI 12.5 και με το 13 έγινε ακόμη καλύτερη η συσκευή) και δεν με νοιάζουν ούτε τα updates η συσκευή είναι φανταστική!!! 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε νέο update!!
Για ποιο μιλάς;

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

On 9/6/2022 at 8:09 ΠΜ, supermario said:

Για ποιο μιλάς;

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για την 13.0.7.0

Από το Bosch Com 607(2000) και 23 κινητά στο Samsung Galaxy S10 (2017)!:D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξέρει κάποιος επειδή θέλω να αλλάξω μπαταρία που μπορώ να βρω κ αν κάνουν κ τοποθέτηση...? Το έχω 18 μήνες κ βλέπω ότι έχει αρχίσει να τα ...φτύνει...

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολα ως απίθανο να βρεις γνήσια μπαταρία ή oem που να είναι καλύτερη από αυτήν που έχεις τώρα, ίσως από AliExpress καμία nohon, επίσης πολύ δύσκολο μου φαίνεται να έχει χαλάσει τόσο γρήγορα η μπαταρία ίσως έκανες κακές φορτίσεις.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δηλ δεν αξίζει να πάρω μια από αυτές που έχουν στο Σκρουτζ κ να παω κάπου να μου τη βαλουν ...?

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται δεν αξίζει το 99% που κυκλοφορούν στο Σκρουτζ είναι μαϊμού, καλύτερη επιλογή AliExpress.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξέρει κάποιος επειδή θέλω να αλλάξω μπαταρία που μπορώ να βρω κ αν κάνουν κ τοποθέτηση...? Το έχω 18 μήνες κ βλέπω ότι έχει αρχίσει να τα ...φτύνει...

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Δεν αλλάζεις μπαταρία στους 18 μήνες... Κάτι άλλο θα φταίει.

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι δεν κρατάει καθόλου η μπαταρία...απλά εκεί που κράταγε σχεδόν 2 μέρες τώρα με έντονη χρήση μπορεί να μην κράτα ούτε μέρα...έχει μειωθεί η απόδοση της ..αυτό λέω

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι δεν κρατάει καθόλου η μπαταρία...απλά εκεί που κράταγε σχεδόν 2 μέρες τώρα με έντονη χρήση μπορεί να μην κράτα ούτε μέρα...έχει μειωθεί η απόδοση της ..αυτό λέω

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Καμία μπαταρία δεν κρατάει 2 μέρες. Δεν υπάρχει λόγος να κρατάει τόσο. Γιατί υποτίθεται τις ώρες που ξεκουραζόμαστε το φορτίζουμε το κινητό. Εγώ φορτίζω το κινητό 2 φορές τη μέρα, αλλά του πίνω το αίμα... Δεν έχει να κάνει ..
Έχε υπόψη σου ότι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να μην δεις καμιά διαφορά με την καινούργια μπαταρία, και να πάνε τσάμπα οι προσδοκίες σου. Διότι σε καμία περίπτωση δε θα έχει πέσει 50% η απόδοση της. Και αν έχει πέσει σ ένα μικρό ποσοστό 5-7% δεν θα γίνει αντιληπτό στην καθημερινή χρήση της.

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Αυτό που παρατηρώ είναι μια μείωση στη διάρκεια της μπαταρίας από τότε που ήταν καινούργιο....ίσως να είναι 20-30 %....δεν είμαι σίγουρος ..ούτε φυσικά 18 μήνες που το έχω κάθομαι να κάνω ....καλές η κακές.... φορτίσεις...όπως τύχει...

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έβαλα την 13.0.7.0 πριν μια εβδομάδα. ( Δεν ειδα καμία διαφορά στη μπαταρία) Εχω συνεχεια ανοιχτα data-location και Bluetooth λογω ρολογιού Huawei GT2 pro) Κραταει περιπου 2 μέρες. Δεν παιζω games και εχω μειώσει το rephrase rate της οθόνης από τα 140 στα 90Hz.

 

Εχω θεμα με τα χρώματα του μενού ρυθμίσεων Δεν φαίνονται ποια είναι ενεργά και ποια όχι.

Πως τα αλλαζω. Χρησιμοποιώ Nova launcher εδω και χρόνια. Δεν ξερω απο που μπορω να τα αλλαξω.

1656059811105.jpg

Edited by Iannis
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Iannis said:

Παίδες έβαλα την 13.0.7.0 πριν μια εβδομάδα. ( Δεν ειδα καμία διαφορά στη μπαταρία) Εχω συνεχεια ανοιχτα data-location και Bluetooth λογω ρολογιού Huawei GT2 pro) Κραταει περιπου 2 μέρες. Δεν παιζω games και εχω μειώσει το rephrase rate της οθόνης από τα 140 στα 90Hz.

 

Εχω θεμα με τα χρώματα του μενού ρυθμίσεων Δεν φαίνονται ποια είναι ενεργά και ποια όχι.

Πως τα αλλαζω. Χρησιμοποιώ Nova launcher εδω και χρόνια. Δεν ξερω απο που μπορω να τα αλλαξω.

1656059811105.jpg

Λογικά πρέπει να φταίει το θέμα που χρησιμοποιείς.... Δοκίμασε να αλλάξεις θέμα. 

Link to comment
Share on other sites

On 24/6/2022 at 5:36 ΜΜ, geotzia said:

Λογικά πρέπει να φταίει το θέμα που χρησιμοποιείς.... Δοκίμασε να αλλάξεις θέμα. 

Ευχαριστώ παλικαρι

Άλλαξα θέμα και όλα ΟΚ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα ξέρει κανείς πώς ενεργοποιουμε το νέο control center στην 13.0.8; Στην 13.0.6 λειτουργούσε τώρα όχι 

Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξέρει κανείς πώς ενεργοποιουμε το νέο control center στην 13.0.8; Στην 13.0.6 λειτουργούσε τώρα όχι 
Ευχαριστώ 
Δεν έχω την ίδια συσκευή, αλλά αυτό παρακάτω δεν υπάρχει πλέον; 4398f07cfb69f72e486dafbb20331a0b.jpg
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, conan1 said:

Δεν έχω την ίδια συσκευή, αλλά αυτό παρακάτω δεν υπάρχει πλέον; 4398f07cfb69f72e486dafbb20331a0b.jpg

Αυτό υπάρχει αλλά είχε αλλάξει στην 13. Τώρα γύρισε σαν την 12.5. 

Link to comment
Share on other sites

Και στην 12.5 έτσι ήταν. Είχε επιλογή.
Μάλλον δεν κατάλαβα τι πρόβλημα υπάρχει;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...