Jump to content

Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κ δεν χαίρεσαι; Αν δεν θες να δεις μείωση στην διάρκεια της μπαταρίας μέχρι να βγει νεότερη από την τρέχουσα που να διορθώνει το θεμα της μπαταρίας , μην αναβαθμίζεις! 
Μια χαρά είναι τελικά η αυτονομία. Τις πρώτες μέρες έπεφτε γρήγορα όντως η μπαταρία με τη 13 αλλά πλέον είναι στα επίπεδα της 12.5

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παίδες έχω θέμα με το στάτους του δικτύου. Δεν μου δείχνει 5g. Μόνο 4g+ σε ίδιο σημείο που είχε 5g

Xiaomi Mi10T PRO
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παίδες έχω θέμα με το στάτους του δικτύου. Δεν μου δείχνει 5g. Μόνο 4g+ σε ίδιο σημείο που είχε 5g
Υπάρχουν περιοχές που το 5G φαίνεται μόνο ως όνομα, και είναι καλυμμένο 4G. Υπάρχουν και περιοχές που το 5G έχει διπλάσια ταχύτητα από το 4G. Η αλήθεια είναι ότι είτε είσαι με το ένα δίκτυο είτε με το άλλο, πρακτικά διαφορά δε θα δεις. Το πραγματικό 5G είναι overkill στα κινητά. Επίσης καταναλώνει τη μπαταρία σαν νεράκι.


Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά εχει κρυφές εφαρμογές η 13?? 

Και πως μπαίνουν... Αυτο με την κουρτίνα το βρήκα αν έχει αλλα.

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχετε και εσείς πρόβλημα με το WiFi calling? Είμαι βονταφον μπαίνει μια φορά κανονικά μόλις φύγω απο το ενα wifi και πάω σε άλλο δεν ξανα συνδέεται με τπτ μονο με επανεκκίνηση,ακομα και στο ιδιο δίκτυο αν ξαναγυρίσω τπτ..

Εχει κανεις καμια.λυση? Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχετε και εσείς πρόβλημα με το WiFi calling? Είμαι βονταφον μπαίνει μια φορά κανονικά μόλις φύγω απο το ενα wifi και πάω σε άλλο δεν ξανα συνδέεται με τπτ μονο με επανεκκίνηση,ακομα και στο ιδιο δίκτυο αν ξαναγυρίσω τπτ..
Εχει κανεις καμια.λυση? Ευχαριστώ πολύ
Δεν είναι απαραίτητο ότι θα σε γυρίσει σε VoWifi. Αν έχεις καλό σήμα κινητής, θα κρατήσει το voLTE.

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MeddlingMageGR said:

Δεν είναι απαραίτητο ότι θα σε γυρίσει σε VoWifi. Αν έχεις καλό σήμα κινητής, θα κρατήσει το voLTE.

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν εχω σήμα δλδ χάνω κλήσεις ,και ούτε να πάρω μπορώ.. αν κανω επανεκκίνηση συνδέεται κατευθείαν

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, chrispetses said:

Δεν εχω σήμα δλδ χάνω κλήσεις ,και ούτε να πάρω μπορώ.. αν κανω επανεκκίνηση συνδέεται κατευθείαν

Εχω μιλήσει με βονταφον και έχω κάνει επαναφορά δικτύου εκαναν κατι λεει στο δίκτυο αλλα τπτ . Κανενα σημα ..

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρε παιδιά μια βοήθεια πως βγάζω/απενεργοποιώ το google από το swipe up . Παλεύω μιά ώρα κάηκα δεν βρίσκω άκρη. 

 

(Αυτό που όταν κάνεις στην επιφάνεια εργασίας swipe up σου πετάει το google) 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια βοήθεια πως βγάζω/απενεργοποιώ το google από το swipe up . Παλεύω μιά ώρα κάηκα δεν βρίσκω άκρη. 
 
(Αυτό που όταν κάνεις στην επιφάνεια εργασίας swipe up σου πετάει το google) 
Για βάλε καμιά φωτογραφία γιατί εμένα δεν πετάει τίποτα ...

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@aaaaztek84

Εδώ είσαι...πας ρυθμίσεις, αρχική οθόνη και κλείνεις τον διακόπτη που είναι πράσινος στην προκειμένη περίπτωση και είσαι κομπλέ ✌️

Screenshot_2022-05-25-15-50-20-892_com.miui.home.jpg

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, konakis said:

@aaaaztek84

Εδώ είσαι...πας ρυθμίσεις, αρχική οθόνη και κλείνεις τον διακόπτη που είναι πράσινος στην προκειμένη περίπτωση και είσαι κομπλέ ✌️

Screenshot_2022-05-25-15-50-20-892_com.miui.home.jpg

Θενκς μαν 🤗🤗🤗

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Mi 10T έχω έκδοση 13.0.2.0 μου ήρθε αναβάθμιση ενημέρωση 13.0.6.0 δεν την έκανα,λεω θα τη κάνω μετα οταν πάω σπίτι. Τωρα όμως δεν μου τη βγάζει,ξέρει κανείς τι γίνεται?

On 23/5/2022 at 11:29 ΜΜ, hellasdp said:

Έχουμε νέα ενημέρωση 13.0.6.0 στα 262 mb.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα εχω κατεβάσει την 13.0.6.

Και μλυ λειει να την βαλω στα ίχνη συστήματος.

Πώς το βάζουμε εκει??

Ευχαριστώ πολύ 

Screenshot_2022-06-04-19-38-25-653_com.google.android.documentsui.jpg

Link to comment
Share on other sites

 ηρθε η αναβαθμιση  13.0.6.0   και το τηλεφωνο   Μ10Τ  αλλαξε τελειως προς το καλυτερο..η μπαταρια βελτιωθηκε κατα πολυ  , η φωτεινοτητα μου φαινεται εχει αυξηθει, εφτιαξε και το θεμα με τον αισθητηρα αποστασης οταν μιλας στο τηλεφωνο στο αυτι σου, που ανοιγε  η οθονη και πατουσε διαφορα κουμπια ..ειναι πιο γρηγορο ισως ειναι ιδεα μου, προσθεσε και 3 γιγα μνημη ραμ απο 8 γιγα γραφει +3 ακομα ... στην αρχικη οθονη μου εμφανισε ενα πλαινο  στρογγυλο  κουμπι, που οδηγει σε συντομευσεις , δεν το ειχα πριν.. γενικα βελτιωθηκε παρα πολυ, , σαν να αγορασα καινουριο τηλ....το ειχα αγορασει οκτωβριο του 20, , και σκεφτομουνα να το αλλαξω γιατι με ειχε κουρασει ο αισθητηρας , και η μπαταρια που ειχε πεσει και μεχρι τελος ημερας ειχε ενα 40%με μετρια χρηση, τωρα με την ιδια χρηση, ειναι στο 75%και κρταει και αλλη μερα , παντα για την χρηση που το κανω εγω .., , γενικα  μετα την αναβαθμιση συμπεριφερετε σαν να το αγορασα τωρα..θα το δουμε και στην συνεχεια αν αλλαξει κατι..αλλα αν με ικανοποει ετσι που ειναι , δεν θα τολμησω να βαλω αλλη αναβαθμιση οταν βγει..

Link to comment
Share on other sites

 ηρθε η αναβαθμιση  13.0.6.0   και το τηλεφωνο   Μ10Τ  αλλαξε τελειως προς το καλυτερο..η μπαταρια βελτιωθηκε κατα πολυ  , η φωτεινοτητα μου φαινεται εχει αυξηθει, εφτιαξε και το θεμα με τον αισθητηρα αποστασης οταν μιλας στο τηλεφωνο στο αυτι σου, που ανοιγε  η οθονη και πατουσε διαφορα κουμπια ..ειναι πιο γρηγορο ισως ειναι ιδεα μου, προσθεσε και 3 γιγα μνημη ραμ απο 8 γιγα γραφει +3 ακομα ... στην αρχικη οθονη μου εμφανισε ενα πλαινο  στρογγυλο  κουμπι, που οδηγει σε συντομευσεις , δεν το ειχα πριν.. γενικα βελτιωθηκε παρα πολυ, , σαν να αγορασα καινουριο τηλ....το ειχα αγορασει οκτωβριο του 20, , και σκεφτομουνα να το αλλαξω γιατι με ειχε κουρασει ο αισθητηρας , και η μπαταρια που ειχε πεσει και μεχρι τελος ημερας ειχε ενα 40%με μετρια χρηση, τωρα με την ιδια χρηση, ειναι στο 75%και κρταει και αλλη μερα , παντα για την χρηση που το κανω εγω .., , γενικα  μετα την αναβαθμιση συμπεριφερετε σαν να το αγορασα τωρα..θα το δουμε και στην συνεχεια αν αλλαξει κατι..αλλα αν με ικανοποει ετσι που ειναι , δεν θα τολμησω να βαλω αλλη αναβαθμιση οταν βγει..
Αυτό με τη μνήμη ΡΑΜ δεν είναι καινούργιο. Απενεργοποιήσε το όμως γιατί κάνει το τηλέφωνό πιο αργό

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν βλεπω να ειναι σε κατι πιο αργο..παιχνιδια δεν παιζω , σερφαρω λιγο  μονο ,  ,ειμαι και λιγο στα  σοσιαλ , , βλεπω νοβα και κοσμοτε τβ απο τις εφαρμογες τους, κατα διαστηματα, γενικα δεν υστερει σε κατι που να με κανει να πιστευω οτι καθυστερει σε κατι να ανοιξει η να προχωρησει..προσωπικα οπως δουλευει τωρα δεν το πειραζω καθολου, μεχρι να εμφανισει κατι  που θα μεκανει να αλλαξω γνωμη

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...