Jump to content

Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 ώρες πριν, supermario said:

Δύο ερωτήσεις οποίος γνωρίζει :
1) η 12.5.11 οποίος την πέρασε είχε κάποιο θέμα;
2) έχω το κινητό αγορά από Γερμανό.
Μπορώ να το στείλω κάπου για έλεγχο μπαταρίας κ αλλαγή εννοείτε εντός εγγύησης;
Στο προηγούμενο που είχα ένα Samsung στον χρόνο πάνω είχα παρατηρήσει μεγάλη πτώση μπαταρίας πηγα σε Samsung center το βάλανε στον υπολογιστή - διαγνωστικό κ μετά από έλεγχο μου άλλαξαν την μπαταρία εντός εγγύησης χωρίς να πληρώσω τίποτα.
Με τα Xiaomi έχει κάποιος ασχοληθεί; Υπάρχει αντίστοιχη υποστήριξη;

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Επίσημος προμηθευτής και υπεύθυνος για το service κινητών της Xiaomi στην Ελλάδα, είναι η Infoquest. Πάρε ένα τηλέφωνο εδώ και ρώτησε.

Σχετικά με την 12.5.11 δεν βλέπω να έχει αλλάξει κάτι. Ίσως λίγο η μπαταρία προς το καλύτερο. 

IMG_20220107_171501.jpg

Edited by MeddlingMageGR
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, MeddlingMageGR said:

Επίσημος προμηθευτής και υπεύθυνος για το service κινητών της Xiaomi στην Ελλάδα, είναι η Infoquest. Πάρε ένα τηλέφωνο εδώ και ρώτησε.

Σχετικά με την 12.5.11 δεν βλέπω να έχει αλλάξει κάτι. Ίσως λίγο η μπαταρία προς το καλύτερο. 

IMG_20220107_171501.jpg

Πάντως αυτή την ενημέρωση δεν την βλέπω εγώ. Ακόμα με 12.5.10 είμαι 

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει και η 11 και έχει έρθει μόνο μέσω ΟΤΑ. Στο γνωστό site δεν έχει ανέβει ακόμα. 

IMG_20220107_205808.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχει ανέβει

https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/apollo/stable%20beta/V12.5.11.0.RJDEUXM/

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα 

Έχω το mi 10t pro και τελευταία δουλεύω τις raw φωτογραφίες στο Photoshop.

Πως μπορώ να προσθέσω πληροφορίες για το προφίλ του κινητού?

Στο "Lens Profile" δεν έχει για κινητά. 

Link to comment
Share on other sites

On 7/1/2022 at 9:03 ΜΜ, supermario said:

Έχει ανέβει

https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/apollo/stable%20beta/V12.5.11.0.RJDEUXM/

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

stable beta. Πιάσε το αυγό και κούρευτο.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι beta...
Είναι κανονική κ μάλιστα είδα έχει πολύ καλύτερη μπαταρία από την 1004a4be02fb99faf3c61a0de4b2c452b8.jpg

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, supermario said:

Δεν είναι beta...
Είναι κανονική κ μάλιστα είδα έχει πολύ καλύτερη μπαταρία από την 1004a4be02fb99faf3c61a0de4b2c452b8.jpg

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

πότε θα έρθει με OTA ;  Πάντως στην προηγουμένη το tethering στα 5Ghz το ρημάξανε.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το Mi 10T PRO μου τα έφτυσε. Ξαφνικά έκανε μια επανεκκίνηση μόνο του και έμεινε στην αρχική οθόνη του boot.

Το πήγα για σέρβις στο Γερμανό και περιμένω. 

Δεν ξέρουν ακόμα αν είναι θέμα hardware ή software από μια πρόχειρη ματιά που έριξε ο τεχνικός.

Ίδωμεν.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LOUKASGR said:

Παίδες το Mi 10T PRO μου τα έφτυσε. Ξαφνικά έκανε μια επανεκκίνηση μόνο του και έμεινε στην αρχική οθόνη του boot.

Το πήγα για σέρβις στο Γερμανό και περιμένω. 

Δεν ξέρουν ακόμα αν είναι θέμα hardware ή software από μια πρόχειρη ματιά που έριξε ο τεχνικός.

Ίδωμεν.

 

Α ρε φίλε, μου έχει τύχει και σε εμένα και το γράφω πιο πάνω και τελικά τί λύση έδωσα.... Αχ γιατί δεν ρώταγες πρώτα εδώ πριν το πας? 

 

"Έπαθα κάτι παρόμοιο, παίζοντας με τις γραμματοσειρές στα θέματα. Όταν αλλάζεις γραμματοσειρά το κινητό κάνει επανεκκίνηση. Στην επανεκκίνηση λοιπόν, κόλλησε και δεν άνοιγε. Το άφησα κάνα μισάωρο. Τελικά πατώντας το κεντρικό κουμπί και το κουμπί "κάτω" του ήχου, μπήκε σε Fast mode. Και από κει του έδωσα εντολή να κάνει εκ νέου επανεκκίνηση, και έτσι έστρωσε..."

Edited by MeddlingMageGR
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, MeddlingMageGR said:

Α ρε φίλε, μου έχει τύχει και σε εμένα και το γράφω πιο πάνω και τελικά τί λύση έδωσα.... Αχ γιατί δεν ρώταγες πρώτα εδώ πριν το πας? 

 

"Έπαθα κάτι παρόμοιο, παίζοντας με τις γραμματοσειρές στα θέματα. Όταν αλλάζεις γραμματοσειρά το κινητό κάνει επανεκκίνηση. Στην επανεκκίνηση λοιπόν, κόλλησε και δεν άνοιγε. Το άφησα κάνα μισάωρο. Τελικά πατώντας το κεντρικό κουμπί και το κουμπί "κάτω" του ήχου, μπήκε σε Fast mode. Και από κει του έδωσα εντολή να κάνει εκ νέου επανεκκίνηση, και έτσι έστρωσε..."

Η δικη μου περίπτωση μάλλον είναι διαφορετική. Το κινητό έκανε επανεκκίνηση μόνο του. Εμφάνισε την αρχική οθόνη κατά το boot και έμεινε κολλημένο εκεί, μόνιμα ανοιχτό. Δοκίμασα power button και volume down, μου έβγαλε την οθόνη του fast mode αλλά έμεινε και εκεί κολλημένο.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, LOUKASGR said:

Η δικη μου περίπτωση μάλλον είναι διαφορετική. Το κινητό έκανε επανεκκίνηση μόνο του. Εμφάνισε την αρχική οθόνη κατά το boot και έμεινε κολλημένο εκεί, μόνιμα ανοιχτό. Δοκίμασα power button και volume down, μου έβγαλε την οθόνη του fast mode αλλά έμεινε και εκεί κολλημένο.

Στην οθόνη του Fast Mode δοκίμασες να παίξεις με τα βελάκια μέσω του Volume + - ? Έτσι κάνουμε επιλογές εκεί. Δεν πιάνει η touch screen. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, MeddlingMageGR said:

Στην οθόνη του Fast Mode δοκίμασες να παίξεις με τα βελάκια μέσω του Volume + - ? Έτσι κάνουμε επιλογές εκεί. Δεν πιάνει η touch screen. 

Δεν υπήρχε καμιά επιλογή. Απλά η οθόνη με το logo και τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εχει πάρει κανείς

 miui 13??  Σε εμας ποτε θα έρθει ξέρει κανείς?? 

Ευχαριστώ.

 

Έχουμε κανα νεότερο?? 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, chrispetses said:

Καλησπέρα εχει πάρει κανείς

 miui 13??  Σε εμας ποτε θα έρθει ξέρει κανείς?? 

Ευχαριστώ.

 

Έχουμε κανα νεότερο?? 

Κανείς δεν την έχει πάρει. Περιμένουμε όλοι...

Link to comment
Share on other sites

Με βάση το χρονοδιάγραμμα που είχα διαβάσει πρόσφατα η δικιά μας συσκευή είναι στο δεύτερο γκρουπ λογικά με τις διάφορες πιθανές καθυστερήσεις μέσω ΟΤΑ το βλέπω για Απρίλιο και μετά...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

On 19/1/2022 at 5:45 ΜΜ, chrispetses said:

Καλησπέρα εχει πάρει κανείς

 miui 13??  Σε εμας ποτε θα έρθει ξέρει κανείς?? 

Ευχαριστώ.

 

Έχουμε κανα νεότερο?? 

Ακόμα δεν έχει έρθει η 12.5.11

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kall said:

Ακόμα δεν έχει έρθει η 12.5.11

Έχει έρθει. Την κατεβάζεις από το site. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MeddlingMageGR said:

Έχει έρθει. Την κατεβάζεις από το site. 

Ακριβώς αλλά εμένα ήρθε οτα... 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, MeddlingMageGR said:

Έχει έρθει. Την κατεβάζεις από το site. 

Δεν ξέρω πώς γίνεται αυτό. Ανεξάρτητα όμως, θα έπρεπε να έρχεται σε όλους με οτα. Δεν μπορώ να καταλάβω πώς λειτουργεί ο server της Xiaomi. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα οταν το κουνάω κάπου στην μέση ακούγεται κατι σαν να χτυπάει.τι λέτε να είναι ?? Πρέπει να πάει σέρβις απο Γερμανό αγορά.

Εχω κανα χρόνο ακομα . 

Link to comment
Share on other sites

On 27/1/2022 at 9:46 ΜΜ, chrispetses said:

Καλησπέρα οταν το κουνάω κάπου στην μέση ακούγεται κατι σαν να χτυπάει.τι λέτε να είναι ?? Πρέπει να πάει σέρβις απο Γερμανό αγορά.

Εχω κανα χρόνο ακομα . 

Και σε εμένα συμβαίνει αυτό!

Από το Bosch Com 607(2000) και 23 κινητά στο Samsung Galaxy S10 (2017)!:D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...