Jump to content

Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

47 minutes ago, vtag said:

Ασκώντας πίεση στην οθόνη βγάζει χρώμα από κάτω? 

Γιατί σε όσα τηλέφωνα δοκίμασα σε έκθεση καταστήματος να τα πιέσω σε κανένα δεν αλλοιωνόταν το χρώμα της οθόνης ενώ σε ένα 10Τ και σε Poco X3  που δοκίμασα να ασκήσω πίεση το χρώμα της οθόνης <<χαλούσε>>. 

Το ξέρω πολύ χαζή παρατήρηση αλλά μου έκανε εντύπωση. 

Όχι το δικό μου δεν βγάζει χρώμα. Και το πιέζω με δύναμη...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως απ'την 12.5.6 που είχα, σήμερα μου έβγαλε κατευθείαν την 12.5.10 . Να  υποθέσω ότι είναι η πιο πρόσφατη έτσι; 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εντελώς ξαφνικά εξαφανίστηκε το notification bar... Πρέπει να ανοίξω κάποιο app για να ξανα εμφανιστεί. Μόλις κλείσω το app ξανα εξαφανίζεται. Εχω την 12.5.6. Ξέρει κανείς τίποτα για αυτο; κοίταξα στις ρυθμίσεις είναι ενεργοποιημενη κανονικά.

Στάθης
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, eilio94 said:

Εντελώς ξαφνικά εξαφανίστηκε το notification bar... Πρέπει να ανοίξω κάποιο app για να ξανα εμφανιστεί. Μόλις κλείσω το app ξανα εξαφανίζεται. Εχω την 12.5.6. Ξέρει κανείς τίποτα για αυτο; κοίταξα στις ρυθμίσεις είναι ενεργοποιημενη κανονικά.

Μήπως έχεις Nova Launcher?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. 

Να σας ρωτήσω 

Είμαι κάτοχος του mi 11i, δεν βρήκα κάποιο topic για εμάς και γράφω εδώ που είμαστε και πιο κοντά. 

Όταν κάνω επανάκληση με το Bluetooth της Plantronics αυτή γίνεται πάντα με την SIM1 ενώ η τελευταία κλήση έγινε με την SIM2. 

Πρέπει να επιλέξω να γίνονται οι όλες οι κλήσεις από την SIM2  για να κάνει επανάκληση από αυτή. 

Επίσης δοκίμασα να αλλάξω τις κάρτες SIM στην υποδοχή , πάλι το ίδιο. Συνέχεια πάει στη SIM1. 

Μόνος τρόπος, να κάνω αλλαγή SIM κατά την κλήση. 

Με το Huawei mate 10 pro, με τις ίδιες ρυθμίσεις, κάνει επανάκληση στον τελευταίο αριθμό με την SIM που έκανα την κλήση, είτε αυτή έγινε με την SIM1 είτε με τη SIM2

Σας έχει τύχει κάτι τέτοιο; 

Υπάρχει λύση; 

Επίσης με το dial της Google δεν έχουμε speed dial ε;

Ευχαριστώ. 

Edited by nikolasGG
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως γίνεται απενεργοποιηση εκείνου του ήχου όταν συνδέεται στον φορτιστή? 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. 
Να σας ρωτήσω 
Είμαι κάτοχος του mi 11i, δεν βρήκα κάποιο topic για εμάς και γράφω εδώ που είμαστε και πιο κοντά. 
Όταν κάνω επανάκληση με το Bluetooth της Plantronics αυτή γίνεται πάντα με την SIM1 ενώ η τελευταία κλήση έγινε με την SIM2. 
Πρέπει να επιλέξω να γίνονται οι όλες οι κλήσεις από την SIM2  για να κάνει επανάκληση από αυτή. 
Επίσης δοκίμασα να αλλάξω τις κάρτες SIM στην υποδοχή , πάλι το ίδιο. Συνέχεια πάει στη SIM1. 
Μόνος τρόπος, να κάνω αλλαγή SIM κατά την κλήση. 
Με το Huawei mate 10 pro, με τις ίδιες ρυθμίσεις, κάνει επανάκληση στον τελευταίο αριθμό με την SIM που έκανα την κλήση, είτε αυτή έγινε με την SIM1 είτε με τη SIM2
Σας έχει τύχει κάτι τέτοιο; 
Υπάρχει λύση; 
Επίσης με το dial της Google δεν έχουμε speed dial ε;
Ευχαριστώ. 
Ίδια θέμα αντιμετώπισα προσπαθώντας να συνδέσω ένα poco x3 pro στο Mercedes βανακι ενός φίλου. Εάν δεν έχει βάλει προεπιλεγμενη μια sim για κλήσεις τότε παίρνει πάντα από τη sim1

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έμενε μου πετάει πολύ συχνά το πληκτρολόγιο χωρίς να υπάρχει λόγος... Ειδικά όταν θέλω να επιστρέψω στην αρχική επιφάνεια εργασίας, τσούπ, να το το πληκτρολόγιο...

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το AccuBattery και μου γράφει 90% στην υγεία της μπαταρίας!

Σε εσάς τι ποσοστό σας βγάζει?

Screenshot_2021-12-21-16-01-24-519_com.digibites.accubattery.jpg

Edited by vtag
Link to comment
Share on other sites

On 14/10/2021 at 11:06 ΜΜ, MeddlingMageGR said:

Το πρώτο λινκ που λέει Mi 10T / Mi 10T Pro EEA (Stable Beta). Δεν είναι Beta είναι κανονική Stable. 

 

https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/apollo/

Καλημέρα μόλις ήρθε

 

Screenshot_2021-12-28-09-50-07-939_com.android.updater.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Παιδιά θέλω μια φωτό να την βάλω στην αρχική οθόνη.Τι διαστάσεις να την κάνω,προσαρμόσω;

 

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και σε μένα η 11 σε ΟΤΑ. Για να δούμε θα είναι η τελευταία πριν το μεγάλο update? 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά!!!

Καλή και Υγιή Χρονιά να έχουμε.

Παρατηρώ πως μετά τη 12.5.100 δεν έχω ξαναδεί 5G σήμα. Στο σπίτι μου πάντα έπιανα 5G και πιάνω με το P40 pro.

Έχει παρατηρηθεί από εσάς ή έχετε ακούσει κάτι παρόμοιο?

 

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

On 14/10/2021 at 10:06 ΜΜ, MeddlingMageGR said:

Καλή χρονιά με υγεία..

Μια ερώτηση οταν θέλω στείλω μήνυμα και βαζω το ονομα μέχρι να το βρει απο τις επαφές κανει αρκετή ώρα .. ξέρει κανείς γιατί και αν φτιάχνει?? Το ίδιο κανει κ στα τηλέφωνα ..

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, babill2004 said:

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά!!!

Καλή και Υγιή Χρονιά να έχουμε.

Παρατηρώ πως μετά τη 12.5.100 δεν έχω ξαναδεί 5G σήμα. Στο σπίτι μου πάντα έπιανα 5G και πιάνω με το P40 pro.

Έχει παρατηρηθεί από εσάς ή έχετε ακούσει κάτι παρόμοιο?

 

Ούτε καν ... Θα γινόταν χαμός στο φόρουμ αν είχαμε τέτοιο θέμα. Κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αν μπορείς.

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, MeddlingMageGR said:

Ούτε καν ... Θα γινόταν χαμός στο φόρουμ αν είχαμε τέτοιο θέμα. Κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αν μπορείς.

Έκανα εναλλαγή προτιμώμενου δικτύου από ρυθμίσεις, 2 επανεκκινήσεις, και.... έστρωσε... Περίεργα πράγματα αλλά ευτυχώς έστρωσε λίγο πριν το ξαναστήσω από την αρχή...

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά..

Μετα την 11 που ηρθε οτα αργει να κάνει επανεκκίνηση οταν το βαζω κανει αρκετή ώρα ξέρει κανείς γιατί?? Και οταν βαζω ενα ονομα στα μύνηματα μεχρι να βρει την επαφή κανει 30 δευτερόλεπτα περίπου να ξεκινήσει να σου λεει.. ξέρει κανείς γιατί??? Αυτα προς το παρόν ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, chrispetses said:

Καλησπέρα και καλή χρονιά..

Μετα την 11 που ηρθε οτα αργει να κάνει επανεκκίνηση οταν το βαζω κανει αρκετή ώρα ξέρει κανείς γιατί?? Και οταν βαζω ενα ονομα στα μύνηματα μεχρι να βρει την επαφή κανει 30 δευτερόλεπτα περίπου να ξεκινήσει να σου λεει.. ξέρει κανείς γιατί??? Αυτα προς το παρόν ευχαριστώ πολύ

Έπαθα κάτι παρόμοιο, παίζοντας με τις γραμματοσειρές στα θέματα. Όταν αλλάζεις γραμματοσειρά το κινητό κάνει επανεκκίνηση. Στην επανεκκίνηση λοιπόν, κόλλησε και δεν άνοιγε. Το άφησα κάνα μισάωρο. Τελικά πατώντας το κεντρικό κουμπί και το κουμπί "κάτω" του ήχου, μπήκε σε Fast mode. Και από κει του έδωσα εντολή να κάνει εκ νέου επανεκκίνηση, και έτσι έστρωσε...

Αφόδευσα επάνω μου μιλάμε...

Link to comment
Share on other sites

On 3/1/2022 at 11:48 ΜΜ, MeddlingMageGR said:

Έπαθα κάτι παρόμοιο, παίζοντας με τις γραμματοσειρές στα θέματα. Όταν αλλάζεις γραμματοσειρά το κινητό κάνει επανεκκίνηση. Στην επανεκκίνηση λοιπόν, κόλλησε και δεν άνοιγε. Το άφησα κάνα μισάωρο. Τελικά πατώντας το κεντρικό κουμπί και το κουμπί "κάτω" του ήχου, μπήκε σε Fast mode. Και από κει του έδωσα εντολή να κάνει εκ νέου επανεκκίνηση, και έτσι έστρωσε...

Αφόδευσα επάνω μου μιλάμε...

Τελικά ποια απο ολες περνάμε έχω γίνει κουβάρι χαχαχαχαχ

Εχει. Για το mi 10t pro δεκα για πείτε μην γίνει καμία βλακεία. 

Ευχαριστώ πολύ

Screenshot_2022-01-05-11-11-49-522_com.android.chrome.jpg

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, MeddlingMageGR said:

ΕEΑ Stable Recovery 12.5.10

Ωραία ευχαριστώ πολύ

Για την άλλη που θα βγεί γιατι μου ήρθε οτα η 11 τώρα .. απλα μετά βγήκαν ξαφνικά πολλες ρομ νομίζω .

Τέλος πάντων ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Σύντομα θα μεταβώ σε iPhone 13 Pro Max και η συσκευή θα πουληθεί, εάν ενδιαφέρεται κάποιος ας μου στείλει pm.

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις οποίος γνωρίζει :
1) η 12.5.11 οποίος την πέρασε είχε κάποιο θέμα;
2) έχω το κινητό αγορά από Γερμανό.
Μπορώ να το στείλω κάπου για έλεγχο μπαταρίας κ αλλαγή εννοείτε εντός εγγύησης;
Στο προηγούμενο που είχα ένα Samsung στον χρόνο πάνω είχα παρατηρήσει μεγάλη πτώση μπαταρίας πηγα σε Samsung center το βάλανε στον υπολογιστή - διαγνωστικό κ μετά από έλεγχο μου άλλαξαν την μπαταρία εντός εγγύησης χωρίς να πληρώσω τίποτα.
Με τα Xiaomi έχει κάποιος ασχοληθεί; Υπάρχει αντίστοιχη υποστήριξη;

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...