Jump to content

Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλα κανεις δεν χρειαζετε θηκούλες; και τζαμακι ;
Στείλε μου κι εμένα

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 28/10/2021 at 2:38 ΜΜ, MeddlingMageGR said:

Είναι στην ίδια καρτέλα.

 

IMG_20211028_143628.jpg

Ενώ την τελευταία επιλογή μη την άρθρωση του δαχτύλου την είχα δοκιμάσει και στο παρελθόν ποτέ δεν κατάφερα να το κάνω να δουλέψει ούτε στην δικιά μου συσκευή ούτε σε φίλων!!

Ίσως κάτι δεν κάνω εγώ καλά. 😞

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, vtag said:

Ενώ την τελευταία επιλογή μη την άρθρωση του δαχτύλου την είχα δοκιμάσει και στο παρελθόν ποτέ δεν κατάφερα να το κάνω να δουλέψει ούτε στην δικιά μου συσκευή ούτε σε φίλων!!

Ίσως κάτι δεν κάνω εγώ καλά. 😞

Η αλήθεια είναι ότι δεν το πιάνει εύκολα. Στο προηγούμενό μου Huawei P20 Pro, έπαιζε αέρα. Μάλλον δεν έχουν κάνει καλή υλοποίηση του feature.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση που με την τελευταία (12.5.7)  αναβάθμιση όταν πηγαίνω στις ρυθμίσεις και από εκεί επιλέγω την μπαταρία πάνω πάνω εκεί που λέει χρόνος που απομένει γράφει 26 ώρες έχοντας το φορτισμένο 100% και πατώντας την επιλογή εξοικονόμηση μπαταρίας πάει μόνο στις 32 ώρες, αντιθέτως σε φίλου το 10Τ έχοντας την 12.5.4 όταν το έχει φορτισμένο 100% του γράφει ώρες που απομένουν : 43 ώρες και με την εξοικονόμηση μπαταρίας 66 ώρες!!! 
Με το accubattery στην υγεία της μπαταρίας μου γράφει 104% οπότε δε νομίζω να ότι έχει κάποιο θέμα η μπαταρία αλλά μάλλον είναι θέμα της ρομ. 
Έκανα φυσικά και επανεκκίνηση αλλά τίποτα, τα στατιστικά παραμένουν ίδια. 
Μπορείτε να το ελέγξετε και εσείς όσοι είστε με 12.5.7? 
Ευχαριστώ εκ των προτέρων! 😞

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, vtag said:

Μου κάνει εντύπωση που με την τελευταία (12.5.7)  αναβάθμιση όταν πηγαίνω στις ρυθμίσεις και από εκεί επιλέγω την μπαταρία πάνω πάνω εκεί που λέει χρόνος που απομένει γράφει 26 ώρες έχοντας το φορτισμένο 100% και πατώντας την επιλογή εξοικονόμηση μπαταρίας πάει μόνο στις 32 ώρες, αντιθέτως σε φίλου το 10Τ έχοντας την 12.5.4 όταν το έχει φορτισμένο 100% του γράφει ώρες που απομένουν : 43 ώρες και με την εξοικονόμηση μπαταρίας 66 ώρες!!! 
Με το accubattery στην υγεία της μπαταρίας μου γράφει 104% οπότε δε νομίζω να ότι έχει κάποιο θέμα η μπαταρία αλλά μάλλον είναι θέμα της ρομ. 
Έκανα φυσικά και επανεκκίνηση αλλά τίποτα, τα στατιστικά παραμένουν ίδια. 
Μπορείτε να το ελέγξετε και εσείς όσοι είστε με 12.5.7? 
Ευχαριστώ εκ των προτέρων! 😞

Κ στην  12.5.6 26 ώρες βγάζει 

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, vtag said:

Μου κάνει εντύπωση που με την τελευταία (12.5.7)  αναβάθμιση όταν πηγαίνω στις ρυθμίσεις και από εκεί επιλέγω την μπαταρία πάνω πάνω εκεί που λέει χρόνος που απομένει γράφει 26 ώρες έχοντας το φορτισμένο 100% και πατώντας την επιλογή εξοικονόμηση μπαταρίας πάει μόνο στις 32 ώρες, αντιθέτως σε φίλου το 10Τ έχοντας την 12.5.4 όταν το έχει φορτισμένο 100% του γράφει ώρες που απομένουν : 43 ώρες και με την εξοικονόμηση μπαταρίας 66 ώρες!!! 
Με το accubattery στην υγεία της μπαταρίας μου γράφει 104% οπότε δε νομίζω να ότι έχει κάποιο θέμα η μπαταρία αλλά μάλλον είναι θέμα της ρομ. 
Έκανα φυσικά και επανεκκίνηση αλλά τίποτα, τα στατιστικά παραμένουν ίδια. 
Μπορείτε να το ελέγξετε και εσείς όσοι είστε με 12.5.7? 
Ευχαριστώ εκ των προτέρων! 😞

Κάνετε καρμπον εσύ και ο φίλος σου τα ίδια πράγματα στο κινητό? Έχετε τις ίδιες εφαρμογές? Τις ίδιες ρυθμίσεις? Τις ίδιες συνήθειες? 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, MeddlingMageGR said:

Κάνετε καρμπον εσύ και ο φίλος σου τα ίδια πράγματα στο κινητό? Έχετε τις ίδιες εφαρμογές? Τις ίδιες ρυθμίσεις? Τις ίδιες συνήθειες? 

Δε νομίζω να βγαίνει αυτό στατιστικό σε σχέση με το τι κάνεις στο τηλέφωνο.

Εγώ την συσκευή την χρησιμοποιώ ελάχιστα επειδή την έχω σαν δεύτερη ενώ ο φίλος μου που το λιώνει όπως έγραψα του γράφει σχεδόν τις διπλάσιες ώρες ότι απομένουν όταν το έχει φορτισμένο 100%. 

Γι'αυτο ρώτησα και τους υπόλοιπους εδώ πέρα να τσεκάρουν όταν το φορτίσουν στο 100% τι τους εμφανίζει. 🙂

Εσένα πόσες ώρες σου λέει; 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, vtag said:

Δε νομίζω να βγαίνει αυτό στατιστικό σε σχέση με το τι κάνεις στο τηλέφωνο.

Εγώ την συσκευή την χρησιμοποιώ ελάχιστα επειδή την έχω σαν δεύτερη ενώ ο φίλος μου που το λιώνει όπως έγραψα του γράφει σχεδόν τις διπλάσιες ώρες ότι απομένουν όταν το έχει φορτισμένο 100%. 

Γι'αυτο ρώτησα και τους υπόλοιπους εδώ πέρα να τσεκάρουν όταν το φορτίσουν στο 100% τι τους εμφανίζει. 🙂

Εσένα πόσες ώρες σου λέει; 

Το δικό μου δείχνει 26 ώρες και 18 λεπτά

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τί λέτε, πάντως η δική μου η μπαταρία με την 12.5.7 είναι ΑΣΤΕΡΙ !! (φτου φτου φτου)...

 

92 ώρες λειτουργίας του κινητού και είμαι στο 5%. Το βράδυ το βάζω σε λειτουργία πτήσης, για να λειτουργεί το ξυπνητήρι μου και είναι συνέχεια συνδεδεμένο με δεδομένα κινητής τηλεφωνίας.

IMG_20211105_131500.jpg

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, apotsi said:

Δεν ξέρω τί λέτε, πάντως η δική μου η μπαταρία με την 12.5.7 είναι ΑΣΤΕΡΙ !! (φτου φτου φτου)...

 

92 ώρες λειτουργίας του κινητού και είμαι στο 5%. Το βράδυ το βάζω σε λειτουργία πτήσης, για να λειτουργεί το ξυπνητήρι μου και είναι συνέχεια συνδεδεμένο με δεδομένα κινητής τηλεφωνίας.

IMG_20211105_131500.jpg

Δηλαδή είχες να το φορτίσεις 92 ώρες!?!?

Και πόσες σου ώρες σου έβγαλε sot και με τι χρήση???

Link to comment
Share on other sites

Ναι, 92 ώρες. Όπως το βλέπεις.

 

Δεν είμαι και συνέχεια στα social media, δεν ξημεροβραδιάζομαι στο tiktok, δηλαδή. Δεν κοιτάζω Sot και τέτοια. Το λειτουργώ σαν τηλέφωνο, να ελέγξω mails, social media, reddit, etoro, κτλ, κτλ. Δεν παίζω παιχνίδια. Αυτά.

Edited by apotsi

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, apotsi said:

Ναι, 92 ώρες. Όπως το βλέπεις.

 

Δεν είμαι και συνέχεια στα social media, δεν ξημεροβραδιάζομαι στο tiktok, δηλαδή. Δεν κοιτάζω Sot και τέτοια. Το λειτουργώ σαν τηλέφωνο, να ελέγξω mails, social media, reddit, etoro, κτλ, κτλ. Δεν παίζω παιχνίδια. Αυτά.

Άρα ρε φίλε δεν είσαι κλασικό παράδειγμα χρήστη.. Άμα δεν το ένα, δεν το άλλο, δεν το παράλλο, πάρε ένα dumphone να κρατάει μια εβδομάδα. Επίσης κλείνε το κι όλας όταν δεν το χρησιμοποιείς για να γράψεις 192 ώρες να το βλέπεις να χαίρεσαι...

Αυτή την παράνοια και τα ψυχαναγκαστικά με την κατανάλωση μπαταρία δεν την καταλαβαίνω. Εγώ το φορτίζω 5 φορές τη μέρα το κινητό. Η αδράνεια της οθόνης είναι στο Ποτέ. Δεν κλείνει ποτέ η οθόνη δηλαδή. 

Και ζω μια κανονική ζωή. Είμαι καλά. Έχω χαλαρώσει και τα έχω βρει με τον εαυτόν μου...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ας μη μπούμε στη διαδικασία να κρίνουμε τι χρήση κάνει ο καθένας. Λογικό είναι να είναι διαφορετική, δεν είμαστε όλοι ίδιοι και δεν κάνουμε όλοι τα ίδια πράγματα με τη συσκευή. Ας μείνει η συζήτηση στην κατανάλωση και ας αφήσουμε το πόσο χρησιμοποιεί ο καθένας τη συσκευή του.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, apotsi said:

Ναι, 92 ώρες. Όπως το βλέπεις.

 

Δεν είμαι και συνέχεια στα social media, δεν ξημεροβραδιάζομαι στο tiktok, δηλαδή. Δεν κοιτάζω Sot και τέτοια. Το λειτουργώ σαν τηλέφωνο, να ελέγξω mails, social media, reddit, etoro, κτλ, κτλ. Δεν παίζω παιχνίδια. Αυτά.

Δεν είναι αντικειμενικό όπως καταλαβαίνεις αδερφέ αυτό το κριτήριο.

Αντικειμενικό κριτήριο θα ήταν εάν μας έλεγες έβγαλα τόσες ώρες SOT μέσα σε 1-2 ημέρες πχ.

Αυτό ναι, να το λάβουμε υπόψιν! 🙂

Link to comment
Share on other sites

 

2 ώρες πριν, MeddlingMageGR said:

Άρα ρε φίλε δεν είσαι κλασικό παράδειγμα χρήστη.. Άμα δεν το ένα, δεν το άλλο, δεν το παράλλο, πάρε ένα dumphone να κρατάει μια εβδομάδα. Επίσης κλείνε το κι όλας όταν δεν το χρησιμοποιείς για να γράψεις 192 ώρες να το βλέπεις να χαίρεσαι...

Αυτή την παράνοια και τα ψυχαναγκαστικά με την κατανάλωση μπαταρία δεν την καταλαβαίνω. Εγώ το φορτίζω 5 φορές τη μέρα το κινητό. Η αδράνεια της οθόνης είναι στο Ποτέ. Δεν κλείνει ποτέ η οθόνη δηλαδή. 

Και ζω μια κανονική ζωή. Είμαι καλά. Έχω χαλαρώσει και τα έχω βρει με τον εαυτόν μου...

Είσαι λίγο εριστικός και επιθετικός, παλικάρι. Δεν θα το συνεχίσω άλλο όμως. Μπορεί απλά να είχες μια άσχημη ημέρα ή είσαι κουρασμένος από την δουλειά σου. 

Καλή συνέχεια.

 

1 ώρα πριν, vtag said:

Δεν είναι αντικειμενικό όπως καταλαβαίνεις αδερφέ αυτό το κριτήριο.

Αντικειμενικό κριτήριο θα ήταν εάν μας έλεγες έβγαλα τόσες ώρες SOT μέσα σε 1-2 ημέρες πχ.

Αυτό ναι, να το λάβουμε υπόψιν! 🙂

Δεν έχω κάτσει ποτέ να μετρήσω πόσο είναι το SOT. Σας είπα τί χρήση κάνω. Αν δεν σας καλύπτει κάτι τέτοιο, λυπάμαι. Ούτε πρόκειται να κάτσω 4-5 ή 6 ώρες μπροστά από μια οθόνη, για να δω πόσο SOT θα φτάσει. Με την χρήση που κάνω, τόσες ώρες μου κρατάει. Το αν ο φίλος παραπάνω το έχει Always on και τον βολεύει να το φορτίζει 5 φορές την ημέρα, τί να πω. Με γειά του και χαρά του.

Αν πάλι με κάτι από το σχόλιό μου είστε δυσαρεστημένοι, απλά αγνοήστε το και προσπεράστε το.

 

Καλή συνέχεια και καλό βράδυ σε όλους. Πάω να βγάλω βόλτα το σκυλάκι μου... 😉

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση.

Ενώ έχω την 12.5.7 δεν γράφει enhanced ενώ στην γυναίκα μου xiami note 9t  που το κατέβασα κάτω απο τον αριθμό αναβάθμισης το γράφει.

Οχι ότι εχω προβλημα ολα καλα πανε σε όλους τους τομείς...

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, chrispetses said:

Καλησπέρα μια ερώτηση.

Ενώ έχω την 12.5.7 δεν γράφει enhanced ενώ στην γυναίκα μου xiami note 9t  που το κατέβασα κάτω απο τον αριθμό αναβάθμισης το γράφει.

Οχι ότι εχω προβλημα ολα καλα πανε σε όλους τους τομείς...

Ευχαριστώ

Εαν πατήσεις τις 3 τελίτσες πάνω δεξιά θα σου βγάλει κάποιες επιλογές και θα πατήσεις εκεί που λέει τι νέο υπάρχει και θα δεις που θα σου γράφει 12.5.7 Enhanced!!  🙂

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, vtag said:

Εαν πατήσεις τις 3 τελίτσες πάνω δεξιά θα σου βγάλει κάποιες επιλογές και θα πατήσεις εκεί που λέει τι νέο υπάρχει και θα δεις που θα σου γράφει 12.5.7 Enhanced!!  🙂

Καλημέρα δεν γράφει τπτ

Screenshot_2021-11-08-07-32-07-389_com.android.updater.thumb.jpg.d2c4332d5a54839ee2db89a25dc2e95e.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

On 8/11/2021 at 7:33 ΠΜ, chrispetses said:

Καλημέρα δεν γράφει τπτ

Screenshot_2021-11-08-07-32-07-389_com.android.updater.thumb.jpg.d2c4332d5a54839ee2db89a25dc2e95e.jpg

 

Εχεις δίκιο, δεν γράφει κάτι εκεί.

Πάντως κάπου το είχε πάρει το μάτι μου όταν έκανα την αναβάθμιση ότι έγραφε MIUI Enhanced. 

Μικρή σημασία έχει πάντως...η συσκευή πάει βούτυρο, καλύτερο από την 1η μέρα που το αγόρασα 1 χρόνο πριν και η μπαταρία είναι ακόμα σκυλί. 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, vtag said:

Εχεις δίκιο, δεν γράφει κάτι εκεί.

Πάντως κάπου το είχε πάρει το μάτι μου όταν έκανα την αναβάθμιση ότι έγραφε MIUI Enhanced. 

Μικρή σημασία έχει πάντως...η συσκευή πάει βούτυρο, καλύτερο από την 1η μέρα που το αγόρασα 1 χρόνο πριν και η μπαταρία είναι ακόμα σκυλί. 🙂

Ναι εννοείται καμια σχέση...

Μπαταρία πολυ καλύτερα.. 

Το φορτιζα καθε απόγευμα και τώρα παει μέχρι το βράδυ... 

Εννοείται φουλ χρήση..

Link to comment
Share on other sites

 
Δεν έχω κάτσει ποτέ να μετρήσω πόσο είναι το SOT. Σας είπα τί χρήση κάνω. Αν δεν σας καλύπτει κάτι τέτοιο, λυπάμαι. Ούτε πρόκειται να κάτσω 4-5 ή 6 ώρες μπροστά από μια οθόνη, για να δω πόσο SOT θα φτάσει. Με την χρήση που κάνω, τόσες ώρες μου κρατάει. Το αν ο φίλος παραπάνω το έχει Always on και τον βολεύει να το φορτίζει 5 φορές την ημέρα, τί να πω. Με γειά του και χαρά του.

Αν πάλι με κάτι από το σχόλιό μου είστε δυσαρεστημένοι, απλά αγνοήστε το και προσπεράστε το.
 
Καλή συνέχεια και καλό βράδυ σε όλους. Πάω να βγάλω βόλτα το σκυλάκι μου...
Αδερφέ το sot το γράφει στη μπαταρία. Εκεί που λέει οθόνη σου γράφει πόση ώρα είναι ενεργή. Να πω και το δικό μου χθεσινό, 28 ώρες λειτουργίας ήμουν στο 15% με 8 ώρες οθόνη. Μόνο σε WiFi όμως και με ελάχιστη διάρκεια κλήσεων. Πολύ ευχαριστημένος με την αυτονομία

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 9/11/2021 at 1:47 ΜΜ, vtag said:

Εχεις δίκιο, δεν γράφει κάτι εκεί.

Πάντως κάπου το είχε πάρει το μάτι μου όταν έκανα την αναβάθμιση ότι έγραφε MIUI Enhanced. 

Μικρή σημασία έχει πάντως...η συσκευή πάει βούτυρο, καλύτερο από την 1η μέρα που το αγόρασα 1 χρόνο πριν και η μπαταρία είναι ακόμα σκυλί. 🙂

Ναι εννοείται καμια σχέση...

Μπαταρία πολυ καλύτερα.. 

Το φορτιζα καθε απόγευμα και τώρα παει μέχρι το βράδυ... 

Εννοείται φουλ χρήση..

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό πηγαίνει τόσο βούτυρο σε όλους τους τομείς, δεν έχει lag, η μπαταρία του είναι βράχος και όλα κυλάνε super smoothly με τα 144hz που βάζει σε σκέψεις εάν αξίζει να περάσω άλλη μελλοντική αναβάθμιση μήπως και γίνει/το κάνουν έστω και λίγο χειρότερο, όπως έχει γίνει με πολλές συσκευές από όλες τις εταιρείες με τις αναβαθμίσεις. 

Θεωρώ ότι πραγματικά παραμένει ένα από τα πιο δυνατά κινητά σε specs αυτή την στιγμή. 🙂

Edited by vtag
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...