Jump to content

Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
21 minutes ago, aaaaztek84 said:

Θα δοκιμάσω αυτό με την πτήση. Ουσιαστικά λειτουργεί μόνο τηλ και ξυπνητήρια σωστά?? Πόσα ξυπνητήρια έχεις?? Καλή ιδέα. 

Με το flight mode ενεργοποιημένο απενεργοποιούνται όλες οι ασύρματες επικοινωνίες, δεν λειτουργεί ούτε το τηλέφωνο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η κατάσταση μου είναι τραγική. Χθες ξάπλωσα με 56% στις έντεκα και στις 6 ήταν στο 2.θα δοκιμάσω εφαρμογές μπαταρίας να δω τι την τρώει αρχικά. 

 

 

Το κακό είναι ότι αν έχει θέμα η μπαταρία η η συσκευή δεν μπορώ να το αποδείξω. Θα μου κάνουν ενα φόρματ το πολύ πολυ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro

Κατεβάζοντας και ελέγχοντας κάποια battery apps βρήκα αυτό . Όπως βλέπεται από τις 00.00 μέχρι τις 6 και ενω το κινητό ήταν χωρίς wifi/δεδομένα/πλοηγό/Bluetooth και σε κατάσταση κλειδωμένη έχασα 56% μπαταρίας. Στην ανάλυση εφαρμογών από κάτω σαν κύριο λόγο της πτώσης μου δίνει 

Αυτό το dnsmasq το οποίο δεν είναι κάποια ξένη εφαρμογή αλλά ο επεξεργαστής. Άρα για κάποιο μυστήριο λόγο και ενώ είναι σε κλειδωμένη κατάσταση ό επεξεργαστής (κάποιες μέρες όχι όλες) δουλεύει στο φουλ?? Πως γίνεται αυτό. Εντωμεταξύ την ημέρα με όλα ανοιχτά και συνεχή χρήση δεν θα μου έπεφτε από το 56 στο 1 ρε παιδιά αυτό με προβληματίζει. Υποθέτω θα έπρεπε να μπαίνει σε κάποιο 'βαθύ ύπνο' ο cpu ειδικά αφού το κλείνω τι να πω. Έχω όλα τα πρόσφατα update by the way και τέλος είχα δεκάδες Android συσκευές και δεν έχω ξαναδεί κάτι τέτοιο. 

 

 

Εdit ναι μετά από αναζήτηση αυτού του dnsmasq βρήκα πολλά ανάλογα παραδείγματα και εδώ στο σαιτ μας και ρεντιτ και έξω και σε ποκο συσκευές..... 

 

 

Edit 2 

Μετά από ψάξιμο σε διάφορα φόρουμ βρήκα κάποιες πιθανές πατέντες τις οποίες και δοκίμασα. Θα δείξει ο καιρός αν στρώσει. 

1)επελεξα στο ρυθμίσεις συνδεσιμοτητα dns από ανενεργό σε αυτόματο 

2)στο κωδικοί/ασφάλεια μετά στο εξουσιοδότηση/ανακλησε απενεργοποιησα τα msi k miuidaemon (κανονικά λένε στα σχόλια για απεγκατασταση τους αλλά δεν μπλέκω με ροοτ και στο μανισιο δεν τα δίνει σαν επιλογή)..... 

 

 

Αυτά.  προς το παρόν αν έχει κάνεις σε xiomi ανάλογο πρόβλημα με dnsmasq ας με κάνει tag και το ψάχνουμε όσο γίνεται 

Screenshot_2021-10-01-07-57-24-132_com_miui.securitycenter.thumb.jpg.b0644876c0a62c67f13883b31dc34a3f.jpg

Edited by aaaaztek84
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, chrispetses said:

Καλησπέρα τελικα ηρθε σε κανέναν η 12.5.6?? 

Εγω ακομα στην 12.5.4.0 εχω μεινει ..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Christos kitsos said:

Εγω ακομα στην 12.5.4.0 εχω μεινει ..

https://c.mi.com/oc/miuidownload/detail?device=1900386

Εδώ δες για να πάρεις την 5

Link to comment
Share on other sites

  γεια  σε ολους εδω .. και ρωταω , υπαρχει καποιο αξιοπιστο προγραμμα εγγραφης κλησεων;;  στο  MI 9T ειχε και με βολευε πολυ στην δουλεια μου,

οταν μου ελεγαν νουμερα και διευθυνσεις , η καποια εχτρα δουλεια  ενω οδηγουσα δεν χρειαζοταν να σταματησω  να σημειωνω, , και ετσι οταν δεν οδηγουσα ακουγα τις τηλ, εγγραφες που με ενδιεφεραν και σημειωνα οτι μου ειχαν πει....εχω δοκιμασει μερικες εφαρμογες  αλλα χαλια ..σκεφτηκα να ξαναβαλω το 9τ  παλι σε λειτουργια αλλα η μπαταρια εχει πεσει και δεν βγαζει ευκολα την μερα.... εχω  τωρα το MI 10T 8/128

Edited by apollon11
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το xiaomi mi 10 t κ έχω θέμα με την ανοιχτή ακρόαση, όταν βάζω ανοιχτή ακρόαση με ακούνε απομακρυσμένα ή με παράσιτα ή καθόλου. Διορθώνεται με κάποιον τρόπο αυτό; Το έχει κάποιος άλλος; 

Link to comment
Share on other sites

Στην δική μου συσκευή 10 μήνες χρήσης ποτέ δεν μου εμφάνισε κάτι τέτοιο. 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

On 29/9/2021 at 4:38 ΜΜ, konakis said:

 

Καλησπέρα τελικα ηρθε σε κανέναν η 12.5.6?? 

Καλησπέρα μια ερώτηση ίσως βλακεία αλλα θα την κάνω...

Παίζει ρόλο σε ποια θέση θα βάλεις την καρτα για καλύτερο σήμα?? 

Αν έχουμε δύο κάρτες επηρεάζει το σήμα σε κάποια καρτα ? Θα ειχε καλύτερο σήμα με μια?? Αυτα και ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

On 4/10/2021 at 3:20 ΜΜ, apollon11 said:

  γεια  σε ολους εδω .. και ρωταω , υπαρχει καποιο αξιοπιστο προγραμμα εγγραφης κλησεων;;  στο  MI 9T ειχε και με βολευε πολυ στην δουλεια μου,

οταν μου ελεγαν νουμερα και διευθυνσεις , η καποια εχτρα δουλεια  ενω οδηγουσα δεν χρειαζοταν να σταματησω  να σημειωνω, , και ετσι οταν δεν οδηγουσα ακουγα τις τηλ, εγγραφες που με ενδιεφεραν και σημειωνα οτι μου ειχαν πει....εχω δοκιμασει μερικες εφαρμογες  αλλα χαλια ..σκεφτηκα να ξαναβαλω το 9τ  παλι σε λειτουργια αλλα η μπαταρια εχει πεσει και δεν βγαζει ευκολα την μερα.... εχω  τωρα το MI 10T 8/128

Στα ευρωπαϊκά μοντέλα η Google έχει απαγορεύσει τις εγγραφές κλήσεων λόγω προσωπικών δεδομένων. Μόνο με αλλαγή ROM θα το πετύχεις αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

On 4/10/2021 at 3:20 ΜΜ, apollon11 said:

  γεια  σε ολους εδω .. και ρωταω , υπαρχει καποιο αξιοπιστο προγραμμα εγγραφης κλησεων;;  στο  MI 9T ειχε και με βολευε πολυ στην δουλεια μου,

οταν μου ελεγαν νουμερα και διευθυνσεις , η καποια εχτρα δουλεια  ενω οδηγουσα δεν χρειαζοταν να σταματησω  να σημειωνω, , και ετσι οταν δεν οδηγουσα ακουγα τις τηλ, εγγραφες που με ενδιεφεραν και σημειωνα οτι μου ειχαν πει....εχω δοκιμασει μερικες εφαρμογες  αλλα χαλια ..σκεφτηκα να ξαναβαλω το 9τ  παλι σε λειτουργια αλλα η μπαταρια εχει πεσει και δεν βγαζει ευκολα την μερα.... εχω  τωρα το MI 10T 8/128

Στα ευρωπαϊκά μοντέλα η Google έχει απαγορεύσει τις εγγραφές κλήσεων λόγω προσωπικών δεδομένων. Μόνο με αλλαγή ROM θα το πετύχεις αυτό. 

 

Ερώτηση : Αυθεντικό καλώδιο πού μπορώ να βρω?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχει κανείς παιδιά εμπειρία με την θήκη nillkin camshield? Πήρα την nillkin frosted και είναι πολύ σκληρή στο χέρι, είδα την camshield σε ένα Poco f3 και ήταν αρκετά μαλακή αλλά νομίζω είναι διαφορετική από της συσκευής μας

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχει κανείς παιδιά εμπειρία με την θήκη nillkin camshield? Πήρα την nillkin frosted και είναι πολύ σκληρή στο χέρι, είδα την camshield σε ένα Poco f3 και ήταν αρκετά μαλακή αλλά νομίζω είναι διαφορετική από της συσκευής μας

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Είναι λεπτή και σκληρή και το καπάκι είναι λίγο στοίχημα. Αν θες μαλακή που να το προστατεύει πολύ καλά αλλά να δίνει λίγο όγκο δες τη spigen.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites


Είναι λεπτή και σκληρή και το καπάκι είναι λίγο στοίχημα. Αν θες μαλακή που να το προστατεύει πολύ καλά αλλά να δίνει λίγο όγκο δες τη spigen.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Δεν το διατύπωσα σωστά, ξέρω ότι είναι σκληρή θήκη,για το texture πίσω μιλάω στην frosted είναι σκληρό ενώ στην camshield του f3 ήταν μαλακό σαν carbon

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις μου έσκασε η 12.5.6.0. RJDEUXM 10t pro
Προχωράω κανονικά στην αναβάθμιση; Έχει θέματα;

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε τι λέει και αυτή... Μέχρι τώρα ρολαρε καλά σε όλα... Ελπίζω να μην χάσω σε μπαταρία ή τίποτα άλλο...

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άλλη είναι η enhanced;; Την έβαλα κ εγώ την 12.5.6  αλλά δεν λέει enhanced. 

Screenshot_2021-10-12-07-20-13-257_com.android.settings.jpg

Edited by teobot
Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, για το αν μπορούμε στην οθόνη κλειδώματος όταν έρχεται ειδοποίηση ότι ήρθε ένα email να μην δείχνει απλά ότι υπάρχει μήνυμα στο Gmail αλλά και τον τίτλο του μηνύματος, για να μπορώ χωρίς να το ανοίξω να βλέπω τι αφορά. Τώρα απλά λαμβάνω την ειδοποίηση ότι έχω email και αναγκαστικά πρέπει να ανοίξω το κινητό για να δω τι ειναι.... Θα μαι παλαιότερα με hauwei γινόταν...

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τπτ ακομα δεν εχει έρθει απο αναβάθμιση 12.5.5 ακομα....

Και εχω βάλει να έρχεται και καλα γρήγορα...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έχει έρθει από χθες αλλά εάν είναι έστω και λίγο να χάνει από μπαταρία δεν την βάζω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...