Jump to content

Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ελάχιστες απώλειες θα έλεγα, όμως το κινητό παραμένει εξαιρετικό. Όταν πιάνω άλλα με 60hz παθαίνω σόκ. Θερμοκρασίες ανύπαρκτες , σβέλτο γρήγορο ομαλό σε όλα του. Μόνο το 1+ 7 Pro είχα κρατήσει ( και το s8 plus παλιότερα) τόσο μεγάλο διάστημα κοντά στους 10 μήνες. Τα 144 είναι μοναδικά ειδικά για μένα που σερφάρω πάρα πολύ.

 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι. εχω vodafone και πολλές φορές όταν παω να ανοίξω δεδομένα δεν ανοίγει. πήρα τηλ στην Vodafone και αφου ελενξαμε ολες τις ρυθμίσεις κάναμε επαναφορά apn και έστρωσε άμεσα. απο τότε το κάνει συχνά και στρώνει άμεσα με επαναφορά apn. Να πω ότι έγινε πριν την αναβάθμιση.  Πρόσεξα ότι το κάνει και στο redmi note 9 pro του πατέρα μου. Τι προτείνετε να κάνω? 

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Η αδερφή μου που έχει το ίδιο κινητό και έχει Vodafone, δεν έχει κάποιο θέμα.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, dskopa said:

να ρωτήσω κάτι. εχω vodafone και πολλές φορές όταν παω να ανοίξω δεδομένα δεν ανοίγει. πήρα τηλ στην Vodafone και αφου ελενξαμε ολες τις ρυθμίσεις κάναμε επαναφορά apn και έστρωσε άμεσα. απο τότε το κάνει συχνά και στρώνει άμεσα με επαναφορά apn. Να πω ότι έγινε πριν την αναβάθμιση.  Πρόσεξα ότι το κάνει και στο redmi note 9 pro του πατέρα μου. Τι προτείνετε να κάνω? 

και με ένα 9lite της μάνας μου το ίδιο πρόβλημα... δοκίμασα τα πάντα αλλά. δεν βρήκα λύση 

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως δεν αξίζει να αναβαθμίσουμε σε Mi11T/Pro. 

Το ένα με Dimensity1200 😞 και το άλλο με SD888 με υπερθερμανσεις και ότι συνεπάγεται αυτό. 

Θα μείνω με το θηριακι 10Τ, με τον δροσερό SD865 και όλα τα υπόλοιπα καλουδια του! 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως όχι, εκτός αν κάποιος είναι "εξαρτημένος" από Amoled οθόνη. Όσον αφορά τον triple 8 έχεις απόλυτο δίκιο. Φέτος μου φαίνεται ήταν η χρονιά της Samsung είτε με exynoς είτε με snap το s21 ultra ήταν η καλύτερη συσκευή συνολικά... όμως και το ποσό κτήσης στα ύψη. Σε δύο μήνες περίπου κλείνω χρόνο με το απλό Mi 10 T . Πιο τίμια 359 ευρώ για σφραγισμένο κινητό δεν έχω δώσει....

 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Είδα και εγώ τα χαρακτηριστικά του Xiaomi 11T pro. Όντως δεν αξίζει η αγορά, πόσο μάλλον και η αναβάθμιση. 

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει το 10αρι δεν έχει κανένα λόγο να απει στο 11. Το κοιτάει για αργότερα μπορεί του χρόνου που θα βγει το 12αρι ή κανένα φθηνιαρικο αναδιπλούμενο 😋

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Και μόνο που το frame γύρω γύρω είναι πλαστικό για εμένα Χ! 

Αυτά τα πισωγυρίσματα στην ποιότητα δεν τα καταλαβαίνω. 

Αφού το κοστολογείς πάλι στ 500-600€ γιατί δεν το κάνεις πάλι premium όπως τα 10Τ ή τα Mi11/Pro? 

Απ' όπου μπορούν κόβουν για να εξοικονομήσουν.... 😞

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια καλημερα.  Σκεφτομαι να αγορασω το mi 10t η το mi 10t pro αναβαθμιζοντας το lg v30 που μου εσπασε.

Τι λετε? Αξιζει η αγορα του το 2021? 

Δεν αλλαζω συχνα κινητα οποτε σκοπευω να το κρατησω καιρο.

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.  Σκεφτομαι να αγορασω το mi 10t η το mi 10t pro αναβαθμιζοντας το lg v30 που μου εσπασε.
Τι λετε? Αξιζει η αγορα του το 2021? 
Δεν αλλαζω συχνα κινητα οποτε σκοπευω να το κρατησω καιρο.
 

Έχοντας το mi 10T σου προτείνω να πάρεις το pro και για την κάμερα. Έτσι θα είσαι καλυμμένος για καιρό.
Εξαιρετική μπαταρία και το miui του έχει κάτσει πολύ καλά.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, YpNoS said:


Έχοντας το mi 10T σου προτείνω να πάρεις το pro και για την κάμερα. Έτσι θα είσαι καλυμμένος για καιρό.
Εξαιρετική μπαταρία και το miui του έχει κάτσει πολύ καλά.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Σαν βαρος ειναι πολυ βαρυ στο χερι??

Link to comment
Share on other sites

Σαν βαρος ειναι πολυ βαρυ στο χερι??

Είναι καθαρά υποκειμενικό αυτό.
Προσωπικά θεωρώ πως όχι.
Από την άλλη, επιζητώ τη μεγάλη οθόνη και μπαταρία λόγω εργασίας.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
56 minutes ago, Orbit21 said:

Σαν βαρος ειναι πολυ βαρυ στο χερι??

Δεν έχει κάποια ιδιαίτερη διαφορά σε σχέση με όλες τις αντίστοιχες σε μέγεθος συσκευές των άλλων εταιριών. Τώρα βέβαια έχει να κάνει και με τι το συγκρίνεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

@Orbit21 αν δεν σε ενοχλεί η έλλειψη  Αmoled οθόνης το κινητό δυναμίτης! Ο 865 εξαιρετικος και η μπαταρία ατελείωτη για τυπου ναυαρχίδα συσκευή όπου οι περισσότερες χωλαίνουν στον τομέα αυτό. Στα αρνητικα το βάρος του και το σχετικά μεγάλο μέγεθος του κάτι που ορισμένοι μας το συνηθίσαμε, από την άλλη έχει πάρα πολύ καλή κατασκευή και αίσθηση στο χέρι όταν η συσκευή είναι δίχως θήκη κι εφόσον θα το κρατήσεις καιρό εφόσον το επιλέξεις ,γνώμη μου κι εμένα να πάρεις το  mi 10T Pro. 

To miui έχει πατήσει άψογα μέχρι τώρα στην συγκεκριμένη σειρά. 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Orbit21 said:

Παιδια καλημερα.  Σκεφτομαι να αγορασω το mi 10t η το mi 10t pro αναβαθμιζοντας το lg v30 που μου εσπασε.

Τι λετε? Αξιζει η αγορα του το 2021? 

Δεν αλλαζω συχνα κινητα οποτε σκοπευω να το κρατησω καιρο.

 

Καλησπέρα το προ παρε και με την 256 και θα είσαι σούπερ... Τώρα λιγο βαρύ ειναι αλλα νομίζω οτι ενα αλλο με 10 γραμμάρια κάτω δεν θα κατάλαβεις την διαφορά..

Ειναι σκύλος το κινητό. 

Εγω που το εχω και το λιώνω καθε μερα  δεν περνει χαμπάρι τπτ

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το 5g με την Vodafone δεν έχω καμία ουσιαστική διαφορά. Βλεπω κανονικά το σήμα 5g, αλλά οι ταχύτητες από γοητευτικές. Δεν ξέρω αν είναι θέμα εταιρίας ή μήπως πρεπει να κάνω κάποια ρύθμιση στο κινητό;

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βάλε μια cosmote Sim από περιέργεια, λογικά σε σημεία με δυνατό σήμα θα δεις εξαιρετικά νούμερα...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, konakis said:

Βάλε μια cosmote Sim από περιέργεια, λογικά σε σημεία με δυνατό σήμα θα δεις εξαιρετικά νούμερα...

Όντως εχω δυο κάρτες με κόσμοτε παει σφερα με βοντα αστα βραστα και ειναι η  βασική μου σιμ απελπισία ..

Link to comment
Share on other sites

On 28/9/2021 at 1:42 ΜΜ, Orbit21 said:

Παιδια καλημερα.  Σκεφτομαι να αγορασω το mi 10t η το mi 10t pro αναβαθμιζοντας το lg v30 που μου εσπασε.

Τι λετε? Αξιζει η αγορα του το 2021? 

Δεν αλλαζω συχνα κινητα οποτε σκοπευω να το κρατησω καιρο.

 

Νομίζω ότι το mi11i είναι καλύτερη επιλογή πλέον δεδομένου ότι έχει ανέβει πολύ η τιμή του mi 10t (pro). Πιο φρέσκο το mi 11

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι. Το πρωί που σηκώνομαι να πάω στη δουλειά βάζω 3 ξυπνητήρια. Έχω κλειστό ίντερνετ και είναι σε κλειδωμένη κατάσταση. Όταν ξυπνάω έχω παρατηρήσει ότι αρκετές φορές έχει ένα μεγάλο battery drain. Σε φάση που πλεν φοβάμαι να κοιμηθώ με κάτω από 50%μην τύχει και κλείσει. Εντωμεταξύ επειδή το λειτουργώ καθημερινά είμαι άκρως ικανοποιημένος από την αυτονομία. Επίσης την μέρα αν δεν το χρησιμοποιώ και είναι πάλι σε κλειδωμένη κατάσταση δεν χάνει σχεδόν καθόλου πέραν του στάνταρ 1-2 τοις εκατό μετά από πολλές ώρες. 

 

 

Αναφέρω τα ξυπνητήρια γιατί δεν λειτουργεί κάτι άλλο ούτε έχω ίντερνετ να πω ότι παθητικά τρέχουν τα mail κτλ. 

 

 

Έχει συμβεί σε κάποιον? Δεν το κάνει κάθε βράδυ αλλά μου έχει συμβόλαιο αρκετές φορες αυτό το απότομο battery drain τα βράδια 

 

 

 

Είχα παλιά ένα s7 ήξερα ότι και με 10%να την πέσω δεν θα χάσει καθόλου στη νθχτα

Link to comment
Share on other sites

Φίλος, εγώ το βάζω σε λειτουργία πτήσεις, πάλι με ξυπνητήρι, όπως εσύ. Δεν καταναλώνει σχεδόν καθόλου μπαταρία. Αφού το βάζεις σε πτήση ή χωρίς internet, δεν δοκιμάζεις να κλείνεις και τις background εφαρμογές;

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τρέχει τίποτα από πίσω. Απλά το κάνει αυτό το απότομο όταν είναι κάτω από 50%,.δηλ ένα βράδυ κοιμήθηκα με 35 και ξύπνησα στο 1 και ανάλογα τέτοια παραδείγματα. Ενώ αντίθετα όταν είναι στο 80πχ ξυπνάω στο 77 δηλ νορμάλ.

 

Θα δοκιμάσω αυτό με την πτήση. Ουσιαστικά λειτουργεί μόνο τηλ και ξυπνητήρια σωστά?? Πόσα ξυπνητήρια έχεις?? Καλή ιδέα. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...