Jump to content

Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ την πέρασα ΟΤΑ μου ήρθε ειδοποίηση ενημέρωσης και είναι η ευρωπαϊκή, λογικά αυτή είναι που δίνεις με το λινκ σου.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θεμα software ,ειναι hardware. Συμβαινει στις lcd οθόνες και ...

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Σε μένα έχει πρόβλημα η οθόνη κλπ. Το κρατάω εγώ. ( ήθελα να το πουλήσω, και ακύρωσα, λόγω proximity sensor,, και πρόσεξα και την κιτρινιλα, , ούτως η άλλως, δεν το χρησιμοποιώ,, έχω το OnePlus 8 pro).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα έχω ένα κουλό θέμα δεν ξέρω καν αν ανήκει στη συσκευή το παραθέτω αρχικά εδώ γιατί έχω το συγκεκριμένο μοντέλο. Έκανα σήμερα μια απλή επανεκκίνηση και από τότε παρόλο που ενεργοποιώ τα δεδομένα δεν μπαίνει στο ίντερνετ από την δεύτερη κάρτα την κοσμοτε. Το κινητό είναι δικαρτο αλλάζοντας στην πρώτη σιμ της wind μπαίνει κανονικά.

 

 

Μέχρι πριν την επανεκκίνηση 1 ώρα πριν καθώς και όλο αυτό το διάστημα λειτουργούσε επίσης απροβλημτιστα.

Τηλέφωνα παίρνει μήνυμα στέλνει απλά δεν λειτουργεί το ίντερνετ. Ψάχνω ψαχνω στις ρυθμίσεις κάρτας στον όλα φαίνονται κανονικά. Τι έπαθε ξαφνικά? Έχει κανείς ανάλογη εμπειρία

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα έχω ένα κουλό θέμα δεν ξέρω καν αν ανήκει στη συσκευή το παραθέτω αρχικά εδώ γιατί έχω το συγκεκριμένο μοντέλο. Έκανα σήμερα μια απλή επανεκκίνηση και από τότε παρόλο που ενεργοποιώ τα δεδομένα δεν μπαίνει στο ίντερνετ από την δεύτερη κάρτα την κοσμοτε. Το κινητό είναι δικαρτο αλλάζοντας στην πρώτη σιμ της wind μπαίνει κανονικά.

 

 

 

 

 

Μέχρι πριν την επανεκκίνηση 1 ώρα πριν καθώς και όλο αυτό το διάστημα λειτουργούσε επίσης απροβλημτιστα.

 

Τηλέφωνα παίρνει μήνυμα στέλνει απλά δεν λειτουργεί το ίντερνετ. Ψάχνω ψαχνω στις ρυθμίσεις κάρτας στον όλα φαίνονται κανονικά. Τι έπαθε ξαφνικά? Έχει κανείς ανάλογη εμπειρία

Καλημέρα είναι γενικό πρόβλημα της COSMOTE δεν φταίει η συσκευή,, από εχθές το απόγευμα το δίκτυο δεν πάει καλά

 

Στάλθηκε από το MI 10T PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα είναι γενικό πρόβλημα της COSMOTE δεν φταίει η συσκευή,, από εχθές το απόγευμα το δίκτυο δεν πάει καλά

 

Στάλθηκε από το MI 10T PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Thanks έφαγα φρίκη βλέπω και στο νήμα της κοσμοτε ακριβώς ίδια περιστατικά με το δικό μου. Άρα υπομονή

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχει συνδέσει κανείς GamePad στη συσκευή; Αν ναι του δούλεψε στα παιχνίδια; Συνέδεσα από xbox series s και ενώ δουλεύει στο μενού όταν ανοίγω κάποιο παιχνίδι που υποστηρίζει gamepad (π.χ. Grid Autosport, Gta san andreas) δεν λειτουργεί σωστά ή καθόλου.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας. Μία βοήθεια. Περασα την νεα σταθερη εκδοση αλλα πλέον δεν έχω το αλμπουμ της καμερας. Για κάποιο λόγο εξαφανίστηκε. Τι κανω βρε παιδιά; Υπάρχει το αρχειο να το εγκαταστήσω;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά,για να δουλέψει ο καιρός της Xiaomi έχω βάλει χώρα Ελβετία, υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτό;και γιατί δεν δουλεύει με χώρα Ελλάδα;

 

Στάλθηκε από το MI 10T PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αλλαγή φορητότητας από Vodafone σε cosmote, ενώ είχα 5G σε voda σήμερα δεν πιάνω τίποτα με cosmote και ενώ έστειλα και 5G στο 1333 μου λέει η συσκευή που διάθετε δεν υποστηρίζει την ενεργοποίηση του δικτυού 5G στην σύνδεση σας( έχω κάνει 5 reset) αλλά τπτ…:mad:
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αλλαγή φορητότητας από Vodafone σε cosmote, ενώ είχα 5G σε voda σήμερα δεν πιάνω τίποτα με cosmote και ενώ έστειλα και 5G στο 1333 μου λέει η συσκευή που διάθετε δεν υποστηρίζει την ενεργοποίηση του δικτυού 5G στην σύνδεση σας( έχω κάνει 5 reset) αλλά τπτ…:mad:

 

 

Έχει θέμα η κοσμοτε από χθες.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αλλαγή φορητότητας από Vodafone σε cosmote, ενώ είχα 5G σε voda σήμερα δεν πιάνω τίποτα με cosmote και ενώ έστειλα και 5G στο 1333 μου λέει η συσκευή που διάθετε δεν υποστηρίζει την ενεργοποίηση του δικτυού 5G στην σύνδεση σας( έχω κάνει 5 reset) αλλά τπτ…Ενώ πήρα την cosmote στο 13888 μου ειπε μια κοπελα ότι δεν κάνουν κάποια ενεργοποίηση και ότι είναι τεχνικό θέμα της συσκευής, μάλιστα έβαλα μια κάρτα Vodafone και έχω 5G!!!
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αλλαγή φορητότητας από Vodafone σε cosmote, ενώ είχα 5G σε voda σήμερα δεν πιάνω τίποτα με cosmote και ενώ έστειλα και 5G στο 1333 μου λέει η συσκευή που διάθετε δεν υποστηρίζει την ενεργοποίηση του δικτυού 5G στην σύνδεση σας( έχω κάνει 5 reset) αλλά τπτ…Ενώ πήρα την cosmote στο 13888 μου ειπε μια κοπελα ότι δεν κάνουν κάποια ενεργοποίηση και ότι είναι τεχνικό θέμα της συσκευής, μάλιστα έβαλα μια κάρτα Vodafone και έχω 5G!!!
Το έχουν κλειδωμένο από την COSMOTE είναι απλά τραγικοί,εγώ το ενεργοποίησα με άλλη συσκευή,που να μην το είχαν και στις επίσημα υποστηριζόμενες συσκευές

 

Στάλθηκε από το MI 10T PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αλλαγή φορητότητας από Vodafone σε cosmote, ενώ είχα 5G σε voda σήμερα δεν πιάνω τίποτα με cosmote και ενώ έστειλα και 5G στο 1333 μου λέει η συσκευή που διάθετε δεν υποστηρίζει την ενεργοποίηση του δικτυού 5G στην σύνδεση σας( έχω κάνει 5 reset) αλλά τπτ…Ενώ πήρα την cosmote στο 13888 μου ειπε μια κοπελα ότι δεν κάνουν κάποια ενεργοποίηση και ότι είναι τεχνικό θέμα της συσκευής, μάλιστα έβαλα μια κάρτα Vodafone και έχω 5G!!!

 

 

Τσάμπα απαντάω μου φαίνεται.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια ερώτηση παιδιά,για να δουλέψει ο καιρός της Xiaomi έχω βάλει χώρα Ελβετία, υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτό;και γιατί δεν δουλεύει με χώρα Ελλάδα;

 

Στάλθηκε από το MI 10T PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Αυτό συμβαίνει λόγω νομοθεσίας της ΕΕ.

Δεν υπάρχει πρόβλημα αν έχεις χώρα την Ελβετία κλπ. Εκτός ίσως από τα προθέματα στις κλήσεις;

Αλλά αυτό είναι κάτι το οποίο εσύ θα μας ενημερώσεις αν σου δημιουργηθεί θέμα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Τσάμπα απαντάω μου φαίνεται.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Αυτό συμβαίνει λόγω νομοθεσίας της ΕΕ.

Δεν υπάρχει πρόβλημα αν έχεις χώρα την Ελβετία κλπ. Εκτός ίσως από τα προθέματα στις κλήσεις;

Αλλά αυτό είναι κάτι το οποίο εσύ θα μας ενημερώσεις αν σου δημιουργηθεί θέμα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν έχω πρόθεμα στις κλήσεις, όλα καλά σε ευχαριστώ.Τι πρόβλημα υπάρχει με την Ευρωπαϊκή Ένωση;η Ελβετία είναι εκτός;

 

Στάλθηκε από το MI 10T PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πρόθεμα στις κλήσεις, όλα καλά σε ευχαριστώ.Τι πρόβλημα υπάρχει με την Ευρωπαϊκή Ένωση;η Ελβετία είναι εκτός;

 

Στάλθηκε από το MI 10T PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Ναι η Ελβετία δεν ανήκει στην ΕΕ.

Δεν είναι ακριβώς πρόβλημα.

Αλλά η αυστηρή νέα νομοθεσία για την προστασία των προσωπικών δεδομένων.

Χαζό, αν θες τη γνώμη μου.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έσκασε μου ήρθε ΟΤΑ..και διορθώθηκε το knuckle screenshot και το nuckle partial screenshot
Καλημέρα ο αισθητήρας εγγύτητας πώς τα πάει με αυτή την έκδοση;

 

Στάλθηκε από το MI 10T PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ο αισθητήρας εγγύτητας πώς τα πάει με αυτή την έκδοση;

 

Στάλθηκε από το MI 10T PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα!! Δεν είχα ποτέ θέμα με τον proximity sensor από την αρχή δούλευε κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Δεν είχα ποτέ θέμα με τον proximity sensor από την αρχή δούλευε κανονικά
Και στο δικό μου δουλεύει πολύ καλά με την 12.5.3 ρωτάω μήπως χάλασαν τίποτα στη καινούρια έκδοση

 

Στάλθηκε από το MI 10T PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και στο δικό μου δουλεύει πολύ καλά με την 12.5.3 ρωτάω μήπως χάλασαν τίποτα στη καινούρια έκδοση

 

Στάλθηκε από το MI 10T PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φαντάζομαι όχι δεν θα το αντέξω να έφτιαξε κάτι και να χαλάσει κάτι άλλο...επίσης έπεσε στα μάτια μου αυτό από το Mi fans

MIUI V12.5.4.0.RJDEUXM is being rolled out for Mi 10T Pro[Partial Release]

Note: The V12.5.4.0.RJDEUXM is not released to {France,Poland,Germany}

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι όχι δεν θα το αντέξω να έφτιαξε κάτι και να χαλάσει κάτι άλλο...επίσης έπεσε στα μάτια μου αυτό από το Mi fans

 

MIUI V12.5.4.0.RJDEUXM is being rolled out for Mi 10T Pro[Partial Release]

 

Note: The V12.5.4.0.RJDEUXM is not released to {France,Poland,Germany}

Γιατί όχι σε αυτές τις χώρες;

 

Στάλθηκε από το MI 10T PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όχι σε αυτές τις χώρες;

 

Στάλθηκε από το MI 10T PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σωστά! Και εγώ αυτή την απορία την έχω και επίσης δεν λέει Mi 10T/Pro λέει μόνο το Mi 10T Pro...δεν ξέρω τι κουλαμαρα είναι πάλι αυτή

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήγα στην cosmote και βάλαμε σε ενα iphone 12 την κάρτα μου και ενεργοποιήθηκε το 5G!!!

 

 

Περίεργο.. ευτυχώς με καλό τέλος.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Τελικά οκ το νέο update είναι και για το mi 10T ... Δημοσιεύτηκε κανονικα

https://bigota.d.miui.com/V12.5.4.0.RJDEUXM/miui_APOLLOEEAGlobal_V12.5.4.0.RJDEUXM_451a2324af_11.0.zip

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...