Jump to content

Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το εξής κουλό που μου συμβαίνει είναι ότι γίνεται disable το Google Pay αυτόματα και πρέπει να πάω στην διαχείριση εφαρμογών να το κάνω πάλι enable (μέχρι να απενεργοποιηθεί πάλι). Έκανα επανεγκατάσταση και εξακολουθεί να συμβαίνει το ίδιο. Καμμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Το εξής κουλό που μου συμβαίνει είναι ότι γίνεται disable το Google Pay αυτόματα και πρέπει να πάω στην διαχείριση εφαρμογών να το κάνω πάλι enable (μέχρι να απενεργοποιηθεί πάλι). Έκανα επανεγκατάσταση και εξακολουθεί να συμβαίνει το ίδιο. Καμμιά ιδέα;

 

Το εχεις κατεβασει μονος σου σαν apk? Αν ναι θελει αναβαθμιση. Το βλεπει ως παλια εφαρμογη κ στο κανει disable. Αν το εχεις κατεβασει απο playstore ειναι κουφο... Γενικα τσεκαρε αν εχει αναβαθμιση η εφαρμογη google pay

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σήμερα το πρωί ήρθε ενημέρωση σε 12.5.3 με security Ιουνίου σε EEA rom

 

Στάλθηκε από το MI 10T PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα μόλις ήρθε και την πέρασα...να δούμε τι θα γίνει με αυτή την μπαταρία επιτέλους...

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα μόλις ήρθε και την πέρασα...να δούμε τι θα γίνει με αυτή την μπαταρία επιτέλους...
Δεν έχεις καλά στατιστικά;

 

Στάλθηκε από το MI 10T PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως δεν υπάρχει καλύτερο τηλέφωνο σε αυτά τα χρήματα που το πήραμε (340€ 8/128-Infoquest) ώστε να αντικαταστήσει την συσεκευάρα μας. Και το 11i που είναι πιο budget σε τιμή σε σχέση με 11 έχει μπαταρία 4500 οπότε θα έχει αισθητά μικρότερη διάρκεια από το θηριακι μας. Άσε που έχει και SD888 που θα τηγανίζεις.

Θεωρώ πως από τω επόμενη γενιά ίσως βγεί πάλι κάτι αξιόλογο χωρίς προβλήματα με υπερθερμανσεις και μπαταρία 5Κ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις καλά στατιστικά;

 

Στάλθηκε από το MI 10T PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

η μπαταρία μου πάντα ήταν χάλια... πότε δεν έπιασα νούμερα που γράφουν διαφορα παιδια εδώ μέσα και με την 12.5.1 είχα παρατηρήσει ότι μόλις έβαζα δεδομένα τότε νεράκι η μπαταρία...

sot 3-4 ώρες έχω εδώ και πολλους μήνες.

το ευχάριστο που βλέπω σήμερα με το πέρασμα της 12.5.3 επιτέλους δουλεύει σωστά η οθόνη μετά τις κλήσεις!!!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως δεν υπάρχει καλύτερο τηλέφωνο σε αυτά τα χρήματα που το πήραμε (340€ 8/128-Infoquest) ώστε να αντικαταστήσει την συσεκευάρα μας. Και το 11i που είναι πιο budget σε τιμή σε σχέση με 11 έχει μπαταρία 4500 οπότε θα έχει αισθητά μικρότερη διάρκεια από το θηριακι μας. Άσε που έχει και SD888 που θα τηγανίζεις.

Θεωρώ πως από τω επόμενη γενιά ίσως βγεί πάλι κάτι αξιόλογο χωρίς προβλήματα με υπερθερμανσεις και μπαταρία 5Κ.

 

Εννέα μήνες το έχω, εξαιρετικό κινητό, η μοναδική πραγματική αναβάθμιση που μπορεί να δει κανείς είναι στο s21 ultra με τριπλάσια και τετραπλάσια όμως ποσά ανάλογα την έκδοση. Και το Mi 11 καλό , πολύ καλό όμως πάλι παίζει σε διπλάσια και βάλε χρήματα και η μπαταρία υποδεέστερη όμως η οθόνη του σκοτώνει θυσιάζοντας θερμοκρασίες και κατανάλωση...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

 

To πέρασα, και νομίζω πως ο proximity sensor, δουλεύει καλύτερα, όχι εντελώς, αλλά κλπ.

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΕΙ ΈΡΘΕΙ ΣΕ ΚΑΝΈΝΑΝ Η 12.5.3?

 

Ναι μου ήρθε Δευτέρα ΟΤΑ !! Δεν είμαι pilot τελικά αλλιώς θα την είχα πάρει από τότε που το είπα πιο πίσω πριν μέρες! Όλα καλά..πάει καλά

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική συσκευή και επεξεργαστής,σε διακοπές όλη μέρα στον ήλιο με 5g και 4g+ ούτε υπερθέρμανση και εξαιρετική διάρκεια μπαταρίας συν το έχω hot spot για 4 συσκευές όλη μέρα, είναι η πρώτη φορά που θα κρατήσω συσκευή για καιρό, μόνο αρνητικό το βάρος του που πλέον συνήθισα

 

Στάλθηκε από το MI 10T PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική συσκευή και επεξεργαστής,σε διακοπές όλη μέρα στον ήλιο με 5g και 4g+ ούτε υπερθέρμανση και εξαιρετική διάρκεια μπαταρίας συν το έχω hot spot για 4 συσκευές όλη μέρα, είναι η πρώτη φορά που θα κρατήσω συσκευή για καιρό, μόνο αρνητικό το βάρος του που πλέον συνήθισα

 

Στάλθηκε από το MI 10T PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το βάρος και γενικότερα το μέγεθος είναι ένα θέμα. Δε καταλαβαίνω αυτή τη τάση στις τόσο μεγάλες συσκευές. Τουλάχιστον ας βγάλουν και κάποιες πιο μαζεμένες ώστε να έχουμε τη δυνατότητα επιλογής

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το βάρος και γενικότερα το μέγεθος είναι ένα θέμα. Δε καταλαβαίνω αυτή τη τάση στις τόσο μεγάλες συσκευές. Τουλάχιστον ας βγάλουν και κάποιες πιο μαζεμένες ώστε να έχουμε τη δυνατότητα επιλογής

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχει βγάλει η Xiaomi το mi11 lite 5g εξαιρετική συσκευή,με μικρότερη μπαταρία λόγο πάχους και βάρους.

 

Στάλθηκε από το MI 10T PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγάλει η Xiaomi το mi11 lite 5g εξαιρετική συσκευή,με μικρότερη μπαταρία λόγο πάχους και βάρους.

 

Στάλθηκε από το MI 10T PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το γνωρίζω. Και πάλι μεγάλο είναι. Το ιδανικό για μένα είναι κοντά στις 6" πχ s21. Και να χωράει άνετα σε τσέπη και να το χειρίζεσαι εύκολα με το ένα χέρι

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζω. Και πάλι μεγάλο είναι. Το ιδανικό για μένα είναι κοντά στις 6" πχ s21. Και να χωράει άνετα σε τσέπη και να το χειρίζεσαι εύκολα με το ένα χέρι

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung φίλε μου και διακοπές θα χρειαστείς και μπαταρία αυτοκινήτου μαζί

 

Στάλθηκε από το MI 10T PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Samsung φίλε μου και διακοπές θα χρειαστείς και μπαταρία αυτοκινήτου μαζί

 

Στάλθηκε από το MI 10T PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μα το mi 10t έχω. Για μεγέθη μιλάω τώρα. Άσε τα υπόλοιπα

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μα το mi 10t έχω. Για μεγέθη μιλάω τώρα. Άσε τα υπόλοιπα

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ απλά σου απάντησα ότι οι συσκευές της Samsung για μένα δεν είναι χρήσιμες, υπάρχει άγχος να μην σβήσει από μπαταρία όσα mAh και αν έχουν,σε τόσο ακριβές συσκευές μόνο iphone και πρίν το ban Huawei

 

Στάλθηκε από το MI 10T PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα κι εγώ την 12.5.3 ( EUR) με patches Ιουνίου. Η κινητάρα παραμένει άψογη ,για τα θέλω μου αψεγάδιαστη! Εξαιρετικό και το πληκτρολόγιο του Gboard καμία σχέση με του Samsung. Τρομερή εξαιρετική βελτίωση( σε σχέση με όταν το πρώτο πήρα τον περασμένο Νοέμβριο) προτάσεων λέξεων κλπ επέκταση των σκέψεων κάτι που δεν συμβαίνει στο ίδιο επίπεδο και στον ίδιο βαθμό με του Samsung.

Τα υπόλοιπα για εξαιρετική μπαταρία και 144hz είναι δεδομένα και έχω την εντύπωση πως πήρε ένα ακόμη boost στην φωτεινότητα με το τελευταίο update.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα και εγώ,, για την ακρίβεια, έκανα λήψη του τελευταίου πακέτου, .

Νομίζω η οθόνη, στο κάτω μέρος, περίπου 10 χιλιοστά, κιτρινίζει ελαφρά, και δεν έχει ξανασυμβεί σε κινητό μου.

Δεν ξέρω, αν είναι λόγω του ips LCD.

Link to comment
Share on other sites

Έχει συνηθίσει το μάτι σου από τις amoled των συσκευών σου που έχουν πολύ καλύτερες γωνίες θέασης. Κάνε μια δοκιμή στις ρυθμίσεις, σχέδιο χρώματος επέλεξε κορεσμένο πάντα ενίσχυση χρωμάτων ίσως σου αρέσει καλύτερα έτσι, πλησιάζει έστω και λίγο χρωματικά τις amoled.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης στο επίπεδο φωτεινότητας ενεργοποίησε την λειτουργία ηλιακού φωτός, αυξάνει την αντίθεση όταν η φωτεινότητα δεν είναι στο αυτόματο.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θεμα software ,ειναι hardware. Συμβαινει στις lcd οθόνες και ειναι καθαρα θέμα τυχης. Το ειχα σε ενα mi mix 2 ,ειναι και στο ταμπλετ μου. Δεν ξερω ακριβώς πού οφειλεται ,καπου διαβασα εχει σχεση με την κολλα και τη θερμοκρασια. Δυστυχως αυτα ειναι τα ασχημα των lcd panels , μη ομοιόμορφη φωτεινότητα, backlight bleed και κιτρινιλες. Δεν ειναι βεβαια παντου,ειχα και συσκευες χωρις κιτρινιλες ,αλλα οπως ειπα ειναι θεμα τυχης και δεν ξερω αν σερβις αναλαμβανει να το καλυψει και ειναι εγγυημενο οτι νέο πανελ δε θα το εχει
Link to comment
Share on other sites

Την ΕΕΑ περάσατε?

https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/apollo/

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by MeddlingMageGR
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...