Jump to content

Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν θέλω αυτό ... Γι αυτό τόνισα με μαύρο την κλήση.

Θέλω να μπορώ να μπω στο αρχείο κλήσεων μις συγκεκριμένης κλήσης που έχω κάνει / λάβει και να μπορώ να δω οτι πχ μίλησα σήμερα ,χτες, προχτές ..

Ευχαριστώ !!!

 

Εφόσον χρησιμοποιείς τον στοκ Google dialer της συσκευής πας κλήσεις πάνω δεξιά τελίτσες ιστορικό κλήσεων για όλες τις κλήσεις που έχεις πραγματοποιήσει.Προσωπικά δεν βλέπω κάτι άλλο...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω αυτό ... Γι αυτό τόνισα με μαύρο την κλήση.

Θέλω να μπορώ να μπω στο αρχείο κλήσεων μις συγκεκριμένης κλήσης που έχω κάνει / λάβει και να μπορώ να δω οτι πχ μίλησα σήμερα ,χτες, προχτές ..

Ευχαριστώ !!!

 

Μπαίνεις στις κλήσεις πατάς πάνω στον αριθμό ή όνομα που σε κάλεσε ή καλεσες και σου βγάζει από κάτω 3 επιλογές και πατάς το ιστορικό ή history αν το έχεις Αγγλικά.

Δεν ξέρω άλλο τρόπο ή αν υπαρχει κάτι άλλο.ελπιζω να Βοηθησα

Και θα δεις και πόση ώρα μίλησες κιόλας αλλά δεν ξέρω πόσο ιστορικό κρατάει..λίγο που είδα τα δικά μου ανάλογα με τη συχνότητα που μιλάς με το συγκεκριμένο νουμερο θα δεις ιστόρικο από 6 έως 12 μήνες στανταρ

Edited by papanic
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις στις κλήσεις πατάς πάνω στον αριθμό ή όνομα που σε κάλεσε ή καλεσες και σου βγάζει από κάτω 3 επιλογές και πατάς το ιστορικό ή history αν το έχεις Αγγλικά.

Δεν ξέρω άλλο τρόπο ή αν υπαρχει κάτι άλλο.ελπιζω να Βοηθησα

Και θα δεις και πόση ώρα μίλησες κιόλας αλλά δεν ξέρω πόσο ιστορικό κρατάει..λίγο που είδα τα δικά μου ανάλογα με τη συχνότητα που μιλάς με το συγκεκριμένο νουμερο θα δεις ιστόρικο από 6 έως 12 μήνες στανταρ

 

Αυτό είναι :) .. Επιτέλους..... σε ευχαριστώ !!!

Όπως και τον φίλο παραπάνω

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι :) .. Επιτέλους..... σε ευχαριστώ !!!

Όπως και τον φίλο παραπάνω

 

Να σαι καλα!! Χαίρομαι που βοήθησα!! Ναι ο konakis είναι εγγύηση ✌️✌️

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα σας!

Χρειάζομαι λίγο την βοήθεια σας. Εδώ και 3 χρόνια έχω το mi mix 2 (64 , 6 ram)και ακόμα και τώρα είμαι ευχαριστημένος με την χρήση που του κάνω (σερφάρισμα,κοινωνικά δίκτυα , τηλέφωνο, προβολή αρχείων office, επαγγελματικό email και λίγο φωτογραφία). Κάπου όμως το έχω βαρεθεί και σκέφτομαι να το αλλάξω. Σαν 1η μου επιλογή έχω το mi 10 T Pro (στα 500 € από Κωτσόβολο) και σαν 2η το Mi 11 Lite (στα 470 € από Κωτσόβολο).

Απ'ότι έχω δει και τα δύο είναι 5g, android 11, dual sim. Η διαφορά στην τιμή δεν είναι μεγάλη και θα με ενδιέφερε το κινητό να αντέξει για 2-3 χρόνια καθώς δεν αλλάζω συχνά συσκευές. Θα ήθελα επίσης η μπαταρία να κρατάει όσο μπορεί περισσότερη ώρα. Σημειώνεται επίσης ότι επειδή ζω στην Κρήτη, τουλάχιστον παλιότερα για καλύτερο internet (συνδρομητής wind) έπρεπε το κινητό να έχει την μπάντα B20 αν θυμάμαι καλά και το λέω και σωστά. Ποιά από τις 2 συσκευές θα μου προτείνατε?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα σας!

Χρειάζομαι λίγο την βοήθεια σας. Εδώ και 3 χρόνια έχω το mi mix 2 (64 , 6 ram)και ακόμα και τώρα είμαι ευχαριστημένος με την χρήση που του κάνω (σερφάρισμα,κοινωνικά δίκτυα , τηλέφωνο, προβολή αρχείων office, επαγγελματικό email και λίγο φωτογραφία). Κάπου όμως το έχω βαρεθεί και σκέφτομαι να το αλλάξω. Σαν 1η μου επιλογή έχω το mi 10 T Pro (στα 500 € από Κωτσόβολο) και σαν 2η το Mi 11 Lite (στα 470 € από Κωτσόβολο).

Απ'ότι έχω δει και τα δύο είναι 5g, android 11, dual sim. Η διαφορά στην τιμή δεν είναι μεγάλη και θα με ενδιέφερε το κινητό να αντέξει για 2-3 χρόνια καθώς δεν αλλάζω συχνά συσκευές. Θα ήθελα επίσης η μπαταρία να κρατάει όσο μπορεί περισσότερη ώρα. Σημειώνεται επίσης ότι επειδή ζω στην Κρήτη, τουλάχιστον παλιότερα για καλύτερο internet (συνδρομητής wind) έπρεπε το κινητό να έχει την μπάντα B20 αν θυμάμαι καλά και το λέω και σωστά. Ποιά από τις 2 συσκευές θα μου προτείνατε?

 

Το mi 10t pro έχει πιστεύω καλύτερο επεξεργαστή, μεγαλύτερη μπαταρία και καλύτερες κάμερες . Το mi 11 lite έχει amoled οθόνη που για κάποιους είναι σημαντικό. Αλλά πιστεύω ότι το mi 10 t pro είναι πιο ολοκληρωμένο πακέτο. Την β20 για 4g την έχουν και τα δύο. Το mi 11 lite δεν ξέρω αν έχει ελληνικές μπάντες.

Edited by kall
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. Γενικά το το Mi 10T Pro θεωρείται καλή συσκευή? Σε σύγκριση με το mi mix 2 που έχω τώρα, θα έχει μεγάλη διαφορά καθώς απέχουν περίπου πάνω από 3 χρόνια?
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. Γενικά το το Mi 10T Pro θεωρείται καλή συσκευή? Σε σύγκριση με το mi mix 2 που έχω τώρα, θα έχει μεγάλη διαφορά καθώς απέχουν περίπου πάνω από 3 χρόνια?

 

Εγώ πριν είχα το mi mix 2s. ;Έχψ δει μεγάλες διαφορές και σε ταχύτητα και στην κάμερα και στην οθόνη, άν και υποκειμενικό αυτό. Δέν λέω για μπαταρία , εκεί είναι η μέρα με την νύχτα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά!

Ήδη το κινητό βρίσκεται στα χέρια μου, καθώς πετάχτηκα από τον Κωτσόβολο και το πήρα!

Ξεκινάω το στήσιμο σιγά σιγά και βλέπουμε. Φαίνεται πάντως ωραία και στιβαρή κατασκευή, λίγο μεγαλύτερο από το Mi mix 2 που είχα, αλλά όχι τίποτα τραγικά πράγματα. Η σιλικονούχα θήκη που έχει μέσα είναι λίγο γκουμούτσα. Θα την βάλω προσωρινά και βλέπω στη συνέχεια για κάτι πιο μαζεμένο.

2 ερωτήσεις. Έχει κάποια προστατευτική ζελατίνα μπορστά η οθόνη ή μου φαίνεται? Επίσης με τον φορτιστή που έχει μέσα, μπορώ να φορτίσω άλλα κινητά (πχ το mi mix 2) ή θα έχω προβλήματα καθώς μου φαίνεται πιο μεγάλος (και μάλλον πιο δυνατός)? Μην κάψει το άλλο κινητό βασικά φοβάμαι

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά!

 

Ήδη το κινητό βρίσκεται στα χέρια μου, καθώς πετάχτηκα από τον Κωτσόβολο και το πήρα!

 

Ξεκινάω το στήσιμο σιγά σιγά και βλέπουμε. Φαίνεται πάντως ωραία και στιβαρή κατασκευή, λίγο μεγαλύτερο από το Mi mix 2 που είχα, αλλά όχι τίποτα τραγικά πράγματα. Η σιλικονούχα θήκη που έχει μέσα είναι λίγο γκουμούτσα. Θα την βάλω προσωρινά και βλέπω στη συνέχεια για κάτι πιο μαζεμένο.

 

2 ερωτήσεις. Έχει κάποια ζελατίνα μπορστά η οθόνη προστατευτική ή μου φαίνεται? Επίσης με τον φορτιστή που έχει μέσα, μπορώ να φορτίσω άλλα κινητά (πχ το mi mix 2) ή θα έχω προβλήματα καθώς μου φαίνεται πιο μεγάλος (και μάλλον πιο δυνατός)? Μην κάψη το άλλο κινητό βασικά φοβάμαι

Αδερφέ δεν λειτουργούν έτσι οι φορτιστές. Δεν στέλνουν ρεύμα. Οι συσκευές το αντλούν.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ δεν λειτουργούν έτσι οι φορτιστές. Δεν στέλνουν ρεύμα. Οι συσκευές το αντλούν.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Συγνώμη αλλά δεν σε κατάλαβα. Θα υπάρχει πρόβλημα ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά δεν σε κατάλαβα. Θα υπάρχει πρόβλημα ή όχι?
Κανένα πρόβλημα δεν θα υπάρχει. Η συσκευή θα τραβήξει όσο ρεύμα μπορεί να τραβήξει.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@oldtiger να το χαρείς! Αρχικά δούλεψε το στα 90hz και μετά 144 θα σε ενθουσιάσει ειδικά σε ίντερνετ browsing. Όσον αφορά τον φορτιστή θα σου πρότεινα να χρησιμοποιείς αυτόν του παλιού σου κινητού. Φορτίζει πιο αργά όμως θα δεις τρομερά νούμερα σε SOT ( screen on time). Αν θες απ'την άλλη να χρησιμοποιείς τον νέο φορτιστή, πάλι δεν θα έχεις κανένα θέμα.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

@oldtiger να το χαρείς! Αρχικά δούλεψε το στα 90hz και μετά 144 θα σε ενθουσιάσει ειδικά σε ίντερνετ browsing. Όσον αφορά τον φορτιστή θα σου πρότεινα να χρησιμοποιείς αυτόν του παλιού σου κινητού. Φορτίζει πιο αργά όμως θα δεις τρομερά νούμερα σε SOT ( screen on time). Αν θες απ'την άλλη να χρησιμοποιείς τον νέο φορτιστή, πάλι δεν θα έχεις κανένα θέμα.
Κι εγώ τον φορτιστή του poco f1 χρησιμοποιώ. Δεν έχω ανοίξει καν τον καινούριο. Κι οθόνη στα 90hz κι αργότερα θα πάω σε 144

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η μετάβαση από Mate 10 pro το οποίο μετά από 3μιση χρόνια ακομα αντέχει... τίμιο.... Για την pro έκδοση ρωτάω για Κάμερες μπροστά, selfie, Οθόνη, Γενικότερα σε Χρήση? Edited by panoslvd
Link to comment
Share on other sites

την καλησπέρα μου σε όλους, πήρα το MI 10T και θα ήθελα να σας ρωτήσω στον ήχο η ακόμα και στην δόνηση καταλαβαίνεται ότι το τηλέφωνο σαν να τρίζει ολόκληρο??
Link to comment
Share on other sites

την καλησπέρα μου σε όλους, πήρα το MI 10T και θα ήθελα να σας ρωτήσω στον ήχο η ακόμα και στην δόνηση καταλαβαίνεται ότι το τηλέφωνο σαν να τρίζει ολόκληρο??

όχι καμία σχέση

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

την καλησπέρα μου σε όλους, πήρα το MI 10T και θα ήθελα να σας ρωτήσω στον ήχο η ακόμα και στην δόνηση καταλαβαίνεται ότι το τηλέφωνο σαν να τρίζει ολόκληρο??
Ναι το πίσω μέρος τρίζει. Δηλαδή ακούς μουσική και νομίζεις ότι από εκεί παράγεται το μπάσο.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εννοείτε κάτι άλλο;

 

Στάλθηκε από το SM-T575 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εννοείτε κάτι άλλο;

 

Στάλθηκε από το SM-T575 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για άκου αυτό από τα ηχεία. Δε γίνεται να μην καταλαβαίνεις τις δονήσεις στην πλάτη

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για άκου αυτό από τα ηχεία. Δε γίνεται να μην καταλαβαίνεις τις δονήσεις στην πλάτη

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άλλο το τρίξιμο κι άλλο αυτό.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα δεν τρίζει το έχω μισό χρόνο, είναι όπως την πρώτη μέρα και η κατασκευή του είναι καλύτερη κι από του Samsung s20 plus που είχα πριν δίχως υπερβολή...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια ρύθμιση η αλλαγή χώρας για να διορθώσει την ένταση στο bluetooth ακουστικό για την κλήση? Έχω δει ότι σε youtube αλλά και μουσική ή ένταση μου φτάνει με το παραπάνω αλλά σε κλήση είναι αισθητά ποιο χαμηλή. Έχω και ένα θέμα ακοής οπότε με ζόριζε. Εννοείται πως το έχω τέρμα την ένταση στην διάρκεια της κλήσης.

Ίσως κάποιος κανονισμός ευρωπαϊκός?

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...