Jump to content

Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό που ανακάλυψα σήμερα και στο συρτάρι εφαρμογών αλλά και στο Google dialer είναι ότι αν σύρεις πάνω κάτω το δάχτυλο στην άκρη της οθόνης σου εμφανίζει το αλφάβητο για αναζήτηση. Δε ξέρω αν είμαι ο μόνος που δε το γνώριζα

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ασύρματη φόρτιση έχει?
Όχι δυστυχώς

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Φίλος μου έχει πάρει το κινητό απο τον Γενάρη κι είχε μεγάλο θέμα με τις ειδοποιήσεις στο messenger. Έχει περάσει και την τελευταία αναβάθμιση με επαναφορά εργοστασιακών, αλλά και πάλι το θέμα παραμένει..

Δεν του έρχοντα σχεδόν ποτέ στην ώρα τους οι ειδοποιήσεις. Πολλές φορές μαλιστα δεν έρχονται καθόλου και τις βλέπει μόνο όταν μπει στην εφαρμογη. Επισης να προσθέσω οτι έχει βάλει το messenger να μην το πίανει η βελτιστοποίηση μπαταρίας και όλες τις ειδοποιήσεις απο τις ρυθμίσεις ανοιχτές , αλλα και παλι δεν!

Καμιά ιδέα τι μπορεί να έχει παει λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Φίλος μου έχει πάρει το κινητό απο τον Γενάρη κι είχε μεγάλο θέμα με τις ειδοποιήσεις στο messenger. Έχει περάσει και την τελευταία αναβάθμιση με επαναφορά εργοστασιακών, αλλά και πάλι το θέμα παραμένει..

Δεν του έρχοντα σχεδόν ποτέ στην ώρα τους οι ειδοποιήσεις. Πολλές φορές μαλιστα δεν έρχονται καθόλου και τις βλέπει μόνο όταν μπει στην εφαρμογη. Επισης να προσθέσω οτι έχει βάλει το messenger να μην το πίανει η βελτιστοποίηση μπαταρίας και όλες τις ειδοποιήσεις απο τις ρυθμίσεις ανοιχτές , αλλα και παλι δεν!

Καμιά ιδέα τι μπορεί να έχει παει λαθος?

Χριστός Ανέστη. Κανε και αυτό: πατας πανω στην εφαρμογη και σου βγαζει Πληροφορίες εφαρμογής.Προς τα κάτω στην Εξοικονόμηση μπαταρίας μπες και τικαρισε το Χωρίς περιορισμούς, πανω πάνω ειναι.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη. Κανε και αυτό: πατας πανω στην εφαρμογη και σου βγαζει Πληροφορίες εφαρμογής.Προς τα κάτω στην Εξοικονόμηση μπαταρίας μπες και τικαρισε το Χωρίς περιορισμούς, πανω πάνω ειναι.

 

Αληθώς ανέστη! Σ' ευχαριστώ πολυ για την άμεση απάντηση, αλλα δυστυχώς κι αυτό έχει κάνει χωρίς κάποιο αποτέλεσμα..

Βοηθάω κι εγώ όσο μπορώ αλλα επειδή έχω huawei κινητό δεν ξέρω μήπως υπαρχει κάποια διαφορετική ρύθμιση για τέτοιου είδους θέματα ειδοποιήσεων..

Link to comment
Share on other sites

θα πας ρυθμίσεις και θα γράψεις auto start

θα βρεις τον messenger >enable

θα ανοίξεις τον messenger θα πας στα recents πατώντας παρατεταμένα την εφαρμογή και τον κλειδώνεις >reboot

αν δεν έχεις και ήχο θα πας στις ρυθμίσεις στους ήχους του και θα ξανά τικαρεις την default επιλογή και ας είναι ήδη τικαρισμενη,αυτάααα....εκατομμύρια παράπονα για τις ειδοποιήσεις για όλες τις εφαρμογές χρόνια τώρα αλλά η σιαομι κοιμαται ορθιως!!!

τον Σταυρό σου και ο Θεός βοηθός

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

θα πας ρυθμίσεις και θα γράψεις auto start

θα βρεις τον messenger >enable

θα ανοίξεις τον messenger θα πας στα recents πατώντας παρατεταμένα την εφαρμογή και τον κλειδώνεις >reboot

αν δεν έχεις και ήχο θα πας στις ρυθμίσεις στους ήχους του και θα ξανά τικαρεις την default επιλογή και ας είναι ήδη τικαρισμενη,αυτάααα....εκατομμύρια παράπονα για τις ειδοποιήσεις για όλες τις εφαρμογές χρόνια τώρα αλλά η σιαομι κοιμαται ορθιως!!!

τον Σταυρό σου και ο Θεός βοηθός

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Ρε παιδια εγώ δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις σε miui. Πραγματικά απορώ μ αυτά που διαβάζω

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μόλις παρέλαβα. Μου βγήκε με επιστροφή 320. Πρώτη εντύπωση πολύ τούμπανο. Έχει μια αίσθηση premium παρόλο που πήρα κλασσικό μαύρο χρώμα. Να ρωτήσω για αρχή

1)Δεν μου άρεσε η θήκη σιλικόνης, αυτές που έχει στο σκρουτζ η κατηγορία μας είναι αυτές σωστά?

 

https://www.skroutz.gr/c/579/thikes-kinhtwn-thlefwnwn/f/1175440/mi-10t-mi-10t-pro.html

 

Και ο λόγος που το κατηγοριοποιει με το pro είναι γιατί έχουν ίδιο μέγεθος έτσι?

 

2)πηρε κάνεις Spigen? Είχα μόνο Spigen ανέκαθεν η rugged κοστίζει μόλις 6,5 ευρώ wtf

3)έχει απευθείας περασμένη μεμβράνη. Να το αφήσω έτσι? Μου φαίνεται πολύ ευδιάκριτο. Η να πάρω κάνα tempered glass?

4)εκανα αρχικό στήσιμο, πέρασα δακτυλικά αποτυπώματα, έβγαλα κάτι ειδοποίησεις και κάποια widget που με ενοχλούν από δω και από εκεί.. Σιγά σιγά θα το στήσω πάνω στα γούστα μου. Υπάρχει καμία αρχικη ρύθμιση που είναι must να αλλάξω σε οτιδήποτε?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μόλις παρέλαβα. Μου βγήκε με επιστροφή 320. Πρώτη εντύπωση πολύ τούμπανο. Έχει μια αίσθηση premium παρόλο που πήρα κλασσικό μαύρο χρώμα. Να ρωτήσω για αρχή

 

1)Δεν μου άρεσε η θήκη σιλικόνης, αυτές που έχει στο σκρουτζ η κατηγορία μας είναι αυτές σωστά?

 

 

 

https://www.skroutz.gr/c/579/thikes-kinhtwn-thlefwnwn/f/1175440/mi-10t-mi-10t-pro.html

 

 

 

Και ο λόγος που το κατηγοριοποιει με το pro είναι γιατί έχουν ίδιο μέγεθος έτσι?

 

 

 

2)πηρε κάνεις Spigen? Είχα μόνο Spigen ανέκαθεν η rugged κοστίζει μόλις 6,5 ευρώ wtf

 

3)έχει απευθείας περασμένη μεμβράνη. Να το αφήσω έτσι? Μου φαίνεται πολύ ευδιάκριτο. Η να πάρω κάνα tempered glass?

 

4)εκανα αρχικό στήσιμο, πέρασα δακτυλικά αποτυπώματα, έβγαλα κάτι ειδοποίησεις και κάποια widget που με ενοχλούν από δω και από εκεί.. Σιγά σιγά θα το στήσω πάνω στα γούστα μου. Υπάρχει καμία αρχικη ρύθμιση που είναι must να αλλάξω σε οτιδήποτε?

Έχω τη hybrid. Εξαιρετική αλλά δίνει όγκο. Η rugged φαίνεται εξίσου καλή. Spigen επίσης να πάρεις και Tempered Glass. Έχοντας δοκιμάσει το nilkin, θεωρώ πως είναι πιο εύκολο στην εγκατάσταση και έχει πολύ καλύτερη απόκριση στο άγγιγμα.

Κατά τα λοιπά, να το χαρείς!

Αν πας πίσω κάποιες σελίδες όλο και κάτι ενδιαφέρον θα βρεις.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο να ρωτήσω που μπορεί να μου φαίνεται και λόγω συνήθειας. Όταν κατεβάζω την οθόνη ώστε να φανούν οι σειρές συντομεύσεων κουμπιών /οι κλασσικές συντομεύσεις WiFi /δεδομένα /blurooth /δόνηση κτλ. Που λέει κέντρο ελέγχου. Αυτό μπορώ να το αλλάξω εμφάνιση? Και στο samsung που είχα και σε ταμπλετ που χρησιμοποίησα παλαιότερα είναι σε μια σειρά, βαζω μπροστά αυτά που με βολεύουν πιο πολύ και είναι μικρότερα. Εδώ δεν μου ταιριάζει όπως είναι μεγάλα. . Αλλάζει? Edited by aaaaztek84
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εγώ δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις σε miui. Πραγματικά απορώ μ αυτά που διαβάζω

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://www.androidcentral.com/how-fix-miui-push-notifications

https://www.google.com/search?q=how+to+fix+notification+on+miui+12&client=ms-android-xiaomi-rev1&ei=YtOSYOn4F4iPjLsP5-O2wAw&oq=how+to+fix+notification+on+miui+12&gs_lcp=ChNtb2JpbGUtZ3dzLXdpei1zZXJwEAMyBQghEKABMggIIRAWEB0QHjIICCEQFhAdEB4yCAghEBYQHRAeMggIIRAWEB0QHjIICCEQFhAdEB46BAgAEEc6CAgAELEDEIMBOg4ILhCxAxCDARDHARCjAjoFCAAQsQM6BQguELEDOggILhCxAxCDAToLCC4QsQMQxwEQowI6AggAOgUILhCTAjoECAAQQzoCCC46CAguEMcBEK8BOgYIABAWEB46BAgAEBM6BwghEAoQoAE6BAghEBVQ_tEBWP6OA2DGpQNoAnABeAOAAcICiAGGT5IBCDAuNTMuNi4xmAEAoAEBsAEAyAEIwAEB&sclient=mobile-gws-wiz-serp#ip=1

 

μακάρι να μην σε πιασει ποτέ το bug

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο να ρωτήσω που μπορεί να μου φαίνεται και λόγω συνήθειας. Όταν κατεβάζω την οθόνη ώστε να φανούν οι σειρές συντομεύσεων κουμπιών /οι κλασσικές συντομεύσεις WiFi /δεδομένα /blurooth /δόνηση κτλ. Που λέει κέντρο ελέγχου. Αυτό μπορώ να το αλλάξω εμφάνιση? Και στο samsung που είχα και σε ταμπλετ που χρησιμοποίησα παλαιότερα είναι σε μια σειρά, βαζω μπροστά αυτά που με βολεύουν πιο πολύ και είναι μικρότερα. Εδώ δεν μου ταιριάζει όπως είναι μεγάλα. . Αλλάζει?

 

Θα πας ρυθμίσεις, θα χτυπήσεις στην αναζήτηση κέντρο θα σου εμφανίσει επιλογές, θα πατήσεις στο στυλ του κέντρου ελέγχου και θα επιλέξεις την παλιά έκδοση ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Θα πας ρυθμίσεις, θα χτυπήσεις στην αναζήτηση κέντρο θα σου εμφανίσει επιλογές, θα πατήσεις στο στυλ του κέντρου ελέγχου και θα επιλέξεις την παλιά έκδοση ;)

 

Άψογος. Ένα ακόμα. Οκ ξέρω πως κάποιες προ εγκατεστημενες εφαρμογές δεν τις κάνεις unistal. Πως μπορώ 0μως έστω να τις εξαφανίσω από την επιφάνεια εργασίας να μην τις έχω μπροστά μου? Πχ την εφαρμογή θέματα. Δεν τα λειτουργώ ποτέ. Πως το διαγράφω ουσιαστικά το εικονίδιο από την επιφάνεια?

 

 

Μόνο αν τα βάλω σένα ένα ραντομ φάκελο και τα παρκάρω σε πίσω σελίδα να μην φαίνονται?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε έχει πλούσια επιλογή θεμάτων στην θέση σου θα την δοκίμαζα από περιέργεια... ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως Ψάξτο και μόνος σου δες έχει πολλές παραμετροποιήσεις το Miui και κάθε φορά θα νιώθεις ότι κάτι κατάφερες :) χα χα χα

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο γράφω διότι κι εγώ από oxygen Os & Samsung έρχομαι... Ένα εξάμηνο περίπου με το Mi 10 T.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε έχει πλούσια επιλογή θεμάτων στην θέση σου θα την δοκίμαζα από περιέργεια... ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως Ψάξτο και μόνος σου δες έχει πολλές παραμετροποιήσεις το Miui και κάθε φορά θα νιώθεις ότι κάτι κατάφερες :) χα χα χα

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο γράφω διότι κι εγώ από oxygen Os & Samsung έρχομαι... Ένα εξάμηνο περίπου με το Mi 10 T.

 

 

Θέματα έχει τίμια απλά ανέκαθεν έχω δική μου συλλογή από φωτός από anime /games /movies κτλ και βάζω δική μου επφ εργασίας.

 

Τώρα για τα ικονς δεν βρίσκω άκρη. Ούτε απευθείας ούτε από τα σετινκς. Δεν θέλω να κάνω απεγκατασταση απλά κατάργηση από την αρχική και δεν το βρίσκω. Ίσως είναι θέμα του λαντσερ

Link to comment
Share on other sites

Θέματα έχει τίμια απλά ανέκαθεν έχω δική μου συλλογή από φωτός από anime /games /movies κτλ και βάζω δική μου επφ εργασίας.

 

Τώρα για τα ικονς δεν βρίσκω άκρη. Ούτε απευθείας ούτε από τα σετινκς. Δεν θέλω να κάνω απεγκατασταση απλά κατάργηση από την αρχική και δεν το βρίσκω. Ίσως είναι θέμα του λαντσερ

 

 

 

Το βρήκα. Έπρεπε να βάλω συρτάρι.... Που να ξέρω τι σημαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει την θηκη αυτη καποιος Senso Smart View Book Μαύρο ;;;

https://www.skroutz.gr/s/28386129/Senso-Smart-View-Book-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Xiaomi-Mi-10T-Mi-10T-Pro.html

 

Μπορειτε να μου προτεινετε καποια σαν αυτη;;;

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει την θηκη αυτη καποιος Senso Smart View Book Μαύρο ;;;

https://www.skroutz.gr/s/28386129/Senso-Smart-View-Book-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Xiaomi-Mi-10T-Mi-10T-Pro.html

 

Μπορειτε να μου προτεινετε καποια σαν αυτη;;;

 

Την έχω. Ποτέ δεν λειτούργησε. Διάβασε και κριτικές σε σαιτ του εξωτερικού. Άχρηστη, μακριά

Link to comment
Share on other sites

θα πας ρυθμίσεις και θα γράψεις auto start

θα βρεις τον messenger >enable

θα ανοίξεις τον messenger θα πας στα recents πατώντας παρατεταμένα την εφαρμογή και τον κλειδώνεις >reboot

αν δεν έχεις και ήχο θα πας στις ρυθμίσεις στους ήχους του και θα ξανά τικαρεις την default επιλογή και ας είναι ήδη τικαρισμενη,αυτάααα....εκατομμύρια παράπονα για τις ειδοποιήσεις για όλες τις εφαρμογές χρόνια τώρα αλλά η σιαομι κοιμαται ορθιως!!!

τον Σταυρό σου και ο Θεός βοηθός

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ! Θα το δοκιμάσω με τον φίλο μου κι ελπίζω να δουλέψει αυτο!

Link to comment
Share on other sites

εγω έχω το ίδιο πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις του viber έχω κάνει αυτά που πρότειναν τα παιδιά αλλά δεν έγινε κάτι...

δηλαδή μου έρχονται μήνυματα και όταν σκάσει δεύτερο και τρίτο τότε εξαφανίζεται κ η κουκίδα και το σήμα του viber πάνω στην γραμμή ειδοποιήσεων... πρέπει να μπω στην εφαρμογή γαι να τα δω ότι έχω μήνυμα.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Φίλος μου έχει πάρει το κινητό απο τον Γενάρη κι είχε μεγάλο θέμα με τις ειδοποιήσεις στο messenger. Έχει περάσει και την τελευταία αναβάθμιση με επαναφορά εργοστασιακών, αλλά και πάλι το θέμα παραμένει..

Δεν του έρχοντα σχεδόν ποτέ στην ώρα τους οι ειδοποιήσεις. Πολλές φορές μαλιστα δεν έρχονται καθόλου και τις βλέπει μόνο όταν μπει στην εφαρμογη. Επισης να προσθέσω οτι έχει βάλει το messenger να μην το πίανει η βελτιστοποίηση μπαταρίας και όλες τις ειδοποιήσεις απο τις ρυθμίσεις ανοιχτές , αλλα και παλι δεν!

Καμιά ιδέα τι μπορεί να έχει παει λαθος?

Φίλε μου σε μένα όλες οι ειδοποιήσεις έρχονται μέχρι τώρα στην ώρα τους. Αυτό που μπορεί να κάνει ο φίλος σου και πιστεύω θα βοηθήσει 100% είναι να πάει στις εφαρμογές που τρέχουν στο background μία από αυτές θα είναι το messenger θα πατήσει μόνιμα επάνω και θα κλειδώσει την εφαρμογή να μην κλείνει στο παρασκήνιο. Δοκίμασέ το και θα με θυμηθείς.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω 3 παράπονα από τη συσκευή..

Πρώτον οι ειδοποιήσεις στο messenger και Viber. Και δεν είμαι κανένας χθεσινος.. Έχω βγάλει την εφαρμογή από την επιτήρηση της μπαταρίας, την έχω κλειδώσει να τρέχει στο background, το πρόβλημα είναι ότι ακούω το μήνυμα ότι έχει έρθει, αλλά δεν ανοίγει η φυσαλίδα. Την ρύθμιση για τη φυσαλίδα την έχω κάνει, όπως και να τρέχει πάνω από άλλες εφαρμογές. Η εφαρμογή είναι τόσο χάλια γραμμένη για το MIUI που όταν ανοίγει το πληκτρολόγιο, δεν βλέπω τί γράφω. Τώρα παίζω με το messenger Light που πάει καλύτερα.

 

Δεύτερον η οθόνη δεν ανάβει όταν απομακρύνω τη συσκευή από το αυτί μου, πρέπει να κάνω μαγικά για να ανοίξει όποτε θέλει εκείνη και...

 

Τρίτον η ποιότητα κλήσης είναι χάλια. Είχα το Huawei Mate 20X και με το HD της Cosmote άκουγα τον συνομιλητή σαν να ήταν δίπλα. Ίδια φωνή λέμε. Τώρα με το Xiaomi ακούγεται σαν να είναι μονοφωνικός ο ήχος. Ούτε ποιότητα φωνής, ούτε ένταση. Σαν χαλασμένο ραδιόφωνο.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω 3 παράπονα από τη συσκευή..

Πρώτον οι ειδοποιήσεις στο messenger και Viber. Και δεν είμαι κανένας χθεσινος.. Έχω βγάλει την εφαρμογή από την επιτήρηση της μπαταρίας, την έχω κλειδώσει να τρέχει στο background, το πρόβλημα είναι ότι ακούω το μήνυμα ότι έχει έρθει, αλλά δεν ανοίγει η φυσαλίδα. Την ρύθμιση για τη φυσαλίδα την έχω κάνει, όπως και να τρέχει πάνω από άλλες εφαρμογές. Η εφαρμογή είναι τόσο χάλια γραμμένη για το MIUI που όταν ανοίγει το πληκτρολόγιο, δεν βλέπω τί γράφω. Τώρα παίζω με το messenger Light που πάει καλύτερα.

 

Δεύτερον η οθόνη δεν ανάβει όταν απομακρύνω τη συσκευή από το αυτί μου, πρέπει να κάνω μαγικά για να ανοίξει όποτε θέλει εκείνη και...

 

Τρίτον η ποιότητα κλήσης είναι χάλια. Είχα το Huawei Mate 20X και με το HD της Cosmote άκουγα τον συνομιλητή σαν να ήταν δίπλα. Ίδια φωνή λέμε. Τώρα με το Xiaomi ακούγεται σαν να είναι μονοφωνικός ο ήχος. Ούτε ποιότητα φωνής, ούτε ένταση. Σαν χαλασμένο ραδιόφωνο.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό με τις φυσαλίδες ισχύει όντως. Τα υπόλοιπα δύο δεν τα έχω αντιμετωπίσει μέχρι τώρα

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...