Jump to content

Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερινο φυλλαδιο Κωτσοβολου το mi 10T pro στα 499€

Το χτυπησα εξαργυρωνοντας και δωροεπιταγη των 150€

499-150=349 για αυτο το υπεροχο κινητο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Από τότε που έχω κάνει την αναβάθμιση σε Android 11, η αφή έχει γίνει πιο τεμπέλικη. Για παράδειγμα το σκρολάρισμα σε μια σελίδα δεν γίνεται με το άγγιγμα, δηλαδή σπρώχνω το δάχτυλο στην οθόνη και είναι σαν να μην καταλαβαίνει το άγγιγμα. Το έχει εντοπίσει κανείς άλλος αυτό;

Βγάλε την εργοστασιακή ζελατίνα. Και βάλε spigen τζαμακι.

Link to comment
Share on other sites

Σημερινο φυλλαδιο Κωτσοβολου το mi 10T pro στα 499€

 

Το χτυπησα εξαργυρωνοντας και δωροεπιταγη των 150€

 

499-150=349 για αυτο το υπεροχο κινητο

με κάρτα εθνικής στα 425€ από Γερμανό το 256gb

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ενώ έχω επιλέξει νά κλείνει καί νά ενεργοποιείται η οθόνη, με διπλό άγγιγμα, τελικά μόνο ανοίγει??

Κάνω κάτι λάθος?

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι και δική μου απορία, το κάνω με NOVA βέβαια αλλά με το ΜUI περιβάλλον ποτέ δε μου δούλεψε....

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

με κάρτα εθνικής στα 425€ από Γερμανό το 256gb

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Πως βγαίνει τόσο;

Με τους πόντους που μαζεύεις;

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ακριβώς!!!θα μπουν 75€ στην κάρτα σου για αγορες

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Πως βγαίνουν τα 75€, μήπως υπολογίζεις κάτι λάθος;

Αφού είναι 8 πόντοι go4more ανά € που σημαίνει συνολικά 3.992 πόντοι δηλαδή 10€

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

όχι!!! την έχω χρόνια την κάρτα

όταν λέει -15% έκπτωση εννοεί επί της τιμής μετά την έκπτωση του Γερμανού

με λιγα λόγια θα πιστωθούν συνολικα 30.000 πόντοι που αντιστοιχούν σε 75€

άμα ενδιαφέρεσαι αγοράσε το.....είναι καλή τιμή και λογικά έχει και εγγύηση από info

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά. Έχω ένα θέμα με 10Τ . Ενώ έχω ενεργοποιήσει από τις ρυθμίσεις την αυτόματη έναρξη της εφαρμογής του ρολογιού μου , αυτό τελικά δεν γίνεται και πρέπει κάθε φορά να κάνω χειροκίνητη ενεργοποίηση. Έχετε καμία ιδέα?
Xiaomi redmi note 7
Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη! Εαν κάποιος φίλος γνωρίζει και να μου απαντήσει στο εξής: χθες μέσω facebook έκανα live video το βραδυ. Ενταξει η ανάλυση δεν ηταν και η καλύτερη,(το ειχα στο αυτόματο) αλλα ενω περπάταγα πολύ σιγα και σταθερό το χέρι μου,στο βιντεο μετα που το ειδα εκανε jel.Τρεμόπαιγμα η εικόνα. Μήπως επρεπε να τραβήξω βιντεο με άλλες ρυθμίσεις;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη! Εαν κάποιος φίλος γνωρίζει και να μου απαντήσει στο εξής: χθες μέσω facebook έκανα live video το βραδυ. Ενταξει η ανάλυση δεν ηταν και η καλύτερη,(το ειχα στο αυτόματο) αλλα ενω περπάταγα πολύ σιγα και σταθερό το χέρι μου,στο βιντεο μετα που το ειδα εκανε jel.Τρεμόπαιγμα η εικόνα. Μήπως επρεπε να τραβήξω βιντεο με άλλες ρυθμίσεις;

 

Δες αν εχεις τσεκαρει απο τις ρυθμισεις του fb το ανεβασμα HD video. Ισως κ αυτο να παιζει ρολο...

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σιγά σιγά αποφάσισα να αλλάξω το S7 μου και κατέληξα στο απλό xiomi 10t. Με κάτι επιστροφές θα μου βγει κάτι παραπανω από 300. Θα ήθελα να ρωτήσω

 

 

1)εχει face Id? Αν και το γκουγκλαρα δεν βρίσκω καθαρή απάντηση.

2)ενα σχόλιο για την οθόνη του? Διαβάζω κάτι σχόλια ό,τι δεν είναι amoled και αυτό πλασάρεται σαν μειονέκτημα. Είναι τόσο έντονο? Πχ σε κόντρα ήλιο και

3)η αντροιντ έκδοση mi-u που έχει είναι κάπως περίεργη? Δεν έχω πιάσει ποτέ xiomi. Και στο S7 και σε ένα Sony tablet που έχω είναι σχεδόν clean android.Εχουν διάφορες η πάνω κάτω τα ίδια

 

 

Οποιαδήποτε άλλη πληροφορία καλοπροαιρετη

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να το δεις σε ένα κατάστημα. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δεν έχει àmoled, προσωπικά δεν με άρεσει αυτό, και μάλλον ο συνήθης λόγος στο insomnia,. και εγώ το ειχά αγγελία.

Το miui έχει θέματα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://gr.gizchina.com/2021/05/02/xiaomi-ti-tha-ginei-epiteloys-me-to-logismiko-tis/

Το Samsung , sony έχουν ποιοτικές οθόνες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σιγά σιγά αποφάσισα να αλλάξω το S7 μου και κατέληξα στο απλό xiomi 10t. Με κάτι επιστροφές θα μου βγει κάτι παραπανω από 300. Θα ήθελα να ρωτήσω

 

 

 

 

 

1)εχει face Id? Αν και το γκουγκλαρα δεν βρίσκω καθαρή απάντηση.

 

2)ενα σχόλιο για την οθόνη του? Διαβάζω κάτι σχόλια ό,τι δεν είναι amoled και αυτό πλασάρεται σαν μειονέκτημα. Είναι τόσο έντονο? Πχ σε κόντρα ήλιο και

 

3)η αντροιντ έκδοση mi-u που έχει είναι κάπως περίεργη? Δεν έχω πιάσει ποτέ xiomi. Και στο S7 και σε ένα Sony tablet που έχω είναι σχεδόν clean android.Εχουν διάφορες η πάνω κάτω τα ίδια

 

 

 

 

 

Οποιαδήποτε άλλη πληροφορία καλοπροαιρετη

Face id με την κυριολεκτική σημασία (δλδ μέσω υπέρυθρης κάμερας) δεν έχει. Έχει αναγνώριση προσώπου μέσω της σελφι κάμερας που δουλεύει μια χαρά όταν υπάρχει φως

Η οθόνη είναι πολύ καλή. Κανένα πρόβλημα κάτω από τον ήλιο.

Προσωπικά το miui μ αρέσει πολύ! Απλά κάτι φορές υπάρχουν bugs. Όχι κάτι που να μ έχει ενοχλήσει πολύ όσα χρόνια χρησιμοποιώ miui.

Για μένα χτυπά το ασυζητητί. Σ αυτά τα λεφτά δε νομίζω ν βρίσκεις κάτι καλύτερο

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δες αν εχεις τσεκαρει απο τις ρυθμισεις του fb το ανεβασμα HD video. Ισως κ αυτο να παιζει ρολο...

Ναι ειναι τσεκαρισμενο το HD.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι τσεκαρισμενο το HD.
Εξοικονόμηση δεδομένων;

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Χρόνια πολλά Χριστός ανέστη. Να ρωτήσω κ θα ήθελα τα φώτα σας για να διελευκανω ένα θεματάκι. Έχω το mate 20 pro κ θέλω να κάνω μια μετάβαση στο Mi10T Pro. Αξίζει?Τι κερδίζω κ τι χάνω? Έχει κάνει κάποιος την συγκεκριμένη μετάβαση γιατί θα με βοηθούσε ακόμα περισσότερο. Επίσης με ενδιαφέρει περισσότερο η κάμερα. Κ φώτο κ βίντεο.. Σας ευχαριστώ θερμά κ περιμένω σχόλια σας.
Link to comment
Share on other sites

Από θέμα κάμερας να κάνεις σίγουρα την μετάβαση σε mi10t Pro από θέμα οθόνης όχι να μην κάνεις την μετάβαση. Από θέμα απόδοσης ναι να κάνεις την μετάβαση.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από θέμα κάμερας να κάνεις σίγουρα την μετάβαση σε mi10t Pro από θέμα οθόνης όχι να μην κάνεις την μετάβαση. Από θέμα απόδοσης ναι να κάνεις την μετάβαση.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

 

Δηλαδή από θέμα κάμερας κ φώτο κ βίντεο δεν θα απογοητευώ..Είχες κ τις 2 συσκευές? Δηλαδή έχεις εμπειρία κ από τις 2?Από θέμα ανάλυσης θα χάσω στην οθόνη η επειδή η μία είναι ips κ η άλλη amoled?

Link to comment
Share on other sites

Και τα δύο ...κι επειδή είναι fhd+ και μη amoled σε σχέση με το mate 20 Pro το οποίο έχει πιο κρυστάλλινη οθόνη απ'το Mi 10 T Pro.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Το πούλησα το huawei, πριν έναν χρόνο. Δεν συγκρίνεται η οθόνη του.

Εγώ πάντως θα πήγαινα σε κατάστημα, να το δω., που είναι η πιο έξυπνη ενέργεια !, να έχω γνώμη προσωπική.

Δεν το εφάρμοσα, και πήγε insomnia, τίποτα κανείς, και είναι στο συρτάρι της ντουλάπας.

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο από τα δύο τηλέφωνα εννοείς ότι είναι συρτάρι?Δε μου είναι εύκολο να πάω σε κατάστημα γιατί θέλει ραντεβού κ τέτοια..
Link to comment
Share on other sites

Είχα και p20 pro και mate 20 και τώρα mi10 (όχι mi10t σειρά,) και poco x3. Η οθόνη του mate δεν έχεις καμια σχέση με του mi10t. Η κάμερα του mi10 και mi10t Pro είναι πολύ πολύ ανώτερη από τα mate και p20 pro όπως κάι η απόδοσή των δύο mi δε σχέση με τα Huawei, 20.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Edited by sniper20
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...