Jump to content

Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει γραφτεί πολλές φορές σε προηγούμενης σελίδες πιο πίσω ότι nova launcher με χρήση gestures & android 11 δεν παίζει. Το ίδιο ισχύει από ότι μου φαίνεται και στην περίπτωση του poco launcher. Όμως διάβασε μερικές σελίδες πιο πίσω ένα μέλος έχει γράψει μια εφαρμογή που υποστηρίζει μου φαίνεται αν δεν κάνω λάθος gestures λειτουργία και στο 11.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες. Μια ερώτηση. Από τότε που έγινε η αναβάθμιση σε Android 11 στο MI 10T PRO μου, δεν παίζει σωστά ο poco launcher. Τα gestures δεν δουλεύουν καθόλου και το κινητό μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο με τα on screen buttons. Έχει κανείς άλλος αυτό το θέμα; Έχετε βρει κάποια λύση;
Η εφαρμογή είναι fluid gestures navigation και όντως δουλεύει πολύ καλά. Αλλά θα σου πω ότι τελικά και ο launcher της xiaomi είναι μια χαρά τελικά. Φαντάσου χρησιμοποιούσα αποκλειστικά Nova prime εδώ και 10 χρόνια και τώρα τον έβγαλα. Λίγα πράγματα λείπουν

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικός και για μένα πλήρες... @akalos ήρθε η ώρα να αλλάξεις συσκευή φίλε αφού σε κούρασε η σειρά Mi 9
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

λίγα πράγματα λείπουν από στοκ?

Χριστός και Παναγιά μου

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Λείπουν από εμένα εννοώ. Με χαλάει πχ που δε μπορώ ν αλλάξω χρώμα στο σήμα της ειδοποίησης ή να βάλω icon pack από το play store

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

θα πάω σε σοκοφρετα χαχα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Δεν υπάρχει και τίποτα άλλο πια δυστυχώς...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει και τίποτα άλλο πια δυστυχώς...
ε ναι κάπου υπάρχει κούραση ,απογοήτευση,βοηθάνε και οι κατασκευαστές σε αυτό πάρα πολύ,έχουν ξεφύγει και οι τιμές που μερικές φορές είναι εξωπραγματικες για μια καλόγυαλισμένη παντόφλα,τέλος πάντων

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες. Μια ερώτηση. Από τότε που έγινε η αναβάθμιση σε Android 11 στο MI 10T PRO μου, δεν παίζει σωστά ο poco launcher. Τα gestures δεν δουλεύουν καθόλου και το κινητό μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο με τα on screen buttons. Έχει κανείς άλλος αυτό το θέμα; Έχετε βρει κάποια λύση;

 

Oλα καλα εως τωρα,κανω αριστα τη δουλεια μου με NOVA και χειρονομιες απο το FNG.

Εδω γραφω σχετικα οπως λεει ο konakis:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8161058#post8161058

 

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Προσωπικα σε εμενα ολα πανε σφαιρατα κι απροβληματιστα πλην ενος θεματος παρασιτων που εχω με ακουστικα BT CREATIVE OUTLIER που πραγματικα ειναι πολυ σπαστικο.... :rolleyes:

Με SAMSUNG GALAXY BUDS+ ολα τελεια....τωρα τι φταιει με τα CREATIVE δε ξερω...

 

 

η συσκευη σπερνει,το ξανα λεω....

 

Σχετικα με το προβλημα που ειχα αναφερει μονο με τα ακουστικα της CREATIVE....Η λυση βρεθηκε...λοιπον οταν βαζω σε λειτουργια πτησης το κινητο παυουν οι παρεμβολες !!! :blink:

Ευτυχως το BLUETOOTH παραμενει ανοιχτο και συνδεδεμενο με τα ακουστικα ακομα και σε λειτουργια πτησης.

 

Με SAMSUNG GALAXY BUDS+ παντως ουδεν προβλημα υπαρχει αρα κατι παιζει στο συνδυασμο Mi 10T και CREATIVE OUTLIER

Αυτο το προβλημα μονο με τα εν λογω ακουστικα το εχω,αν εχει αλλος τα ιδιας ας μας γραψει κι αυτος....

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με Samsung buds plus , Xiaomi Mi true basic S & Riresong κανένα θέμα. Άψογη η σύνδεση του Bluetooth.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Την 12.1.4 περιμέναμε η 12.1.5.0 μας ήρθε μόλις

 

Αυτά είναι! Ελπίζω και οι υπόλοιποι μέχρι τέλος του μήνα να την έχουμε πάρει.Με τι καλουδια ήρθε? Να ήρθε με patch Απριλίου?

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι! Ελπίζω και οι υπόλοιποι μέχρι τέλος του μήνα να την έχουμε πάρει.Με τι καλουδια ήρθε? Να ήρθε με patch Απριλίου?

 

750 mb με ενημέρωση Μαρτίου.και κάτι ψιλά άλλα που δεν ξέρω τι ακριβώς κάνουν

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας, μια ερωτηση. όταν ειμαι σε βιντεοκλήσεις με ανοιχτη ακρόαση μου διαμαρτύρονται ότι με ακουνε με διακοπές. σε οποιοδηποτε χώρο ανεξαρτήτος σήματος. ¨Εχετε κατι παρομοιο κι εσεις ή ξέρετε καμια ρύθμιση ποιου μπορώ να κάνω
lg g2- ipad air-P9-iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

Όχι τίποτα και το δουλεύω κατά κόρον σε ανοιχτή ακρόαση σε εσωτερικούς χώρους και με Bluetooth στο αυτοκίνητο. Όλα κομπλέ.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, με την 12.1.5.0 που μολις εγκαταστησα, οταν ανοιγω το Messenger απο καποιο εικονιδιο ειδοποιησης στην αρχικη οθονη, μου ανοιγει σε μιση οθονη. Οταν το ανοιγω απο το εικονιδιο του προγραμματος, ανοιγει κανονικα σε ολοκληρη οθονη.

Πως μπορω να το αλλαξω αυτο;

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

Όχι τίποτα και το δουλεύω κατά κόρον σε ανοιχτή ακρόαση σε εσωτερικούς χώρους και με Bluetooth στο αυτοκίνητο. Όλα κομπλέ.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση

lg g2- ipad air-P9-iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, με την 12.1.5.0 που μολις εγκαταστησα, οταν ανοιγω το Messenger απο καποιο εικονιδιο ειδοποιησης στην αρχικη οθονη, μου ανοιγει σε μιση οθονη. Οταν το ανοιγω απο το εικονιδιο του προγραμματος, ανοιγει κανονικα σε ολοκληρη οθονη.

 

Πως μπορω να το αλλαξω αυτο;

Γιατί πριν δεν ήταν έτσι;;

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έχει ανέβει πουθενά η 12.1.5??

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Nομιζω είναι stable beta.

Καλύτερα μην τη περνάς.

 

Κοίτα στο "xiaomi updater.".

 

Stable κανονική, όχι beta. Ήρθε με ota

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

έχει ανέβει πουθενά η 12.1.5??

 

Δεν ξέρω με ota ήρθε σήμερα το απόγευμα

Link to comment
Share on other sites

άλλο ψάχνω αλλά έπεσε το μάτι μου με κάρτα εθνικής στο Γερμανό στα 460€ περίπου το 10t pro

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...