Jump to content

Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πιασε όλα τα βήματα απο την αρχή προσεκτικά και δεν θα εχεις πρόβλημα. Περιμένω εντυπώσεις.:)

 

την περασα μια χαρα,αλλα το Theme store εχει ακομα κινεζικα

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Ειχα βαλει στο "ματι" πριν 6 μήνες το mi note10 που είχε 430.- (oσο εχει τωρα το mi10T)και το mi10 που ηταν σαφές ακριβότερο .

Τωρα αυτά εξαφανίστηκαν και θελω να ρωτήσω αν το νέο 10Τ είναι ισάξιο τουλαχιστον του mi note10 . Συγκρίνετε και με το mi10 ή είναι άλλη κατηγορία? Και τα δυο αυτά είχαν 1)οπτικό ζοουμ 2.) σταθεροποιητή εικόνας! με 3)αψογη λήψη σε λίγο φωτοτισμό. Τωρα για το mi10 δεν ξέρω.Τα εχει αυτά τα τρία ? Θα ήθελα την γνώμη σας . Δίνω μεγάλη έμφαση στην φωτογραφία

Edited by nkoumo
Link to comment
Share on other sites

την περασα μια χαρα,αλλα το Theme store εχει ακομα κινεζικα

Ναι τα έχει τα θέματα κινέζικα.Τι σε πειράζει;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα έχει τα θέματα κινέζικα.Τι σε πειράζει;

 

δεν μπορω να καταλαβω τι κατηγοριες εχει απο πίσω!

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω τι κατηγοριες εχει απο πίσω!

Κάτσε...δε σου έχει πάνω τις κατηγορίες στα ελληνικά;Θεματα-Ταπετσαριες κτλ;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε...δε σου έχει πάνω τις κατηγορίες στα ελληνικά;Θεματα-Ταπετσαριες κτλ;

 

Nαι τις εχει.Καλα δεν ειναι τοσο προβλημα.Παντως το store ειναι αλιως στημενο,και δεν μπορω να βρω ενα Theme Που ειχα πριν.ειχε στρογγυλη μπαταρια με ποσοστο,και εχω ενα κολλημα με αυτα.τωρα δε το βρισκω.Δεν ειχα συγκρατησει πως λεγεται,απλα με το παλιο επεφτε πανω του συνεχεια

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Nαι τις εχει.Καλα δεν ειναι τοσο προβλημα.Παντως το store ειναι αλιως στημενο,και δεν μπορω να βρω ενα Theme Που ειχα πριν.ειχε στρογγυλη μπαταρια με ποσοστο,και εχω ενα κολλημα με αυτα.τωρα δε το βρισκω.Δεν ειχα συγκρατησει πως λεγεται,απλα με το παλιο επεφτε πανω του συνεχεια

Ααα δε ξέρω βρε φίλε πριν τι είχε της μάνας του,γιατί δεν το είχα ψάξει,για να σου πω.Σιγουρα έχει κάποιες διαφοροποιήσεις αλλά όχι κάτι που να προκαλεί πρόβλημα.Εαν θες και την ηχογράφηση κλήσεων,την έχει κανονικά.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ααα δε ξέρω βρε φίλε πριν τι είχε της μάνας του,γιατί δεν το είχα ψάξει,για να σου πω.Σιγουρα έχει κάποιες διαφοροποιήσεις αλλά όχι κάτι που να προκαλεί πρόβλημα.Εαν θες και την ηχογράφηση κλήσεων,την έχει κανονικά.

 

Θα το ψαξω,κατι θα βρω.Αν τωρα αυτη η ρομ παρει αναβαθμιση,θα μπορεσει να περαστει χωρις να ξαναστεινω το τηλεφωνο?

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Nαι δε χρειάζεται.Θα σου έρχεται αυτόματα η νέα rom.Εαν πας στις εφαρμογές θα δεις και μια που λέει Αναβάθμιση.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Αν την περάσει μόνος σου, κάνει wipe: dalvik, cache, μόνον αυτά τα δύο, δεν σβήνουν τα δεδομένα.

Όχι internal storage

Oxi data

Και install την νέα Ρομ, και reboot system.

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά, εάν περαστεί χειροκίνητα.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Αν την περάσει μόνος σου, κάνει wipe: dalvik, cache, μόνον αυτά τα δύο, δεν σβήνουν τα δεδομένα.

Όχι internal storage

Oxi data

Και install την νέα Ρομ, και reboot system.

 

εγινε.Σας ευχαριστω και τους 2.Το εστησα όλο το κινητο.Δε βρηκα βεβαια το θεμα που ειχα στην global,αλλα βρηκα κατι ψιλοικανοποιητικο

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει η ειδοποίηση μόνο όταν μιλάς εκείνη τη στιγμή. Εννοώ δεν δουλεύει ο ήχος της ειδοποίησης το μήνυμα έρχεται κανονικά. Σε όλες τις άλλες περιπτώσεις χτυπάει κανονικά. Αυτό εννοείς;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Έχεις δίκιο τώρα μόλις το δοκίμασα και ενώ ήμουν στο YouTube και έβλεπα βιντεάκι μου ήρθε μήνυμα sms και ειδοποίηση δεν χτύπησε. Το banner όμως κατέβηκε κανονικά και μου έδειξε ότι ήρθε μήνυμα. Αυτό πρέπει να συμβαίνει σε όλους είναι καθαρά θέμα λογισμικού φαντάζομαι.

 

Και εμενα αυτο κανει . Θα ακουστει ο ηχος . Στο ρολοι θα φανει το μνμ αλλα στην συσκευη θα πρεπει να ανοιξω την εφαρμογη να δω. Στο notification panel η στο lock screen δεν εμφανιζει κατι . Δεν λεω ,καλη συσκευη αλλα με κατι τετοια ξενερωνω .

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Κοιταω αν μπορω μεκαποιο τροπο απο recovery να περασω το global theme store.Βρηκα ενα λινκ,ενα μου βγαζει errors Και cant mount και τετοια.Και ειναι και ενα αλλο που πρεπει να σαι ροοτ,αλλα δεν ειμαι,οποτε τωρα θελει ψαξιμο
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Κοιταω αν μπορω μεκαποιο τροπο απο recovery να περασω το global theme store.Βρηκα ενα λινκ,ενα μου βγαζει errors Και cant mount και τετοια.Και ειναι και ενα αλλο που πρεπει να σαι ροοτ,αλλα δεν ειμαι,οποτε τωρα θελει ψαξιμο

Για πηγαινε και δες μήπως ειναι αυτό: https://xiaomi-getapps.en.uptodown.com/android

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Tο δοκιμασα το app. Οτι κατεβαζω απο εκει, μου γραφει couldnt download. Εχω ξενερωσει λιγο. Το κινεζικο theme store εχει γελοια themes, και εγω εχω κολλημα με τα θεματα
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

....

ακυρο

Edited by MAFIA

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Ειχα βαλει στο "ματι" πριν 6 μήνες το mi note10 που είχε 430.- (oσο εχει τωρα το mi10T)και το mi10 που ηταν σαφές ακριβότερο .

Τωρα αυτά εξαφανίστηκαν και θελω να ρωτήσω αν το νέο 10Τ είναι ισάξιο τουλαχιστον του mi note10 . Συγκρίνετε και με το mi10 ή είναι άλλη κατηγορία? Και τα δυο αυτά είχαν 1)οπτικό ζοουμ 2.) σταθεροποιητή εικόνας! με 3)αψογη λήψη σε λίγο φωτοτισμό. Τωρα για το mi10 δεν ξέρω.Τα εχει αυτά τα τρία ? Θα ήθελα την γνώμη σας . Δίνω μεγάλη έμφαση στην φωτογραφία

 

Επειδη με ξεχασατε.......οποιος ξερει εστω και λιγα απο τα παραπάνω χρήσιμο θα ειναι

Link to comment
Share on other sites

Επειδη με ξεχασατε.......οποιος ξερει εστω και λιγα απο τα παραπάνω χρήσιμο θα ειναι

Εγώ που έχω το pro είμαι ευχαριστημένος.Φωτογραφια αρκετά καλή,βίντεο το ίδιο.Το βίντεο έχει και ois εν συγκρίσει με το απλό.Μπαταρια βράχος εν συγκρίσει με άλλες συσκευές

και με γρήγορη φόρτιση.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Επειδη με ξεχασατε.......οποιος ξερει εστω και λιγα απο τα παραπάνω χρήσιμο θα ειναι

 

Mi note 10 πολυ καλο, ομως ο επεξεργαστης του εχει παλιωσει λιγο πλεον. Το Μι 10 ειναι το καλυτερο απο ολα εχει και σταθεροποιητη και Amoled οθονη. Μετα πας σε Μi 10t pro που εχει λιγο καλυτερη καμερα απο το mi10t το απλο

Link to comment
Share on other sites

Επειδη με ξεχασατε.......οποιος ξερει εστω και λιγα απο τα παραπάνω χρήσιμο θα ειναι

Φίλε μου έχω το mi10tpro. Εάν μπεις στις σελίδες του Σκρουτζ στις αξιολογήσεις έχω κάνει αξιολόγηση τον Δεκέμβριο και υπογράφω ως Κωνσταντίνος 1966. Δεν έχει αλλάξει τίποτα προς το αρνητικό από εκείνη την αξιολόγηση . Όταν τη διαβάσεις ρώτησε με για οποιαδήποτε απορία σου.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη με ξεχασατε.......οποιος ξερει εστω και λιγα απο τα παραπάνω χρήσιμο θα ειναι
Επειδή είχα το Huawei p20 pro και πήγα σε mi10, και με ενδιαφέρουν μόνο δύο θέματα, οθόνη και φωτογραφία, θα σου πω ότι το p20 pro έβγαζε όχι απλά καλές φώτο, εκπληκτικές φώτο. Σε σύγκριση με εκείνο, λοιπόν το mi 10 είναι πάρα πάρα πολύ μπροστά φωτογραφικά. Σε ποιότητα φωτογραφικού αρχείου, σε χρωματική απόδοση, σε επίπεδο φωτομετρησης, σε διατήρηση λεπτομέρειας στο τελικό αρχείο. Πιστεύω να σε βοήθησα όσο μπορούσα, με την άμεση σύγκριση ενός καθαρά φωτογραφικού κινητού με το MI10 καθώς προσωπικά με ενδιαφέρει σχεδόν αποκλειστικά το φωτογραφικού κομμάτι. (Σε θέματα απόδοσης του κινητού θα σου πω απλά ότι ΟΠΟΙΟΔΉΠΟΤΕ της σειράς mi 10/mi10t/pro και αν διαλέξεις, απλά ΠΕΤΑΜΕ.)

 

 

Ps: επειδή ίσως έχω μπερδέψει τους φίλους μας, εγώ παρακολουθώ και το φόρουμ του mi10t/pro, καθώς λειτουργικά τα δύο μοντέλα μοιράζονται πολλές λειτουργίες του OS τους οπότε εξυπηρετούμε και διαβάζοντας εδώ και του φόρουμ του mi10(έχουμε και δύο poco x3 στην οικογένεια χεχεχε) , για να μην παρεξηγηθώ.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα το Huawei p20 pro και πήγα σε mi10, και με ενδιαφέρουν μόνο δύο θέματα, οθόνη και φωτογραφία, θα σου πω ότι το p20 pro έβγαζε όχι απλά καλές φώτο, εκπληκτικές φώτο. Σε σύγκριση με εκείνο, λοιπόν το mi 10 είναι πάρα πάρα πολύ μπροστά φωτογραφικά. Σε ποιότητα φωτογραφικού αρχείου, σε χρωματική απόδοση, σε επίπεδο φωτομετρησης, σε διατήρηση λεπτομέρειας στο τελικό αρχείο. Πιστεύω να σε βοήθησα όσο μπορούσα, με την άμεση σύγκριση ενός καθαρά φωτογραφικού κινητού με το MI10 καθώς προσωπικά με ενδιαφέρει σχεδόν αποκλειστικά το φωτογραφικού κομμάτι. (Σε θέματα απόδοσης του κινητού θα σου πω απλά ότι ΟΠΟΙΟΔΉΠΟΤΕ της σειράς mi 10/mi10t/pro και αν διαλέξεις, απλά ΠΕΤΑΜΕ.)

 

 

Ps: επειδή ίσως έχω μπερδέψει τους φίλους μας, εγώ παρακολουθώ και το φόρουμ του mi10t/pro, καθώς λειτουργικά τα δύο μοντέλα μοιράζονται πολλές λειτουργίες του OS τους οπότε εξυπηρετούμε και διαβάζοντας εδώ και του φόρουμ του mi10(έχουμε και δύο poco x3 στην οικογένεια χεχεχε) , για να μην παρεξηγηθώ.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

 

Έχοντας το mi10T το απλό ..ο default αισθητήρας της κάμερας μπορώ να πω ότι πάσχει σε σχέση με τον 10mp αισθητήρα του p20 pro . Επειδή έβγαλα κάποιες φωτό και της πέρασα στο lightroom δεν μου άρεσε αυτό που είδα . Πολύ pastel θόρυβος .Ο 64mp τιμιοτατος . Ξαναλέω μιλάω για το απλό mi10T .Για το pro μοντέλο εμπιστεύομαι τους φίλους του φόρουμ ως προς την ποιότητα των φωτογραφιών . Και συμφωνώ απόλυτα για το θέμα "επιδόσεις " . Το κινητό πάει τραίνο σε σημείο να λέω ότι λένε ψέματα στα specs και υπάρχει κάτι ανώτερο μέσα στο σασί της συσκευής

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Το p20 pro δεν έχει 10ρη φακό (εκτός αν εννοείς την λειτουργία pixen binning που δίνει τελικό αρχείο 10mp). Έχει έναν 40ρη κυριο (τον οποίο προσωπικά δούλευα σχεδόν αποκλειστικά την ημέρα με πλήρη φωτισμένο κάδρο), 8ρι Tele και 20ρη μονόχρωμο. Ακόμα και στο 40ρι του το επίπεδο της λεπτομέρειας που περνάει στο τελικό αρχείο, είναι πολύ μακριά από τον 108ρη του xiaomi.

 

 

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Edited by sniper20
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...