Jump to content

Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραία. Όταν είχα poco f 1 πριν 2 χρόνια η gcam είχε μεγάλη διαφορά με τη στοκ κάμερα

Κάτι άλλο τώρα σε 2 ώρες θα έχω τη συσκευή στα χέρια μου.

Εχει γίνει επαναφορά εργοστασιακων ρυθμισεων από το παιδί που το είχε.

Πρέπει να του κάνω κάποια ενημέρωση προτού αρχίσω να στήνω το τηλέφωνο;

Μην το στήσω και μετά χρειαστεί πάλι ξανα κανένα ρεσετ

 

Είναι μεγάλη συζήτηση.. προσωπικά, εγώ προτείνω να προσπεράσεις τις ρυθμίσεις, να κατεβάσεις το τελευταίο firmware και στη συνέχεια να του κάνεις ένα hard reset και να το στήσεις από την αρχή όπως θέλεις.

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά ένα παράξενο πράγμα.Σε ιστοσελίδες που έχουν μέσα βίντεο από το YouTube ενώ ακούγεται ο ήχος δε βλέπω εικόνα.Τι ρύθμιση να θέλει;Ο browser να φταίει;Έχω τον Samsung.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τον χρησιμοποιώ μαζί με το AdGuard blocker για τις διαφημίσεις και δεν έχω τέτοια θέματα
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Aαα κάτι άλλο συμβαίνει.Οταν μέσω Facebook πάω σε σελίδα που έχει βίντεο έχω αυτό το πρόβλημα.Τωρα που το είδα εάν από το Facebook πατήσω τη σελίδα και την ανοίξω από τον browser είναι εντάξει.Αρα κάτι γίνεται με την εφαρμογή του facebook;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Είναι μεγάλη συζήτηση.. προσωπικά, εγώ προτείνω να προσπεράσεις τις ρυθμίσεις, να κατεβάσεις το τελευταίο firmware και στη συνέχεια να του κάνεις ένα hard reset και να το στήσεις από την αρχή όπως θέλεις.
Επαναφορά μόνο αν υπάρχουν προβλήματα. Τα οποία πλέον είναι σπάνια

 

Sent from my M2011K2G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Aαα κάτι άλλο συμβαίνει.Οταν μέσω Facebook πάω σε σελίδα που έχει βίντεο έχω αυτό το πρόβλημα.Τωρα που το είδα εάν από το Facebook πατήσω τη σελίδα και την ανοίξω από τον browser είναι εντάξει.Αρα κάτι γίνεται με την εφαρμογή του facebook;

 

Πρόβλημα του Messenger είναι. Όταν πας μέσω Fb Browser (και messenger), δεν δείχνει εικόνα.

Ως συνήθως, σαλάτα τα έκαναν (συμβαίνει και στο mi9 μου)

Link to comment
Share on other sites

kαλημερα!ξεκλειδωσα Bootloader,και εβαλα το recovery,αλλα μετα το χαος.Δεν μπορουσε με τιποτα να κανω copy paste την ελληνικη ρομ στο recovery.Εκανα format data,cache,τα παντα.τα μενου μεσα δεν εχουν καμια σχεση με τους φακελους του τηλεφωνου.Δοκιμασα μετα αλλο recovery με αποτελεσμα να κολλησει στο fastboot,και ετσι αναγκαστικα να περασω κινεζικη ρομ.Μετα επανελαβα την διαδικασια ,και παλι τα ιδια.Tελικα με ποιον τροπο περνανε την ελληνικη ρομ?υπαρχει κανενας οδηγος?Εγω μονο το χαος βλεπω στο φορουμ της miui
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Σε εσας δουλευει το google messages κανονικα ? Δεχομαι μηνυματα και δεν χτυπαει ειδοποιηση. Εκανα clear cache και clear data. Ξανα εκανα update στην εφαρμογη αλλα τπτ. Αν δεν μπω στην εφαρμογη δεν καταλαβαινω ποτε αν εχω εισερχομενο.

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Σε εσας δουλευει το google messages κανονικα ? Δεχομαι μηνυματα και δεν χτυπαει ειδοποιηση. Εκανα clear cache και clear data. Ξανα εκανα update στην εφαρμογη αλλα τπτ. Αν δεν μπω στην εφαρμογη δεν καταλαβαινω ποτε αν εχω εισερχομενο.

Εμένα δουλεύει κανονικά

Ειμαι στη 12.1.2.0 stable

Google SMS Version 7.7.050

Edited by qosmio
Link to comment
Share on other sites

kαλημερα!ξεκλειδωσα Bootloader,και εβαλα το recovery,αλλα μετα το χαος.Δεν μπορουσε με τιποτα να κανω copy paste την ελληνικη ρομ στο recovery.Εκανα format data,cache,τα παντα.τα μενου μεσα δεν εχουν καμια σχεση με τους φακελους του τηλεφωνου.Δοκιμασα μετα αλλο recovery με αποτελεσμα να κολλησει στο fastboot,και ετσι αναγκαστικα να περασω κινεζικη ρομ.Μετα επανελαβα την διαδικασια ,και παλι τα ιδια.Tελικα με ποιον τροπο περνανε την ελληνικη ρομ?υπαρχει κανενας οδηγος?Εγω μονο το χαος βλεπω στο φορουμ της miui

Έβγαλες άκρη η θέλεις βοήθεια;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

https://androidfilehost.com/?fid=17248734326145709156

 

therion 1985,. Δοκιμάστε με αυτό το twrp.

 

να τοπ μετονομασω σε twrp?τι εντολη ν δωσω στο fastboot?

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Μετονομασία σε twrp.img, και copy paste στον φάκελο adb.

Ενεργοποίησε το usb depu...., Από τις επιλογές προγραμματιστών.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εντολές cmd

 

cd C:\adb

adb devices

Πάτα οκ στο παράθυρο στο κινητό, πρέπει να δείχνει έναν αριθμό στον υπολογιστή.

 

adb reboot bootloader

Πρέπει να δείχνει το πράσινο λαγουδάκι.

fastboot devices

(Πρέπει να δείχνει αριθμό, έλεγχος αν συνδέθηκε το κινητό)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

fastboot flash recovery twrp.img

Πατάς το enter στον υπολογιστή.

Πρέπει να δούμε οκ.

fastboot reboot

Τώρα πατάμε συνέχεια!!! το volume up

Και πατάμε το enter στον υπολογιστή.

Πρέπει να δείχνει το κινητό, (το μενού του twrp.

(ΠΙΣΤΕΎΩ να μην έκανα λάθος εγώ ....)

Link to comment
Share on other sites

Σε εσας δουλευει το google messages κανονικα ? Δεχομαι μηνυματα και δεν χτυπαει ειδοποιηση. Εκανα clear cache και clear data. Ξανα εκανα update στην εφαρμογη αλλα τπτ. Αν δεν μπω στην εφαρμογη δεν καταλαβαινω ποτε αν εχω εισερχομενο.

Δεν δουλεύει η ειδοποίηση μόνο όταν μιλάς εκείνη τη στιγμή. Εννοώ δεν δουλεύει ο ήχος της ειδοποίησης το μήνυμα έρχεται κανονικά. Σε όλες τις άλλες περιπτώσεις χτυπάει κανονικά. Αυτό εννοείς;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε εσας δουλευει το google messages κανονικα ? Δεχομαι μηνυματα και δεν χτυπαει ειδοποιηση. Εκανα clear cache και clear data. Ξανα εκανα update στην εφαρμογη αλλα τπτ. Αν δεν μπω στην εφαρμογη δεν καταλαβαινω ποτε αν εχω εισερχομενο.

 

Έχεις δίκιο τώρα μόλις το δοκίμασα και ενώ ήμουν στο YouTube και έβλεπα βιντεάκι μου ήρθε μήνυμα sms και ειδοποίηση δεν χτύπησε. Το banner όμως κατέβηκε κανονικά και μου έδειξε ότι ήρθε μήνυμα. Αυτό πρέπει να συμβαίνει σε όλους είναι καθαρά θέμα λογισμικού φαντάζομαι.

Link to comment
Share on other sites

https://androidfilehost.com/?fid=17248734326145709156

 

therion 1985,. Δοκιμάστε με αυτό το twrp.

 

εκανα ξεκλειδωμα,τα παντα,περασα το twrp Που μου εστειλες,και πάλι ακομα δεν μπορω να κανω copy paste τιποτα.τωρα θα δοκιμασω και με otg στικακι

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή ShareMe πως δουλεύει;Τη πρώτη φορά που συνδέθηκα

οκ.Αλλα μετά τίποτα δεν ξανά συνδέθηκαν...Θέλει κάποια άλλη ρύθμιση ώστε να την ανοίγω και να συνδέονται αυτόματα με το pc μου;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχάσεις το format data, τα wipe, και reboot >> recovery.

( Νομίζω και εγώ το είχα περάσει με cable otg, και φλασάκι. Αν δεν το βλέπει, δοκιμάστε με διαφορετικής μάρκας!!!).

Όταν συνδεσα το φλασάκι, εγώ έκανα επίσης reboot>> recovery.

Link to comment
Share on other sites

εκανα ξεκλειδωμα,τα παντα,περασα το twrp Που μου εστειλες,και πάλι ακομα δεν μπορω να κανω copy paste τιποτα.τωρα θα δοκιμασω και με otg στικακι

Εαν ακόμα δεν εβγαλες ακρη δες στο link που σου δίνω αναλυτικα όλα τα βήματα: https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/47446-%CE%95%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-XTRV-%CF%83%CF%84%CE%BF-apollo/?postID=817491#post817491

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Εαν ακόμα δεν εβγαλες ακρη δες στο link που σου δίνω αναλυτικα όλα τα βήματα: https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/47446-%CE%95%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-XTRV-%CF%83%CF%84%CE%BF-apollo/?postID=817491#post817491

 

τελικα τα καταφερα.Περασα μια xiaomi-miui-hellas-XTRV-HMK30SUltra_MI10T_21.3.31_v12-11.Μου γραφει ομως οτι ειναι Beta Και ξενερωσα λιγο.Δοκιμασα ενημερωση αλλα μου λεει εχω την τελευταια.Εκτος και αν η Beta δεν εχουν ενημερωση.τι να πω.Αν περασω αλλη ρομ μεσα απο το aαναβαθμιση πακετου μεσα απο το κινητο,θα σβηστουν πάλι ολα?Η να το αφησω ετσι.Επισης γιατι στο theme store εχε καποια κινεζικα γράμματα?Παλια δεν τα χε

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

τελικα τα καταφερα.Περασα μια xiaomi-miui-hellas-XTRV-HMK30SUltra_MI10T_21.3.31_v12-11.Μου γραφει ομως οτι ειναι Beta Και ξενερωσα λιγο.Δοκιμασα ενημερωση αλλα μου λεει εχω την τελευταια.Εκτος και αν η Beta δεν εχουν ενημερωση.τι να πω.Αν περασω αλλη ρομ μεσα απο το aαναβαθμιση πακετου μεσα απο το κινητο,θα σβηστουν πάλι ολα?Η να το αφησω ετσι.Επισης γιατι στο theme store εχε καποια κινεζικα γράμματα?Παλια δεν τα χε

Εγω εβαλα την stable που βγηκε 19-3-2021 και ειναι όντως πολύ καλη. Ναι στην εβδομαδιαια που εβαλες εχει τα κινεζικα στην αρχη.Για μενα βαλε την σταθερη απο την αρχη.

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Εγω εβαλα την stable που βγηκε 19-3-2021 και ειναι όντως πολύ καλη. Ναι στην εβδομαδιαια που εβαλες εχει τα κινεζικα στην αρχη.Για μενα βαλε την σταθερη απο την αρχη.

 

Μπορεις να μου στειλεις λινκ μην κανω λαθος με την stable?

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου στειλεις λινκ μην κανω λαθος με την stable?

Από την αρχη των rom ειναι η 10η στη σειρα: https://ota.xiaomi-miui.gr/suktew23/roms/stable/MIUIv12/

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Από την αρχη των rom ειναι η 10η στη σειρα: https://ota.xiaomi-miui.gr/suktew23/roms/stable/MIUIv12/

 

Σε ευχαριστω πολυ.Την κατεβαζω

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ.Την κατεβαζω

Πιασε όλα τα βήματα απο την αρχή προσεκτικά και δεν θα εχεις πρόβλημα. Περιμένω εντυπώσεις.:)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...