Jump to content

Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχοντας 315 ευρώ επιδότηση συσκευής, η επιλογή ήταν μονόδρομος. Σε λίγες μέρες θα είμαι και εγώ κάτοχος του Mi 10T Pro. Η παραγγελία έπεσε και περιμένουμε. :)

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα να ξερεις,σα το μεγεθος του MATE 20X δεν εχει !!! :lol: Καλοριζικο!

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι τωρα η συσκευη καλη και αγια . Απλα εχω καποια θεαματακια.

 

1ον στην εφαρμογη του instagram . Δεν μου ερχονται ειδοποιησεις.Δλδ αν δεν παω εγω στα εισερχομενα δεν μου λεει οτι εχει ερθει κατι .Η αν χτυπησει ειδοποιηση ειναι για κατι που ηδη εχω διαβασει . Την εφαρμογη την εχω βγαλει απο οποιαδηποτε μορφης battery save

 

2oν. Στον messeenger πως μπορω να εχω τα chat heads που ειχα σε αλλες συσκευες ? Μου ανοιγει στα δεξια ενα τετραγωνακι αλλα το ανοιγω και την μια δεν μπορω να γραψω,την αλλη δεν ανοιγει το google keyboard.

 

Κατα τα αλλα η συσκευη παει ωραια και ενω δεν συμπαθησα ποτε το miui με το 12.1 εχω ξετρελαθει .

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά... πέρασα χειροκίνητα την 12.1.4 και έχω μείνει με το στόμα ανοιχτό... τρέχουν όλα αερατα ακόμα και τα παιχνίδια.το δουλεύω πάντα στο 90 την οθόνη.

με την προηγούμενη έκδοση είχα προβλήματα με wi fi και δεδομένα έχανε συνέχεια το σήμα και είχε μικροκολληματα.

περάστε όλοι την 12.1.4 έστω και χειροκίνητα σαν να ανέβασε μια ταχύτητα το κινητό πάνω!!!!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν έρχονται οι ανανεώσεις σε όλα τα τηλέφωνα μαζί. Πάλι θα αναγκαστώ χειροκίνητα να την κάνω. και μιλάμε για τηλέφωνο αγορασμένο από Ελλάδα από επίσημη αλυσίδα όχι παραεισαγωγης ή κάτι άλλο.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν έρχονται οι ανανεώσεις σε όλα τα τηλέφωνα μαζί. Πάλι θα αναγκαστώ χειροκίνητα να την κάνω. και μιλάμε για τηλέφωνο αγορασμένο από Ελλάδα από επίσημη αλυσίδα όχι παραεισαγωγης ή κάτι άλλο.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ειναι γνωστη τακτικη της Xiaomi αρκετα χρονια. Στην αρχη το Update βγαινει για λιγους και στην ουσια ειναι BETA STABLE (ετσι τις ονομαζει η Xiaomi). Αν δεν προκυψουν σοβαρα bug, τοτε μετα απο 7-10 μερες βγαινει για ολους.

 

Εδω υπαρχουν ολες οι τελευταιες STABLE ROM. Αν δεν υπαρχει εκει, ειναι BETA.

 

Οταν η 12.1.4 γινει STABLE, θα εμφανιστει και εκει και στο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι γνωστη τακτικη της Xiaomi αρκετα χρονια. Στην αρχη το Update βγαινει για λιγους και στην ουσια ειναι BETA STABLE (ετσι τις ονομαζει η Xiaomi). Αν δεν προκυψουν σοβαρα bug, τοτε μετα απο 7-10 μερες βγαινει για ολους.

 

Εδω υπαρχουν ολες οι τελευταιες STABLE ROM. Αν δεν υπαρχει εκει, ειναι BETA.

 

Οταν η 12.1.4 γινει STABLE, θα εμφανιστει και εκει και στο κινητο.

 

Εδώ δεν υπάρχει, όπως δεν υπήρχε και η 12.1.2 την πρώτη εβδομάδα. Μετά ήρθε μόνη της στο κινητό. Υπομονή..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θελω τη γνωμη σας. Βλεπω στο bestprise και εχει πέσει αρκετα η τιμή του κινητού. Καπου 387 για το 128 και 420 το 256. Πιστεύετε σε αυτα τα λεφτα αξιζει η αγορά του? Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω? Πχ εγγύηση? Γενικά διαβάζω ότι είναι ότι πιο vfm. Αξιζει? Ειχα παντα samsung αλλα πλεον δεν μπορω να δωσω χρήματα για ναυαρχίδα των 1000 ευρω. Το θελω για ιντερνετ, βοιντεακια και fb κτλ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θελω τη γνωμη σας. Βλεπω στο bestprise και εχει πέσει αρκετα η τιμή του κινητού. Καπου 387 για το 128 και 420 το 256. Πιστεύετε σε αυτα τα λεφτα αξιζει η αγορά του? Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω? Πχ εγγύηση? Γενικά διαβάζω ότι είναι ότι πιο vfm. Αξιζει? Ειχα παντα samsung αλλα πλεον δεν μπορω να δωσω χρήματα για ναυαρχίδα των 1000 ευρω. Το θελω για ιντερνετ, βοιντεακια και fb κτλ

 

Για ποίο τηλέφωνο ρωτάς το 10t ή 10t pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θελω τη γνωμη σας. Βλεπω στο bestprise και εχει πέσει αρκετα η τιμή του κινητού. Καπου 387 για το 128 και 420 το 256. Πιστεύετε σε αυτα τα λεφτα αξιζει η αγορά του? Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω? Πχ εγγύηση? Γενικά διαβάζω ότι είναι ότι πιο vfm. Αξιζει? Ειχα παντα samsung αλλα πλεον δεν μπορω να δωσω χρήματα για ναυαρχίδα των 1000 ευρω. Το θελω για ιντερνετ, βοιντεακια και fb κτλ

Αξιζει και με το παραπάνω. Η συσκευή ουτε χρόνο δεν εχει κλεισει σα μοντέλο. Και εγω με ναυαρχιδες ημουνα και γυρισα....Το εχω 1 μήνα τωρα με τα 128gb το pro και ειναι ότι καλυτερο. Αξιολογη καμερα,γρηγορο δε κολαει πουθενα,στιβαρή κατασκευή. Η οθόνη αν και δεν ειναι amoled για τα δικά μου μάτια είναι μια χαρά.Με αυτα τα χρηματα, μη το σκέφτεσαι καθόλου. Ρωτα μόνο πόσο χρονο εχει γραπτή εγγύηση. Υπάρχουν μαγαζια που το δίνουν μόνο με ενα χρονο.

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θελω τη γνωμη σας. Βλεπω στο bestprise και εχει πέσει αρκετα η τιμή του κινητού. Καπου 387 για το 128 και 420 το 256. Πιστεύετε σε αυτα τα λεφτα αξιζει η αγορά του? Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω? Πχ εγγύηση? Γενικά διαβάζω ότι είναι ότι πιο vfm. Αξιζει? Ειχα παντα samsung αλλα πλεον δεν μπορω να δωσω χρήματα για ναυαρχίδα των 1000 ευρω. Το θελω για ιντερνετ, βοιντεακια και fb κτλ

 

Προτίμησε καλύτερα συσκευή που να είναι επίσημης εισαγωγής από infoquest για να έχεις διετή κάλυψη εγγύησης. Πωλούνται μπόλικα και μεταχειρισμένα από μερικών μηνών μέχρι και ημερών.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Για το pro

 

Και εγώ το Pro έχω με 256. Πιστεύω ότι το μόνο που θα σου λείψει είναι η amoled οθόνη. Οχι ότι υστερεί του Pro. Είναι από τις καλύτερες ips. Όσο για επεξεργαστή θα μείνεις ενθιυσιασμενος. Από φώτο, για μένα βγάζει πολύ καλές και την μέρα και την νύχτα. Από μπαταρία άπαιχτο. Δεν έχω βρει κάποιο ψεγάδι 3 μήνες τώρα. Αυτή όμως είναι η δική μου γνώμη. Καλό θα ήταν να το δεις και από κοντά όμως. Για την οθόνη πάντα μιλάω.

Από infoquest κοίτα να είναι για να έχεις διετή εγγύηση από την επίσημη αντιπροσωπεία. Οι τιμές που λες παραπάνω πρέπει να είναι πάρα εισαγωγής.

Edited by kall
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θελω τη γνωμη σας. Βλεπω στο bestprise και εχει πέσει αρκετα η τιμή του κινητού. Καπου 387 για το 128 και 420 το 256. Πιστεύετε σε αυτα τα λεφτα αξιζει η αγορά του? Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω? Πχ εγγύηση? Γενικά διαβάζω ότι είναι ότι πιο vfm. Αξιζει? Ειχα παντα samsung αλλα πλεον δεν μπορω να δωσω χρήματα για ναυαρχίδα των 1000 ευρω. Το θελω για ιντερνετ, βοιντεακια και fb κτλ

 

Παρτο πρωτα και μας ευχαριστεις μετα...;)

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω η οθόνη θα υστερεί σε σύγκριση με Samsung amoled.

Πήγαινε σε μαγαζί να το δεις πρώτα!!.!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Όταν πάω στις ρυθμίσεις στο κομμάτι του update πάνω αριστερά έχει την επιλογή "download latest update" .Το πάτησα και ξεκίνησε να κατεβάζει κάτι .αλλά το σταμάτησα . Είναι beta κατάσταση η θα κατεβάσει κάτι stable ?

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρεα.σκεφτομαι να αγορασω το mi 10t pro και θελω να μαθω τι γινεται με την εγγύηση.πρωτη φορά σε xiaomi και ρωταω γιατι με τα huawei δεν ειχα ποτε θεμα. Απο το χειρότερο σκρουτζομαγαζο να το επερνα η εγγύηση ισχύει κανονικα απο την αντιπροσωπεία.γνωριζει καποιος αν απο το eshop θα εχω θεμα? Αν δεν εχω θα το παρω από εκει αλιως να παω σε σκρουτζομαγαζο να παρω με σχεδον τα ιδια λεφτά το 256
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο μου το 10t το πουλησα , ειχα παραγγειλει καποιες θηκες και μου ηρθαν τωρα. Αν καποιος μενει Νέο Κόσμο ή θέλει να ερθει απο εδω

χαρίζω 4 θήκες

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρεα.σκεφτομαι να αγορασω το mi 10t pro και θελω να μαθω τι γινεται με την εγγύηση.πρωτη φορά σε xiaomi και ρωταω γιατι με τα huawei δεν ειχα ποτε θεμα. Απο το χειρότερο σκρουτζομαγαζο να το επερνα η εγγύηση ισχύει κανονικα απο την αντιπροσωπεία.γνωριζει καποιος αν απο το eshop θα εχω θεμα? Αν δεν εχω θα το παρω από εκει αλιως να παω σε σκρουτζομαγαζο να παρω με σχεδον τα ιδια λεφτά το 256

Εγγύηση διετής μόνον επίσημη εισαγωγή,, infoquest.

Νομίζω το eshop, κάνει δικές του εισαγωγές, με εγγύηση από το κατάστημα του.

Δεν ακούγεται τα καλύτερα για το service, για τα ανταλλακτικά,, επίσης διάβασα, ότι σε έναν άλλαξαν συσκευή.

Το infoquest δεν δέχεται συσκευές, για service, ούτε επ αμοιβή, έτσι διάβασα, για τις παραεισαγωγης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το κινητο μου το 10t το πουλησα , ειχα παραγγειλει καποιες θηκες και μου ηρθαν τωρα. Αν καποιος μενει Νέο Κόσμο ή θέλει να ερθει απο εδω

χαρίζω 4 θήκες

 

Το πήρες το mi 11;

Link to comment
Share on other sites

 

Το πήρες το mi 11;

 

οχι ακομα. κατσε να κυκλοφορησει το Ultra να πεσει η τιμη του απλου

με το παλιο μου Mi6 ειμαι που ειναι κινηταρα αλλα η μπαταρια θελει 2/3 φορες μερα φορτιση

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

@Mafia Εμένα με ενδιαφέρουν που παραλαμβάνω αύριο το κινητό. Στείλε μου το τηλ σου με μήνυμα να συνεννοηθούμε.

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο μου το 10t το πουλησα , ειχα παραγγειλει καποιες θηκες και μου ηρθαν τωρα. Αν καποιος μενει Νέο Κόσμο ή θέλει να ερθει απο εδω

χαρίζω 4 θήκες

 

Καλησπέρα τι θήκες είναι και πόσο τις πουλάς.

Εσύ τις αγόρασες, οπότε κάτι πρέπει να δώσω, αρκεί να μου κάνουν

Edited by kall
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...