Jump to content

Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω εχω 2πλοτυπη το βαιμπερ και δεν εχω κανενα απο αυτα τα προβληματα ... για τις εικονες που δεν γινεται αποθηκευση πρεπει να το κανεις απο τις ρυθμισεις του βαιμπερ .. δεν εχει να κανει με το τηλεφωνο επισης οταν τις στελνεις ... στις ρυθμισεις παλι λεει σε τι ποιοτητα να τις κατεβαζεις ... δες τις ρυθμισεις του βαιμπερ. οχι του κινητου

Δεν βρήκα καμία λάθος ρύθμιση και έτσι έκανα διαγραφή και ξανά διπλοτυπη την εφαρμογή αλλά πάλι τα ίδια. Σε ρυθμίσεις με αυτήν που έχω και δουλεύει δεν βλέπω καμία διαφορά εκτός αν μου ξεφεύγει... Καμιά ιδέα?

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο μάλλον θα καθήσω διοτι ειναι και στα ελληνικα.Να σε ρωτησω: Ερχονται καποιες φορες ανεπιθυμητα email. Υπάρχει η δυνατότητα ρύθμισης, να τα μπλοκάρω να μην μου ξανα ερθουν ποτέ;
Δεν ξέρω :)

Δεν έχει χρειαστεί να το ψάξω...

 

Θεωρητικά όμως spam filter έχουν μέσω της σελίδας τους οι Yahoo Gmail κλπ το outlook θα σου φέρνει ότι αφήνουν και περνάει οι mail πάροχοι.

 

Τώρα τα εταιρικά είναι άλλη υπόθεση εκεί κάνει ρυθμίσεις λογικά ο admin σου

 

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://support.google.com/mail/answer/1366858?co=GENIE.Platform%3DAndroid&hl=el&oco=2

 

Βάλτε στα ανεπιθύμητα. Αυτό έχω κάνει και εγώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.you.gr/discover/oktovrios-2017/pos-na-veltiosete-to-filtro-anepithymitis-allilogr

 

Το ίδιο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://postimg.cc/grtf2G0r

Link to comment
Share on other sites

Υπόψιν αν δεν έχεις "δυνατό" απαιτητικό πρόγραμμα επεξεργασίας (π.χ. Photoshop, lightroom κλπ ) να ξέρεις ότι αρχεία της τάξεως των 108 mpxls δεν θα μπορείς να τα διαχειριστεί εύκολα έως καθόλου ανάλογα το σύστημα, επεξεργαστή που έχει το pc σου.

Τα 64 και οριακά ανοίγουν τις φωτογραφίες με υπομονή για μερικές επεμβάσεις σε απλό πρόγραμματάκι photoescape .

Εγώ δηλώνω πλήρως ευχαριστημένος με το απλο μοντέλο. Αν δεν σε νοιάζει η διαφορά χτύπα το Pro που έχει και διπλάσιο αποθηκευτικό χώρο με σίγουρα καλύτερο σύστημα φακών απλά να ξέρεις τα 108 είναι περιττά ( δεν θα τα χρησιμοποιήσει κάποιος μόνο για εκτύπωση πόστερ κλπ).

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το θετικό είναι ότι έχει εξαιρετική απόδοση το white balance και η νυχτερινή λήψη δεν εχει "ψεύτικο" αποτέλεσμα σε σχέση με αυτό που βλέπεις. Είναι τόσο όσο η υπέρ έκθεση κι όχι η νύχτα μέρα. Σε άλλους αρέσει αυτό σε άλλους όχι. Εγώ ανήκω στην 2η περίπτωση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και κάτι τελευταίο διότι διαβάζω συγκρίσεις με τα πιο απλά μοντέλα που έχουν 64αρα κάμερα.

Το κινητό έχει εξαιρετική αλγοριθμικη απόδοση ,τα iso ξεκινούν και παίζουν από 50,64,80 ,100 κι όχι από τα 100 που είναι στα midrange όπως επίσης κάνει χρήση πάλι πολύ σωστά οι αλγόριθμοι χρησιμοποιώντας κάθε φορά το δυνατόν μικρότερη τιμή ISO κι όχι στον Θεό που βλέπω σε άλλες συσκευές μου σε ανάλογες συνθήκες. Πάντα μιλάω για επιλογή στο αυτόματο φωτογραφία ή στο night mode.

 

στο Xiaomi Mi 10T και 10Τ Pro η οθόνη από τα 144Hz μπορεί να ρυθμιστεί σε χαμηλότερο ρυθμό ανανέωσης, πχ στα 90Hz ;

lumia 950XL DUAL - LG G4 DUAL

jazzgroove.org

Link to comment
Share on other sites

στο Xiaomi Mi 10T και 10Τ Pro η οθόνη από τα 144Hz μπορεί να ρυθμιστεί σε χαμηλότερο ρυθμό ανανέωσης, πχ στα 90Hz ;

Ρυθμίσεις-Προβολή-Ρυθμός ανανέωσης και εκεί επιλέγεις 90Hz η 60Ηz

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Εναν φάκελο από την εσωτερική μνήμη, μπορούμε να τον αντιγράψουμε στην επιφάνεια εργασίας;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ 90 το δουλεύω πια όταν είμαι στην γύρα εκτός για δουλειές κλπ. Όταν θέλω να ευχαριστηθώ σερφάρισμα κατευθείαν 144 ;)

Φοβερή αίσθηση, ξεκούραστα ομαλά και γρήγορα όλα...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εφαρμογή της Google για τα τηλέφωνα στο mi 10t pro

Μπορώ να βρω την παλιά εφαρμογή της Xiaomi ;

Την είχα στο παλιό κινητό redmi note 4

Link to comment
Share on other sites

90hz επελεξε...ειναι η χρυση τομη σε οθονη και μπαταρια.

 

Συμφωνω και εγω εκει το ειχα στα 90

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επειδή το είχα δώσει για ένα μικρό διάστημα αλλά επανήλθε στα χέρια μου ( μιας και το θεωρώ κορυφαίο για τα θέλω μου) θα ήθελα να σας ρωτήσω,η τελευταία σταθερή ευρωπαϊκή είναι η 12.1.2 ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με patches Ιανουαρίου? Αναφέρομαι στο απλό Mi 10 T.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επειδή το είχα δώσει για ένα μικρό διάστημα αλλά επανήλθε στα χέρια μου ( μιας και το θεωρώ κορυφαίο για τα θέλω μου) θα ήθελα να σας ρωτήσω,η τελευταία σταθερή ευρωπαϊκή είναι η 12.1.2 ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με patches Ιανουαρίου? Αναφέρομαι στο απλό Mi 10 T.

 

Καλησπέρα!! Σήμερα μου ήρθε νέα ενημέρωση 12.1.4 με patch Φεβρουαρίου!! Πετάει!!! Έστρωσε και η ραμ...5.3 ελεύθερα!!! Έχω το προ.Πρωτη φορά που μου έρχεται OTA η αναβάθμιση όλες τις άλλες τις περνούσα χειροκίνητα...ακόμα δεν το έχω δει κάπου το update ούτε στο τελεγκραμ της ξιαομι με τα updates...εκπλησομαι.

Και μεγαλουτσικο το update 767mb πάντως είδα βελτίωση...σαν να πάτησε λίγο καλύτερα επάνω στην 11!! Κανένα παράπονο είναι πιστόλι το κινητο

Edited by papanic
Link to comment
Share on other sites

Τώρα κατεβάζω κι εγώ την 12.1.4.0. EU αναβάθμιση.... Μεγάλη αναβάθμιση πάντως, 2,8 gb.... Ελπίζω να διορθώνει αρκετά σφάλματα
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα konakis!! Εννοείται! Το ευχαριστιεμαι μιλάμε! Panos κατεβάζεις όλη τη ρομ εσύ μην ανησυχείς τόσο είναι ... Απλά εμένα μου ήρθε OTA μόνο το update.εστρωσε πολυ η ραμ βλέπω και 5.6 ελεύθερα πολύ ευχάριστο αυτο
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι θα την δεσμεύει σιγά σιγά μόλις το δουλέψεις εκεί στα 2,5 με τρία θα πηγαίνει ξανά θεωρώ..
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

ΟΤΑ μου ήρθε και εμένα, από την 12.1.1.8, γι αυτό και μου έκανε εντύπωση το μεγεθος της αναβάθμισης
Link to comment
Share on other sites

Έχω το πρό με τα 8 ραμ .... Όταν πήραμε την 11 γονάτισε είχα από 4 ως 4.6 σταθερά από το μεσημέρι που πηρα την ενημερώση σταθερά πάνω από 5.2...μαλλον έχεις δίκιο όμως το ακούω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

12.1.1.8?? Δεν υπάρχει τέτοια

Link to comment
Share on other sites

Πώς δεν υπάρχει, αυτή τρέχει τώρα το κινητό μου, είναι EU, μετά βγήκε η 12.1.2.0 EU, την οποία εγώ δεν έλαβα ποτέ σαν αναβάθμιση, και σήμερα μου ήρθε ΟΤΑ η 12.1.4.0 EU...
Link to comment
Share on other sites

Κομπλέ είσαι αρκεί να φυσάει και να σε ικανοποιεί η συσκευή ;)

 

Υπερκομπλε! Πολύ γρήγορο! Και μου βγήκε και 420€ με το μείον 150 και eurobank επιστροφή... Σαμσουνγκ ακούς?? Χαχαχαχαχα

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πώς δεν υπάρχει, αυτή τρέχει τώρα το κινητό μου, είναι EU, μετά βγήκε η 12.1.2.0 EU, την οποία εγώ δεν έλαβα ποτέ σαν αναβάθμιση, και σήμερα μου ήρθε ΟΤΑ η 12.1.4.0 EU...

Την 12.0.18 μήπως λες?? Άρα τώρα παίρνεις και το android 11 τέλεια! Και γω EU αγορά από Γερμανό

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, συγγνώμη, την 12018 έλεγα ναι! Από Γερμανό είναι και η δική μου συσκευή! Μόλις ολοκληρώθηκε η αναβάθμιση και το πρώτο bug που ανακάλυψα είναι το ότι δε δουλεύουν οι χειρονομίες πλήρους οθόνης
Link to comment
Share on other sites

Άστα η Sammy έχει ξεφύγει τελείως μονάχα το fe 5g αξίζει με την προσφορά που τρέχει ακόμη βλέπω για όσους θέλουν brand name Samsung & UI με μπόλικα features, βέβαια πιάνεις το Mi 10 T και καταλαβαίνεις κατασκευή και πιάνεις το fe 5g και απογοητεύεσαι ... που φτάσαμε...χα χα χα

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχεις δίκιο, συγγνώμη, την 12018 έλεγα ναι! Από Γερμανό είναι και η δική μου συσκευή! Μόλις ολοκληρώθηκε η αναβάθμιση και το πρώτο bug που ανακάλυψα είναι το ότι δε δουλεύουν οι χειρονομίες πλήρους οθόνης

 

Εκκαθάριση προσωρινής μνήμης και Reboot κατευθείαν.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, συγγνώμη, την 12018 έλεγα ναι! Από Γερμανό είναι και η δική μου συσκευή! Μόλις ολοκληρώθηκε η αναβάθμιση και το πρώτο bug που ανακάλυψα είναι το ότι δε δουλεύουν οι χειρονομίες πλήρους οθόνης

 

Εγώ κανένα θέμα ειλικρινά!! Μόνο με τη ραμ που γονάτισε 1 γιγα μείον όλα τα άλλα

 

δουλεύουν κομπλέ και χάθηκε και η λειτουργία να καθαρίζεις τα ηχεία τίποτα άλλο δεν έχω βρει.συντομα θα πάρουμε πολλά updates και miui 12.5... τσεκαρε και για καμιά αναβάθμιση στις εφαρμογές συστήματος

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άστα η Sammy έχει ξεφύγει τελείως μονάχα το fe 5g αξίζει με την προσφορά που τρέχει ακόμη βλέπω για όσους θέλουν brand name Samsung & UI με μπόλικα features, βέβαια πιάνεις το Mi 10 T και καταλαβαίνεις κατασκευή και πιάνεις το fe 5g και απογοητεύεσαι ... που φτάσαμε...χα χα χα

 

Έτσι!!! Από τις πολύ καλές συσκευές τηςξιαομι το mi 10T/pro.Πραγματικα όμως

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...