Jump to content

Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Που είναι αυτό στις ρυθμίσεις;

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων. Επάνω δεξιά στις τελείες. Αφού μπεις στην εφαρμογή σαν να πας να στείλεις μήνυμα

Link to comment
Share on other sites

Όσα θεματακια έχει το Miui, η ποιότητα κατασκευής είναι εξαιρετική. Η συσκευή πρακτικά φαίνεται να έχει αντοχή στο νερό αν και δεν υπάρχει πιστοποίηση ip από την xiaomi

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κορυφαίο vfm κινητό ακόμη και από άποψη οθόνης που όλοι λίγο έως πολύ το "κατηγορούν". Οι Κινέζοι αφού έχουν κατακτήσει καιρό τώρα την κατηγορία midrange ,εδραιώνονται και στην semi flagship κατηγορία κι αν συνεχίσουν έτσι πολλοί θα στραφούν και στην καθαρά flagship κατηγορία με ελαφρές υπαναχωρήσεις στο θέμα του λογισμικού κι εδώ ήδη υπάρχουν προσφορές στα 650 ευρώ για το υπέροχο Mi 11οπότε αν κάποιος δεν έχει κολλήματα παρακάμπτει σαμμυ κλπ συγγενείς και γλυτώνει κάμποσα χρήματα.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη είναι εξαιρετικη IPS υλοποίηση... Όποιος τη συγκρινη με Amoled σφαλει..

 

Για τα υπόλοιπα συμφωνώ με τον από πάνω... Εργαλείο σε άριστη τιμολόγηση.

Δε μου λείπει καθόλου το Note 20 ultra κι έμειναν και 600 ευρώπουλά στη τσέπη...

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη είναι εξαιρετικη IPS υλοποίηση... Όποιος τη συγκρινη με Amoled σφαλει..

 

 

 

Για τα υπόλοιπα συμφωνώ με τον από πάνω... Εργαλείο σε άριστη τιμολόγηση.

 

Δε μου λείπει καθόλου το Note 20 ultra κι έμειναν και 600 ευρώπουλά στη τσέπη...

Θα συμφωνήσω απόλυτα. Σαν συσκευή είναι παααρααα πολύ δυνατή. (έστω και έπειτα από μια σύντομη επαφή μαζί της όταν έκανα έρευνα αγορά). Πραγματικά πολύ καλή σύσκευη. Τώρα όσον αφορά την οθόνη, ουδεμία σύγκριση υπάρχει με amoled. (ουσιαστικά είναι και το μόνο αρνητικό της συσκευής. Φυσικά αν είχε και amoled δεν θα ήταν σε αυτό το εύρος τιμής)

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ορισμένες φορες δεν παιρνω ηχητικές ειδοποιησεις απο τα sοcial και απο την εφαρμογη Gmail se εισερχόμενα emails. Υπάρχει κάποια αλλη ρυθμιση εκτος της Μπαταρίας & Απόδοση που εχω τικάρει το «Χωρίς περιορισμούς»;

Βάλε και αυτόματη έναρξη και στα πρόσφατα κλείδωσε τες(παρατεταμένο πάτημα και λουκετάκι)

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου το είχα root, το φλασαρα eea fastboot rom, relock bootloader, και θέλω να το πουλήσω,, οποίος το θέλει, , προσωπικό μήνυμα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παω να κατεβασω το απ του νετφλιχ και μου λεει οτι δεν συμβατη η συσκευη μου ειμαι με global 12.1.2 σταθερη
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παω να κατεβασω το απ του νετφλιχ και μου λεει οτι δεν συμβατη η συσκευη μου ειμαι με global 12.1.2 σταθερη

 

Με EU εμένα δουλεύει κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμενα κανονικα

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση.Εχω δει σε αλλες συσκευες οτι υπαρχει μια λειτουργια που καθαριζει το ηχειο με καποιους ηχους. Δεν το βρισκω στην συσκευη ομως ... Ενω ολοι λενε οτι ειναι μερος του Μiui ... :confused::confused:

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν η εφαρμογή drm info βοηθήσει .

 

Με την τελευταία αναβάθμιση σε 11 εξαφανίστηκε

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ερωτηση.Εχω δει σε αλλες συσκευες οτι υπαρχει μια λειτουργια που καθαριζει το ηχειο με καποιους ηχους. Δεν το βρισκω στην συσκευη ομως ... Ενω ολοι λενε οτι ειναι μερος του Μiui ... :confused::confused:

 

Εξαφανίστηκε με την 11

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι κάποιος από Θεσσαλονίκη συκιές κοντά να κεράσω καφέ να δω λίγο την συσκευή από κοντά?

Ευχαριστώ πολύ.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι κάποιος από Θεσσαλονίκη συκιές κοντά να κεράσω καφέ να δω λίγο την συσκευή από κοντά?

Ευχαριστώ πολύ.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν έχεις ιερό και όσιο λέμε :lol::lol::lol: Πάλι τρώγεσαι; :rolleyes:

 

Μην πας ξανά σε MIUI και πόσο μάλλον σε IPS, δεν θα γουστάρεις, στο λέω εγώ. Δεν είμαι και Σαλόνικα πλέον να σου έδειχνα το Mi 10T της κοπέλας μου. Μπορεί να είναι καλή IPS υλοποίηση, πλάι στο mi9 μου φαίνεται αστεία η οθόνη (και το λέω εγώ που πάντα είχα ips). Το μόνο step προς τα πάνω είναι η φωτεινότητα, η οποία είναι άκρως ικανοποιητική.

Αν είναι να ξαναπάς Xiaomi, περίμενε τα mi 11/pro/ultra, να φτάσουν επίπεδα λογικά και τότε χτύπα. Αν πας στο Mi 10T/pro, στο λέω, θα αλλάξεις το κινητό σε λιγότερο από μήνα. Επειδή σε ξέρω :p

Fluid είναι το κινητό, για να μην παρεξηγηθώ, απλά θα ξενερώσεις με κάποια πράγματα. Πότε είχες τελευταία miui, θύμησέ μου;

 

Σε ερώτηση που έχω, υπάρχει κάποια ΚΑΛΗ gcam για το κινητό; Ειλικρινά, έχω την αίσθηση πως με το POCO F1, έβγαιναν καλύτερες φώτο και καμία GCAM στο Mi 10T, δεν βλέπω να είναι ανώτερη της μαμάς κάμερας. Τι έχω χάσει;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις ιερό και όσιο λέμε :lol::lol::lol: Πάλι τρώγεσαι; :rolleyes:

 

Μην πας ξανά σε MIUI και πόσο μάλλον σε IPS, δεν θα γουστάρεις, στο λέω εγώ. Δεν είμαι και Σαλόνικα πλέον να σου έδειχνα το Mi 10T της κοπέλας μου. Μπορεί να είναι καλή IPS υλοποίηση, πλάι στο mi9 μου φαίνεται αστεία η οθόνη (και το λέω εγώ που πάντα είχα ips). Το μόνο step προς τα πάνω είναι η φωτεινότητα, η οποία είναι άκρως ικανοποιητική.

Αν είναι να ξαναπάς Xiaomi, περίμενε τα mi 11/pro/ultra, να φτάσουν επίπεδα λογικά και τότε χτύπα. Αν πας στο Mi 10T/pro, στο λέω, θα αλλάξεις το κινητό σε λιγότερο από μήνα. Επειδή σε ξέρω :p

 

Σε ερώτηση που έχω, υπάρχει κάποια ΚΑΛΗ gcam για το κινητό; Ειλικρινά, έχω την αίσθηση πως με το POCO F1, έβγαιναν καλύτερες φώτο και καμία GCAM στο Mi 10T, δεν βλέπω να είναι ανώτερη της μαμάς κάμερας. Τι έχω χάσει;

Που σαι ρε μαν? Καλησπέρα. Τόσο αστεία φαίνεται σε σχέση με του mi 9?

Κλάψτα Χαράλαμπε τότε....

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Που σαι ρε μαν? Καλησπέρα. Τόσο αστεία φαίνεται σε σχέση με του mi 9?

Κλάψτα Χαράλαμπε τότε....

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπέρα!

Αστεία... ίσως να υπερβάλλω λίγο, απλά κάποια πράγματα δεν κρύβονται και μιας και είσαι σε amoled, δεν ξέρω... Θα ξενερώσεις πιστεύω. Ωστόσο πες ότι το παραβλέπεις, το κινητό είναι snappy and all this shit, όλα ακαριαία, ο 865 είναι άριστος, εξαιρετική μπαταρία. Αλλά δεν ξέρω αν θα ξενερώσεις που δεν είναι flagship με όλη την έννοια. Εκτός και αν έχεις άκρη να το δεις, να σε πείσει και αργότερα με το μικρότερο δυνατό κόστος να ανέβεις προς τα πάνω (τα mi 11 κλπ δεν νομίζω πως συγκρίνονται - ούτε και σε τιμή βέβαια, προς το παρόν), δεν ξέρω πόσο καιρό θα σε υπηρετήσει.

Συγκρίνεται με samsung πάντως, στο πόσο "σπίρτο" είναι, άνετα. Δηλαδή τα σαμμυ εδώ που έχουν αυτό το exynos chip, είναι υποδεέστερα από τον 865 που είναι και παλιότερος. Έχει να κάνει και με το στήσιμο και με πολλά ακόμη.

ΑΝ, έχεις αλλάξει προσανατολισμό και κοιτάζεις για κάτι που δεν είναι φλαγκσιπ σε όλα του, τότε ίσως να αξίζει να κάνεις την μετάβαση...

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Ναι έφτιαξε ! Κανένα θέμα απο Παρασκευή και έπειτα που εκανα επαναφορά εργοστασιακών.

Το απολαμβάνω, είναι εξαιρετικό σε όλα του :)

Επίσης και πολύ σημαντικό για μένα, τέτοια μπαταρία είχα να δω απο τότε που είχα ενα lenovo P2

 

Φιλε αστο,το κινητο για τη τιμη του ειναι αλλου πραγματικα...επιδοσεις, απροβληματιστο, κοσμημα.

Καλησπέρα. Έχω και εγώ το 10τ pro στα χέρια μου εδώ και μία εβδομάδα. Επειδή ήξερα ότι είχε μεγάλο update ακολούθησα τη συμβουλή ενός μέλους πιο πάνω. Ξεκίνησα το τηλέφωνο έκανα skip σε όλα κατέβασα το update και αφού εγκαταστάθηκε εργοστασιακή επαναφορά και από την αρχή. Το θεώρησα σωστό γιατί θα έχω ένα καινούργιο ξεκίνημα με τις 150+ εφαρμογές που χρησιμοποιώ. Να σημειώσω ότι έχω στα χέρια μου και ξεκίνησα με xiaomi mi mix 2 τρία χρόνια τώρα.

Μέχρι στιγμής είμαι απογοητευμένος.

Η οθόνη μου κάνει κόλπα και δεν έχει σωστή αφή. Κολλάει όταν προσπαθώ να αλλάξω τις επιφάνειες εργασίας. Κάποιες φορές κολλώντας η επιφάνεια εργασίας αφήνει γραμμή το δάχτυλό μου από πίσω όπως όταν προσπαθούμε να επεξεργαστούμε φωτογραφίες.

Πολύ συχνά κόβεται το σήμα και από τις δύο SIM που έχω και επανέρχεται άμεσα αλλά αυτό συμβαίνει περίπου κάθε μισή ώρα.

Όταν σηκώνω το τηλέφωνο να μιλήσω δεν σβήνει η οθόνη πάντα με συνέπεια να πατάω με το αυτί ή το μάγουλο διάφορα πλήκτρα.

Το mi mix2 που έχω λειτουργει απροβλημάτιστα το πιάνω στα χέρια και δουλεύει καλύτερα από το 10t pro.

Είμαι σε φάση να κάνω εργοστασιακή επαναφορά αλλά έχω τουλάχιστον 60 εφαρμογές με username και password που πρέπει να τα βάλω ένα ένα.

Αλλά πολύ αμφιβάλλω αν θα λυθούν τα προβλήματά μου. Φαντάζομαι πώς προέρχονται από το τελευταίο update και από τα πολλά bugs που υπάρχουν.

Προς το παρόν κάνω υπομονή μήπως βγει κάποιο update.

Πες μου gosmio εξακολουθεί και δουλεύει σωστά το τηλέφωνό σου υστερα από μία εβδομάδα που του έχεις κάνει εργοστασιακή επαναφορά?

Το σοβαρότερο από όλα είναι ότι χρησιμοποιώ το τηλέφωνο επαγγελματικά και είναι πολύ εκνευριστικό να πατάς και να μην ανταποκρίνεται το τηλέφωνο.

Σας ζάλισα.......είμαι ανοιχτός για οτιδήποτε μου πείτε και εύχομαι να λυθούν σύντομα τα προβλήματα που έχω.

Ευχαριστώ!

Huawei g750

Lg G4

Xiaomi Mi Mix 2

Xiaomi Mi 10T Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έχω το mi 10t pro

Θέλω να μάθω πως μπορώ να ηχογραφώ τις κλείσει μου.

Έχω την εφαρμογή της Google.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έχω το mi 10t pro

Θέλω να μάθω πως μπορώ να ηχογραφώ τις κλείσει μου.

Έχω την εφαρμογή της Google.

Ευχαριστώ.

Μπορείς να βάλεις την Cube Acr αλλά ο συνομιλητής θα ακούγεται χαμηλά.Η μόνη επιλογή να βάλεις άλλη rom.Αυτο έκανα εγώ.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Ποια εφαρμογή για emails, έχετε εσείς βρε παιδιά;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια βδομάδα περίπου με αυτό το κ@λοSamsung Fe 5g επέστρεψα πάλι εδώ και βρήκα την υγειά μου! Δεν το αλλάζω με κανένα... @Longus διαβάζεις??? Χα χα χα τί την ήθελα την δοκιμή με αυτό το Fe 5g μονάχα πιο ελαφρύ σαν συσκευή ήταν. Καλά κι ετούτο δω με την μαμά θήκη είναι τούβλο...το στησα πάλι στα μέτρα μου απόλαυση μοναδικά 144hz

Παιδιά tips τις οθόνες να τις δοκιμαζετε τέρμα φωτεινότητα είτε σε δωμάτιο είτε εκτός ρίχνει πολύ ξύλο σε πολύ καλύτερες και ακριβότερες συσκευές,στα βίντεο @αμει!!! Ο δε ήχος από ακουστικά σπέρνει τρόμο στους υπόλοιπους... τέρμα!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εχει μαλλιασει η γλωσσα μου,η οθονη του για IPS ειναι αριστη,μη τη συγκρινεται με AMOLED γιατι την αδικει...

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω και εγώ το 10τ pro στα χέρια μου εδώ και μία εβδομάδα. Επειδή ήξερα ότι είχε μεγάλο update ακολούθησα τη συμβουλή ενός μέλους πιο πάνω. Ξεκίνησα το τηλέφωνο έκανα skip σε όλα κατέβασα το update και αφού εγκαταστάθηκε εργοστασιακή επαναφορά και από την αρχή. Το θεώρησα σωστό γιατί θα έχω ένα καινούργιο ξεκίνημα με τις 150+ εφαρμογές που χρησιμοποιώ. Να σημειώσω ότι έχω στα χέρια μου και ξεκίνησα με xiaomi mi mix 2 τρία χρόνια τώρα.

 

Μέχρι στιγμής είμαι απογοητευμένος.

 

Η οθόνη μου κάνει κόλπα και δεν έχει σωστή αφή. Κολλάει όταν προσπαθώ να αλλάξω τις επιφάνειες εργασίας. Κάποιες φορές κολλώντας η επιφάνεια εργασίας αφήνει γραμμή το δάχτυλό μου από πίσω όπως όταν προσπαθούμε να επεξεργαστούμε φωτογραφίες.

 

Πολύ συχνά κόβεται το σήμα και από τις δύο SIM που έχω και επανέρχεται άμεσα αλλά αυτό συμβαίνει περίπου κάθε μισή ώρα.

 

Όταν σηκώνω το τηλέφωνο να μιλήσω δεν σβήνει η οθόνη πάντα με συνέπεια να πατάω με το αυτί ή το μάγουλο διάφορα πλήκτρα.

 

Το mi mix2 που έχω λειτουργει απροβλημάτιστα το πιάνω στα χέρια και δουλεύει καλύτερα από το 10t pro.

 

Είμαι σε φάση να κάνω εργοστασιακή επαναφορά αλλά έχω τουλάχιστον 60 εφαρμογές με username και password που πρέπει να τα βάλω ένα ένα.

 

Αλλά πολύ αμφιβάλλω αν θα λυθούν τα προβλήματά μου. Φαντάζομαι πώς προέρχονται από το τελευταίο update και από τα πολλά bugs που υπάρχουν.

 

Προς το παρόν κάνω υπομονή μήπως βγει κάποιο update.

 

Πες μου gosmio εξακολουθεί και δουλεύει σωστά το τηλέφωνό σου υστερα από μία εβδομάδα που του έχεις κάνει εργοστασιακή επαναφορά?

 

Το σοβαρότερο από όλα είναι ότι χρησιμοποιώ το τηλέφωνο επαγγελματικά και είναι πολύ εκνευριστικό να πατάς και να μην ανταποκρίνεται το τηλέφωνο.

 

Σας ζάλισα.......είμαι ανοιχτός για οτιδήποτε μου πείτε και εύχομαι να λυθούν σύντομα τα προβλήματα που έχω.

 

Ευχαριστώ!

Πάρε το safeincloud περνά τους κωδικούς των εφαρμογών σου μέσα μια φορά και μετά ότι συσκευή έχεις τις ξεκλειδώνει σε δευτερόλεπτα

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως μόνο από την κύρια κάμερα είμαι ευχαριστημένος με το απλό. Οι άλλες είναι για τα πανηγύρια :)

 

Πάντως μια φτιάχνουν το ένα μια το άλλο. Μεγάλα θέματα οι ROM του κινητού.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...