Jump to content

Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνει αλλά είναι ρίσκο...

 

Sent from my M2011K2G using Tapatalk

Αν θυμάμαι σωστά οι official roms δεν έχουν δυνατότητα downgrade και οδηγούν σε brick. Δεν θυμάμαι αν θέλει ξεκλείδωτο bootloader για downgrade.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άν δώσεις την εντολή fastboot devices τι κάνει;
Σου εμφανίζει το πλήθος των συσκευών σε fastboor Mode που είναι συνδεδεμένες σε usb την στιγμή εκείνη. (συνήθως αυτό που θα δεις ως απάντηση είναι ένα νούμερο)

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα το. Οneplus 8t.

Θέλω να δώσω το mi 10t.

Tι λεφτά να ζητήσω!

 

Αν δεν το πηρες απο σκρουτζομαγαζο,πιστευω 370 ειναι καλη τιμη

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Λογικο. Αν θυμάμαι σωστά δεν κάνει downgrade.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Κάνει με ξεκλείδωτο bootloader

 

Sent from my M2011K2G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα πάλι μετά από μια μικρή διακοπή από miui σε περιβάλλον Samsung που μου φάνηκε" κάπως" ... Αλλά πιστεύω ότι είναι απόλυτα λογικό αν αναλογιστεί κανείς ότι τα τελευταία 5 χρόνια είχα μόνο Xiaomi κινητά. Οπότε συγνώμη από τα Samsung fan boys και καλώς βρήκα πάλι τα Xiaomi fan boys!!!

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το miui τα σπασει αν ξερεις να το παιζεις στα δαχτυλα , εχω xiaomi απο τοτε που βγηκε το mi2 .. δεν ξαναγοραζω αλλη μαρκα

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

το miui τα σπασει αν ξερεις να το παιζεις στα δαχτυλα , εχω xiaomi απο τοτε που βγηκε το mi2 .. δεν ξαναγοραζω αλλη μαρκα
Είσαι λίγο ποιο παλιός από εμένα... ξεκίνησα με το θρυλικό Mi4, φοβερό τηλέφωνο... έκτοτε μόνο μια φορά άλλαξα μάρκα, δύσκολα θα το ξανακάνω...

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μείνε όπως είσαι Κώστα, με αυτά που διαβάζω νομίζω πως ούτε η μετάβαση στο M11 αξίζει προς το παρόν τουλάχιστον ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μείνε όπως είσαι Κώστα, με αυτά που διαβάζω νομίζω πως ούτε η μετάβαση στο M11 αξίζει προς το παρόν τουλάχιστον ;)
Ζαχαρωνω και το poco f3 να σου πω την αλήθεια...Η φωτογραφία ποτέ δεν με τράβαγε, εκεί δηλαδή που υστερεί το poco f3. Από την άλλη όμως το Poco f3 είναι λίγο ποιο ελαφρύ και με amoled οθόνη, εκεί δηλαδή που υστερεί το Mi10 Pro...

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να αυξήσει το λευκό χρώμα,, δεν εννοώ από τις ρυθμίσεις,, σχέδιο χρώματος.

Πχ με εντολές cmd;

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα να το φλασαρω ,αφού παιδευτηκα αρκετά...δεν το έκανε εγκατάσταση κ έγραφε sparcecclist error...έπρεπε να διαγράψω 2-3 γραμμές στο flash files και μετά το έκανε κανονικά...ο λόγος που το έκανε downgrade είναι αυτό που λένε πολλά άτομα στο φόρουμ( και το διαπίστωσα κ εγώ) πως η μπαταρία κ γενικά είναι πολύ πιο ομαλο χωρίς πολλά bugs στην αρχικη του έκδοση...είχα την 12.1.2 η οποία είναι για Ευρώπη (EEA) ...η οποία δυστυχώς και δεν έχει τόσο καλή μπαταρία κ γενικά έχει προβλήματα ...Έβαλα την global 12.0.3 και πραγματικά είναι άλλο τηλέφωνο...μου έβγαλε να κάνω αναβάθμιση σε 12.0.11 global αλλά προς το παρόν δεν ξανακάνω το ίδιο λάθος...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έβαλα μία ελληνική developer rom με miui 12.5 και πετάει. Χωρίς άχρηστες εφαρμογές και σπαστικές διαφημίσεις.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

http://bigota.d.miui.com/V12.0.3.0.QJDMIXM/apollo_global_images_V12.0.3.0.QJDMIXM_20200926.0000.00_10.0_global_189932d414.tgz

ναι fastboot ειναι..αν δεν σου κατεβαινει ξανα προσπαθησε...υπαρχει σε σαιτ της xiaomi νομιζω..( με τοσες ερευνες που εκανα και τοση ταλαιπωρια που τραβηξα ζαληστικα....δεν το ξαναπειραζω.....)

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα να το φλασαρω ,αφού παιδευτηκα αρκετά...δεν το έκανε εγκατάσταση κ έγραφε sparcecclist error...έπρεπε να διαγράψω 2-3 γραμμές στο flash files και μετά το έκανε κανονικά...ο λόγος που το έκανε downgrade είναι αυτό που λένε πολλά άτομα στο φόρουμ( και το διαπίστωσα κ εγώ) πως η μπαταρία κ γενικά είναι πολύ πιο ομαλο χωρίς πολλά bugs στην αρχικη του έκδοση...είχα την 12.1.2 η οποία είναι για Ευρώπη (EEA) ...η οποία δυστυχώς και δεν έχει τόσο καλή μπαταρία κ γενικά έχει προβλήματα ...Έβαλα την global 12.0.3 και πραγματικά είναι άλλο τηλέφωνο...μου έβγαλε να κάνω αναβάθμιση σε 12.0.11 global αλλά προς το παρόν δεν ξανακάνω το ίδιο λάθος...
Έχεις χάσει όμως vowifi....στις global δεν παίζει...

 

Sent from my M2011K2G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πείραξα και εγώ τo firmware, πρόσθεσα το REM, και φλασαρω τώρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://c.mi.com/thread-3519348-1-0.html

οδηγος, πρεπει ξεκλειδωτο bootloader.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την 12.0.3, global, πέτυχε το downgrade, και το έκανα root without twrp. Edited by athanasios1112
Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω και εγω κατι εαν γνωρίζετε. Εκανα ενα backup απο τη συσκευη και τον φακελο τον εβαλα στο pc μου.Απο εκει όμως να επαναφερω τα αρχεια πισω, γιατι εκανα επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων, πως γίνεται; Και μία δευτερη ερωτηση. Κατω στη οθονι εχει τα 3 πλήκτρα.Δεξιά είχε και ενα 4ο σαν ανθρωπάκι που σε πηγαίνει για απενεργοποιηση η επανεκίνηση. Αυτο πως ενεργοποιειται;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έβαλα μία ελληνική developer rom με miui 12.5 και πετάει. Χωρίς άχρηστες εφαρμογές και σπαστικές διαφημίσεις.
Τις διαφημίσεις που τις βλέπεις, γιατί εγώ δεν έχω κάνει τίποτα και δεν βλέπω τίποτα...

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ ρε παιδιά εμένα αυτό με την κλήση δεν μου το έχει κάνει ούτε μια φορά, αντιθέτως στα μηνύματα έχω θέμα που αρκετές φορές με το που μπω σε 2 δευτερόλεπτα κρασαρει!! :(
Και εγώ χάσει από έναν και μόνο αποστολέα.... Και μου έκανε εντύπωση... Τι να κάνω για να μην συμβει ξανά;

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και μία δευτερη ερωτηση. Κατω στη οθονι εχει τα 3 πλήκτρα.Δεξιά είχε και ενα 4ο σαν ανθρωπάκι που σε πηγαίνει για απενεργοποιηση η επανεκίνηση. Αυτο πως ενεργοποιειται;

Ενεργοποίηση μενού προσβασιμοτητας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δουλεύει σε όλους κανονικά το cast στην τελευταία αναβάθμιση? (Miui 12.1.2.0)
Link to comment
Share on other sites

Τις διαφημίσεις που τις βλέπεις, γιατί εγώ δεν έχω κάνει τίποτα και δεν βλέπω τίποτα...

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εγώ χάσει από έναν και μόνο αποστολέα.... Και μου έκανε εντύπωση... Τι να κάνω για να μην συμβει ξανά;

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να πας στις ρυθμίσεις και να ενεργοποιήσεις τις λειτουργίες συζήτησης. Και εγώ είχα χάσει κάνα δύο μηνύματα από έναν συγκεκριμένο αποστολέα και μόλις ενεργοποίησα τις λειτουργίες συζήτησης δεν μου το έκανε ποτέ ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ορισμένες φορες δεν παιρνω ηχητικές ειδοποιησεις απο τα sοcial και απο την εφαρμογη Gmail se εισερχόμενα emails. Υπάρχει κάποια αλλη ρυθμιση εκτος της Μπαταρίας & Απόδοση που εχω τικάρει το «Χωρίς περιορισμούς»;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Να πας στις ρυθμίσεις και να ενεργοποιήσεις τις λειτουργίες συζήτησης. Και εγώ είχα χάσει κάνα δύο μηνύματα από έναν συγκεκριμένο αποστολέα και μόλις ενεργοποίησα τις λειτουργίες συζήτησης δεν μου το έκανε ποτέ ξανά.
Που είναι αυτό στις ρυθμίσεις;

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...