Jump to content

Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Konaki και το Pro και το απλό έχουν καλούς αισθητήρες, ο ένας είναι Sony 64mpx και ο άλλος Samsung 108mpx. Ερχόμενος από xz1 είδα τεράστια διαφορά με το Pro που έχω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Ευτυχής κάτοχος του pro και εγώ αλλά με αυτό το MIUI θα τα παίξω. Έχει κανείς πρόβλημα με τα SMS? Τρία μέσα σε δύο μέρες έχω χάσει, επιβεβαιωμένα! Υπάρχει κάποια λύση στο πρόβλημα? Thanks.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε όλα τα updates στην αρχή τον Νοέμβριο που το είχα πρωτοπάρει είχα χάσει κάνα δυο. Λογικά είχε να κάνει με τα Google updates που δεν είχα κάνει τότε. Από Γενάρη και μετά σφαίρα και οι αναφορές παράδωσης και όλα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόλις το μάθεις το MIUI είναι χαρτί λέμε ✌️

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Κάνε όλα τα updates στην αρχή τον Νοέμβριο που το είχα πρωτοπάρει είχα χάσει κάνα δυο. Λογικά είχε να κάνει με τα Google updates που δεν είχα κάνει τότε. Από Γενάρη και μετά σφαίρα και οι αναφορές παράδωσης και όλα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόλις το μάθεις το MIUI είναι χαρτί λέμε ✌️

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Είμαι xiaomiακιας εδώ και χρόνια χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα. Ενημερώνω ανελλιπώς τις εφαρμογές αλλά με το συγκεκριμένο πρόβλημα δεν έχω βρει τι φταίει για αυτό ρώτησα μήπως κάποιος έχει αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο και έχει λύση (κάπου διάβασα για απεγκατάσταση της εφαρμογής της google για της υπηρεσίες κινητής).

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρεθεί κάποια λύση για το messenger και τον dialer , όπου μετά την αναβάθμιση σε android 11 , παρουσιάζουν πρόβλημα ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και πιο συγκεκριμένα , στον dialer πατάω να κλείσει και δεν τερματίζει η κλήση. Στο messenger οι ειδοποιήσεις "συννεφάκια" δεν λειτουργούν σωστά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Xiaomi mi 10t η συσκευή που έχω. Ευχαριστώ για οποιαδήποτε απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρεθεί κάποια λύση για το messenger και τον dialer , όπου μετά την αναβάθμιση σε android 11 , παρουσιάζουν πρόβλημα ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και πιο συγκεκριμένα , στον dialer πατάω να κλείσει και δεν τερματίζει η κλήση. Στο messenger οι ειδοποιήσεις "συννεφάκια" δεν λειτουργούν σωστά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Xiaomi mi 10t η συσκευή που έχω. Ευχαριστώ για οποιαδήποτε απάντηση.

 

Εγώ ρε παιδιά εμένα αυτό με την κλήση δεν μου το έχει κάνει ούτε μια φορά, αντιθέτως στα μηνύματα έχω θέμα που αρκετές φορές με το που μπω σε 2 δευτερόλεπτα κρασαρει!! :(

Link to comment
Share on other sites

Καντε εκκαθαριση cache σε οποια εφαρμογη κρασαρει,αλλιως απεγκατασταση κι επανεγκατασταση...

 

Προσωπικα σε εμενα ολα πανε σφαιρατα κι απροβληματιστα πλην ενος θεματος παρασιτων που εχω με ακουστικα BT CREATIVE OUTLIER που πραγματικα ειναι πολυ σπαστικο.... :rolleyes:

Με SAMSUNG GALAXY BUDS+ ολα τελεια....τωρα τι φταιει με τα CREATIVE δε ξερω...

 

 

η συσκευη σπερνει,το ξανα λεω....

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά ο ήχος της εφαρμογής για τα μυνήματα να τον αλλάξω που είναι;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καντε εκκαθαριση cache σε οποια εφαρμογη κρασαρει,αλλιως απεγκατασταση κι επανεγκατασταση...

 

Προσωπικα σε εμενα ολα πανε σφαιρατα κι απροβληματιστα πλην ενος θεματος παρασιτων που εχω με ακουστικα BT CREATIVE OUTLIER που πραγματικα ειναι πολυ σπαστικο.... :rolleyes:

Με SAMSUNG GALAXY BUDS+ ολα τελεια....τωρα τι φταιει με τα CREATIVE δε ξερω...

 

 

η συσκευη σπερνει,το ξανα λεω....

Στο μενού προγραμματιστών έχει μια επιλογή για σύνδεση με BT. Δες μην τυχόν και δεν είναι στο auto και συνδέεται με λάθος προφίλ για τα ακουστικά με τα οποία έχεις πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρε παιδιά εμένα αυτό με την κλήση δεν μου το έχει κάνει ούτε μια φορά, αντιθέτως στα μηνύματα έχω θέμα που αρκετές φορές με το που μπω σε 2 δευτερόλεπτα κρασαρει!! :(

 

Για δες αυτό εδώ... Είναι για μια εφαρμογή SMS που χρησιμοποιώ αλλά μάλλον είναι γενικό το πρόβλημα, δε φταίει η Xiaomi....

 

 

VERY IMPORTANT: Google are rolling out (most likely a mistake) a change which causes many apps to crash, including Gmail and Textra. It's being reported all over social media.

 

So, if Textra is crashing for you, open the Play Store app, search for "Android System WebView" and tap Uninstall. This will force your phone to use the previous WebView version which does not cause the crashing.

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Από το πρωί δεν ανοίγουν πολλές εφαρμογές, όπως Gmail, yahoo mail, vodafone κλπ. Ξέρει κανείς κάτι, γιατί βλέπω πολύς κόσμος κάνει παράπονα.
Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα webview. Έχει βγει update στο Google play.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα webview. Έχει βγει update στο Google play.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ φίλε μου. Έκανα την ενημέρωση και όλα καλά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φορουμ . Αγορα του κινητου χτες απο Κωτσο .Μεταβαση απο Huawei P20 Pro . Εκανα αρκετη ερευνα στο φορουμ για να δω που πηγαινω . Τλκ , πολυ ωραια συσκευη κατασκευαστικα .Η οθονη περιμενα να ξενερωσω ερχομενος απο amoled αλλα μπορω να πω οτι με τα 144hz επαθα με την ανταποκριση. Ηχεια, ανταποκριση ολα αψογα . Tα ads λιγο με νευριασαν αλλα με καποιες αλλαγες δεν εμφανιζει τπτ πλεον. Επισης διαβασα οτι καποιοι ειχαν θεμα με το κλεισιμο της κλησης με την 11. Για αυτο και ειχα ενδιασμους οταν μου ηρθε η 11. Παραδοξως κανενα προβλημα . Σε γενικες γραμμες ωραια συσκευη και παει σφαιρα . Για τη μπαταρια δεν μπορω να πω ακομα ειναι νωρις .

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

To p20 pro είναι ένα κινητό που λαχταρουσα καιρό. Ποιο πολύ για φωτογραφίες. Πες μας την γνώμη σε σχέση με το mi 10t pro...

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά ο ήχος της εφαρμογής για τα μυνήματα να τον αλλάξω που είναι;

Κρατησε πατημενη την εφαρμογη να σου ανοιξει το "συννεφακι" κ πηγαινε στις πληροφοριες εφαρμογης...εκει μεσα θα βρεις τον ηχο

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

To p20 pro είναι ένα κινητό που λαχταρουσα καιρό. Ποιο πολύ για φωτογραφίες. Πες μας την γνώμη σε σχέση με το mi 10t pro...
Θα απαντήσω και εγώ που από το p20 pro και ήρθα σε mi10. (νομίζω μοιράζονται τον ίδιο κύριο αισθητήρα)των 108mp

 

το p20 pro βγάζει αξιοπροσεκτες (eye catching photo) φωτογραφίες, χωρίς απαραίτητα αυτό να σημαίνει μεγάλος ογκος πληροφορίας στο τελικό αρχείο. Απ την άλλη το mi10 βγάζει εντελώς φυσικές φώτο (σχεδόν αυτό που βλέπεις αυτό αποτυπώνει στο τελικό αρχείο) με 10δες φορές περισσότερη πληροφορία στο τελικό αρχείο. Είναι εντυπωσιακή η διαφορά στην πληροφορία που διατηρητε αναλλοίωτη στο τελικό αρχείο σε σχέση με την αντίστοιχη φώτο του p20 pro)

 

Γενικότερα το τελικό αποτέλεσμα φωτογραφικά είναι κατά πολύ ανωτέρω από αυτό του p20 pro.

 

Φυσικά σε θέμα απόδοσης των δύο συσκευών, ΔΕΝ ΥΠΆΡΧΕΙ ΑΠΛΆ ΚΑΜΊΑ ΣΎΓΚΡΙΣΗ. (λογικό φυσικά λόγω και των hardware specs του mi)

 

Όσον αφορά την amoled / lcd οθόνη, η amoled είναι amoled και ουδεμία επαφή υπάρχει με μια lcd.(όσο καλή και αν θέλουν να την παρουσιάσουν τα reviews και ο κατασκευαστής) Ειδικά αν μιλάμε για φωτογραφική απιικονειση σε κινητό ή amoled είναι μονόδρομος. Ειδικά αν συνδυαστεί με refresh rate 90+ κάι φυσικα αντίστοιχων επιδόσεων hardware που πλέον τα νέα τηλέφωνα έχουν.

 

Τα Συμπέρασματα μου έπειτα από 3 χρόνια χρήσης του p20 pro για σχεδόν αποκλειστική φωτογραφική χρήση. (έχω παρά πάρα πολλά δείγματα αν θέλουμε και άμεση σύγκριση)

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Edited by sniper20
Link to comment
Share on other sites

To p20 pro είναι ένα κινητό που λαχταρουσα καιρό. Ποιο πολύ για φωτογραφίες. Πες μας την γνώμη σε σχέση με το mi 10t pro...

 

Καλησπερα φιλε μου ! εχω το Mi10T . Αλλα και παλι ο 64ρης αισθητηρας θεωρω οτι ειναι υπερ αρκετος. Μεχρι τωρα η καμερα μου αφησε μετρια εικονα. Εκει που ειπα "οκ δυνατη" ηταν αποκλειστικα με τον 64mp αισθητηρα. Το Huawei για κινητο 3ετιας στο θεμα καμερα με αφησε υπερ ευχαριστημενο. Ειδικα στο Night mode. Αλλα στο xiaomi δεν παω με γνωμονα την καμερα καθως η mirrorless που εχω με καλυπτει σε οτι εχει να κανει με φωτογραφια. Δλδ αν θελησω να βγαλω μια ωραια και δυνατη φωτο γιαα την δουλεια μου θα παρω την καμερα . Επισης μετα απο πολλες ωρες με το xiaomi στο χερι πηγα να δω το huawei και γελουσα απο θεμα αποδοσης συσκευης

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

πηγα να κανω εγκατασταση προηγουμενης εκδοσης κ μου εχει κολλησει στο fastboot.Υπαρχει καπου ενας οδηγος τι πρεπει να κανω...?
Link to comment
Share on other sites

πηγα να κανω εγκατασταση προηγουμενης εκδοσης κ μου εχει κολλησει στο fastboot.Υπαρχει καπου ενας οδηγος τι πρεπει να κανω...?
Από Android 11 σε Android 10?

 

Sent from my M2011K2G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λογικο. Αν θυμάμαι σωστά δεν κάνει downgrade.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Κάνει αλλά είναι ρίσκο...

 

Sent from my M2011K2G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πηγα να κανω εγκατασταση προηγουμενης εκδοσης κ μου εχει κολλησει στο fastboot.Υπαρχει καπου ενας οδηγος τι πρεπει να κανω...?

 

Άν δώσεις την εντολή fastboot devices τι κάνει;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...