Jump to content

Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάνε σε Mi 11 ορισμένοι, άλλοι θέλουν και τους λείπει η amoled κ.ο.κ.

Και s21 ultra έχει μπόλικα ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν με χαλάει να μείνω στο υπάρχον τηλέφωνο και να μην πάω στο 11 αλλά το κυριότερο πρόβλημα που έχω είναι οτι κολλάει η εφαρμογή του τηλεφώνου κατά την κλήση και δεν μπορώ να κλείσω τη γραμμή. Πρέπει να πατήσω το power να μπει σε αναμονή και να το ξυπνήσω για να κλείσω την γραμμή.

 

Πάντως πολλά χοντρά software bug τα Xiaomi σε σχέση με τα άλλα τηλέφωνα που είχα. Όπως το πιο χοντρό πρόβλημα που είχα στην προηγούμενη rom ήταν ότι στο tethering δεν έπαιζε στα 5GHz και είχα θέμα και το δεύτερο που μου ήρθε τώρα στο μυαλό ότι δεν μπορούσα να κλείσω τους ανοιχτές εφαρμογές με το default launcher.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Με το Android 11 πολλοί κατασκευαστές έχουν διάφορα θέματα. Η 1+ πασχίζει να διορθώσει bugs μέσα από τις διάφορες beta και να το δώσει στις προηγούμενες ναυαρχίδες της σειράς 7. H Xiaomi που δεν φημίζεται για την αξιοπιστία των updates της δίχως σφάλματα είναι αναμενόμενο. Πάντως για το θέμα της οθόνης όταν μου το κάνει κι εμένα χρησιμοποιώ το double tap. 5g δεν έχω στην περιοχή μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Α, λάθος χα χα χα αυτό με το 5g μιλάς για την συχνότητα των 5ghz ... πάλι δεν έχω αφού είμαι με παλιό ρούτερ σε adsl γραμμή οπότε είμαι στα 2,4

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Opera. Για μένα ό,τι καλύτερο τελευταία. :)

Ο opera εχει κόφτη διαφημίσεων; Να τις μπλοκάρει;

edit: την εβαλα να τη δοκιμάσω.

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Είχα το realme x2 pro, νομίζω το είχα διαγράψει το opera.

Kαι αύριο παρουσιάζει το poco f3. Προσωπικά βαρέθηκα τα ατελείωτα προβλήματα με το miui, και θα πάω σε OnePlus, .

Link to comment
Share on other sites

Είχα το realme x2 pro, νομίζω το είχα διαγράψει το opera.

 

Kαι αύριο παρουσιάζει το poco f3. Προσωπικά βαρέθηκα τα ατελείωτα προβλήματα με το miui, και θα πάω σε OnePlus, .

Χεχεχε. Μην βιάζεσαι με τα oneplus. Ρίξε πρώτα μια ματιά στα αντίστοιχα φόρουμ για να είσαι προετοιμασμενος πριν επιλέξεις.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ορισμένα έχουν πρόβλημα στην οθόνη, γκριζοπράσινη, μου θυμίζει το Huawei 20 pro, το οποίο μου άλλαξαν συσκευή

.δεν θέλω περιπέτειες.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν με χαλάει να μείνω στο υπάρχον τηλέφωνο και να μην πάω στο 11 αλλά το κυριότερο πρόβλημα που έχω είναι οτι κολλάει η εφαρμογή του τηλεφώνου κατά την κλήση και δεν μπορώ να κλείσω τη γραμμή. Πρέπει να πατήσω το power να μπει σε αναμονή και να το ξυπνήσω για να κλείσω την γραμμή.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για το θέμα που κολλάει η εφαρμογή του τηλεφώνου και δεν σταματάει η κλήση, χρησιμοποιώ το power button να την κλείσω απλά πατώντας το. Αυτό μπορεί να ενεργοποιηθεί μέσα απο τις πρόσθετες ρυθμίσεις -> προσβασιμότητα- > σωματική και επιλέγεις τερματισμό κλήσης με κουμπί.

Link to comment
Share on other sites

Ορισμένα έχουν πρόβλημα στην οθόνη, γκριζοπράσινη, μου θυμίζει το Huawei 20 pro, το οποίο μου άλλαξαν συσκευή

.δεν θέλω περιπέτειες.

 

Τι πρόβλημα δηλαδή? Ποιοι το αναφέρουν?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως έβγαλα μερικές φωτογραφίες βραδινές πρόσφατα μετά την αναβάθμιση σε android 11 και είναι εξαιρετικό το αποτέλεσμα. Και θόρυβο δεν έχουν καθόλου ( που δεν είχαν και παλιότερα) όμως το κυριότερο δεν έχει καθόλου παστέλιασμα που λέει και ο egodemis. Η Xiaomi κάνει εξαιρετική δουλίτσα στο φωτογραφικό κομμάτι δίχως να δίνει κάποιος τρελά λεφτά ακόμη και με το απλό Mi 10 T.

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ωραίες φυσικές φωτογραφίες δίχως υπέρ κορεσμένα χρώματα.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως έβγαλα μερικές φωτογραφίες βραδινές πρόσφατα μετά την αναβάθμιση σε android 11 και είναι εξαιρετικό το αποτέλεσμα. Και θόρυβο δεν έχουν καθόλου ( που δεν είχαν και παλιότερα) όμως το κυριότερο δεν έχει καθόλου παστέλιασμα που λέει και ο egodemis. Η Xiaomi κάνει εξαιρετική δουλίτσα στο φωτογραφικό κομμάτι δίχως να δίνει κάποιος τρελά λεφτά ακόμη και με το απλό Mi 10 T.

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ωραίες φυσικές φωτογραφίες δίχως υπέρ κορεσμένα χρώματα.

Ναι το ζητούμενο για πολλούς ειναι πρωτα η κάμερα. Να βγαζει οσο γινεται πιο φυσικές φωτογραφίες, οτι δηλαδη βλεπει το μάτι. Και εγω συμφωνω ότι βγαζει αξιόλογες φωτογραφίες. Καμερα και μπαταρία, τα 2 μεγάλα σύν της συσκευής,κατ΄εμέ. Συνήθως άλλαζω συσκευή κάθε 5-8 μήνες περίπου...αλλα με αυτό μάλλον θα το κρατήσω πολύ περισσότερο.

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εννοεί τo γνωστό θέμα του green tint οθονών στα 1+ 8 Pro.

 

Δεν βλέπω πάντως κάτι ούτε στο δικό μου, ούτε σε φίλων μου αλλά ούτε έχω ακούσει κάτι σε φόρουμ γενικά...

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ κοινό το πρόβλημα στις amoled γενικότερα (σε όλες τις εταιρίες) και ειδικότερα σε oneplus σε όλες τις σειρές. (Χαμός στο xda)

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως έβγαλα μερικές φωτογραφίες βραδινές πρόσφατα μετά την αναβάθμιση σε android 11 και είναι εξαιρετικό το αποτέλεσμα. Και θόρυβο δεν έχουν καθόλου ( που δεν είχαν και παλιότερα) όμως το κυριότερο δεν έχει καθόλου παστέλιασμα που λέει και ο egodemis. Η Xiaomi κάνει εξαιρετική δουλίτσα στο φωτογραφικό κομμάτι δίχως να δίνει κάποιος τρελά λεφτά ακόμη και με το απλό Mi 10 T.

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ωραίες φυσικές φωτογραφίες δίχως υπέρ κορεσμένα χρώματα.

 

Με την κάμερα που έχει το κινητό τις βγάζεις η με αυτή που κατεβάζεις από το gcamator?

Link to comment
Share on other sites

Με την στοκ κάμερα πάντα

 

Είναι καλύτερα να δουλεύουμε αυτή ? Τόσο καιρό δοκίμαζα από gcamator..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Υπαρχει φάκελος η εφαρμογή εγκατεστημένη μέσα στη συσκευή ώστε να καταχωρηθουν κάποιοι κωδικοί;Αλλά να κλειδώνει με αποτύπωμα η κάτι τέτοιο.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα της φωτογραφίας όπως έχω δηλώσει επανειλημμένα είναι υποκειμενικό. Αυτή η συσκευή με τον αισθητήρα των 64 Mp με έχει εντυπωσιάσει με την φυσικότητα και πιστότητα των χρωμάτων που αποδίδει. Και ουδέποτε έχω καταλάβει την μη ύπαρξη ois σε αντίθεση με του 1+ 7 Pro μου που αν και έχει έχει πρέπει να είσαι αρκετά πιο προσεκτικός για να μην βγουν κουνημένες. Οι συγκεκριμένοι Κινέζοι τα πάνε περίφημα για τα γούστα μου
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ κοινό το πρόβλημα στις amoled γενικότερα (σε όλες τις εταιρίες) και ειδικότερα σε oneplus σε όλες τις σειρές. (Χαμός στο xda)

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

 

Αφού το δικό μας δεν έχει amoled...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...