Jump to content

Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 μήνες

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σίγουρα μπορεί το swift backup

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχεις δίκιο φίλε μου, την είχα δοκιμάσει αυτή την εφαρμογή παλιότερα και κάνει backup τα split apks... Το είχα ξεχάσει.

Link to comment
Share on other sites

Περί ξεκλειδώματος: καλησπερα. Εαν γίνει ξεκλείδωμα bootloader για να περαστει μία άλλη προσαρμοσμένη rom, χανεται η εγγύηση; Εαν χανεται, το πιο πιθανο, μπορούμε αργοτερα για καποιο λογο να επαναφερουμε πάλι τη δική του εργοστασιακή rom και να ισχύσει και πάλι η εγγύηση; Μένει για πάντα ξεκλείδωτο το κινητό;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

3 μήνες

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σίγουρα μπορεί το swift backup

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κάνει backup και όλο το στήσιμο;

Φακέλους κλπ;;

 

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περί ξεκλειδώματος: καλησπερα. Εαν γίνει ξεκλείδωμα bootloader για να περαστει μία άλλη προσαρμοσμένη rom, χανεται η εγγύηση; Εαν χανεται, το πιο πιθανο, μπορούμε αργοτερα για καποιο λογο να επαναφερουμε πάλι τη δική του εργοστασιακή rom και να ισχύσει και πάλι η εγγύηση; Μένει για πάντα ξεκλείδωτο το κινητό;

 

https://c.mi.com/thread-1785641-1-1.html ,, fastboot oem lock ,,.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.swiftapps.swiftbackup&hl=el&gl=US

 

πρωτη φορα το ακουω , για αυτην την εφαρμογη.

Link to comment
Share on other sites

Περί ξεκλειδώματος: καλησπερα. Εαν γίνει ξεκλείδωμα bootloader για να περαστει μία άλλη προσαρμοσμένη rom, χανεται η εγγύηση; Εαν χανεται, το πιο πιθανο, μπορούμε αργοτερα για καποιο λογο να επαναφερουμε πάλι τη δική του εργοστασιακή rom και να ισχύσει και πάλι η εγγύηση; Μένει για πάντα ξεκλείδωτο το κινητό;

Εφ'όσον ξεκλειδώσεις χάνεται... μπορείς βέβαια φλασάροντας μία fastboot rom να επαναφέρεις και πάλι τη δική του εργοστασιακή rom και να ισχύει και πάλι η εγγύηση. Αυτό ακριβώς έχω κάνει και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

δεν χάνεται η εγγύηση εφ'οσον το πρόβλημα δεν οφείλετε στο φλασαρισμα custom rom

αυτό σύμφωνα με την infoquest,τώρα αν λένε άλλα και άλλα κάνουν δεν το ξέρω

Link to comment
Share on other sites

Εφ'όσον ξεκλειδώσεις χάνεται... μπορείς βέβαια φλασάροντας μία fastboot rom να επαναφέρεις και πάλι τη δική του εργοστασιακή rom και να ισχύει και πάλι η εγγύηση. Αυτό ακριβώς έχω κάνει και εγώ.

Τρωγομαι να το κάνω διότι άλλη rom εχει την επιλογή για ηχογραφηση κλησεων,που μου χρειάζεται οπωσδήποτε. Οπότε να το επιχειρήσω. Εχεις τον οδηγό και τα απαραίτητα αρχεια μήπως;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.catalinagroup.callrecorder

 

Αυτή η εφαρμογή, δεν δουλεύει, ;;

Δουλευει αλλα ο συνομιλητης ακουγεται πολύ χαμηλα.:(

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Τρωγομαι να το κάνω διότι άλλη rom εχει την επιλογή για ηχογραφηση κλησεων,που μου χρειάζεται οπωσδήποτε. Οπότε να το επιχειρήσω. Εχεις τον οδηγό και τα απαραίτητα αρχεια μήπως;

 

Πάρε μιά ιδέα από εδώ....θέλει κάμποσο διάβασμα!!:wacko::wacko:

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/21611-Γενικός-οδηγός-εγκατάστασης-της-Ελληνικής-ρομ-XTRV-σε-όλα-τα-κινητά-Xiaomi-Updat/

και εδώ

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/45562-Γενική-συζήτηση-για-το-Mi-10-10Τ-pro/?pageNo=8

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.catalinagroup.callrecorder

 

Αυτή η εφαρμογή, δεν δουλεύει, ;;

Όλες αυτές οι εφαρμογές γιά να ακούγεται ο συνομιλητής θέλει ανοιχτή ακρόαση...αλλιώς από το ακουστικό ή ακόμα χειρότερα απο bluetooth ΔΕΝ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κάνει backup και όλο το στήσιμο;

Φακέλους κλπ;;

 

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

 

εφαρμογές και δεδομένα τους, sms, call logs.

Αυτά

Link to comment
Share on other sites

Κάτι το οποίο μόλις παρατήρησα, άλλο ήχο βγάζει το κινητό σε κάθετη διάταξη (τη συνηθισμένη) και άλλο ήχο, πιο ενισχυμένο και με πιο έντονο stereo χαρακτήρα, όταν έχεις το video σε πλήρη οθόνη πχ youtube.

 

Και όχι, δεν είναι μόνο θέμα του πως το κρατάς στα χέρια σου.

Και στις δύο περιπτώσεις το κρατούσα με τον ίδιο ακριβώς τρόπο (οριζόντια) και το μόνο που άλλαξα ήταν το full screen.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Το mi video έβαλε επιλογή να βλέπεις youtube. Το καλό είναι ότι προς το παρόν δεν έχω δει ούτε μια διαφήμιση, μέχρι να το πάρουν πρέφα υποθέτω
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το εξης θεμα. Εχω μονιμα συνδεδεμενο ρολοι στο κινητό (Samsung galaxy watch) και οταν με παίρνουν τηλ πολλες φορες περνάει τον ηχο στο ηχειο του ρολογιου με αποτελεσμα μεχρι να το γυρισω να είμαι ουσιαστικα σε ανοιχτη ακροαση.

 

Ξερετε πως οριζουμε προτεραιοτητα?

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το εξης θεμα. Εχω μονιμα συνδεδεμενο ρολοι στο κινητό (Samsung galaxy watch) και οταν με παίρνουν τηλ πολλες φορες περνάει τον ηχο στο ηχειο του ρολογιου με αποτελεσμα μεχρι να το γυρισω να είμαι ουσιαστικα σε ανοιχτη ακροαση.

 

Ξερετε πως οριζουμε προτεραιοτητα?

Το ίδιο πρόβλημα και εγώ ακριβώς. Και δεν έχω βρει λύση.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα και εγώ ακριβώς. Και δεν έχω βρει λύση.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλησπερα εχετε την 12,1,2 ? απο τοτε ξεκηνησε δυστηχως :(:(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους

Χθες αναβαθμίστηκε η εφαρμογή της Εθνικής Τράπεζας η οποία πλέον υποστηρίζει και NFC

Το ενεργοποίησα αλλά δεν έτυχε να το δοκιμάσω ακόμα.

Αν κάποιος το δούλεψε ας πει αν λειτουργεί ή όχι.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΟΝΟ ΘΡΥΛΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους

Χθες αναβαθμίστηκε η εφαρμογή της Εθνικής Τράπεζας η οποία πλέον υποστηρίζει και NFC

Το ενεργοποίησα αλλά δεν έτυχε να το δοκιμάσω ακόμα.

Αν κάποιος το δούλεψε ας πει αν λειτουργεί ή όχι.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Που το είδες αυτό; Όσο και αν κοίταξα δεν είδα κάτι... Το I bank pay εννοείς; NFC γιά πληρωμές contactless; Τι στο καλό, δεν βλέπω κάτι....;Έχω το Mi 9 lite. Τώρα είδα ότι έχει προστεθεί το nfc και widget στην εφαρμογή αλλά εγώ δεν έχω κάτι, μάλλον είναι ασύμβατη η συσκευή; δεν ξέρω πάντως δεν έχω διαθέσιμη ενημέρωση στην εφαρμογή!!

Edited by geotzia
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το εξης θεμα. Εχω μονιμα συνδεδεμενο ρολοι στο κινητό (Samsung galaxy watch) και οταν με παίρνουν τηλ πολλες φορες περνάει τον ηχο στο ηχειο του ρολογιου με αποτελεσμα μεχρι να το γυρισω να είμαι ουσιαστικα σε ανοιχτη ακροαση.

 

Ξερετε πως οριζουμε προτεραιοτητα?

 

Το ίδιο πρόβλημα έχω και γω περιστασιακά. Δεν έχω βρει λύση όμως. Αν κάνω χρήση και του Bluetooth ακουστικού εκεί άστα όποτε θέλει δίνει την κλήση στο τηλ και καμιά φορά στο ακουστικό . Ακόμα και αν σηκώνω την κλήση με το Bluetooth ακουστικό αυτό απαντά στο τηλέφωνο. Μεγάλο πρόβλημα και δεν βρήκα καμία λύση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους

Χθες αναβαθμίστηκε η εφαρμογή της Εθνικής Τράπεζας η οποία πλέον υποστηρίζει και NFC

Το ενεργοποίησα αλλά δεν έτυχε να το δοκιμάσω ακόμα.

Αν κάποιος το δούλεψε ας πει αν λειτουργεί ή όχι.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το έχουν προσθέσει από την προηγούμενη έκδοση της εφαρμογής πριν κανένα μήνα. Το χρησιμοποιώ σε όλες τις συναλλαγές.

Έχει οδηγίες.

Έχει ένα widget το επιλέγεις βάζεις δακτυλικό ή κωδικό - αναλόγως τι έχεις επιλέξει - το περνάς από το pos και είναι σαν να έχεις την κάρτα σου

 

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έχουν προσθέσει από την προηγούμενη έκδοση της εφαρμογής πριν κανένα μήνα. Το χρησιμοποιώ σε όλες τις συναλλαγές.

Έχει οδηγίες.

Έχει ένα widget το επιλέγεις βάζεις δακτυλικό ή κωδικό - αναλόγως τι έχεις επιλέξει - το περνάς από το pos και είναι σαν να έχεις την κάρτα σου

 

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

 

που υπαρχει ακριβωσ?

χρονια πολλα

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Το δοκίμασα σε δύο διαφορετικά καταστήματα και λειτουργεί άψογα.

Ούτε κάρτες ούτε τίποτα.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΟΝΟ ΘΡΥΛΟΣ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...