Jump to content

Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις βάλει το δικό του καλώδιο? Τί Windows έχεις?

Βάλε ένα άλλο καλώδιο με type C για δοκιμή. Ή βγάλε το δικό του και από τις δύο υποδοχές pc & type C του κινητού.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις βάλει το δικό του καλώδιο? Τί Windows έχεις?

Βάλε ένα άλλο καλώδιο με type C για δοκιμή. Ή βγάλε το δικό του και από τις δύο υποδοχές pc & type C του κινητού.

Ναι το δικό του, καινουργιο... Τα 10αρια εχω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Πάτα εανω στην ειδοποίηση σύνδεσης στο notification panel. Εκεί θα επιλέξεις transfer file mode.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Bρε φιλε μου μπορεις εαν σου ειναι ευκολο να μου γραψεις στα ελληνικα τα βήματα αναλυτικα; Δε βγαζω ακρη...ισως φταιει οτι ειναι πρωτογνωρο το mui της xiaomi, για μενα. Πρωτη φορα...

 

ΑΚΥΡΟ ΤΟ ΒΡΗΚΑ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Δεν μου έρχονται ηχητικές ειδοποιήσεις από τα social (facebook, viber κτλ) και από 2-3 εφαρμογές όπως το BlueΜail. Τι ρυθμίσεις να κάνω βρε παιδια;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

βάζεις custom,από redmi note 5 έως mi 9t pro ταλαιπωρούμαι,όπως και εκατομμύρια χρήστες στον κόσμο

ακόμα και το androidpolice και το android central έχουν ασχοληθεί με το θέμα αλλά άκρη δεν βρήκε

 

https://www.androidcentral.com/how-fix-miui-push-notifications

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

βάζεις custom,από redmi note 5 έως mi 9t pro ταλαιπωρούμαι,όπως και εκατομμύρια χρήστες στον κόσμο

ακόμα και το androidpolice και το android central έχουν ασχοληθεί με το θέμα αλλά άκρη δεν βρήκε

 

https://www.androidcentral.com/how-fix-miui-push-notifications

Ενταξει εκανα τις ρυθμίσεις που λενε. Για να δούμε τωρα τι θα κάνει. Ευχαριστώ.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Συνέχεια αγγελίες στο insomnia.

Πέρασε και από το μυαλό μου, να το δώσω, αλλά θα το κρατήσω για ένα εξάμηνο.

Αυτό δεν γίνεται τηλέφωνο, μάπα η οθόνη, και το έχω root, με firmware/eu,

που κατά την γνώμη μου, έχει καλύτερο λευκό.

Link to comment
Share on other sites

Συνέχεια αγγελίες στο insomnia.

Πέρασε και από το μυαλό μου, να το δώσω, αλλά θα το κρατήσω για ένα εξάμηνο.

Αυτό δεν γίνεται τηλέφωνο, μάπα η οθόνη, και το έχω root, με firmware/eu,

που κατά την γνώμη μου, έχει καλύτερο λευκό.

 

H σειρά s21 μου φαίνεται ότι έχει περισσότερες αγγελίες, ειδικά τα ultra...

Αφού έχεις υψηλές απαιτήσεις ως προς την οθόνη, έπρεπε να κινηθείς προς το Mi 10 με την Amoled ή να το δώσεις και να πάρεις το Mi 11 που έρχεται σύντομα. Δυνατό κινητό εφόσον σου κάνει φυσικά και το MIUI ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Τι εχει η οθονη ρε παιδια ? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Κατ αρχας και σε ηλιο που το δουλευα προ λιγες ημερες ηταν αριστο...χρωματα υπεροχα,ευκρινεια...στα μαυρα παντα οι oled θα εχουν το προβαδισμα....αλλα μαπα η οθονη ? Καλα,αυτο τωρα με συγχωρεις αλλα δε στεκει με καμια.

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Το Mi10t pro υποστηρίζει 2 κάρτες sim με τη μια 5G και την άλλη 4G ή αμα εχεις την 1η 5G η 2η απενεργοποιείτε;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Δεν μου έρχονται ηχητικές ειδοποιήσεις από τα social (facebook, viber κτλ) και από 2-3 εφαρμογές όπως το BlueΜail. Τι ρυθμίσεις να κάνω βρε παιδια;

 

Ρυθμίσεις- Ειδοποιήσεις & κέντρο ελέγχου-ειδοποιήσεις εφαρμογών. Εκεί πηγαίνεις σε όποια εφαρμογή θέλεις και κάνεις όποια ρύθμιση θέλεις .

Link to comment
Share on other sites

Το Mi10t pro υποστηρίζει 2 κάρτες sim με τη μια 5G και την άλλη 4G ή αμα εχεις την 1η 5G η 2η απενεργοποιείτε;

 

Έχει δοθεί αναβάθμιση εδώ και καιρό, λειτουργεί κανονικά! Ας το επιβεβαιώσουν και οι χρήστες που έχουν την δυνατότητα λειτουργίας 5g μιας κι εγώ εδώ που είμαι δεν έχω.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Το Mi10t pro υποστηρίζει 2 κάρτες sim με τη μια 5G και την άλλη 4G ή αμα εχεις την 1η 5G η 2η απενεργοποιείτε;
Δουλεύουν και οι 2 ταυτόχρονα. Η μία 5g η άλλη 4g

 

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση. Συνδέω το κινητό με το αμάξι και βάζω 4g. Ολα δουλεύουν κομπλέ και μέσα από το αμάξι μπορώ και ακούω online radio. Μετά από κάποια ώρα όμως το αμάξι σαν να χάνει το σήμα και για λίγη ώρα μου βγάζει ότι δεν βρίσκει το stream για να συνεχίσει να παίζει μουσική. Κάτι τέτοιο δεν γινόταν με το παλιό κινητό άρα υποθέτω ότι το κινητό κλείνει τα δεδομένα μετά από κάποια ώρα για οικονομία. Υπάρχει επιλογή κάπου στο κινητό μέσα να μην γίνετε αυτό;

 

Άκυρο το βρήκα.

πας στην εφαρμογή ασφάλεια, μπαταρία και στις ρυθμίσεις έχει επιλογή να κλείνει τα δεδομένα στα 10 λεπτά

Edited by djpar
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές ημέρες φορτίζω το κινητό με τον 2άμπερο φορτιστή από το παλιό μου redmi 5 plus. Ναι οκ θέλει κάνα δυωρο περίπου να φτάσει από 15 μέχρι 85 % όμως η μπαταρία δεν εξαντλείται με ΤΙΠΟΤΑ.!!! Φαντάζομαι αν το φορτίσω πλήρως δεν θα τελειώνει όλη μέρα. Αυτή η συσκευή έχει απίστευτη μπαταρία δίχως τον παραμικρό περιορισμό σε επιδόσεις και μόνιμα 144hz τίποτε άλλο με Bluetooth data κλπ και φωτεινότητα συνήθως πάνω από το 75 με 80%. Απίστευτο εργαλείο...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Με ένα αυθεντικό ΝΟΚΙΑ 1500 ma το φορτίζω εγώ...βγαίνει στις 6 το πρωί, και μπαίνει στις 12 το βράδυ ξανά με υπόλοιπο 20% και βαριά χρήση.... Εργαλείο αν μη τι άλλο... Ακούραστο....

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα

καταπληκτικό τηλέφωνο με φοβερή κατασκευή (έρχομαι απο S20+)

ευχάριστη έκπληξη οτι είναι δίκαρτο.. περίμενα μια sim :):)

Link to comment
Share on other sites

Απόλαυσε το! Ίδια μετάβαση έκανα κι εγώ, από s20 plus.

 

πότε το αλλάξανε σε 2καρτο ? είχα ξεκινήσει να σκέφτομαι να ξεκλειδώσω bootloader και να βάλω την xiaomi.eu..

βέβαια για 5G απενεργοποιείς τη μία αλλά δεν με πειράζει και με 4G καλά είμαι :):)

Link to comment
Share on other sites

Dual βγήκε εξαρχής. Επίσης αυτό με το 5g που αναφέρεις έχει διορθωθεί εδώ και καιρό με update που έδωσε η Xiaomi. Για δοκίμασε το σε περιοχές με 5g.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...