Jump to content

Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε κάντε τις αναβαθμίσεις κανονικά. Τι factory reset κάθε φορά και ιστορίες.... Την κάνεις ota κανονικά και αν κάτι πάει στραβά,λέμε αν, τότε κάνεις reset. Και εγώ πάνω από την 10 την πέρασα και όλα είναι κομπλέ όπως πριν.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σωστός! Και εγώ έτσι πάντα κάνω και δεν είχα ποτέ μα ποτέ πρόβλημα με τις αναβαθμίσεις. Στο προηγούμενο κινητό πέρασα τρεις αναβαθμίσεις μεγάλες και δεν είχα κανένα μα κανένα θέμα χωρίς factory reset.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα πάντως δεν έχει έρθει ΟΤΑ η αναβάθμιση σε Android 11...Δεν πρέπει να έρθει σε κάποια φάση; είμαι με συσκευή από Γερμανό, EU rom, και θα προτιμούσα να έρθει το ΟΤΑ πάρα να την περάσω εγώ με download
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα πάντως δεν έχει έρθει ΟΤΑ η αναβάθμιση σε Android 11...Δεν πρέπει να έρθει σε κάποια φάση; είμαι με συσκευή από Γερμανό, EU rom, και θα προτιμούσα να έρθει το ΟΤΑ πάρα να την περάσω εγώ με download

 

Κάνε υπομονή κατά την γνώμη μου όπως έκανα και εγώ. Να μπαίνεις κάθε μέρα στις ρυθμίσεις και να βλέπεις εάν δεν έχει έρθει η αναβάθμιση εγώ έτσι έκανα και κάποια στιγμή που μπήκα αυτόματα ήρθε . Θεωρώ χωρίς όμως να το γνωρίζω 100% ότι είναι καλύτερη η εγκατάσταση αναβάθμισης μέσω ΟΤΑ.

Σε όλα τα κινητά που έχω αλλάξει πάντα έτσι την έκανα και δεν είχα ποτέ πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η συσκευή ερχεται με ζελατίνα εγκατεστημένη (για γρατζουνιες) στην οθόνη. Ειναι καλή; Αξίζει να την αφήσω για κάποιο χρονικό διάστημα πάνω και αργότερα να βάλω ενα τζαμάκι της Nilkin, κατά προτίμηση; Τι λέτε εσεις; Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το γύρισα στα 90hz σταμάτησαν τα όποια σπασίματα αλλά σιγά μην θυσιάσω τα 144hz για να τρέχει βούτυρο ο Chrome που πριν το Android 11 βούτυρο έτρεχε, οπότε είναι θέμα χρόνου να το φτιάξουν!

 

το εχω μονιμα στα 90 ειναι το καλυτερο απ ολα νομιζω

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η συσκευή ερχεται με ζελατίνα εγκατεστημένη (για γρατζουνιες) στην οθόνη. Ειναι καλή; Αξίζει να την αφήσω για κάποιο χρονικό διάστημα πάνω και αργότερα να βάλω ενα τζαμάκι της Nilkin, κατά προτίμηση; Τι λέτε εσεις;

 

Να βαλεις τζαμακι NILKIN η SPIGEN. Δε παιζουμε με αυτα....

 

 

επισης...

το τζαμακι της SPIGEN ειναι φυσικα συμβατο με ολες τις θηκες της Spigen οπως και με αυτες τις θηκες που εχω προσωπικα:

 

https://www.skroutz.gr/s/26227715/Terrapin-Leather-Texture-Pattern-Back-Cover-%CE%94%CE%B5%CF%81%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%AF%CE%BD%CE%B7%CF%82-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Xiaomi-Mi-10T-Mi-10T-Pro.html?from=account_favorites

 

https://www.skroutz.gr/s/26131315/Ringke-Fusion-X-Back-Cover-%CE%A0%CE%BB%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Xiaomi-Mi-10T-Mi-10T-Pro.html?from=account_favorites

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Να αφήσεις την εργοστασιακή ζελατίνα μέχρι να τα φτύσει. Λες να την έβαλαν για να την βγάλεις;;;

 

Aργότερα να παραγγείλεις κάνα ζευγάρι ΠΟΛΥ ποιοτικές ζελατίνες από http://www.protectionfilms.com

 

Τα άθλια tempered glasses, που απομακρύνουν την οθόνη κατά 0.33 χιλιοστά από το σημείο που νομίζεις ότι ακουμπάει το δάχτυλο σου μου φαίνονται τόσοοο...έτους 2011!!! Γι' αυτό και όλο και περισσότερα μοντέλα φοράνε πλέον εργοστασιακή ζελατίνα! ΚΑΝΕΝΑ ΔΕΝ ΦΟΡAΕΙ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚO TEΜPERED GLASS!!! Σου λέει αυτό κάτι;

Nα και κατι που μαθαινω περί tempered glasses. Oπότε καθομαι ετσι.Μιά χαρά.:)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

η εργοστασιακη μεμβρανη ειναι να βγαινει απο την 1η μερα

εγω βαζω παντα Spigen GLAS.tR Nano Liquid Screen Protector και δεν εχω ουτε τζαμακια ουτε τιποτα εδω και χρονια

και ειναι οικονομικο με μια αγορα το χρησιμοποιεις σε 5 συσκευες

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

η εργοστασιακη μεμβρανη ειναι να βγαινει απο την 1η μερα

εγω βαζω παντα Spigen GLAS.tR Nano Liquid Screen Protector και δεν εχω ουτε τζαμακια ουτε τιποτα εδω και χρονια

και ειναι οικονομικο με μια αγορα το χρησιμοποιεις σε 5 συσκευες

 

Η εργοστασιακή μεμβράνη δεν είναι πλέον αυτή που είχε το LG Viewty πριν 14 χρόνια όμως :p , δεν είναι να βγαίνει από την πρώτη μέρα και το βλέπω και στην κοπέλα μου που είναι ατσούμπαλη. Έχω ένα TG στην άκρη και μία ακόμη μεμβράνη/Screen protector και περιμένω να βρω λόγο να της βγάλω την εργοαστασιακή. Δεν βρήκα ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

Να αφήσεις την εργοστασιακή ζελατίνα μέχρι να τα φτύσει. Λες να την έβαλαν για να την βγάλεις;;;

 

Τα άθλια tempered glasses, που απομακρύνουν την οθόνη κατά 0.33 χιλιοστά από το σημείο που νομίζεις ότι ακουμπάει το δάχτυλο σου, μου φαίνονται τόσοοο...έτους 2011!!! Γι' αυτό και όλο και περισσότερα μοντέλα φοράνε πλέον εργοστασιακή ζελατίνα! ΚΑΝΕΝΑ ΔΕΝ ΦΟΡAΕΙ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚO TEΜPERED GLASS!!! Σου λέει αυτό κάτι;

 

Ποικιλία από ποιοτικές ζελατίνες, διαφόρων ποιοτήτων, από πολύ καλές μέχρι εξαιρετικές, θα βρεις στο http://www.protectionfilms.com Έχω παραγγείλει πολλές δεκάδες, για πολλά μοντέλα, και απλά δεν παίζονται.

Υπάρχει λόγος που δεν βάζουν tg οι εταιρείες από το εργοστάσιο. Το κόστος!

Ποια εταιρεία έβαζε tg στο κινητό της; Νομίζω καμία.

 

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Edited by karagalexk
Link to comment
Share on other sites

Ας μην μπούμε στη διαδικασία τώρα να συγκρίνουμε μια ζελατίνα με ένα Tempered Glass. Ας κάνει ο καθένας ότι θέλει στο κινητό του. Moving on.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

το καλυτερο ειναι το υγρο που βαζεις και γινεται τζαμι . βεβαια χαλαει πιο γρηγορα αλλα αξιζει ειναι δυνατο πολυ.
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Ουδεμία σχέση η μεμβράνη με ένα ποιοτικό tempered glass!

 

Καταρχάς η αίσθηση με μεμβράνη είναι αυτή του πλαστικού, με γυαλί είναι σαν αγγίζεις την οθόνη, προσοχή, μιλαω για ποιοτικό γυαλί κι όχι της πλάκας που γράφει ο φίλος πιο πριν κι έχει δίκιο.

 

Επίσης εμένα το γυαλί σε άλλα κινητά μου έχει γλυτώσει σπασιμο οθόνης από χαλίκια 2 φορές και κανα - δυο χαρακιές που η μεμβράνη δε θα εσωνε με τίποτα.

 

Η επιλογή βέβαια ανήκει στο κάθε ένα από εμάς.... Μιλάω πάντα για ποιοτικά Tempered Glass κυρίως.... Νilkin η Spigen.

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Κατα τη γνωμη σας ποσο θα κερδίσουμε σε εμπειρια χρήσης και φωτεινότητα αφαιρωντας την εργοστασιακη ζελατίνα? Δεν μου πολυαρεσει νομιζω οτι ριχνει λιγακι την οθονη (είναι που είναι ips lcd). την εχει αφαιρεσει καποιος να μας πει άποψη?
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω κάποια παιδιά την έχουν αφαιρέσει ( MAFIA και κάνα δυο ακόμα αν θυμάμαι καλά). Σίγουρα έχει διαφορά πιθανόν να μειώνεται και τι βινιετάρισμα στα άκρα. Εγώ όσον αφορά την επιλογή από τις ρυθμίσεις την έχω στα ζωντανά χρώματα.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την κράτησα μέχρι να μου έρθει το tempered glass της nillkin. Όντως ριχνει την οθόνη η ζελατίνα που έχουν πάνω και την αίσθηση στην αφή.

Οπότε προχωρά σίγουρα σε αλλαγή με κάτι ποιοτικό βέβαια και δες και αυτά που προτείνει ο φίλος haki για τα οποία δεν έχω κάποια γνώμη αλλά ίσως αξίζουν.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια την εβγαλα την απάτη τη ζελατινα. Και υπαρχει βελτιωση στην αφη αλλα και στα χρωματα! Βγαλτε την κι εσεις και η αφηστε το ετσι (Gorilla Glass εχουμε στην τελική) ή βαλτε ενα ποιοτικο τζαμακι.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την κράτησα μέχρι να μου έρθει το tempered glass της nillkin. Όντως ριχνει την οθόνη η ζελατίνα που έχουν πάνω και την αίσθηση στην αφή.

Οπότε προχωρά σίγουρα σε αλλαγή με κάτι ποιοτικό βέβαια και δες και αυτά που προτείνει ο φίλος haki για τα οποία δεν έχω κάποια γνώμη αλλά ίσως αξίζουν.

Ποιά της Nilkin παράγγειλες φίλε μου. Εχει 2-3 και μπερδεύομαι λίγο ποια να προτιμήσω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την Spigen full face.

Κορυφαία, σαν να μην υπάρχει,

και μου βγήκε ένα χιλιοστό προς τα αριστερά, και θήκη Spigen,

Να είναι από την ίδια εταιρεία και τα δύο , να έχουν συμβατότητα.

Κάτω αριστερά, πήγε να σηκώσει το γιαλακι, αλλά έκατσε σωστά.

Δεν μπορώ να κεντραρω ακριβώς, τα γιαλακια, εκτός αν έχουν σετ τοποθέτησης.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την Spigen full face.

Κορυφαία, σαν να μην υπάρχει,

και μου βγήκε ένα χιλιοστό προς τα αριστερά, και θήκη Spigen,

Να είναι από την ίδια εταιρεία και τα δύο , να έχουν συμβατότητα.

Κάτω αριστερά, πήγε να σηκώσει το γιαλακι, αλλά έκατσε σωστά.

Δεν μπορώ να κεντραρω ακριβώς, τα γιαλακια, εκτός αν έχουν σετ τοποθέτησης.

Ακριβώς η ονομασίες σε temperid glass και θήκη; Εαν σου ειναι ευκολο μα μου τα γραψεις; Ευχαριστώ.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/search?from=latest_keyphrases&keyphrase=xiaomi+mi+10t+tempered+glass&manufacturer_ids=11647

 

Το γιαλακι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.skroutz.gr/c/579/thikes-kinhtwn-thlefwnwn/m/11647/Spigen.html?keyphrase=xiaomi+mi+10t&o=xiaomi+mi+10t+%CE%B8%CE%B7%CE%BA%CE%B7

 

Οι θήκες, πήρα το διάφανο, και το μαύρο, το πρώτο στην σειρά, αλλά δεν με άρεσε, και έβαλα το διάφανο

 

Γιαλακι ένα υπάρχει, το full face.

Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/search?from=latest_keyphrases&keyphrase=xiaomi+mi+10t+tempered+glass&manufacturer_ids=11647

 

Το γιαλακι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.skroutz.gr/c/579/thikes-kinhtwn-thlefwnwn/m/11647/Spigen.html?keyphrase=xiaomi+mi+10t&o=xiaomi+mi+10t+%CE%B8%CE%B7%CE%BA%CE%B7

 

Οι θήκες, πήρα το διάφανο, και το μαύρο, το πρώτο στην σειρά, αλλά δεν με άρεσε, και έβαλα το διάφανο

 

Γιαλακι ένα υπάρχει, το full face.

Aαα ωραια,σε ευχαριστώ. Να ρωτησω: λεει για Mi 10T / Mi 10T Pro. Προφανώς ταιριάζουν και για τα 2 μοντελα, ετσι;:)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Στο ίδιο ερώτημα ήμουν και εγώ.

Μάλλον, σίγουρα ταιριάζει.

Πρέπει να είναι ίδιες οι διαστάσεις, .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...