Jump to content

Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 πραγματακια με την καινουργια ρομ

δεν μου λειτουργει το στιγμιοτυπο με τα 3 δαχτυλα ενω ειναι ενεργοποιημενο

παω στις φωτο βρισκω καποια παταω αποστολη μεσω viber Και εμφανιζει οτι καμια προσωπικη εφαρμογη δεν μπορει να ανοιξει αυτο το περιεχομενο ...

 

wtf ??

 

το 2ο το εφτιαξα , εβγαλα το viber και το ξανα εβαλα

Edited by MAFIA

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες! Προχθες εκανα αναβαθμιση σε 12.1.2.0 (RJDEUXM) και δεν μου δουλευουν τα gestures. Εχω nova launcher. Απ' οτι βλεπω δεν σε αφηνει να χρησιμοποιησεις αλλον εκτος απο τον δικο του.. Ξερεις κανεις τι ακριβως μπορει να παιζει η αν αντιπετωπιζει καποιος κατι αντιστοιχο.. Ευχαριστω!
Δεν φταίει η xiaomi αλλά το Android 11. Ακόμα και pixel τα έχουν

 

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω παράπονα από την 11άρα.

1) Κακή διαχείριση μνήμης. Αν έχω πάνω από 3-4 βασικές εφαρμογές ανοιχτές ξεκινούν τα reload αν τις ανοίξω εκ νέου από τον task manager.

2) Κακοσχεδιασμένο ui ειδοποιήσεων. Πέρα από αυτό μην ξεχνάμε το πρόβλημα με τη "φούσκα" του messenger που εμφανίζεται ως τετράγωνη και δεν μπορείς να πατήσεις όλες τις φορές ώστε να δεις τα μηνύματα.

3) Μικρά freezers ανα διαστήματα που δεν μπορώ να ανεχτώ σε τέτοια συσκευή.

4) Δεν μπορώ να στείλω αρχεία με bluetooth (δοκίμασα να στείλω σε 6-7 διαφορετικές συσκευές) με την αιτιολογία "Δεν μπορεί να γίνει σωστός χειρισμός του συστήματος".

 

Προσωπικά αναμένω να περάσουν οι 168 ώρες για ξεκλείδωμα bootloader και πέρασμα της 12.5 από την Ελληνική κοινότητα μπας και δω άσπρη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω παράπονα από την 11άρα.

 

1) Κακή διαχείριση μνήμης. Αν έχω πάνω από 3-4 βασικές εφαρμογές ανοιχτές ξεκινούν τα reload αν τις ανοίξω εκ νέου από τον task manager.

 

2) Κακοσχεδιασμένο ui ειδοποιήσεων. Πέρα από αυτό μην ξεχνάμε το πρόβλημα με τη "φούσκα" του messenger που εμφανίζεται ως τετράγωνη και δεν μπορείς να πατήσεις όλες τις φορές ώστε να δεις τα μηνύματα.

 

3) Μικρά freezers ανα διαστήματα που δεν μπορώ να ανεχτώ σε τέτοια συσκευή.

 

4) Δεν μπορώ να στείλω αρχεία με bluetooth (δοκίμασα να στείλω σε 6-7 διαφορετικές συσκευές) με την αιτιολογία "Δεν μπορεί να γίνει σωστός χειρισμός του συστήματος".

 

 

 

Προσωπικά αναμένω να περάσουν οι 168 ώρες για ξεκλείδωμα bootloader και πέρασμα της 12.5 από την Ελληνική κοινότητα μπας και δω άσπρη μέρα.

Πρώτη έκδοση με Android 11. Λογικό να υπάρχουν θέματα...

 

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οποιος εχει cu bing bang αν το ανοιξει θα δει οτι οταν παει να παιξει κανει σαν χαλασμενη καρτα γραφικων.......ειναι απο το 11ρι και εκει τα υπολοιπα φτιαξαν με restart αυτο ακομα οχι
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη έκδοση με Android 11. Λογικό να υπάρχουν θέματα...

 

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

 

Όχι, Άλεξ, δεν είναι λογικά τα θέματα αυτά. Δεν με ενδιαφέρει το γεγονός ότι η ΧΙΑΟΜΙ έχει 5000 συσκευές να αναβαθμίσει. Απλά δεν με νοιάζει. Έχει αυξήσει τις τιμές της, έχει κερδίσει τεράστιο μερίδιο στην αγορά των smartphones, απαιτώ να τεστάρει σωστά πριν δώσει ένα update.

Αν όλα αυτά λύνονται με Factory reset, να το καταλάβω (αν και σε παλιότερες συσκεύες μου ποτέ δεν χρειαζόμουν), αλλά αν όχι, τότε κάτι πάει πολύ λάθος εκεί στο dev team.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω παράπονα από την 11άρα.

1) Κακή διαχείριση μνήμης. Αν έχω πάνω από 3-4 βασικές

 

Προσωπικά αναμένω να περάσουν οι 168 ώρες για ξεκλείδωμα bootloader και

 

Εγώ το έχω root, me firmware/eu

12.5 beta, android 11.

(Βγάζει ένα παράθυρο, ~~ διακοπή λειτουργίας, να σταλεί αναφορά στην mi,, )

Firmware stable a11 δεν υπάρχει προς το παρόν, το ελέγχω κάθε μέρα.

Πιστεύω θα φτιάξει.

Link to comment
Share on other sites

Θα το ξαναπώ. Επειδή μου ήρθε αντικατάσταση συσκευής από Amazon, και στο πρώτο αλλά αμέσως και στο δεύτερο πέρασα την 11 στο πρώτο κύμα και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα... Δεν ξέρω τι γίνεται... Ίσως αυτοί που έχουν να ξαναπερασουν το update?

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας. Επειδη θελω να αλλαξω συσκευή, σκεφτομαι και το Mi 10T Pro. Από φωτογραφίες και βίντεο (εργαλεία για μένα) βλεπω καλές κριτικές, αλλα θελω εσεις που το εχετε να μου πείτε αν όντως ετσι ειναι. Και σαν συσκευή γενικά εχει τίποτα θέματα; Πρώτη φορά εαν τελικά επιλέξω αυτη την εταιρεία... Ευχαριστώ.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας. Επειδη θελω να αλλαξω συσκευή, σκεφτομαι και το Mi 10T Pro. Από φωτογραφίες και βίντεο (εργαλεία για μένα) βλεπω καλές κριτικές, αλλα θελω εσεις που το εχετε να μου πείτε αν όντως ετσι ειναι. Και σαν συσκευή γενικά εχει τίποτα θέματα; Πρώτη φορά εαν τελικά επιλέξω αυτη την εταιρεία... Ευχαριστώ.

 

Τι συσκευή έχεις τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Τι συσκευή έχεις τώρα;

Τωρα εχω το Samsung Galaxy Note 10+ Dual (256GB) αλλά εχω το μικρόβιο της αλλαγής κάθε 5-8 μήνες...

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Τωρα εχω το Samsung Galaxy Note 10+ Dual (256GB) αλλά εχω το μικρόβιο της αλλαγής κάθε 5-8 μήνες...

 

Κοίτα σαν συσκευή εγώ με το Pro που έχω τώρα 2 μήνες είμαι πολύ ευχαριστημένος. Γρήγορο, απροβληματιστο, καλές φωτογραφίες. Βέβαια δεν έχει amoled οθόνη. Κάτι που εμένα δεν με νοιάζει. Έχει όμως φοβερή αυτάρκεια μπαταρίας. Σε μένα βγάζει περίπου 10 ώρες sot. Με μέτρια προς βαριά χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα σαν συσκευή εγώ με το Pro που έχω τώρα 2 μήνες είμαι πολύ ευχαριστημένος. Γρήγορο, απροβληματιστο, καλές φωτογραφίες. Βέβαια δεν έχει amoled οθόνη. Κάτι που εμένα δεν με νοιάζει. Έχει όμως φοβερή αυτάρκεια μπαταρίας. Σε μένα βγάζει περίπου 10 ώρες sot. Με μέτρια προς βαριά χρήση.

Και εμενα δε με νοιαζει αν εχει amoled. Μπαταρία οκ.Σε βίντεο εχει καλή απεικόνιση και σταθερότητα;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Για τις εφαρμογές που γίνονται reload δες αν έχεις ενεργή την επιλογή να σβήνει την cache έπειτα από 30 δευτερόλεπτα αφού κλείσει η οθόνη. Αυτό υπάρχει σε 2 μενού. Στην μπαταρία και νομίζω και στην ασφάλεια.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα δε με νοιαζει αν εχει amoled. Μπαταρία οκ.Σε βίντεο εχει καλή απεικόνιση και σταθερότητα;

 

Το Samsung έχει καλύτερο Af στο βίντεο. Κι εγώ το Mi 10 T το απλό έχω. Το 1+ 7 Pro έχει πάρα πολύ καλό βίντεο στα 60 fps δεν υπάρχει επαφή με των Mi 10 T είναι πολύ πολύ καλό το 1+.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Το Samsung έχει καλύτερο Af στο βίντεο. Κι εγώ το Mi 10 T το απλό έχω. Το 1+ 7 Pro έχει πάρα πολύ καλό βίντεο στα 60 fps δεν υπάρχει επαφή με των Mi 10 T είναι πολύ πολύ καλό το 1+.

Από φωτό πως πάει;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Σοφτ στα άκρα ο υπέρ ευρυγώνιος ( μου αρέσει όμως διότι φέρω την οξύτητα εγώ στα μέτρα μου κι όχι υπερβολές όπως τα περισσότερα κινητά για να εντυπωσιάσουν) ο βασικός σκοτώνει και έχει και αρκετές επιλογές διαφόρων λήψεων στο μενού με τις ρυθμίσεις. Πλούσιο! Μου αρέσει επίσης που δεν έχει υπέρ κορεσμένα χρώματα όπως τελευταία στα Samsung & Huawei. Και το white balance του πολύ καλό με ακρίβεια και πιστότητα χρωμάτων. Αν το θες για social έχει και ωραία φίλτρα διαφόρων επιλογών στην επεξεργασία φωτογραφιών στο μενού. Μου αρέσει εν ολίγοις γιατί δεν φωνάζει... άμα έχεις καλά φωτογραφικά skills θα σε ικανοποιήσει και με το παραπάνω.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Σοφτ στα άκρα ο υπέρ ευρυγώνιος ( μου αρέσει όμως διότι φέρω την οξύτητα εγώ στα μέτρα μου κι όχι υπερβολές όπως τα περισσότερα κινητά για να εντυπωσιάσουν) ο βασικός σκοτώνει και έχει και αρκετές επιλογές διαφόρων λήψεων στο μενού με τις ρυθμίσεις. Πλούσιο! Μου αρέσει επίσης που δεν έχει υπέρ κορεσμένα χρώματα όπως τελευταία στα Samsung & Huawei. Και το white balance του πολύ καλό με ακρίβεια και πιστότητα χρωμάτων. Αν το θες για social έχει και ωραία φίλτρα διαφόρων επιλογών στην επεξεργασία φωτογραφιών στο μενού. Μου αρέσει εν ολίγοις γιατί δεν φωνάζει... άμα έχεις καλά φωτογραφικά skills θα σε ικανοποιήσει και με το παραπάνω.

Κατσε γιατί μπερδευτηκα με τα παραπάνω. Για ποια συσκευή μιλας; Για το oneplus to 7 pro η gia to Mi 10T Pro;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Mi 10 T.

Το 1+ απλώς το ανέφερα γιατί έχει πολύ καλό βίντεο σε αντίθεση με αυτά που σου είπαν σε άλλο νήμα . Το 1+ επαναλαμβάνω έχει πολύ καλό βίντεο

Μεταχειρισμένα λιγότερο από 400 ευρώ ανάλογα το μέγεθος ραμ,ρομ.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Mi 10 T.

Το 1+ απλώς το ανέφερα γιατί έχει πολύ καλό βίντεο σε αντίθεση με αυτά που σου είπαν σε άλλο νήμα . Το 1+ επαναλαμβάνω έχει πολύ καλό βίντεο

Μεταχειρισμένα λιγότερο από 400 ευρώ ανάλογα το μέγεθος ραμ,ρομ.

Τα γραφόμενά σου με καλύπτουν φίλε μου μιάς και εισαι από τις παλιές καραβάνες εδω μέσα,χωρις να θελω να υποτιμήσω τους νεώτερους. Με εχεις βοηθήσει και παλαιότερα. Κατά 90% στο Xiaomi θα ερθω μιας και ειναι και νεο μοντελο.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Με το Mi 10 T Pro θα πάρεις σίγουρα καλύτερο επεξεργαστή από του note που έχεις. Μπαταρία φοβερή , εξίσου πλούσια οθόνη με επικού refresh rate (μοναδική αίσθηση τα 144hz) θα χάσεις όμως την AOD,την ασύρματη φόρτιση και το Wow των οθονών amoled μετά εντυπωσιακά μαύρα. Κατασκευαστικά είναι καλοφτιαγμένο ,αν δεν χρησιμοποιείς πενάκι και δεν σε ενοχλεί η απουσία της amoled νομίζω πως θα σε ικανοποιήσει. Επαναλαμβάνω έχει καλό βίντεο όμως το Samsung έχει καλύτερο Af και στα 60 fps είναι καλύτερο. Βέβαια το Mi 10 T Pro αν σε ενδιαφέρει τραβάει και καλό βίντεο 8Κ.

Εδώ το απλό Τ ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Με το Mi 10 T Pro θα πάρεις σίγουρα καλύτερο επεξεργαστή από του note που έχεις. Μπαταρία φοβερή , εξίσου πλούσια οθόνη με επικού refresh rate (μοναδική αίσθηση τα 144hz) θα χάσεις όμως την AOD,την ασύρματη φόρτιση και το Wow των οθονών amoled μετά εντυπωσιακά μαύρα. Κατασκευαστικά είναι καλοφτιαγμένο ,αν δεν χρησιμοποιείς πενάκι και δεν σε ενοχλεί η απουσία της amoled νομίζω πως θα σε ικανοποιήσει. Επαναλαμβάνω έχει καλό βίντεο όμως το Samsung έχει καλύτερο Af και στα 60 fps είναι καλύτερο. Βέβαια το Mi 10 T Pro αν σε ενδιαφέρει τραβάει και καλό βίντεο 8Κ.

Εδώ το απλό Τ ;)

Αν σου πω ότι το πενάκι δεν το χρησιμοποιούσα καθόλου;AOD ούτε αυτό..Βασικά όπως λες από φωτό πολύ καλή και βίντεο αξιοπρεπή είναι μονόδρομος για μένα στη παρούσα χρονική στιγμή.Ευχαριστω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα δε με νοιαζει αν εχει amoled. Μπαταρία οκ.Σε βίντεο εχει καλή απεικόνιση και σταθερότητα;

Εγώ προσωπικά είμαι ευχαριστημένος και με φώτο και με βίντεο. Αλλά αυτά είναι υποκειμενικά. Βέβαια σε ένα συγκριτικό που διάβαζα με Samsung ήταν καλύτερο το mi στο θέμα του βίντεο προπάντων στο 8κ. Όμως σου λέω είναι υποκειμενικό. Στο doaxmark ή πως λέγεται, έχει καλύτερη βαθμολογία νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά είμαι ευχαριστημένος και με φώτο και με βίντεο. Αλλά αυτά είναι υποκειμενικά. Βέβαια σε ένα συγκριτικό που διάβαζα με Samsung ήταν καλύτερο το mi στο θέμα του βίντεο προπάντων στο 8κ. Όμως σου λέω είναι υποκειμενικό. Στο doaxmark ή πως λέγεται, έχει καλύτερη βαθμολογία νομίζω.

Αν δεν σε νοιάζει το AOD και γενικά η amoled οθόνη, προχώρα άφοβα με το Pro

Link to comment
Share on other sites

Στο προηγούμενο Xiaomi κινητό μου, όταν έπαιρνες τηλ κ ήταν κατειλημμενη η γραμμή έκανε αυτόματη επανάκληση. Σε αυτο δεν το κάνει κ δεν βρήκα κάποια σχετική ρύθμιση.

Ή μήπως υπάρχει;

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...