Jump to content

Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλα ρε παιδια διαβαζω οτι βγηκε android 12 και εμεις ακομα δεν πήραμε την 11;;; φαμπρικα..............αν εχουμε 3 καθε χρονο θα αλλάζουμε κινητα καθε 2-3 χρονια ελεος.........
Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε παιδια διαβαζω οτι βγηκε android 12 και εμεις ακομα δεν πήραμε την 11;;; φαμπρικα..............αν εχουμε 3 καθε χρονο θα αλλάζουμε κινητα καθε 2-3 χρονια ελεος.........

 

Τι android 12 μας λες ότι βγήκε; :lol::lol::lol:

Θα μας τρελάνεις εντελώς; Rant χωρίς κανέναν απολύτως λόγο :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω αυτό μόνο εσύ θα το απαντήσεις.

Πάντως για lcd είμαι ικανοποιημένος από το μαύρο της οθόνης.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν ξέρω αν το Mi 10T Pro και το Mi 10T φορούν το ίδιο LCD, αλλά βάζοντας το Μi 10T δίπλα στο Mi 9 , τα μαύρα είναι η μέρα με την νύχτα...

Κυριολεκτικά και μεταφορικά :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..Να ρωτήσω εάν ξέρετε τρόπο να απενεργοποιήσω την γρηγορη φορτιση?

 

αν και δεν υπαρχει απολυτος κανενας λογος να το κανεις αυτο ... το τηλ ειναι σχεδιασμενο ετσι για γρηγορη φορτιση

αν ομως εσυ το θες απλα βαλε ενα φορτιστη απο παλιοτερο κινητο και δεν θα εχεις turbo charge

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε παιδια διαβαζω οτι βγηκε android 12 και εμεις ακομα δεν πήραμε την 11;;; φαμπρικα..............αν εχουμε 3 καθε χρονο θα αλλάζουμε κινητα καθε 2-3 χρονια ελεος.........
Έτσι γίνεται κάθε χρόνο. Η 1η έκδοση δοκιμαστική βγαίνει τέτοια περίοδο όπου η τελική της βγαίνει συνήθως Σεπτέμβριο.

Και μην το μπερδεύεις με την έκδοση miui

 

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,ψάχνω για ένα καλο οικονομικό 5g.Αξίζει η αγορά του Mi 10t Pro;
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,ψάχνω για ένα καλο οικονομικό 5g.Αξίζει η αγορά του Mi 10t Pro;

 

παρε το pro μονο αν σε ενδιαφερει τοσο η φωτογραφικη , αλλιως παρε το απλο

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

παρε το pro μονο αν σε ενδιαφερει τοσο η φωτογραφικη , αλλιως παρε το απλο

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.Με ενδιαφερει όλο το πακετο οθόνη, επεξεργαστης,5g,Κάμερα. Εχω δει πως εχει καλα χαρακτηριστικά.Τώρα εχω το S9 plus.Θα δω διαφορά;Το Pro με ενδιαφέρει.

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.Με ενδιαφερει όλο το πακετο οθόνη, επεξεργαστης,5g,Κάμερα. Εχω δει πως εχει καλα χαρακτηριστικά.Τώρα εχω το S9 plus.Θα δω διαφορά;Το Pro με ενδιαφέρει.

 

Το προ όντως κάνει την διαφορά στην φωτογραφική. Η διαφορά είναι 100€ και αν δεν σε νοιάζει τόσο η φωτογραφία και δεν είσαι ψείρας μια χαρά είναι και το απλό

 

https://www.dxomark.com/xiaomi-mi-10t-pro-5g-camera-review-competent-mid-ranger/

https://www.dxomark.com/xiaomi-mi-10t-5g-camera-review-triple-camera-mid-ranger/

Σου βάζω και 2 link dxomark για το απλό και το Pro

Link to comment
Share on other sites

Το προ όντως κάνει την διαφορά στην φωτογραφική. Η διαφορά είναι 100€ και αν δεν σε νοιάζει τόσο η φωτογραφία και δεν είσαι ψείρας μια χαρά είναι και το απλό

 

https://www.dxomark.com/xiaomi-mi-10t-pro-5g-camera-review-competent-mid-ranger/

https://www.dxomark.com/xiaomi-mi-10t-5g-camera-review-triple-camera-mid-ranger/

Σου βάζω και 2 link dxomark για το απλό και το Pro

 

Αν και εχω επαγγελματικη φωτογραφικη,με ενδιαφερει και η καλη καμερα στο κινητο.Θα το μελετησω φαίνονται ενδιαφερον οι καμερες του.Ευχαριστώ Πολύ!

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει λογος βιασυνης, οταν βγει και ειναι οκ για το κινητο θα ερθει ΟΤΑ

 

Νομίζω ότι από ότι είδα μάλλον beta είναι. Οπότε περιμένουμε την τελική

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας χαιρετώ!!κάτοχος και εγώ του κινητού 5 μέρες τώρα! Μπορώ να πω ότι είναι το καλύτερο και πιο smoth κινητό που είχα ποτέ μου! Πέρασαν την προηγούμενη χρονιά από τα χέρια μου σχεδόν όλες η ναυαρχίδες. Από oneplus 8 pro iPhone 11 pro max S 20 ultra και note 20 ultra. Με κανένα δεν ήμουν ευχαριστημένος σε όλα. Επιτέλους ήρθα σε xiaomi και νομίζω ότι θα μείνω για καιρό εδώ!!

H lcd πάντως μου αρέσει περισσότερο στα μάτια νομίζω ότι με κουράζει λιγότερο..Να πω ότι δεν έχω τρελές απαιτήσεις και γνώσεις για φωτογραφίες και video.

 

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας χαιρετώ!!κάτοχος και εγώ του κινητού 5 μέρες τώρα! Μπορώ να πω ότι είναι το καλύτερο και πιο smoth κινητό που είχα ποτέ μου! Πέρασαν την προηγούμενη χρονιά από τα χέρια μου σχεδόν όλες η ναυαρχίδες. Από oneplus 8 pro iPhone 11 pro max S 20 ultra και note 20 ultra. Με κανένα δεν ήμουν ευχαριστημένος σε όλα. Επιτέλους ήρθα σε xiaomi και νομίζω ότι θα μείνω για καιρό εδώ!!

H lcd πάντως μου αρέσει περισσότερο στα μάτια νομίζω ότι με κουράζει λιγότερο..Να πω ότι δεν έχω τρελές απαιτήσεις και γνώσεις για φωτογραφίες και video.

 

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

 

Να το χαρείς στο έπακρο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σύντροφοι

Βρίσκομαι σε αναζήτηση συσκευής με κύρια σημεία επιλογής την καλή κάμερα (νύχτα μέρα ) το σωστό βίντεο και τη μπαταρία

Είμαι ανάμεσα σε mi9 pro(το έχω βρει σε πλέον δελεαστική τιμή ) και mi10t,τι προτείνετε ?

 

Σε τι τιμούλα το βρήκες ;Με ενδιαφέρει και μένα η αγορά του Pro..

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

εχω μια απορια απο το 100 στο 99 κανει 30δευτερα να κατεβει και μετα 99-98-97....με σταθερο και αργο ρυθμο οπωσ πρεπει δηλαδη ετσι κατεβαινει και σας; η μπαταρια?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Εμένα από το 100 για να πάει στο 99 μπορεί να κάνει και 15 λεπτά με χρήση κανονική.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω τρεις μήνες και συνήθως το φορτίζω 25 με 85 τοίς εκατό. Τρεις, τέσσερις φορές το έχω φορτίσει πλήρως μέχρι το 100. Αυτές τις φορές λοιπόν και ιδιαίτερα την τελευταία φορά θυμάμαι ότι κράτησε υπερβολικά πολύ, μου θύμισε για την ακρίβεια το αγαπημένο μου lg g2 κι έκανε περίπου μισή ώρα και παραπάνω να πέσει από το 100 στο 99.!! 43 λεπτά για την ακρίβεια

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χρήση ίντερνετ με WiFi

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντα φόρτισα όλα τα κινητά που είχα μέχρι τώρα μέχρι 100%. Ποτέ δεν είχα πρόβλημα με την μπαταρία που λένε κάποιοι ότι εάν το φορτίζεις πάνω από 85% θα χαλάσει η μπαταρία. Εάν μόλις φτάσει 100% το βγάλεις αμέσως σε ένα λεπτό έχει πέσει 99%. Εάν όμως το αφήσεις στο 100% για πολύ ώρα μετά αργεί πάρα πολύ να πέσει αυτή είναι η αλήθεια. Για αυτό όταν μετράτε τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας μέσα στην ημέρα πρέπει να έχετε ακριβώς την ίδια σύγκριση με ένα άλλο κινητό. Εάν δε ξεχάσω το κινητό από το βράδυ επάνω στο φορτιστή τότε την άλλη μέρα το πρωί η μπαταρία δεν πέφτει με τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τελικά απο που κατεβάζουμε την καινούργια?? Η έχει προβλήματα και περιμένουμε?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά 2 ερωτήματα για όποιον μπορεί να βοηθησει

1. Για την υπηρεσία σε Vodafone της volte, ενώ είναι ενεργοποιημενη δεν μου βγάζει το σήμα και πρέπει για να λειτουργήσει να κατεβάσω την αντίστοιχη εφαρμογή. Αν την κατεβάσω θα πρέπει να περνώ τηλέφωνο μόνο από εκεί;

2.παρατηρησα ότι στην εφαρμογή του tiktok πάνω αριστερά στην άκρη της οθόνης βγάζει μια λευκή κάθετη γραμμή, που ενώ δεν ενοχλεί, όμως υπάρχει εμφανος. Το θέμα είναι ότι το κάνει μόνο σε αυτή την εφαρμογή. Έχετε κάποια άποψη;

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά 2 ερωτήματα για όποιον μπορεί να βοηθησει

1. Για την υπηρεσία σε Vodafone της volte, ενώ είναι ενεργοποιημενη δεν μου βγάζει το σήμα και πρέπει για να λειτουργήσει να κατεβάσω την αντίστοιχη εφαρμογή. Αν την κατεβάσω θα πρέπει να περνώ τηλέφωνο μόνο από εκεί;

2.παρατηρησα ότι στην εφαρμογή του tiktok πάνω αριστερά στην άκρη της οθόνης βγάζει μια λευκή κάθετη γραμμή, που ενώ δεν ενοχλεί, όμως υπάρχει εμφανος. Το θέμα είναι ότι το κάνει μόνο σε αυτή την εφαρμογή. Έχετε κάποια άποψη;

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για το 2ο λογικά είναι το εργαλειοθήκη για βίντεο που είναι στο ρυθμίσεις, ειδικές λειτουργίες. Όσο για το 1ο πρέπει να στείλεις κάποιο μήνυμα στην Vodafone για ενεργοποίηση volte και vowifi

Link to comment
Share on other sites

Για το 2ο λογικά είναι το εργαλειοθήκη για βίντεο που είναι στο ρυθμίσεις, ειδικές λειτουργίες. Όσο για το 1ο πρέπει να στείλεις κάποιο μήνυμα στην Vodafone για ενεργοποίηση volte και vowifi
Χίλια ευχαριστώ, αυτό είναι το βρήκα.... Ε, ω ήδη στείλει μήνυμα καθ έχει γίνει ενεργοποίηση, αλλά οι οδηγίες λένε για κατέβασμα της εφαρμογής. Επίσης στην λειτουργία του τηλεφώνου. Δεν βγάζει επιλογή για τις αυτές τις υπηρεσίες

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χίλια ευχαριστώ, αυτό είναι το βρήκα.... Ε, ω ήδη στείλει μήνυμα καθ έχει γίνει ενεργοποίηση, αλλά οι οδηγίες λένε για κατέβασμα της εφαρμογής. Επίσης στην λειτουργία του τηλεφώνου. Δεν βγάζει επιλογή για τις αυτές τις υπηρεσίες

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για αρχή κάνε επανεκκίνηση. Μετά σαν λειτουργία το δείχνει στο ρυθμίσεις, κάρτες sim και κινητά δίκτυα μετά επιλέγεις την sim και κάτω κατω έχει volte και vowifi. Μετά το restart λογικά θα φτιάξει

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...