Jump to content

Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά έχει μεγάλες διαφορές το mi 10t από το pro. Δεν ξέρω ποιο να πάρω.

 

Εχει 256 αντι 128 και στην κάμερα εχει 108 νομίζω μονο αυτο αν το εχεις βρει με μικρή διαφορά παρε το προ

Link to comment
Share on other sites

Εχει 256 αντι 128 και στην κάμερα εχει 108 νομίζω μονο αυτο αν το εχεις βρει με μικρή διαφορά παρε το προ

 

@kall...

Επίσης ο κύριος φακός πέραν της διαφοράς των Mpixels έχει και ois στην περίπτωση του Pro. Βέβαια επειδή είμαι μαθημενος με καλό σταθερό χέρι και στην περίπτωση του απλού που εγώ έχω δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα σταθεροποίησης και σε χαμηλές ταχύτητες 1/13 κλπ . Όπως γράφτηκε και παραπάνω αν το βρεις με μικρή διαφορά πάρε το Pro φυσικά...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

To αγόρασα πριν μερικές ημέρες και θα ήθελα λίγη βοήθεια.

Μετά από κάποια ρύθμιση ίσως, βρίσκω το τηλέφωνο σβηστο το πρωί...... Κάποια ιδέα;

Το ambient display πως απενεργοποιείται;

Επίσης όταν το συνδέσω σε ένα ford fiesta μέσω android auto, δεν δουλεύει το spotify και το YouTube music. Έχει τύχει σε κάποιον;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα τι εννοεις (όταν όμως κλείδωσα την εφαρμογή wear στο παρασκήνιο)

Εννοώ ότι όταν πας στις εφαρμογές που έχεις ανοικτές εκείνη την στιγμή στο background είτε με τα πλήκτρα είτε με swipe και πατήσεις επάνω στην εφαρμογή για δύο δευτερόλεπτα σου βγάζει κάποια εικονίδια. Ένα από αυτά είναι και το κλείδωμα της εφαρμογής. Το πατάς και δεν έχεις μετά αποσύνδεση καμία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει βρει κάποιος στον stock dialer πως γίνετε να κάνεις με γρήγορη αναζητηση για επαφές στα ελληνικά με Τ9? Η θα πρέπει να αλλάξω dialer? Βέβαια βολεύει πάρα πολύ με την φωνητικη αναζήτηση..

Θα κατεβάσεις το true phone. Μακράν η καλύτερη εφαρμογή dialer που υπάρχει. Έχει τα πάντα. Έχω 1160 επαφές και δεν ξέρεις πόσο με εχει βολέψει.

Link to comment
Share on other sites

Εχει 256 αντι 128 και στην κάμερα εχει 108 νομίζω μονο αυτο αν το εχεις βρει με μικρή διαφορά παρε το προ

 

Ευχαριστώ πολύ

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@kall...

Επίσης ο κύριος φακός πέραν της διαφοράς των Mpixels έχει και ois στην περίπτωση του Pro. Βέβαια επειδή είμαι μαθημενος με καλό σταθερό χέρι και στην περίπτωση του απλού που εγώ έχω δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα σταθεροποίησης και σε χαμηλές ταχύτητες 1/13 κλπ . Όπως γράφτηκε και παραπάνω αν το βρεις με μικρή διαφορά πάρε το Pro φυσικά...

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Υπαρχει κανεις που να το χρησιμοποιει μαζι με το Samsung Galaxy Watch?

Συνδέονται σωστα? Γιατι εχω διαβασει διαφορα

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημέρα φίλε μου.Λοιπόν διάβασε προσεχτικά... Είχα το mi mix 3 σχεδόν 2 χρονιά μαζί με το galaxy watch... Και είχα συνέχεια αποσυνδέσεις. Μόλις πήρα το m10t η ιστορία συνεχίστηκε... Μετά απο αρκετό ψάξιμο η λύση βρέθηκε...Αν πας ρυθμίσεις, μετα εφαρμογές, ρυθμίσεις εφαρμογές συστήματος, ασφάλεια και ενίσχυση ταχύτητας... Βάζεις ότι εφαρμογή έχει σχέση με την Samsung.... Παπαλα... Όλα λειτουργούν τέλεια!!! Αποσύνδεση καμία....
DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

Τελικα βρήκαμε κανα dialer που να εχει μεσα ενσωματωμένη φωνητική ηχογράφηση;; σκεφτικα μηπως οταν αλλαξεις κανα λανσερ να εχει καποιο μεσα η δεν εχει καμια σχεση αυτο;; οσοι εχουν φωνητική ηχογράφηση εξωτερικη δεν δουλευουν σωστα εσεις ποιον χρησιμοποιείται;;
Link to comment
Share on other sites

Θα κατεβάσεις το true phone. Μακράν η καλύτερη εφαρμογή dialer που υπάρχει. Έχει τα πάντα. Έχω 1160 επαφές και δεν ξέρεις πόσο με εχει βολέψει.

 

Τον κατέβασα και ανακάλυψα ότι τον έχω πληρωμένο κιόλας. Μάλλον σε παλιότερη συσκευή. Εντάξει καταπληκτικός dialer...

Μόλις ήρθε και η 12.0.18 miui eu

Edited by petrangcc
Link to comment
Share on other sites

Το VoLTE μόνο έχω καταφέρει να δουλέψει σε Global είτε σε EEA. Το WiFi Calling άφαντο. Κανείς άλλος μ αυτό το θέμα;
Link to comment
Share on other sites

Το VoLTE για πιο πραγγραμα ειναι;;; οσο αναφορα την εγγραφή φωνής ακομα και να την κατεβάσεις σε ενα απο αυτα τα προγράμματα ακουγεσε εσυ και οχι ο συνομιλητής. Edited by dukepapas
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου.Λοιπόν διάβασε προσεχτικά... Είχα το mi mix 3 σχεδόν 2 χρονιά μαζί με το galaxy watch... Και είχα συνέχεια αποσυνδέσεις. Μόλις πήρα το m10t η ιστορία συνεχίστηκε... Μετά απο αρκετό ψάξιμο η λύση βρέθηκε...Αν πας ρυθμίσεις, μετα εφαρμογές, ρυθμίσεις εφαρμογές συστήματος, ασφάλεια και ενίσχυση ταχύτητας... Βάζεις ότι εφαρμογή έχει σχέση με την Samsung.... Παπαλα... Όλα λειτουργούν τέλεια!!! Αποσύνδεση καμία....
Σε ευχαριστω πολυ για την πληροφορια!

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Γιατί τον προτιμάς σε σχέση με τον κλασικό Google dialer?

Παρέχει ηχογράφηση?

 

επειδη μ'αρεσε ο προηγουεμνος του miui και του μοιαζει πιο πολυ απο τον google που δεν μ αρεσει καθολου, εχει αμετρητες τροποποιησεις να κανεις . εχει και ηχογραφηση αλλα δεν την εχω δοκιμασει ποτε. υπαρχουν απο ολους τους dialer δωρεαν εκδοσεις, δοκιμασε ποια σου ταιριαζει περισσοτερο

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακόμα δεν μου ήρθε η αναβάθμιση σε 12.0.18....την απέσυραν κι' αυτή?

 

οχι κανονικα ειναι, δεν την εχουν παρει πισω.

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

επειδη μ'αρεσε ο προηγουεμνος του miui και του μοιαζει πιο πολυ απο τον google που δεν μ αρεσει καθολου, εχει αμετρητες τροποποιησεις να κανεις . εχει και ηχογραφηση αλλα δεν την εχω δοκιμασει ποτε. υπαρχουν απο ολους τους dialer δωρεαν εκδοσεις, δοκιμασε ποια σου ταιριαζει περισσοτερο

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

οχι κανονικα ειναι, δεν την εχουν παρει πισω.

 

Στον true dialer ξερεις απο που ανοίγει;; thnks

Link to comment
Share on other sites

Με το τελευταίο update με patches Δεκεμβρίου είδα σημαντική βελτίωση στην φωτεινότητα της οθόνης όσον αφορά την βαθμονόμηση της στην μπάρα ένδειξης της. Πολύ πιο ρεαλιστική ένδειξη σε συνδυασμό με την φωτεινότητα της. Κλασσικά το τηλεφωνάκι απροβληματιστο πολύ εύχρηστο και ευχάριστο, άνετο ξεκούραστα 144hz. Δεν ξέρω αλλά σε κάθε αναβάθμιση βλέπω βελτίωση πάντα προς το καλύτερο. Πολύ καλή συσκευή (. Μi 10 T).
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Το VoLTE μόνο έχω καταφέρει να δουλέψει σε Global είτε σε EEA. Το WiFi Calling άφαντο. Κανείς άλλος μ αυτό το θέμα;

 

αν δεν κάνεις eea την συσκευή σου δεν θα δεις wifi calling

Link to comment
Share on other sites

αν δεν κάνεις eea την συσκευή σου δεν θα δεις wifi calling

 

Αυτήν φοράω τώρα. Το VoLTE δουλεύει άψογα και το WiFi Calling όταν το ανοίγω, ενεργοποιείται το σηματάκι και επιτόπου εξαφανίζεται.

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν φοράω τώρα. Το VoLTE δουλεύει άψογα και το WiFi Calling όταν το ανοίγω, ενεργοποιείται το σηματάκι και επιτόπου εξαφανίζεται.
Δείξε μου το σχετικά με το τηλέφωνο

 

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 παραξενα που μου κανει αυτο το κινητο και πραγματικα μου εχει σπασει τα νευρα ειναι

 

1) αν καλεσω #31# και τον αριθμο τηλεφωνου δεν βαζει αποκρυψη αλλα εμφανιζει κανονικα τον αριθμο μου

2) αν μιλαω και με καλεσει αλλος δεν μου ερχεται μηνυμα οτι με καλεσαν ..

 

Μιλησα με cosmote και μου ειπαν οι υπηρεσιες ειναι σωστα ενεργοποιημενες κτλ , ολο το θεμα ειναι στη συσκευη...αλλα χωρις να ξερουν τι φταιει

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

2 παραξενα που μου κανει αυτο το κινητο και πραγματικα μου εχει σπασει τα νευρα ειναι

 

1) αν καλεσω #31# και τον αριθμο τηλεφωνου δεν βαζει αποκρυψη αλλα εμφανιζει κανονικα τον αριθμο μου

2) αν μιλαω και με καλεσει αλλος δεν μου ερχεται μηνυμα οτι με καλεσαν ..

 

Μιλησα με cosmote και μου ειπαν οι υπηρεσιες ειναι σωστα ενεργοποιημενες κτλ , ολο το θεμα ειναι στη συσκευη...αλλα χωρις να ξερουν τι φταιει

 

Ξεκλείδωσέ το και βάλε καμία άλλη ρομ να δεις φώς γιατί με το mioui θα γίνεις πυρηνικός επιστήμονας στο τέλος. Έχουν χάσει την μπάλα:O με το λειτουργικό ενώ είναι πολύ καλές συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκλείδωσέ το και βάλε καμία άλλη ρομ να δεις φώς γιατί με το mioui θα γίνεις πυρηνικός επιστήμονας στο τέλος. Έχουν χάσει την μπάλα:O με το λειτουργικό ενώ είναι πολύ καλές συσκευές.

 

Μονο xiaomi ειχα παντα και μονο Miui ... Μονο σε αυτη τη συσκευη μου το κανει αυτο

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

2 παραξενα που μου κανει αυτο το κινητο και πραγματικα μου εχει σπασει τα νευρα ειναι

 

1) αν καλεσω #31# και τον αριθμο τηλεφωνου δεν βαζει αποκρυψη αλλα εμφανιζει κανονικα τον αριθμο μου

2) αν μιλαω και με καλεσει αλλος δεν μου ερχεται μηνυμα οτι με καλεσαν ..

 

Μιλησα με cosmote και μου ειπαν οι υπηρεσιες ειναι σωστα ενεργοποιημενες κτλ , ολο το θεμα ειναι στη συσκευη...αλλα χωρις να ξερουν τι φταιει

 

το ενα δεν το δοκιμασα το 2 το κανει και σε εμενα........αλλα καποια ρύθμιση πρεπει να ειναι

Link to comment
Share on other sites

Ξεκλείδωσέ το και βάλε καμία άλλη ρομ να δεις φώς γιατί με το mioui θα γίνεις πυρηνικός επιστήμονας στο τέλος. Έχουν χάσει την μπάλα:O με το λειτουργικό ενώ είναι πολύ καλές συσκευές.

 

Δεν υπάρχουν ακόμα Roms για το κινητό. Όλοι μια lineage περιμένουμε... :p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...