Jump to content

Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου ήρθε κι εμένα πριν από λίγο και την κατεβάζω τώρα. Είναι 275ΜΒ και η συσκευή αγορασμενη από Πλαίσιο.

Έκανα και εγώ εγκατάσταση 275 ήταν κ εμένα απλά το μόνο που άλλαξε πέρα του πατς κάποιες αλλαγές στις ρυθμίσεις της προβολής το μενού δηλαδή, επίσης βλέπω ότι άλλαξε λίγο η φωτεινότητα είναι πιο φωτεινό χρησιμοποιω την αυτόματη.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Έχω κι εγώ θέμα με τον proximity sensor!

Ενώ κάποιες φορές δουλεύει εάν βάλεις πχ ανοιχτή ακρόαση την ώρα που μιλάς και μετά και το ξανά γυρίσεις σε ακουστικό δεν δουλεύει ο αισθητήρας και κάποιες άλλες φορές σε κλήσεις δεν μου δουλεύει καθόλου απο την αρχή της κλήσης!

Τι κάνουμε? :(

Edited by vtag
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με double tap έχω βρει λύση. Και για να σβήσει η οθόνη το power button.Φταίει ότι το κινητό δεν έχει proximity sensor και την δουλειά την κάνει με το ηχείο και το γυροσκόπιο. Το θέμα-πρόβλημα εμφάνιζεται όταν το κινητο έιναι σε οριζόντια θέση πχ ξαπλωμένο και όχι όρθιο.

https://forum.xda-developers.com/t/proximity-sensor-issue.4189607/

Edited by petrangcc
Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ εγκατάσταση 275 ήταν κ εμένα απλά το μόνο που άλλαξε πέρα του πατς κάποιες αλλαγές στις ρυθμίσεις της προβολής το μενού δηλαδή, επίσης βλέπω ότι άλλαξε λίγο η φωτεινότητα είναι πιο φωτεινό χρησιμοποιω την αυτόματη.

 

Έχεις δίκιο , τώρα το παρατήρησα, ήμουν με το 1+ σήμερα.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μέσα από το CIT μενού (πατάμε στον dialer

* # * # 6484 # * # *) δοκίμασα τον proximity sensor και εμένα δείχνει να λειτουργεί μόνο όταν ακουμπάω στο αυτί μου το κινητό ενώ του αδελφού μου μόλις πάει να πλησιάσει το χέρι κοντά στο ακουστικό το νιώθει.

Για δοκιμάστε όσοι έχετε το ίδιο θέμα να δούμε εάν τελικά είναι software ή hardware!

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ με συσκευή από Γερμανό και eu rom δεν έχω πάρει την αναβάθμιση,αλλά θα έρθει,που θα πάει...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, προσφατος κατοχος του Mi 10T PRO (12.0.15.0 ΕU) και εχω 2 θεματακια.

 

Το πρωτο και κυριοτερο, δεν ερχονται οι ειδοποιησεις του Gmail. Εχοντας το Mi6 γνωριζω οτι πρεπει να παιξω με τις ρυθμισεις (autostart/battery saver κτλ) αλλα δεν λειτουργει τιποτα. Ισως κατι να εχει αλλαξει στην MIUI 12? (το Mi6 εμεινε στην 11). Καποια εξτρα ρυθμιση?

 

Και δευτερον, τα εικονιδια απο τις εφαρμογες της Google, παρολο που προσφατα αλλαξαν ολα (οπως και του Messenger), στο Mi10T PRO εμφανιζονται τα παλια.

Link to comment
Share on other sites

Στο cit μπαίνεις και αν πατήσεις μερικές φορές στο έκδοση kernel. Και εμένα πριν σχεδόν ακουμπήσει το χέρι την οθόνη δείχνει μηδέν. Είμαι με 12.0.15

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τις εφαρμογές που κολλάνε τα widget παρότι άλλαξα τις ρυθμίσεις να δουλεύουν στο φουλ πάλι δεν λειτουργούν και παγώνουν. Το MIUI θέλει δουλειά.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Στο cit μπαίνεις και αν πατήσεις μερικές φορές στο έκδοση kernel. Και εμένα πριν σχεδόν ακουμπήσει το χέρι την οθόνη δείχνει μηδέν. Είμαι με 12.0.15

 

Εμένα δεν ένιωθε τίποτα η οθόνη ούτε καν έκλεισε ακόμα και όταν ακούμπησα την οθόνη χαχαχα ούτε τότε εκλεισε

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν ένιωθε τίποτα η οθόνη ούτε καν έκλεισε ακόμα και όταν ακούμπησα την οθόνη χαχαχα ούτε τότε εκλεισε

Κι εμένα το ίδιο κάνει αλλά όταν το ακουμπάω στο αυτί το καταλαβαίνει κάθε φορά οπότε δεν ξέρω εάν έχει νόημα να το στείλω σέρβις. Έχω ακόμα το DOA...αλλά φοβάμαι ότι και καινούργια συσκευή να στείλουν πάλι τα ίδια θα κάνει.

Πάντως εάν κλειδώσεις την οθόνη την ώρα της κλήσης και μετά την ανοίξεις ο αισθητήρας δουλεύει κανονικά και αυτό δείχνει ότι είναι θέμα της εφαρμογής...

Edited by vtag
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Μπορειτε να μου πείτε πού υπάρχει η επιλογή ταχείας κλήσης με τα αριθμητικά πλήκτρα 0-9 γιατί δεν μπορώ να την βρω?
Link to comment
Share on other sites

Απλά γιατί είσαι The_Great ή αλλιώς Grande!!!

 

Υ.Γ. ¨Ολα λειτουργούν άψογα! Υπάρχει όμως και αυτή η εκδοχή....https://news.xiaomi-miui.gr/stable-miui-12-greek-xtv-roms/

 

ή αυτή: https://xiaomi.eu/community/threads/20-12-28-29.59085/

Άστα να πάνε!:lol:

Αξίζει να βάλω την 12.5 από την ομάδα του xiaomi-miui; Με την εφαρμογή της τράπεζας και google pay θα έχω θέμα λόγω magisk;

Link to comment
Share on other sites

Άστα να πάνε!:lol:

Αξίζει να βάλω την 12.5 από την ομάδα του xiaomi-miui; Με την εφαρμογή της τράπεζας και google pay θα έχω θέμα λόγω magisk;

Ρώτησέ το μέσα εδώ.... https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/45694-Stable-MIUI-V12-X-X-X-ROM-%CE%9B%CE%AF%CF%83%CF%84%CE%B1-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%B8%CE%AD%CF%83%CE%B9%CE%BC%CF%89%CE%BD-MIUI-12-ROM-%CE%95%CE%BD%CE%B7%CE%BC%CE%AD%CF%81%CF%89%CF%83%CE%B7-04-01-2021/?pageNo=23

Link to comment
Share on other sites

θυμαμαι σε προηγουμενες συσκευες ρουταρισμενες ειχα θεματα με nfc pay ... γι αυτο και δεν ξανα πειραξα ρομ η να κανω ρουτ

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση ..

Οταν σβήνω μια φωτογραφία απο την συσκευή μου φεύγει απο Πάντου και απο την Google fotos .. τι γίνεται??? Στο προηγούμενο τηλέφωνο δεν το ειχα αυτο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, προσφατος κατοχος του Mi 10T PRO (12.0.15.0 ΕU) και εχω 2 θεματακια.

 

Το πρωτο και κυριοτερο, δεν ερχονται οι ειδοποιησεις του Gmail. Εχοντας το Mi6 γνωριζω οτι πρεπει να παιξω με τις ρυθμισεις (autostart/battery saver κτλ) αλλα δεν λειτουργει τιποτα. Ισως κατι να εχει αλλαξει στην MIUI 12? (το Mi6 εμεινε στην 11). Καποια εξτρα ρυθμιση?

 

Και δευτερον, τα εικονιδια απο τις εφαρμογες της Google, παρολο που προσφατα αλλαξαν ολα (οπως και του Messenger), στο Mi10T PRO εμφανιζονται τα παλια.

Ως προς τα εικονίδια το μόνο θέμα που βρήκα στο theme store και είναι τα εικονίδια Google σωστά και επίκαιρα είναι το Stock my (έτσι να το αναζητήσεις, πιθανώς υπάρχουν και άλλα ωστόσο αυτό το θέμα δεν είναι φορτωμένο και κάνεις εφαρμογή μόνο τα εικονίδια κρατώντας το αρχικό θέμα της συσκευής)

Screenshot-2021-01-05-19-26-45-347-com-mi-android-globallauncher.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ενάμιση μήνα με την συσκευή έχω ξεχάσει οτιδήποτε άλλο έχω δοκιμάσει. Η καλύτερη αγορά ever...Ας ελπίσουμε να μην μας τα @κατωσει με τα μελλοντικά updates.

Αυτά τα 144hz και η ταχύτητα του είναι το κάτι άλλο... κάνουν το 1+ 7 Pro μου να μοιάζει ώρες ώρες με midrange συσκευή.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ενάμιση μήνα με την συσκευή έχω ξεχάσει οτιδήποτε άλλο έχω δοκιμάσει. Η καλύτερη αγορά ever...Ας ελπίσουμε να μην μας τα @κατωσει με τα μελλοντικά updates.

Αυτά τα 144hz και η ταχύτητα του είναι το κάτι άλλο... κάνουν το 1+ 7 Pro μου να μοιάζει ώρες ώρες με midrange συσκευή.

Εγώ αντιθέτως σχεδόν 3 εβδομάδες με το τηλ και λίγο παραπάνω πάνω από 7 ώρες sot δεν έπιασα ποτέ και ας ήμουν όλη μέρα σπίτι με WiFi.

Πολύ lag σε πολλές εφαρμογές απεγκατασταση εγκατάσταση αλλά και παλι δεν βρέθηκε λύση σε καμμια.

Αν δεν είχα δώσει το 9t pro που είχα πριν θα το είχα δώσει πίσω το 10T.

Στα θετικά του 10Τ για να μην τα μαυρίζουμε όλα:

1)κάμερες για xiaomi ότι καλύτερο έχω δει,

2)ηχεία πολύ δυνατά και καθαρά,

3)μέγεθος όχι τελικά όσο ογκώδες περίμενα, 4)δίκτυο πολύ δυνατό σημα(πιανει παντού ακόμα και σε υπόγεια!!!) και πολύ δυνατό wifi(με sar βέβαια δεν ξέρουμε τι γίνεται),

5)οθονη χορταστική με φυσικά χρώματα.

 

Υ.Γ θέμα με τις ειδοποιήσεις οπως γράφει και πιο πάνω ο φίλος Viper έχω και εγώ σε διάφορες εφαρμογές ενώ έχω δώσει φουλ άδειες και όχι περιορισμούς σε μπαταρία αρνούνται να ξεκινήσουν να έρθουν. Δεν ξέρω τι άλλο θέλει..

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτά τα Xiaomi λόγω του τεράστιου αριθμού παραγωγής τους είναι το τί συσκευή θα σου κάτσει τελικά...

Οι κάμερες του δεν είπα wow ίσως επειδή προέρχομαι από Samsung galaxy συσκευές (s8 plus,s9 plus, s20 plus). Επίσης ο τηλεφακός του 1+ είναι εξαιρετικός ασύγκριτος για τα δικά μου γούστα κι αυτό είναι ένα μείον που δεν έχει τηλεφακό το mi 10 T το οποίο δεν το επέλεξα με κύριο στόχο τις φωτογραφικές του δυνατότητες αλλά για την ξεκούραστη οθόνη του. Το μοναδικό κινητό που το παίζει στα ίσια σε αυτό που ψάχνω είναι το s20 plus με όλα του όμως τα γνωστά μειονέκτημα (exynos, μέτρια μπαταρία, αργό δακτυλικό και φυσικά κόστος κτήσης πάνω κάτω στα 550 ευρώ μεταχειρισμένο!! κι όχι 350 για το mi 10 T καινούργιο).

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

* lag δεν έχω δει ποτέ από τότε που τι πήρα ίσως επειδή κάθε δεύτερη μέρα το κλείνω το βράδυ μιας και χρησιμοποιείται ως 2η συσκευή και το 1+ ως κύρια. Το Xiaomi σε οποιοδήποτε browser είναι βούτυρο σε αντίθεση με το 1+ αν και 90 hz έχει πολλά σπασίματα ώρες ώρες (μόνο στον Via browser είναι τελείως σμουθ). Έτσι ήταν και το S20 plus ... νεράκι όλα.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...