Jump to content

Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα το έστησα με ένα nova 5t, φωτογραφίες νυχτερινές . Μαμά εφαρμογές και τα δύο. Ξεκάθαρος νικητής το νόβα, δυστυχώς .

Αν μπορείς ανέβασε κανένα δείγμα.. Ευχαριστώ

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας, αλλος ενας στην παρεα με πειρα απο Mi9t pro 6-128gb -> Poco F2 pro 6-128gb-> Poco x3 6-128gb -> Mi10T Pro 9-256gb :D Edited by CRISPAF77

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλος τον.

Πες δυο λογια για την εμπειρια χρησης μεταξυ f2 pro και mi10t pro.

 

Βλεπω you.gr και κωστοβολος εβαλαν προσφορουλα το 256 με 550ε.

Link to comment
Share on other sites

Την Πέμπτη παραλαμβάνω ένα poco f2 pro 6/128 και από την άλλη εβδομάδα έρχεται ένα mi 10t pro 256. Θα τα δοκιμάσω όσο μπορώ.

Αν θέλετε κάποια συγκεκριμένη δοκιμή πείτε μου. Τα πήρα και τα δύο για να δω ποιο θα κρατήσω τελικά.

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Όσοι δεν πρόλαβαν την black Friday κι επιθυμούν την αγορά του , τρέχει χριστουγεννιάτικη προσφορά με 100 ευρώ έκπτωση.

https://www.mistore-greece.gr/Special-Pages/Promo/Christmas-Offers-Smartphones.aspx?gclid=EAIaIQobChMIscuJzO7Q7QIVlESRBR1EfwSUEAEYASAAEgIQ1vD_BwE

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω ευχαριστηθεί, πολύ αξιόλογο κινητό. Αν δεν έχεις κόλλημα με τις amoled οθόνες χτύπα το με την μία. Δώσε και το κατοστάρικο ( εφόσον σε παίρνει & σε ενδιαφέρει) της διαφοράς για παραπάνω αποθηκευτικό χώρο και καλύτερο βασικό φακό για τις low light συνθήκες. Με κοπή τιμολογίου και χρήσης κάρτας πέφτει πολύ χαμηλά η τιμή και για μένα παραμένει κορυφαία πρόταση ( πάντοτε μιλώντας προσωπικά).
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Την Πέμπτη παραλαμβάνω ένα poco f2 pro 6/128 και από την άλλη εβδομάδα έρχεται ένα mi 10t pro 256. Θα τα δοκιμάσω όσο μπορώ.

Αν θέλετε κάποια συγκεκριμένη δοκιμή πείτε μου. Τα πήρα και τα δύο για να δω ποιο θα κρατήσω τελικά.

Τα είχα και τα 2 και κατέληξα στο Mi10T!

Και μόνο ο Poco launcher είναι αιτία να μην το κρατήσεις! Πολλά κολλήματα και bugs.

Επίσης είχα ξενερώσει απίστευτα με το δακτυλικό αποτύπωμα αλλά και την pop up selfie η οποία χωρίς καθόλου χρήση μετά από ένα μήνα άρχισε να βγάζει έναν περίεργο ήχο το μοτεράκι!

Επίσης είχα ξενερώσει και με την μπαταρία που κατέβαινε ένα 7-8% σε standby mode χωρίς να κάνεις τίποτα και με AOD απενεργοποιημένη!

Πήγα στο 10Τ και ησύχασα! :)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρον..... Ευτυχώς θα έχω την δυνατότητα να κάνω μόνος μου κάποιες δοκιμές. Η αλήθεια είναι ότι την selfie δεν την δουλεύω σχεδόν καθόλου οπότε μου άρεσε σαν ιδέα να κρύβεται και μην χαλάει την οθόνη..

Sorry για το off topic.

Να ρωτήσω κάτι ακόμα. Γνωρίζει κανείς αν με την type c αν μπορούμε να την κάνουμε είσοδο μικροφώνου? Είμαι μουσικός και χρησιμοποιώ την είσοδο για ηχογράφηση είτε kine in είτε mic input. Πάντα με ανάλογο spliter.

Αλλά ποτέ δεν είχα κινητό με έξοδο ακουστικών από type c

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλος τον.

Πες δυο λογια για την εμπειρια χρησης μεταξυ f2 pro και mi10t pro.

 

Βλεπω you.gr και κωστοβολος εβαλαν προσφορουλα το 256 με 550ε.

 

Το f2 pro ήταν η καψούρα μου για 6 μήνες δυστυχώς όμως δύο φορές μου έπεσε από απόσταση ενός μέτρου και τις δύο φορές έσπασε η οθόνη (το αξιοσημείωτο είναι ότι έσπασε εσωτερικά η οθόνη και όχι το Nillkin xp-cd-pro full face tempered glass ούτε υπήρξε περιμετρικά ίχνος σχισμής,αμυχης ή βαθουλωματος) με 200€ επισκευή . Αυτός ήταν άλλωστε και ο λόγος που χρειάστηκε να βρω ποια θα είναι η επόμενη συσκευή μου.

Στο δια ταύτα τώρα.... διαφορές Mi10T Pro με Poco f2 pro :

 

1. Μέγεθος- ογκος- πάχος την έχουμε μεγαλύτερη..... τη συσκευή εννοω (για αυτούς που το μέγεθος μετράει)

2. Οθόνη - φωτεινότητα (κακα τα ψέμματα κύριοι αλλα ότι και να λέμε η Amoled δεν συγκρίνεται με την IPS όχι ότι υστερεί τραγικά το Mi10T Pro)

3. Διάταξη πίσω καμερών (τις έχουμε πιο ωραίες και μεγάλες αλλά σχεδιαστικά πετάγονται σα την ψω<¶ του γαϊδάρου)

4. Διαχείριση Μπαταρίας 8 ωρο στα 144hz - 10 ωρο στα 90hz - αύριο review στα 60hz ενώ το Poco στην καλύτερη των περιπτώσεων έδινε 9ωρο με 60hz .

5. Το Poco f2 Pro δεν έχει έρθει επίσημα Ελλάδα από Infoquest οπότε για όποιον ενδιαφέρεται ξεχνάει την επίσημη 2ετη εγγύηση εδώ.Βεβαια υπάρχει και το Amazon έτσι;

6. Και τα δύο είναι γρήγορα (διαολεμενα όμως) και έχουν υποστήριξη από xiaomi.gr - Xiaomi eu - MiuiMix και προσεχώς από OneOS (το Poco f2 Pro έχει ήδη υποστήριξη)

7. Κάμερες είμαστε καλύτεροι εκτός από την Macro κάμερα (αδιάφορη προσωπικά για μένα η συγκεκριμένη σύγκριση.Η άποψη μου επί του θέματος είναι όποιος θέλει καλή φωτογραφική κάμερα ας αγοράσει μία τόσες επαγγελματικές φωτογραφικές μηχανές υπάρχουν εκεί έξω).

8. Δαχτυλικο αποτύπωμα δεν συγκρίνονται σε ταχύτητα (το in display θα είναι πάντα πιο αργό και στο Poco είναι μία ιδέα ακόμα πιο αργό).

 

Γενικό ατομικό και συνάμα υποκειμενικο συμπέρασμα : Όποιος έχει τα χρήματα ας πάει για το Mi10T Pro 256gb αλλιώς το Poco Loco με τα μπούνια. :D

Εγώ θα μείνω με το Mi10T Pro πάντως:p

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

για κανε μας μια σύγκριση ειδικά με το mi 9t pro και poco f2 pro

 

Δεν τίθεται θέμα σύγκρισης μεταξύ αυτών των δύο συσκευών...πολύ απλά το Poco Loco υπερτερεί παντού εκτός από την πληθώρα Rom που έχει το Mi9T Pro στο xda.

Edited by CRISPAF77

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ✌️ ευχαριστούμε για την αναλυτική σου περιγραφή- σύγκριση.

Με την ευκαιρία να γράψω ότι μόλις τώρα μου έβγαλε ενημέρωση ασφαλείας ( κι όχι μόνο) και την κατεβάζω. Σχετικά μεγάλο αρχείο 607ΜΒ.

Είναι η 12.0.13.0 με patches Νοεμβρίου όπως ανέφερα.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το έχει συνδέσει με κανείς με tv με μετάδοση? Εμένα με lg smart tvτην βρίσκει αλλά δεν συνδέεται. Ξέρει κανείς γιατι?
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιο θέμα στη σύνδεση με Τv. Δοκίμασα σε Lg, Samsung και Sony με android tv. Μόνο στη Sony κατάφερα να συνδεθώ και εκεί με προβλήματα. Τελικά κατέφυγαν σε app που κανει κάτι cast σε tv
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το έχει συνδέσει με κανείς με tv με μετάδοση? Εμένα με lg smart tvτην βρίσκει αλλά δεν συνδέεται. Ξέρει κανείς γιατι?

Δοκίμασε μετάδοση με το youtube θα την κάνει.Με κανονική σύνδεση οχι, βλακίες της miui :(

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε μετάδοση με το youtube θα την κάνει.Με κανονική σύνδεση οχι, βλακίες της miui :(

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Με youtube συνδέεται, οπότε μάλλον θέλει αναβάθμηση γιατί με άλλες συσκευές xiaomi η lg συνδέεται κανονικά. Άμα υπάρχει κανείς άλλος με lg tv θα με βοηθήσει για να μην κάνω επαναφορά που μου ήπαν στο σερβις.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Με youtube συνδέεται, οπότε μάλλον θέλει αναβάθμηση γιατί με άλλες συσκευές xiaomi η lg συνδέεται κανονικά. Άμα υπάρχει κανείς άλλος με lg tv θα με βοηθήσει για να μην κάνω επαναφορά που μου ήπαν στο σερβις.

δεν φταίει η τηλεόραση θέμα της miui είναι.Σε mimix2s που έχω στην αρχή συνδεόταν κανονικά (LG tv έχω και εγώ) μετά απο αναβάθμιση με τίποτα τι επαναφορά έκανα δεν ξανασυνδέθηκε. Όταν άλλαξα την ρομ και δοκίμασα όλα οκ με την πρώτη.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω το DJI OM4. Με τέτοιο κινητό είναι κρίμα να μην εκμεταλλευτώ στο τέρμα τις δυνατότητες βίντεο. Το θέμα είναι το έχει χρησιμοποιήσει κανείς? Χωράει στο gimbal ή θα έχω θέμα? Αν το έχει χρησιμοποιήσει κανείς ας γράψει τις εντυπώσεις του.
Στάθης
Link to comment
Share on other sites

δεν φταίει η τηλεόραση θέμα της miui είναι.Σε mimix2s που έχω στην αρχή συνδεόταν κανονικά (LG tv έχω και εγώ) μετά απο αναβάθμιση με τίποτα τι επαναφορά έκανα δεν ξανασυνδέθηκε. Όταν άλλαξα την ρομ και δοκίμασα όλα οκ με την πρώτη.

 

Οπότε δεν θα κάνω τίποτα και θα περιμένω αναβάθμιση. Ευχαριστώ καλές γιορτές.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε δεν θα κάνω τίποτα και θα περιμένω αναβάθμιση. Ευχαριστώ καλές γιορτές.

 

Τι να σου πώ εγώ δεν κατάφερα παρά μόνο με αλλαγή ρομ.

Καλά Χριστούγεννα

Link to comment
Share on other sites

Χθες παρελαβα το pro 8/256

 

Συνδεθηκα αμεσως μα TV samusng 6 χρονων χωρίς προβλημα

Το τηλ ειναι εξερετικο. Εβαλα Nova launcher

 

Περισσοτερες εντυπώσεις αργότερα

Τιμη 549 Κοτσωβολος

Edited by Iannis
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας αντιμετωπίσει πρόβλημα με το proximity sensor?Εγω δεν μπορώ να κάνω ούτε μια κλίση χωρίς να πατηθούν καταλάθως πόσα κουμπιά στην οθόνη. Μέχρι εμαιλ έστειλε απο μόνο του και άλλη φορά ξανακαλούσε το ίδιο άτομο που μιλούσα ήδη. Μόλις σηκώνω την κλήση και το πλησιάζω στο αυτι φαίνεται να σβήνει η οθόνη αλλά μετά βλέπω έχουν πατηθεί τα πάντα όλα. Δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα software ή hardware (proximity sensor) αλλά το αχρηστευει σαν τηλέφωνο και δεν παλευεται. Έχει κανένας άλλος αντιστοιχο πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...