Jump to content

Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η θηκη που ερχεται προστατευει πολυ καλα απο ολες τις πλευρες , δεν ενοχλει πουθενα στο δαχτυλικο αποτυπωμα

επισης το κινητο ερχεται με τζαμακι κατευθειαν φορεμενο ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι το Mi 10t pro έχει OIS και η κύρια κάμερα του είναι 108 mpx έναντι 64 mpx του Τ10

Αυτές στην ουσία είναι οι διαφορές τους και η τιμή.

 

https://www.kimovil.com/el/sygkrish/xiaomi-mi-10t,xiaomi-mi-10t-pro

 

ναι μονο η καμερα

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

@MAFIA πες μας εντυπώσεις από τις κάμερες του αφού ο αποθηκευτικός χώρος και ο βασικός φακός είναι οι κύριες διαφορές σε σχέση με το Pro.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

@MAFIA πες μας εντυπώσεις από τις κάμερες του αφού ο αποθηκευτικός χώρος και ο βασικός φακός είναι οι κύριες διαφορές σε σχέση με το Pro.

 

Δεν ειμαι και φαν της φωτογραφιας , αλλα βγαζει μια χαρα για τα γουστα μου. εμενα πιο πολυ με απασχολει η ταχυτητα και συμπεριφορα και μετα οι καμερες

θα κοιταξω μεσα στο ΣΚ να βγαλω μερικα δειγματα να δειτε

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

η θηκη που ερχεται προστατευει πολυ καλα απο ολες τις πλευρες , δεν ενοχλει πουθενα στο δαχτυλικο αποτυπωμα

επισης το κινητο ερχεται με τζαμακι κατευθειαν φορεμενο ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ναι μονο η καμερα

 

Παιδιά η πλαστική θήκη που έρχεται με το κιν έχει τρυπούλα για να μπαίνει νήμα κρατήματος όπως η θήκη της φώτο; Εάν συνηθίσεις να το περνάς απο το χέρι σου με το που πιάνεις το κιν είναι σωτήριο απο πτώσεις!

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση μήπως θα μπορούσες να απαντήσεις και το ερώτημά μου παραπάνω;

Edited by PrinceA5
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ MAFIA μία από τα ίδια και εγώ... ταχύτητα, μπαταρία, ποιότητα κλήσεων, εμπειρία χρήσης γενικότερα κλπ λεπτομέρειες είναι οι βασικές προτεραιότητες μου
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μερικά βραδινά , οι μισες ειναι με την κανονικη καμερα , 1 κανονικη 1 με νυχτερινη ληψη

Οι αλλες ειναι με gcam κανονικη ληψη και gcam νυχτερινη ληψη

 

Αυτες που ειναι με την κανονικη καμερα στο κατω μερος στη γωνια εχουν το logo mi10t ...

 

Aυτο που ηθελα να δοκιμασω αλλα δεν ηξερα που ειναι ... ειναι το long exposure και το βρηκα πριν λιγο εχει 6 φιλτρα μεγαλη εκθεση το αναφερει στα ελληνικα στις περισσοτερες επιλογες της καμερας το εχει... θα το δοκιμασω και εκεινο και θα ανεβασω φωτο

 

1606410010413.jpg

 

1606410010413.jpg

 

1606410010421.jpg

 

1606410010428.jpg

 

1606410010434.jpg

 

1606410010440.jpg

 

1606410010448.jpg

 

1606410010454.jpg

 

1606410010466.jpg

 

1606410010472.jpg

 

1606410010478.jpg

Edited by MAFIA

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Το τσίμπησα κι'εγώ από Γερμανό με €πιστροφή στα 340€!+2 χρόνια εγγύηση αντιπροσωπείας (infoquest)

Νομίζω η τιμή απλά δεν υπάρχει....:)

Link to comment
Share on other sites

Το τσίμπησα κι'εγώ από Γερμανό με €πιστροφή στα 340€!+2 χρόνια εγγύηση αντιπροσωπείας (infoquest)

Νομίζω η τιμή απλά δεν υπάρχει....:)

Αν έχεις το κινητό του avatar σου (mi9) ήθελα να σε ρωτήσω (αν φυσικά το έχεις παραλάβει και δουλέψει): η έλλειψη ασύρματης φόρτισης, amoled οθόνης, AOD και το γεγονός ότι είναι σημαντικά βαρύτερο σε ενοχλούν;:)

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντεξα τλκ κ παρηγγειλα απο Γερμανο το Mi 10T Pro 256gb σε μαυρο χρωμα,τελικη τιμη μαζι με εκπτωση κ επιστροφη 425 ευρω!!! Edited by t0lias

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε ότι καλύτερο best value for money είτε τo απλό είτε το Pro. Με το καλό να παραλάβουμε... χαμός στις μεταφορικές
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις το κινητό του avatar σου (mi9) ήθελα να σε ρωτήσω (αν φυσικά το έχεις παραλάβει και δουλέψει): η έλλειψη ασύρματης φόρτισης, amoled οθόνης, AOD και το γεγονός ότι είναι σημαντικά βαρύτερο σε ενοχλούν;:)

Όχι φίλε μου δεν με ενοχλούν, είναι θέμα συνήθειας αλλά να σου πω ούτε την ασύρματη χρησιμοποιούσα αλλά και η amoled λόγω Always on display κατανάλωνε αρκετή μπαταρία. Τώρα όσον αφορά το βάρος ίσα ίσα που μου αρέσει λόγω και της πιο premium αίσθησης που σου δίνει!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα το xiaomi mi 10t και αναμένω την άφιξη του. 'Ερχεται με προστασία οθόνης περασμένη απο την xiaomi (κάπου το έιχα διαβάσει) η πρέπει να παραγγείλω χωριστά('οπως γίνεται συνήθως)?
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα το xiaomi mi 10t και αναμένω την άφιξη του. 'Ερχεται με προστασία οθόνης περασμένη απο την xiaomi (κάπου το έιχα διαβάσει) η πρέπει να παραγγείλω χωριστά('οπως γίνεται συνήθως)?

 

φοραει κατευθειαν, εχει και θηκη σιλικονης

αν σε βολευουν τα τζαμακια ειναι οκ

 

εμενα παντα με ενοχλουσαν και τα αφαιρω, χανεις πολυ απο την οθονη και την επαφη.

τα περναω μονο με πανακι της Spigen® GLAS.tR Nano Liquid

ποτε δεν ειχα προβλημα σε κανενα κινητο

Edited by MAFIA

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Αγόρασα το MI 10T PRO 8/256 από τον Γερμανό στα 425€. Νομίζω ότι το value for money είναι στον Θεό με αυτό το τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν το βρίσκω στο site? Link?

Καλορίζικο!

Edit: OK υπολογίζεις κ την επιστροφή

Edited by teobot
Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Αγόρασα το MI 10T PRO 8/256 από τον Γερμανό στα 425€. Νομίζω ότι το value for money είναι στον Θεό με αυτό το τηλέφωνο.

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου!

Ένα από τα καλύτερα σε χαρακτηριστικά τηλέφωνα και σε ιδιαίτερα προσιτή τιμή ειδικά το mi 10 T Pro που δεν του λείπει σχεδόν τίποτα!

Και που ίσως σε λίγο διάστημα να μειωθεί ακόμα περισσότερο και να γίνει ακόμα πιο προσιτό και για περισσότερα άτομα.

 

Ένα μόνο προσωπικά δεν μου αρέσει σε αυτό το σούπερ κινητό.

Οι πίσω κάμερες που προεξέχουν αρκετά, έτσι όπως το βλέπω σε φωτογραφίες και βίντεο..

Και όταν το παραλάβεις με το καλό, πες μια άποψη γι΄αυτό που αναφέρω.

Αν προεξέχουν αρκετά οι κάμερες και κυρίως αν χωρίς θήκη από πίσω είναι σταθερό όταν το ακουμπάς κάπου ή έχει πολύ αστάθεια.

Και αν είναι επικίνδυνο χωρίς θήκη να δημιουργηθεί πρόβλημα στο τζάμι των καμερών, να ραγίσει ή να σπάσει.

Καλοδούλευτο και να το χαρείς πραγματικά!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν το βρίσκω στο site? Link?

Καλορίζικο!

Edit: OK υπολογίζεις κ την επιστροφή

 

Ευχαριστώ πολύ. Ναι με την επιστροφή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου!

Ένα από τα καλύτερα σε χαρακτηριστικά τηλέφωνα και σε ιδιαίτερα προσιτή τιμή ειδικά το mi 10 T Pro που δεν του λείπει σχεδόν τίποτα!

Και που ίσως σε λίγο διάστημα να μειωθεί ακόμα περισσότερο και να γίνει ακόμα πιο προσιτό και για περισσότερα άτομα.

 

Ένα μόνο προσωπικά δεν μου αρέσει σε αυτό το σούπερ κινητό.

Οι πίσω κάμερες που προεξέχουν αρκετά, έτσι όπως το βλέπω σε φωτογραφίες και βίντεο..

Και όταν το παραλάβεις με το καλό, πες μια άποψη γι΄αυτό που αναφέρω.

Αν προεξέχουν αρκετά οι κάμερες και κυρίως αν χωρίς θήκη από πίσω είναι σταθερό όταν το ακουμπάς κάπου ή έχει πολύ αστάθεια.

Και αν είναι επικίνδυνο χωρίς θήκη να δημιουργηθεί πρόβλημα στο τζάμι των καμερών, να ραγίσει ή να σπάσει.

Καλοδούλευτο και να το χαρείς πραγματικά!

 

Ευχαριστώ πολύ. Όντως οι κάμερες προεξέχουν αρκετά και ακόμα και με θήκη το κινητό δεν κάθεται εντελώς flat σε ένα τραπέζι. Όταν βλέπεις τέτοιες φωτό όμως (και με πολύ χαμηλό φωτισμό), το ξεχνάς.

 

https://ibb.co/6rM2gmT

Link to comment
Share on other sites

Εκανα και εγω παραγγελια το mi10t pro στα 500 ευρω απο το mi store. Αντικατασταση του Lg g4 που εχει η γυναικα μου τοσα χρονια. Λογικα θα δει τεραστια διαφορα!

 

Η θηκη και το screen protector που δινουν ειναι καλα;

 

Αξιζει αγορα καινουριου screen protector; Αγοραζω απο το παρακατω καταστημα : https://www.protectionfilms24.com/c/ALL/xiaomi-mi-10t-pro/?count-pro-page=48

 

Εχει και ξεχωριστα screen protectors για την καμερα και την πισω οψη. Ειναι απο γυαλι και λογικα ευαισθητη σε πτωσεις;

 

Καποια καλη θηκη; Απο Ελλαδα δε βρισκω κατι αξιολογο. Ισως ebay-amazon;

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

του αφαιρεσα σημερα αυτο που νομιζα οτι ειναι τζαμακι .. μια μεμβρανη ειναι απλα που κοβει τα χρωματα και την επαφη ...

 

αλλη οθονη το κινητο , 10 φορες καλυτερο ειδικα στο touching ... το περασα με το nano liquid και κομπλε

Edited by MAFIA

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

του αφαιρεσα σημερα αυτο που νομιζα οτι ειναι τζαμακι .. μια μεμβρανη ειναι απλα που κοβει τα χρωματα και την επαφη ...

 

αλλη οθονη το κινητο , 10 φορες καλυτερο ειδικα στο touching ... το περασα με το nano liquid και κομπλε

Ποιο tempered glass εχεις βαλει;

 

Η μαμα θηκη σιλικονης κανει δουλεια ή θελει επιπλεον θηκη;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...