Jump to content

TicWatch Pro 3


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πλέον έχουμε καινούριο επεξεργαστή Snapdragon 4100 για το Wear OS, 1gb ram, και σχεδόν 600mah μπαταρία.

 

Σύμφωνα με τα reviews πρόκειται για μεγάλο βήμα προς τα εμπρός για το Wear OS.

 

Σκέφτεται κανείς να "χτυπήσει" το Mobvoi TicWatch Pro 3 στα 300€;

 

Specs: https://www.mobvoi.com/us/pages/ticwatchpro3gps

 

Review:

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Βλέπω πολυ ενδιφέροντα video και κριτικές για το νέο αυτό smartwatch! Γνωρίζει κανείς αν μπορεί να αγοραστεί απο Ελλάδα? Με ενδιαφέρει!
Link to comment
Share on other sites

Το είχα εγώ μια βδομάδα μόλις πρωτοβγηκε.

Πάρα πολλά προβλήματα αν μπεις στο φόρουμ της εταιρείας στους χρήστες του ρολογιού.

- Καμμένα πιξελ στο essential mode (στο δικό μου)

- Έλειπαν στοιχεία από το δικό μου στο essential mode, όπως πχ τα βήματα. Αυτό είναι ανεξάρτητο πρόβλημα των καμμενων πιξελ.

- Πολύ καθυστέρηση στο titl to wake.

- Η εφαρμογή για καταγραφή βηματων είναι τρομερά ελλιπής σε σχέση με τον ανταγωνισμό, και υποτίθεται η εταιρεία έχει κάποια εμπειρία, δεν είναι το πρώτο SmartWatch που βγάζει.

- στην πίσω μεριά του ρολογιού οι αισθητήρες είναι λαμπάκια πράσινα / κόκκινα σαν κάτι ρολόγια προ 5ετιας. Δεν συγκρίνεται σε ποιότητα με οτιδήποτε αντίστοιχης τιμής κυκλοφορεί τώρα.

- Οι αισθητήρες λειτουργούσαν όπως τυχαίνε.

- Η εταιρεία μετά τα πρώτα updates απ ότι διάβασα παραταει τις συσκευές και βγάζει επόμενη.

 

Στα συν δεν υπάρχει λαγκ με τον καινούριο επεξεργαστή. Το μόνο wear os που λειτουργεί σχετικά νορμάλ.

Το επέστρεψα πίσω, και ευτυχώς είχα την κάλυψη της αμαζον.

Εγώ προσωπικά πήρα galaxy watch 3 και ησυχασα.

 

 

(παρακάτω ανέβασα εικόνα που φαίνεται το πρόβλημα στην ημερομηνία, και επίσης αχνοφαινεται η μπαταρία που έπρεπε να φαίνεται κανονικά, και οι παλμοι δεν εμφανίζονται καν). Τα προβλήματα αυτά είναι τελείως random και διαφορετικά συνήθως αν χρήστη. 6e01dc07028bbad5d1a68f065581bfac.jpg

 

Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

(παρακάτω ανέβασα εικόνα που φαίνεται το πρόβλημα στην ημερομηνία, και επίσης αχνοφαινεται η μπαταρία που έπρεπε να φαίνεται κανονικά, και οι παλμοι δεν εμφανίζονται καν). Τα προβλήματα αυτά είναι τελείως random και διαφορετικά συνήθως αν χρήστη. 6e01dc07028bbad5d1a68f065581bfac.jpg

Επισης βλεπουμε οτι ειναι ταυτοχρονα 12 το μεσημερι (PM) και 12 τα μεσανυχτα (ΑΜ)!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μου κόψατε την φόρα. Έτοιμος ήμουν να το πάρω. 250 από aliexpress.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Περίεργο πάντως να μην έχει κίνηση το topic ενώ στο you tube τα reviews το δείνουν καθαρά το n1 wear os με διαφορα..

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο πάντως να μην έχει κίνηση το topic ενώ στο you tube τα reviews το δείνουν καθαρά το n1 wear os με διαφορα..
Το είχα 20 ημέρες το ρολόι. Πιστεύω πως δεν υπάρχει κίνηση γιατί είναι γενικά "πεθαμένο" το Wear OS. Δεν ξέρω αν θα το αναστήσει η Samsung. Αν ισχύει πως το επόμενο ρολόι της θα "τρέχει" Wear OS.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο πάντως να μην έχει κίνηση το topic ενώ στο you tube τα reviews το δείνουν καθαρά το n1 wear os με διαφορα..

 

Τι κινηση να εχει, οταν η ιδια η google εχει απαξιωσει, οσο δεν παει, το Wear OS. Ειδικα για ελληνες Χρηστες (μενου και πληκτρολογηση/φωνητικη εισαγωγη), ενω ειναι σχετικα ευκολο να υπαρξει υποδομη, ειμαστε στο απολυτο τιποτα...

Για να δουμε τι θα δουμε με το Galaxy Watch 4, που θα φοραει Wear OS...

Link to comment
Share on other sites

Έδωσα πρόσφατα το pro max και δουλευω αποκλειστικά το note, το ios δεν μου λείπει καθόλου αλλα το watch και τη χρηστικότητα του την αναζητώ καθημερινά γιαυτο είχα ελπίδες οτι το tic θα ήταν οτι πιο κοντά στο watch,οπότε gw3 και βλέπουμε απότι κατάλαβα ..

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Έδωσα πρόσφατα το pro max και δουλευω αποκλειστικά το note, το ios δεν μου λείπει καθόλου αλλα το watch και τη χρηστικότητα του την αναζητώ καθημερινά γιαυτο είχα ελπίδες οτι το tic θα ήταν οτι πιο κοντά στο watch,οπότε gw3 και βλέπουμε απότι κατάλαβα ..

 

Απο τους βασικους λογους που γυριζω κατα καιρους σε μηλα ειναι το ολοκληρωμενο οικοσυστημα.

ipad και apple watch, δυστυχως στο android στερεωμα ΔΕΝ υπαρχουν.

Δυστυχως, συμβιβαζομαστε στο -καλο σε γενικες γραμμες, αλλα μεχρι εκει- galaxy watch 3...

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς ετσι..συμφωνώ πλήρως, αλλα όσες φορές κάνω τη μετάβαση και εγώ καταλήγω να κουβαλάω πάντα 2 συσκευες γιατι χωρις android flagship δεν μπορώ πλέον ,οπότε με βαρια καρδια αποχωρίζομαι το αγαπημένο ρολοι και ελπίζω σε ό,τι καλυτερο μας δωσουν οι κορεάτες.

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Ξεσκονιζω το θεμα λιγο... Γνωριζετε αν εχουν λυθει αυτα τα αρχικα προβληματα? 

Εχει βγει και το ultra με επιπλεον χρωματισμους στην lcd.

285 ευρω σε 3 ή 6 δοσεις απευθειας απο ΜobVoi.

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Δόσεις; Μπορείς να δώσεις link;

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.mobvoi.com/eu/products/ticwatchpro3ultra

Αφου εγγραφεις,παιρνεις κουπονι 5% αρα παμε στα 285 ευρω.

Μετα,στην πληρωμη με πιστωτικη εχει καποιες επιλογες για δοσεις

με το splitit. Εχει οδηγιες

Link to comment
Share on other sites

Ξεσκονιζω το θεμα λιγο... Γνωριζετε αν εχουν λυθει αυτα τα αρχικα προβληματα? 
Εχει βγει και το ultra με επιπλεον χρωματισμους στην lcd.
285 ευρω σε 3 ή 6 δοσεις απευθειας απο ΜobVoi.
 
Πιστεύεις ότι αξίζει σε σχέση με το Fossil Gen6 στα 254€ ή και πιο κάτω ανάλογα το κουπόνι;

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Για το θεμα μπαταριας και μονο θα το προτιμουσα γιατι ειναι το μονο wear os ρολοι που ενω ειναι πραγματικο smartwatch(οπως ολα τα wear os) παραλληλα βγαζει πιο ανετα 2 μερες με το dual screen που εχει (3 λενε αλλα δεν το πιστευω). Τα προβληματα που ανεφερε επανω ο φιλος ειναι ανασταλτικος παραγοντας γιατι δεν εχει ελληνικη υποστηριξη για service.Ολα αυτα συνδυαστικα με την τιμη του. Αν ειχε 500€ δεν θα το συζητουσα καν.

Τα +30€ απο το fossil για να εχω καλυτερη μπαταρια το θεωρω μικρο ποσο.

Στα ματια μου το ticwatch 3 pro μοιαζει να ειναι  το κορυφαιο ολων αλλα με ενα μεγαλο ερωτηματικο για τα προαναφερομενα προβληματα που ελπιζω στο ultra να διορθωθηκαν. Και τον αλλο μηνα θα βγει το LTE μοντελο.

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Για το θεμα μπαταριας και μονο θα το προτιμουσα γιατι ειναι το μονο wear os ρολοι που ενω ειναι πραγματικο smartwatch(οπως ολα τα wear os) παραλληλα βγαζει πιο ανετα 2 μερες με το dual screen που εχει (3 λενε αλλα δεν το πιστευω). Τα προβληματα που ανεφερε επανω ο φιλος ειναι ανασταλτικος παραγοντας γιατι δεν εχει ελληνικη υποστηριξη για service.Ολα αυτα συνδυαστικα με την τιμη του. Αν ειχε 500€ δεν θα το συζητουσα καν.
Τα +30€ απο το fossil για να εχω καλυτερη μπαταρια το θεωρω μικρο ποσο.
Στα ματια μου το ticwatch 3 pro μοιαζει να ειναι  το κορυφαιο ολων αλλα με ενα μεγαλο ερωτηματικο για τα προαναφερομενα προβληματα που ελπιζω στο ultra να διορθωθηκαν. Και τον αλλο μηνα θα βγει το LTE μοντελο.
Samsung watch 4 classic 46mm βγάζει σταθερά 2+ μέρες με περίπου ένα 15% υπόλοιπο

Στάλθηκε από το SM-T970 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θεωρω οτι με τη χρηση σου θα ειχες σχεδον διπλασια αποδοση στο ticwatch. Μπαταρια 577 mAh και dual screen vs 361mAh του samsung classic. Αυτα και μονο δινουν σοβαρο πλεονεκτημα.

Σε καθε περιπτωση και το samsung ειναι στα κορυφαια smartwatches και θα εξελιχθει κι αλλο

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Πήρα στα χέρια μου χτες το ultra.
Πρώτες εντυπώσεις θετικές γενικά. Ένα bug που παρατηρώ είναι ότι στην εμφάνιση του καιρού οι θερμοκρασίες είναι σε φαρενάιτ και από ότι διάβασα στο ίντερνετ δεν αλλάζει παρόλο που στις ρυθμίσεις επιλέγω κελσίου.
Μικρό το κακό.
Πολύ παραμετροποίηση θα το μάθω καλύτερα και αν ενδιαφέρει κάποιον θα επανέλθω με περισσότερες εντυπώσεις.

Στάλθηκε από το SM-G990B2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...