Jump to content

Επισκευή Nokia - που;


leosedf
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το μεταφέρω και εδώ για τυχόν βοήθεια .

 

Καλησπέρα

Έχω το νοκια 3 με θήκη από την πρώτη μέρα χωρίς πτώσεις κτλπ.

 

Μου εμφάνισε κίτρινα σημάδια στην οθόνη ενώ εδώ και καιρό σβήνει μόνο του χωρίς λόγο.

 

Το πήγα στη βοντα από όπου το είχα αγοράσει για να το στείλει στο επίσημο σέρβις. Από το κατάστημα μου είπαν να μην περιμένω και πολλά γιατί θεωρούν το πρόβλημα της οθόνης δική μου υπαιτιότητα.

Ισχύει κάτι τέτοιο; Έχετε κάποια προσωπική εμπειρία;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Και πως διέγνωσαν την δική σου υπαιτιότητα στο πρόβλημα της οθόνης από τη στιγμή που η συσκευή σου είναι σε καλή κατάσταση; Εν πάση περιπτώσει, μικρή σημασία έχει το τι λένε αυτοί αλλά ο επίσημο service που για τα Νokia είναι η TS Solutions (πρώην arvato) με την όποια φήμη την ακολουθεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Με ΝΟΚΙΑ ΕΥΤΥΧΩΣ δεν εχω εμπειρια, με SONY ομως (SONY SMARTWATCH2 και οσο ειχαν την επωνυμια ΑΡΒΑΤΟ) για το οποιο τελικα χρειαστηκε η μεσολαβηση της "μαμας" SONY αφου το μονο που δεν επρεπε να ΤΟΥΣ αποδειξω ηταν οτι δεν ειμαι ελεφαντας ειχα κακιστη εμπειρια, ευτυχως με ενα SONY XA και προβλημα στην οθονη (παρουσιαζε artifacts, καθετες γραμμες, γενικοτερα αλλοιωμενα χρωματα...) χωρις να εχει πεσει ΠΟΤΕ ή να το εχω κακομεταχειριστει, ΜΕΣΑ στην εγγυηση, ακουσα τα περι πιθανης δικης μου υπαιτιοτητας αλλα το επιδιορθωσαν χωρις να πληρωσω τιποτα (το προβλημα ειναι αναγνωρισμενο απο τη SONY)....αρα απο εμπεριες ειμαι 1-1 :) τελικα εσενα στο αλλαξαν-επιδιορθωσαν? ηηηηή..... Edited by spinemm

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά,

Εχει απομείνει κανένας ψείρας τεχνικός στην Θεσσαλονίκη ??

Εχω θέμα με το N9. Δεν δουλεύει το On Off.

Edited by petpap
Nobody's perfect
Link to comment
Share on other sites

Μήπως εννοεί N9;

 

Ακριβώς Ν9 εγραψα αλλα:angry::angry::devil:

Nobody's perfect
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μόλις πήρα το κινητό στα χέρια μου.τελικά μου άλλαξαν οθόνη χωρίς καν να επικοινωνήσουν μαζί μου.η όλη διαδικασία πήρε εναν ημερολογιακό μήνα (Αύγουστος).

 

Το κατάστημα της vodafone τελείως αναξιόπιστο ,αρχικά μου είπαν πως δεν θα φτιαχτεί ,δεν γνώριζαν αν η νέα οθόνη έχει κάποια εγγύηση ,ο πωλητής μου είπε να το πουλήσω στο ίντερνετ και άλλα αστεία .

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

To επίσημο σέρβις της Nokia είναι η πρώην Arvato μόνο ή υπάρχει και κάποιος άλλος?

Γιατί το σκεφτόμουν για Nokia, αλλά αν το επίσημο σέρβις το έχουν αυτοί, ευχαριστώ δεν θα πάρω...

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

To επίσημο σέρβις της Nokia είναι η πρώην Arvato μόνο ή υπάρχει και κάποιος άλλος?

 

Γιατί το σκεφτόμουν για Nokia, αλλά αν το επίσημο σέρβις το έχουν αυτοί, ευχαριστώ δεν θα πάρω...

 

 

Ναι το επίσημο το έχει η Ts Solutions (Arvato) .

Πάντως εγω πρόπερσι που πήγα 2 φορές με ένα nexus 6p εξυπηρετήθηκα άψογα.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Και για htc νομιζω αυτή ειναι

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Και για htc νομιζω αυτή ειναι

 

 

 

Η htc δεν έχει service πλέον Ελλάδα .

Απλά τα παραλαμβάνουν κι τα στέλνουν έξω .

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Η htc δεν έχει service πλέον Ελλάδα .

Απλά τα παραλαμβάνουν κι τα στέλνουν έξω .

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Γιατί κάνουν και τίποτα εδώ μέσα; Όλοι έξω τα στέλνουν. Είτε λέγετε Arvato είτε Γερμανός, Κωτσόβολος κλπ.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Γιατί κάνουν και τίποτα εδώ μέσα; Όλοι έξω τα στέλνουν. Είτε λέγετε Arvato είτε Γερμανός, Κωτσόβολος κλπ.

 

 

 

Όχι φίλε μου μια χαρά τα κάνουν εδώ . Όταν είχα πάει Arvato με πρόβλημα οθόνης το Nexus 6p είχαν κάνει αντικατάσταση της μέσα σε 1 ώρα . Περίμενα εκεί και το παρέλαβα άμεσα.

Αν θυμάμαι καλά είχαν και μιας ώρας service για την Samsung .

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλημέρα παιδιά, είχα αγοράσει ένα nokia στη μητέρα μου, που μένει σε επαρχιακή πόλη, και μετά από 7 μήνες άρχισε να κιτρινίζει η οθόνη.

Εϊναι εντός εγγύησης φυσικά, αλλά δεν μπορώ να βρω πουθενά στο διαδίκτυο που μπορεί να γίνει το service που να το καλύπτει η εγγύηση. Μόνο για Αθήνα βρίσκω.

 

Υπάρχει κάπου αλλού εκτός από την TS solution?

Xiaomi Mi9 Lite

Samsung A5 2016

Link to comment
Share on other sites

Στο site της Νοκια δε λέει κάτι; Νομίζω και μέσω chat μπορείς να το κανονίσεις..στα smartphone έχει και την εφαρμογή που βοηθάει..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, είχα αγοράσει ένα nokia στη μητέρα μου, που μένει σε επαρχιακή πόλη, και μετά από 7 μήνες άρχισε να κιτρινίζει η οθόνη.

Εϊναι εντός εγγύησης φυσικά, αλλά δεν μπορώ να βρω πουθενά στο διαδίκτυο που μπορεί να γίνει το service που να το καλύπτει η εγγύηση. Μόνο για Αθήνα βρίσκω.

 

Υπάρχει κάπου αλλού εκτός από την TS solution?

Εγώ πάντως που είχα πάρει το Nokia 8 από Γερμανό, το έδωσα στον Γερμανό. Κι εμένα για οθόνη ήταν. Ήταν μέσα στην εγγύηση και επειδή δεν φτιαχνόταν έγινε DOA και μου εδωσαν άλλη καινούργια! Αλλά δεν ξέρω που το έδωσαν. Μάλλον έξω πρέπει να βγήκε. Γιατί σε 10 εργάσιμες πήρα την καινούργια συσκευή.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα, έχει κάποιος εμπειρία σχετικά με επισκευή Nokia smartphone (Nokia 9 Pureview); Κολλάει η κάμερα κάθε φορά που πάω να τη χρησιμοποιήσω.

 

Είναι εντός εγγύησης, να το πάω στον Κωτσόβολο από όπου το είχα αγοράσει, ή να το στείλω κατευθείαν στο service της Nokia δωρεάν με DHL;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα συνιστούσα να το πας εκεί που το αγόρασες (Κωτσόβολο) να αναλάβουν οι ίδιοι την όλη διαδικασία...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned
  • 1 year later...

Απο περίπτωση φίλου έμαθα ότι επίσημο service Νόκια πλέον ειναι η smartec  ,γνωστη απο το service σε κινητά Samsung

Πήρε και το επίσημο service σε vivo και oppo

Aκολουθεί παρόμοια πολιτική με τα Samsung ,έρχονται για παραλαβή από το χώρο σου κλπ

https://smartec.gr/gr.php

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Περιοχή μας βολεύει, πόλη όχι 🤣 

στον ευοσμο(που είναι παραδίπλα από Αμπελόκηπους) Θεσσαλονίκης έχει ένα μαγαζί που ήταν nokia care παλιά και είχε(ίσως έχει ακόμη) άριστο σέρβις 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...