Jump to content

Επισκευή Nokia - που;


leosedf
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στη νεα σμυρνη αλλαξα το Ν78 μου ζηση και μαλιστα ηταν και πολυ εξυπερετικοι :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομίζω αυτό ΔΕΝ γίνεται εκτός και άν η πρόσοψη και τα εξαρτήματα γενικά δεν είναι original Nokia. Εμένα πάντως που είχα πάει να μου κάνουν αυτό ακριβώς μια χαρά δεχτήκανε και μου το έκαναν.

 

Μια χαρά original ήταν το εξάρτημα. Άλλωστε δεν μου αμφισβήτησαν την αυθεντικότητα, ούτε είναι και σε θέση να το κάνουν φυσικά, τι είναι? εκτιμητές?? νόκια έγραφε η πρόσοψη.

Μόλις βλέπουν την πρόσοψη μου λένε, τι είναι αυτό! (με μεγάλη έκπληξη).

Λέω, η πρόσοψη που θέλω να μου αντικαταστήσετε. Θα σας πληρώσω κανονικά για τη δουλειά σας εννοείται....

Α, δεν γίνεται μου λέει, που τη βρήκες την πρόσοψη αυτή?

Την αγόρασα του απαντάω, δεν την έκλεψα.(είπα και από που την αγόρασα, μην κάνω διαφήμιση τώρα).

Δεν γίνεται μου λένε, να πας να στη βάλουν εκεί από όπου την αγόρασες!!!!!

Ντόιγκ!!!!Αν είναι δυνατόν τι ακούν τα αυτιά μου και δεν πέφτουν!!! Κρίμα γιατί είχα συμπαθήσει τα παιδιά στο Παλαιό Φάληρο, (και με βλέπαν και συχνά, ήμουν πελάτης δηλαδή) , αλλά νομίζαν ότι θα με πιάσουν και κότσο?? Δηλαδή τι ήθελαν? να αγοράσω πρόσοψη από αυτούς στη διπλάσια τιμή από αυτή που είχα αγοράσει τη δική μου?? Μπα.....

 

Τέλος πάντων, εγώ τη δουλεία μου την έκανα και μάλιστα πάρα πολύ καλά στο nokia care στο Αιγάλεω. και μάλιστα σε 10 λεπτά μόνο.:shifty:

 

 

@ pgetsopoulos: Αν θέλεις, κάνε ένα κόπο να διαβάσεις το μήνυμα μου με αριθμο 783 σε αυτό το νήμα, να δείς τι ωραία που πέρασα εγώ στο νόκια care της νέας σμύρνης (που πολύ θα ήθελα να είναι άψογο, άλλωστε νεοσμυρνιώτης είμαι).

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Φίλε κατ' αρχάς καλώς ήρθες στο myphone! :) Λοιπόν, το κατάστημα που επησκεύθηκες ΔΕΝ είναι Nokia Care, αλλά της Alpha Copy, με την οποία η Nokia δεν έχει καμμία σχέση τα τελευταία χρόνια και αυτοί το παίζουν ιμιτασιόν αντιπρόσωποι...:mad:

Για του λόγου το αληθές: http://www.nokia.gr/appmanager/GreeceGreekNOKIA_GREECE_49/Other_categories;JSESSIONID_NCOM=ctYlTH1GxGxxhKznJB6VrmR1Q4vT1Gnk12pvnDJ7XbW5SdjGPL6q!-1414620354?_nfpb=true&_windowLabel=T553132573351305191949391&_pageLabel=P4329046&wsrp-urlType=blockingAction&wsrp-url=&wsrp-requiresRewrite=&wsrp-navigationalState=&wsrp-interactionState=_action%3D%2Fpageflows%2FStoreLocator%2FsearchStores&wsrp-mode=&wsrp-windowState=

(βάλε στο πεδίο της περιοχής την Αττική ;) )

Όσο για την οθόνη, παλιό κινητό είναι, όλο και κάτι θα βγάλει... ;)

 

Ευχαριστώ καλώς σας βρήκα όλους! Ιμιτασιόν? Τότε γιατί τους έχει στο επίσημο site της ΝΟΚΙΑ? Από το link που έγραψες τους είχα βρει...Τεσπά, κάτι θα ξέρεις παραπάνω φίλε μου..Σήμερα πήγα πάλι να πάρω πίσω το κινητό για να το πάω αλλού για φτιάξιμο (είχαμε πει ότι θα έβγαζαν το ανταλλακτικό, θα ξανα "χαλούσαν" τα κουμπιά δηλαδή όπως τους το πήγα ώστε να το πάρω πίσω). Πάω εκεί, μου το δίνει η υπάλληλος λέγοντας "επειδή δε θέλω να μπούμε στην ίδια διαδικασία πάλι δεν σας παίρνω χρήματα". Εγώ εκείνη τη στιγμή ήμουν έτοιμος ή να γελάσω ή να τη βρίσω σκεπτόμενος (καλά θα με χρεώσουν κιόλας χωρίς να το φτιάξουν και μετά από όλο αυτό??). Τελικά δεν είπα τίποτα πήρα το κινητό και πήγα σπίτι.

Όμως, όταν το άνοιξα σπίτι έτσι από περιέργεια είδα ότι τα επίμαχα κουμπιά λειτουργούσαν! Ελπίζω να μη χαλάσουν τις επόμενες μέρες (γιατί έτσι έγινε την πρώτη φορά). Επειδή θέλω να είμαι δίκαιος έκανα αυτό το σχόλιο. Απ ότι φαίνεται την ύστατη στιγμή έδειξαν επαγγελματισμό και μου το έφτιαξαν δωρεάν.

PS Φίλε Zisis ναι, παλιό κινητό αλλά 3 φορές να φτιάχνεις την οθόνη είναι κάπως...Παλιό κινητό μεν, καινούργιο ανταλλακτικό δε!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ καλώς σας βρήκα όλους! Ιμιτασιόν? Τότε γιατί τους έχει στο επίσημο site της ΝΟΚΙΑ? Από το link που έγραψες τους είχα βρει...Τεσπά, κάτι θα ξέρεις παραπάνω φίλε μου..Σήμερα πήγα πάλι να πάρω πίσω το κινητό για να το πάω αλλού για φτιάξιμο (είχαμε πει ότι θα έβγαζαν το ανταλλακτικό, θα ξανα "χαλούσαν" τα κουμπιά δηλαδή όπως τους το πήγα ώστε να το πάρω πίσω). Πάω εκεί, μου το δίνει η υπάλληλος λέγοντας "επειδή δε θέλω να μπούμε στην ίδια διαδικασία πάλι δεν σας παίρνω χρήματα". Εγώ εκείνη τη στιγμή ήμουν έτοιμος ή να γελάσω ή να τη βρίσω σκεπτόμενος (καλά θα με χρεώσουν κιόλας χωρίς να το φτιάξουν και μετά από όλο αυτό??). Τελικά δεν είπα τίποτα πήρα το κινητό και πήγα σπίτι.

Όμως, όταν το άνοιξα σπίτι έτσι από περιέργεια είδα ότι τα επίμαχα κουμπιά λειτουργούσαν! Ελπίζω να μη χαλάσουν τις επόμενες μέρες (γιατί έτσι έγινε την πρώτη φορά). Επειδή θέλω να είμαι δίκαιος έκανα αυτό το σχόλιο. Απ ότι φαίνεται την ύστατη στιγμή έδειξαν επαγγελματισμό και μου το έφτιαξαν δωρεάν.

PS Φίλε Zisis ναι, παλιό κινητό αλλά 3 φορές να φτιάχνεις την οθόνη είναι κάπως...Παλιό κινητό μεν, καινούργιο ανταλλακτικό δε!

Χίλια συγγνώμη, λάθος δικό μου! :) Όντως υπάρχει στην σελίδα της Nokia... Οπως και να χει, πολυ ταλαιπωρία...:mad: Για μια μεμβράνη πληκτρολογίου όλη αυτή η ιστορία;:blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχω πάει αρκετά κινητά μου στο Nokia Care της Α.Τούμπας και ήτανε εξυπηρετικότατοι και προσπαθούσαν πάντα να βρούνε την οικονομικότερη λύση. Ένας λόγος για τον οποίο θα ξαναπάρω Nokia είναι η υποστήριξη των συσκευών της.
Link to comment
Share on other sites

Στην Nokia Care Σερρών για άλλη μια φορά εξαιρετικοί...:DΒέβαια το πρόβλημα με την κεραία δεν διορθώθηκε (το είχαμε στείλει Αθήνα και στην Nokia Care Αλεξ/πολης όπου μας δημιούργησε άλλα 1000 προβλήματα:mad:) οπότε προφανώς δεν φταίει το λογισμικό, αλλά η κεραία χτυπήθηκε άσχημα από την αδερφή μου (Nokia X3)...

Σε προηγούμενες επισκέψεις μου μου επανέφεραν πλήρως το C5-03 μου (προβλήματα με τους χάρτες) και μου καθάρισαν το 5510 μου και τώρα λειτουργεί πολύ καλύτερα!:DΤην Παρασκευή παραλαμβάνω και το 5700 μου!:O

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδια η Νοκια στο παγκρατι ειναι οκ? Δεν την αναφερει το site της νοκια και ελεγα μηπως. Παντψς πηγα το κινητο μου για φτιαξιμο και μετα απο 20 μερες οπως το πηγα το πηρα κιολας. Δεν εκαναν τιποτα και εμεινα τσαμπα χωρις κινητο τοσο καιρο. Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms. Γράφετε με ολόκληρες λέξεις.
6110 3310 - 3330 - Ericsson R320s - Panasonic GD 93 - 3510 - 6600 - 3230 - N73 - 5800 - C7 - iPhone 4 - iPhone 5 - iPhone 6 - iPhone 7 - iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εδώ το πρόβλημά μου:

 

Έχω ένα N900 που βρέθηκε στα χέρια μου με σπασμένη οθόνη, αγόρασα ανταλλακτικά για να το φτιάξω, ελέω μιας βίδας που φαγώθηκε στο ξεβίδωμα δεν μπόρεσα να το κάνω εγώ και το πήγα σε nokia shop (αγίους αναργύρους) να το κάνουν αυτοί. Από την μέρα που το πήρα πίσω, η φόρτιση δεν δουλεύει καλά (την πρώτη μέρα δεν φόρτιζε από φορτιστή, μόνο από usb, την δεύτερη από ΚΑΝΕΝΑ) και τους το πάω πίσω 2 μέρες μετά λέγοντας τους αυτό. Τσεκάρουν με S/N και μου λένε πως η συσκευή θα έπρεπε να βρίσκεται στην nokia κρατημένη (όχι σε χέρια ιδιώτη δηλαδή) και πως αν το πάρουν για επισκευή, θα πάει στα κεντρικά και δεν θα το πάρω πίσω ποτέ...

 

Μου πουλάει φούμαρα ο άνθρωπος ή όχι; Ήρθα σε επαφή με το μαγαζί αγοράς της συσκευής (στην Κύπρο) και θα μου σταλεί η απόδειξη αγοράς. Υπάρχει περίπτωση όμως σε άλλο nokia shop να βγάλω άκρη, ή να αναζητήσω κάποιο ανεπίσημο service να κάνω την δουλειά; Ήδη έχω ξοδέψει πάνω από 100Ε (ανταλλακτική οθόνη+digitizer, επισκευή, αυθεντικός φορτιστής, δεύτερη μπαταρία) και σκοπεύω να το δουλεύω μέχρι να χαλάσει τελείως.

Link to comment
Share on other sites

βρε μπας και είναι χαμένη/κλεμένη η συσκευή; ο πρωην κάτοχος δήλωσε το ιμει στη νόκια και για αυτό θα τη κρατησουν/κρατουσαν;
Link to comment
Share on other sites

το σκεφτηκα και γω αυτο, ειναι πιθανο... αν ισχυει, μονο ανεπισημα...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το είχε αγοράσει ξάδερφός μου, καινούργιο. Και το μαγαζί που έγινε η συναλλαγή είναι ενός θείου μου. Θα βρεθεί η άκρη, ελπίζω να έχει γίνει κάποιο λάθος και να μην ήταν καμιά παραεισαγωγή η ίδια η συσκευή...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το κινητό το είχε αγοράσει ξάδερφός μου, καινούργιο. Και το μαγαζί που έγινε η συναλλαγή είναι ενός θείου μου. Θα βρεθεί η άκρη, ελπίζω να έχει γίνει κάποιο λάθος και να μην ήταν καμιά παραεισαγωγή η ίδια η συσκευή...

 

Γράψε το σειριακό να σου πω τι γίνετε

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπερα σας τον αυγουστο αγορασα 2 κινητα νοκια ν8 το ενα μου εκανε προβληματα απο την πρωτη μερα που το αγορασα αλλα δεν μου το αντικατεστησαν μαλιστα ολα τα πραγματα στην συσκευασια ηταν χαλασμενα.Εγω τα αγορασα 13 αυγουστου τα κινητα μετα λοιπον απο 8 ημερες το γυρισα στο καταστημα να μου το αντικαταστησουν αλλα δεν δεχοντουσαν γιατι ηταν λεει 7 ημερες που επρεπε να γινει αντικατασταση απο τοτε τρεχω μεχρι και τωρα η νοκια με κοροιδευει συνεχως οτι το φτιαχνουν και τελικα ειναι ψεματα και το παραδεχονται και οι ιδιοι μαλιστα εχει παει 3 φορες για σερβις στην ελλαδα και 1 στην φιλανδια και μου ειπαν οτι αλαξαν πλακετα αποτελεσμα ηρθε σημερα το κινητο μετα απο 4 μηνες και ηρθε χαλασμενο ξανα παιρνω την νοκια ρωταω τι εγινε και μου λενε δεν σου αλαξαμε πλακετα δεν ξερω γιατι τι να κανω λετε?Να παω σε δικηγορο?Δεν βγαζω ακρη αγορασα κινητο και κινητο δεν εχω δεν το κρατησα ουτε 7 ημερες στα χερια μου.Συμβουλεψτε με παρακαλω εχω απελπιστει η νοκια εχει γινει η χειροτερη εταιρια δεν ξαναπαιρνω πλεον νοκια ενω παντα την προτιμουσα πλεον ομως οχι γιατι ολοι εχουμε παραπονα μας πουλανε ελατωματικα μοντελα.:cry:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας τον αυγουστο αγορασα 2 κινητα νοκια ν8 το ενα μου εκανε προβληματα απο την πρωτη μερα που το αγορασα αλλα δεν μου το αντικατεστησαν μαλιστα ολα τα πραγματα στην συσκευασια ηταν χαλασμενα.Εγω τα αγορασα 13 αυγουστου τα κινητα μετα λοιπον απο 8 ημερες το γυρισα στο καταστημα να μου το αντικαταστησουν αλλα δεν δεχοντουσαν γιατι ηταν λεει 7 ημερες που επρεπε να γινει αντικατασταση απο τοτε τρεχω μεχρι και τωρα η νοκια με κοροιδευει συνεχως οτι το φτιαχνουν και τελικα ειναι ψεματα και το παραδεχονται και οι ιδιοι μαλιστα εχει παει 3 φορες για σερβις στην ελλαδα και 1 στην φιλανδια και μου ειπαν οτι αλαξαν πλακετα αποτελεσμα ηρθε σημερα το κινητο μετα απο 4 μηνες και ηρθε χαλασμενο ξανα παιρνω την νοκια ρωταω τι εγινε και μου λενε δεν σου αλαξαμε πλακετα δεν ξερω γιατι τι να κανω λετε?Να παω σε δικηγορο?Δεν βγαζω ακρη αγορασα κινητο και κινητο δεν εχω δεν το κρατησα ουτε 7 ημερες στα χερια μου.Συμβουλεψτε με παρακαλω εχω απελπιστει η νοκια εχει γινει η χειροτερη εταιρια δεν ξαναπαιρνω πλεον νοκια ενω παντα την προτιμουσα πλεον ομως οχι γιατι ολοι εχουμε παραπονα μας πουλανε ελατωματικα μοντελα.:cry:

 

Αρχικά, ήταν λάθος δικό σου εφόσον βλέπεις προβληματική συσκευή να μην την πηγαίνεις κατευθείαν εκεί που την πήρες για αλλαγή. Όντως το doa ισχύει 7 μέρες. Από εκεί και πέρα αν το πήγες σε εξουσιοδοτημένο επίσημο nokia care νομίζω πως είναι λίγο δύσκολο να σε κοροιδέψουν, εκτός αν έπεσες στην περίπτωση που δε το αποκλείω γιατί και εγώ έχω τραυματικές εμπειρίες επί εποχή alpha copy. Που το πήγες λοιπόν το κινητό για να στο φτιάξουν?

 

Τέλος αν έπερνες sony erickson ή samsung θα έλεγες τα ίδια και για αυτές τις εταιρίες που έχουν χειρότερο service. Οπότε σου συστήνω να είσαι πιο προσεχτικός στις κινήσεις σου για να μην κλαίγεσε μετά με οποιαδήποτε εταιρία. (Δε ρίχνω πάνω σου φταίξιμο με την έννοια ότι φταις εσύ που σε κοροιδέυουν, αν σε κοροιδέυουν, αλλά με την έννοια του ότι πρέπει να ξέρουμε τι κάνουμε για να αποφύγουμε καταστάσεις όπως αυτή)

Link to comment
Share on other sites

εγω ξερω οτι το πηγα εγκαιρα να το αλαξουν και δεν το αλαξαν εχω χαρτια και αποδειξεις οτι πηγε στην νοκια και δεν το αλαξαν με κοροιδευουν και λενε ψεματα και ενω εκανα απειρη υπομονη 4 μηνες ειχαν το θρασος να μου πουν πως πηγε για αντικατασταση πλακετας στην φιλανδια και γυρισε χαλασμενο χωρις να αντικατασταθει τιποτα τελος μου ειπαν πριν το παρω ακομα στα χερια μου οτι αν ειναι χαλασμενο να το ξαναστειλω αρα κοροιδευουν και ειναι η χειροτερη εταιρια πλεον δεν ειμαι ο μονος που εχει παραπονα αλλα ολοι πλεον εδω στην πολη μου.Το σερβις ειναι εξουσιοδοτημενο πηγε ηρακλειο για αρχη σε νοκια υποκαταστημα εχω χαρτια και δεν κανανε τιποτα μονο φορματ μετα πηγε αθηνα στα κεντρικα της νοκια στην αρβατο 2 φορες και παλι τιποτα τελος πηγε φιλανδια παλι τιποτα σε ολα εκαναν ενα φορματ στα μερη που πηγε.Τελος πρεπει να προσθεσω πως κοροιδευουν και εμενα αλλα και το καταστημα που το αγορασα ειναι απαραδεκτοι ενω απο σαμσουνγκ δεν εχω ακουσει τιποτα
Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΝΟΚΙΑ Ν8

 

Αν θέλεις να τους τρίξεις τα δόντια, και έχεις και την οικονομική ευχέρεια σίγουρα θα κάνεις δουλειά με το δικηγόρο. Πάντως να ξέρεις ότι κάτι τέτοια παίρνουν πολύ χρόνο.

 

Σίγουρα θα υπάρχουν και άλλοι τρόποι εκτός του δικηγόρου. Ίσως η προστασία καταναλωτή?

 

(btw μας έβγαλες τα μάτια με το post :wacko:)

Link to comment
Share on other sites

Άρα η ίδια η nokia κοροιδέυει εσένα και το μαγαζί...? Τι είναι πιο πιθανό, αυτό που λες, ή το μαγαζί να κοροιδέυει εσένα? Επίσης όταν λες ότι το πήγες εγκαίρως πίσω για να στο αλλάξουνε πως το εννοείς? Αφού λες ότι το πήγες την 8η μέρα....?
Link to comment
Share on other sites

δεν με κοροιδευει το μαγαζι γιατι παιρνουν τηλεφωνα μπροστα μου και ακουω τι λενε και παιρνω και εγω ο ιδιος την νοκια και λενε τα ιδια στο μαγαζι εχω 100% εμπιστοσυνη.Τελος θελω να σου πω θεωρεις ενα κινητο 8 ημερων μεταχειρισμενο?Που να ηξερα εγω οτι εξω στον δρομο δεν λειτουργει και σβηνει η οθονη?Η οτι ο αισθητηρας ειναι χαλασμενος?Επισης και τα ακουστικα χαλασμενα μεσα αλλα αυτα δεν πειραζει.Επισης η νοκια σαν εταιρια τι κερδιζει με το να το κανει βολτες?Και ειχαν το θρασος να μου πουν να πληρωσω και μεταφορικα τα μισα χωρις να το φτιαξουν δηλαδη η εγγυηση τι μου καλυπτει?

 

δεν με κοροιδευει το μαγαζι γιατι παιρνουν τηλεφωνα μπροστα μου και ακουω τι λενε και παιρνω και εγω ο ιδιος την νοκια και λενε τα ιδια στο μαγαζι εχω 100% εμπιστοσυνη.Τελος θελω να σου πω θεωρεις ενα κινητο 8 ημερων μεταχειρισμενο?Που να ηξερα εγω οτι εξω στον δρομο δεν λειτουργει και σβηνει η οθονη?Η οτι ο αισθητηρας ειναι χαλασμενος?Επισης και τα ακουστικα χαλασμενα μεσα αλλα αυτα δεν πειραζει.Επισης η νοκια σαν εταιρια τι κερδιζει με το να το κανει βολτες?Και ειχαν το θρασος να μου πουν να πληρωσω και μεταφορικα τα μισα χωρις να το φτιαξουν δηλαδη η εγγυηση τι μου καλυπτει?

 

α και τους ειπα πως θα κινηθω νομικα και ειπαν κανε οτι νομιζεις αποψη σου

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα. Για να προσθέσουμε κάτι σε υπάρχον μήνυμα μας χρησιμοποιούμε την Τροποποίηση.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας τον αυγουστο αγορασα 2 κινητα νοκια ν8 το ενα μου εκανε προβληματα απο την πρωτη μερα που το αγορασα αλλα δεν μου το αντικατεστησαν μαλιστα ολα τα πραγματα στην συσκευασια ηταν χαλασμενα.Εγω τα αγορασα 13 αυγουστου τα κινητα μετα λοιπον απο 8 ημερες το γυρισα στο καταστημα να μου το αντικαταστησουν αλλα δεν δεχοντουσαν γιατι ηταν λεει 7 ημερες που επρεπε να γινει αντικατασταση απο τοτε τρεχω μεχρι και τωρα η νοκια με κοροιδευει συνεχως οτι το φτιαχνουν και τελικα ειναι ψεματα και το παραδεχονται και οι ιδιοι μαλιστα εχει παει 3 φορες για σερβις στην ελλαδα και 1 στην φιλανδια και μου ειπαν οτι αλαξαν πλακετα αποτελεσμα ηρθε σημερα το κινητο μετα απο 4 μηνες και ηρθε χαλασμενο ξανα παιρνω την νοκια ρωταω τι εγινε και μου λενε δεν σου αλαξαμε πλακετα δεν ξερω γιατι τι να κανω λετε?Να παω σε δικηγορο?Δεν βγαζω ακρη αγορασα κινητο και κινητο δεν εχω δεν το κρατησα ουτε 7 ημερες στα χερια μου.Συμβουλεψτε με παρακαλω εχω απελπιστει η νοκια εχει γινει η χειροτερη εταιρια δεν ξαναπαιρνω πλεον νοκια ενω παντα την προτιμουσα πλεον ομως οχι γιατι ολοι εχουμε παραπονα μας πουλανε ελατωματικα μοντελα.:cry:

εχεις δοκιμασει να στειλεις email στην νοκια ? Περιγραφοντας ολη την περιπτωση σου μαζι με ολα τα στοιχεια του κινητου ?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

ναι το εκανα οχι ενα μονο μειλ αλλα 6-7 και λενε δεν ξερουν μονο στο σερβις λενε να παει και οτι γινει εκει αλλα και εκει μου ειπαν οτι το εστειλαν φιλανδια για αντικατασταση πλακετας εφοσον λενε νεο δεν παιρνω με τιποτα και παλι δεν εκαναν αντικατασταση και οταν τους ρωτησα γιατι δεν εγινε αλλαγη πλακετας δεν ηξεραν τι να πουν οχι το καταστημα η ιδια η νοκια η κεντρικη εγω μιλαω με νοκια εχω και τα ονοματα των ανθρωπων που μιλαω
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το κατάστημα για Θεσσαλονίκη:

Κώστας λέγεται ο ιδιοκτήτης του καταστήματος και ξέρει πολύ καλά τι κάνει.

 

Διεύθυνση:ΚΑΡΑΟΛΗ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 182

Πόλη:

ΕΥΟΣΜΟΣ

Ταχυδρομικός κώδικας:

56224

Τηλέφωνο :+302310587806

Φαξ:+302310587806

Διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου:

nokiacareevosmos@ovi.com

 

Διάβασα αυτό το ποστ και με δεδομένο πως για 2η φορά είχε πρόβλημα ο πλαινός διακόπτης του Χ6 μου είπα να το πάω στο παλικάρι στον Έυοσμο. Και αποδείχτηκε ότι είχατε δικιο και έπραξα σωστά. Το παλικάρι το παρέλαβε Δευτέρα, μου πρόσφερε κινητό αντικατάστασης και την Τρίτη το απόγευμα με ενημέρωσε πως είναι έτοιμο και φυσικά εντός εγγύησης....Προτείνεται Ανεπιφύλαχτα !!!

 

Πριν κανα 5μηνο νομίζω είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα (προφανώς λόγω ελαττωματικής κατασκευής) και το πήγα σε άλλο κατάστημα Νοκια της πόλης..Αφού στο τέλος αρπαχτήκαμε γιατί ήθελε ντε και καλά να με χρεώσει (!!!) και αφού εγώ επέμενα πως δε παιζει να χρεωθώ για αστοχία της Νοκια, το παρέλαβε, μου είπε οτι θα το στείλει Αθηνα και μετα απο κανα μηνα (δε με ειδοποίησε βεβαία αλλα με δική μου ενόχληση) έμαθα πως είναι έτοιμο και μου το επέστρεψε επισκευασμένο..

 

Τα συμπεράσματα δικά σας....

Link to comment
Share on other sites

δεν με κοροιδευει το μαγαζι γιατι παιρνουν τηλεφωνα μπροστα μου και ακουω τι λενε και παιρνω και εγω ο ιδιος την νοκια και λενε τα ιδια στο μαγαζι εχω 100% εμπιστοσυνη.Τελος θελω να σου πω θεωρεις ενα κινητο 8 ημερων μεταχειρισμενο?Που να ηξερα εγω οτι εξω στον δρομο δεν λειτουργει και σβηνει η οθονη?Η οτι ο αισθητηρας ειναι χαλασμενος?Επισης και τα ακουστικα χαλασμενα μεσα αλλα αυτα δεν πειραζει.Επισης η νοκια σαν εταιρια τι κερδιζει με το να το κανει βολτες?Και ειχαν το θρασος να μου πουν να πληρωσω και μεταφορικα τα μισα χωρις να το φτιαξουν δηλαδη η εγγυηση τι μου καλυπτει?

 

α και τους ειπα πως θα κινηθω νομικα και ειπαν κανε οτι νομιζεις αποψη σου

 

Και τι σου λένε δηλαδή στο τηλέφωνο που τους ακούς? Ποιά είναι η δικαιολογία που ΔΕ δουλέυει σωστά η συσκευή σου? 8 ημερών δεν είναι μεταχειρισμένη η συσκευή αλλά η εγγύηση για απευθείας αλλαγής είναι 7 μέρες. Τι θα κάνουν εξαίρεση για σένα? Πως και έχεις εμπιστοσύνη σε ένα μαγαζί από τη στιγμή που λες ότι όλα ήταν χαλασμένα μέσα στο κουτί? Το κουτί ήταν σφραγισμένο ή όχι όταν το πήρες? Και δε λέω σφραγισμένο από το μαγαζί με ταινία ασφαλείας, αλλά με τη σφραγίδα nokia πάνω. Αν σου φάνηκαν όλα περίεργα με τη συσκευή πόσο χρόνο χρειαζόσουνα για να το πας για αλλαγή? Και το πήγες την 8η μέρα μάλιστα που πολύ απλά δεν ισχύει το doa. Είμαι περίεργος να ακούσω τι δικαιολογία σου λένε, έχεις κάποιο επίσημο email με την απάντησή τους? Ή ακόμα και ηχογραφημένο τηλεφώνημα?

 

Μαζί σου είμαι και θέλω να βοηθήσω, απλά μερικά πράγματα δε στέκουν σωστά, και σαν καταναλωτές πρέπει να ξέρουμε τα δικαιώματα και τις υποχρεώσεις μας. Αν έχεις τη δυνατότητα να τους πας δικαστικά, να το κάνεις. Τα λαμόγια πρέπει να πάψουν να υπάρχουν (σιγουρέψου ότι έχεις δίκιο όμως πρώτα).

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

το δικιο μου το εχω χασει απο καιρο η εγυηση της νοκια δεν αξιζει τιποτα σαν να μην εχεις εγγυηση και μας εκλεψαν και απο πανω.Εδω στην πολη μου δεν ειμαι ο μονος αγανακτησμενος με αυτα που κανει η νοκια αλλα πολλοι και μου λενε μαλιστα μαλλον θα τραβηξουμε τα ιδια με σενα.Μαλιστα δεν ειναι τυχαιο που η νοκια εχει πεσει τοσο σε πωλησεις λιγοι την προτιμουν πλεον και οι καλοι πελατες της οπως εγω φευγουμε και τους χανει με αυτα που κανει ως εταιρια.Εγω λεω στους φιλους μου πλεον να αγορασουμε η iphone h sumsung που ειναι κορυφαιες πλεον και εχουν αξιοπιστο σερβις και καλη εξυπηρετηση.Δεν λεω για σονυ εριξον γιατι τα κινητα που βγαζει δεν μ αρεσουν αλλα και αυτη απο σερβις σκιζει διοτι καποτε αγορσα σονυ εριξον και με ενα μικρο προβληματακι που ειχε μου εδωσαν νεο ενω πραγματικα φτιαχνοταν.Θα δωσω λοιπον καπου στα 800 ευρω και θα παρω το sumsung s3 που η νοκια δεν μπορει ουτε να το φτασει σε λογισμικο και τεχνικα χαρακτηριστικα
Link to comment
Share on other sites

τελικα παιδια αφου η νοκια δεν αναλαμβανει τις ευθυνες της επικοινωνησα με καποιον απο κει και μου ειπαν θα μου δωσουν τα χρηματα μου πισω εως δευτερα η τριτη αλλιως θα μου δωσει νεο κινητο η νοκια πιθανον λενε αλλα δεν πιστευω πλεον κανεναν με οσα μου κανουν εδω και 4 μηνες εως την τριτη θα σας πω τι εγινε
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...