Jump to content

Redmi Note 9S


P_papadis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους... όλα. καλά και σε μένα με την ενημέρωση..αν κάποιος μπορεί να προτείνει μια θήκη πλάτης, όχι σιλικόνης, λεπτή κ ένα τζαμακι προστασίας οθόνης που να καλύπτει όλη την επιφάνεια του κινητού θα ήμουν υπόχρεος.

Υ. Γ : είχα σαν θήκη μια MOFI σκληρή λεπτή αλλά δεν μπορώ να την βρω πια στην Ελλάδα πουθενα

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Πατώντας το αριστερό κουμπί που δείχνει τις πρόσφατες εφαρμογές, στο πάνω μέρος υπήρχε το ποσοστό χρήσης της μνήμης. Από που το ενεργοποιώ γιατί το έχασα με την ενημέρωση και δεν το βρίσκω
Link to comment
Share on other sites

Χάλια η ενημέρωση για εμένα. Μου έκανε κανά 2 βλακείες μέχρι τώρα (με καλούσαν και δεν πατιόταν η οθόνη για να απαντήσω, αναγκάστηκα από το handsfree να απαντήσω), συν ότι υπάρχει κάποιο «κόψιμο» σε κάποια εφέ. Ακόμα και στο πιο απλό και μοναδικό παιχνίδι που έχω, το τάβλι, βλέπεις κάποιες κινήσεις να γίνονται ελαφρώς με κόψιμο, αν είναι δυνατόν, σιγά το παιχνίδι. Δεν υπάρχει πλέον 100% η ομαλότητα που είχα με την προηγούμενη έκδοση. Ελπίζω να το διορθώσουν, τέτοιες αναβαθμίσεις για καλό τις κάνουν δηλαδή;

 

Δυστυχώς, έκανα τη χαζομάρα και βιάστηκα να τη βάλω. Και έχω κάνει 3-4 επανεκκινήσεις μέχρι τώρα, το ίδιο.

... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
Link to comment
Share on other sites

Μετα το update, οταν συνδεω το κινητο με το pc, δεν μου βγαζει την επιλογη για μεταφορα αρχειων! :cry: :cry: :cry:

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

Στον υπολογιστή ή στο κινητό δεν εμφανίζεται? Αν εννοείς στον υπολογιστή τότε θα πρέπει να δώσεις την εντολή όταν το συνδέεις απ'την οθόνη του κινητού,σου εμφανίζει τις επιλογές .
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Στο κινητο φιλε.. Δεν εμφανιζει τις επιλογες οπως πριν το update.. Το μονο που κανει ειναι να φορτιζει..

 

Update: το εκανα επανεκκινηση, εστρωσε..

Edited by BMW_E36

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

Ok

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κομπλέ είσαι

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ενδιαφερομαι για αυτο το τηλ και θα ηθελα να ρωτησω εαν το ραδιο εχει ενσωματωμενη κεραι αη θελει το jack για κεραια

Όλα θέλουν jack για κεραία.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Όλα θέλουν jack για κεραία.
Δεν θέλουν όλα... Πχ το Huawei y6p που έχω σαν δεύτερο κινητό δεν θέλει. Αλλά τα καλά ακριβά μοντέλα σίγουρα θέλουν

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλουν όλα... Πχ το Huawei y6p που έχω σαν δεύτερο κινητό δεν θέλει. Αλλά τα καλά ακριβά μοντέλα σίγουρα θέλουν

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ποιά ακριβά μοντέλα, το 9s ακριβό είναι ή το δικό μου; Φαίνεται σε ορισμένα low end μπορεί να μη θέλει. Προσωπικά δεν είχα ποτέ κινητό που να μη θέλει ακουστικά για να παίξει το ραδιόφωνο, απ' όσο θυμάμαι.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ποιά ακριβά μοντέλα, το 9s ακριβό είναι ή το δικό μου; Φαίνεται σε ορισμένα low end μπορεί να μη θέλει. Προσωπικά δεν είχα ποτέ κινητό που να μη θέλει ακουστικά για να παίξει το ραδιόφωνο, απ' όσο θυμάμαι.
Δεν υπάρχει λόγος σε μοντέλο εκτός low end κατηγορίας να βάλεις ράδιο και χωρίς να θέλει κεραία. Αυτοί οι χρήστες, ακόμα και με φθηνά Xiaomi δεν θέλουν καν ράδιο. Ας είναι καλά το Spotify.

Τα φθηνά όμως που έχουν κάποιοι μεγάλης ηλικίας προφανώς έχει νόημα για την εταιρεία να του το προσφέρει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε κανεια το upgrade σε ανδροιδ 11? εμενα εχει κολλησει στο MIUI και δε λεει να ανοιξει. λετε να μπρικαρε? εκανα κανονικα αναβαθμ ιση μεσω ΟΤΑ. Εiναι το EU οχι τ global και μου ηρθε σαν 12.0.2 κατι και οχι 12.5
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το lag ορισμένες φορές μου έχει σπάσει τα νεύρα μετά την αναβάθμιση σε 11άρι Android, αν πάρω backup με της Google (που τα αποθηκεύει στο drive), κάνω εργοστασιακή επαναφορά και restore από το backup θα είμαι εντάξει; Και όλο αυτό μπας και στρώσει το lag...
... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε κι εμένα η 12.0.2 με Android 11. Θέλω περισσοτερα δεδομένα γιατί μεχρι τώρα προβλήματα γράψαμε... Λειτουργεί καλά σε κανένα; Το κανουμε ή περιμένουμε;
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα όπως έγραψα και πιο πάνω, από τότε που την έβαλα, έχει μερικές φορές lag το UI, σε αντίθεση με την προηγούμενη που ήταν «αλοιφή» στην κίνηση...
... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα όπως έγραψα και πιο πάνω, από τότε που την έβαλα, έχει μερικές φορές lag το UI, σε αντίθεση με την προηγούμενη που ήταν «αλοιφή» στην κίνηση...

 

Αν είναι θα περιμένω την επόμενη αναβάθμιση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πέρασα την ευρωπαϊκή ρομ με android 11.δεν είχα ούτε ένα lag προς το παρόν. δεν είδα καμία διαφορά στο ui. Θα δω και κατανάλωση μπαταρίας. To screenshot δεν λειτουργεί αν βρω άλλο bug θα επανέλθω.

Edit: μετά από restart έφτιαξε το screenshot

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μερικές σελίδες πίσω διάβασα ότι κάποιοι έχετε πάρει 12.0.4 και 12.0.6 είναι eu τα τηλέφωνα σας ? Αν ναι σε ποια χώρα τα έχετε σαν region όταν τσεκάρετε αναβαθμίσεις γιατί εγώ και από το telegram chanel που έχω τσεκάρει δεν έχει βγει νεότερη από την 12.0.2.0 RJWEUXM που φοράω, έχω καταλάβει κάτι λάθος ? Σας ευχαριστώ,

 

Υ.Γ. Μιλάω για stable

Android User since 1.3 , FOSS enthousiast, gadget maniac in rehab.
Link to comment
Share on other sites

Μερικές σελίδες πίσω διάβασα ότι κάποιοι έχετε πάρει 12.0.4 και 12.0.6 είναι eu τα τηλέφωνα σας ? Αν ναι σε ποια χώρα τα έχετε σαν region όταν τσεκάρετε αναβαθμίσεις γιατί εγώ και από το telegram chanel που έχω τσεκάρει δεν έχει βγει νεότερη από την 12.0.2.0 RJWEUXM που φοράω, έχω καταλάβει κάτι λάθος ? Σας ευχαριστώ,

 

Υ.Γ. Μιλάω για stable

 

Η 12.0.2.0 που φοράς είναι νεότερη από τις 12.0.4 και 12.0.6

Πως σου φαίνεται αυτή που έχεις; Καλή ή με προβλήματα;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • The title was changed to Redmi Note 9S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...