Jump to content

Redmi Note 9S


P_papadis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τις τελευταίες μέρες έχω φοβερό πρόβλημα με το σήμα αλλά καταλήγω ότι μάλλον φταίει η καινούρια μαγνητική θήκη που έχω αγοράσει. Έψαξα και βρήκα αρκετά άρθρα που ενισχύουν την άποψή μου. Έχει κανείς άλλος παρόμοια εμπειρία με μαγνητικές θήκες? Και πριν είχα κάποια θέματα που ενδεχομένως να οφείλονται ότι χρησιμοποιώ 2 κάρτες sim διαφορετικών εταιριών όμως τελευταία έχει παραγίνει το κακό.

 

Φίλος σε iphone 6s pro

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα,σκέφτομαι να το πάρω..Δεν είχα ποτέ xiaomi,Samsungakias (που σιχαίνεται τις amoled όμως) απο πάντα..Από θέμα υποστήριξης,δεν με καίει να έχω το τελευταίο android,απαιτώ όμως security updates!!Θα περνει κάνα 2 χρόνια ακόμα security updates;;
Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν νομίζω ένα χρόνο ακόμα το πολύ το κόβω. Τα υπέρ του είναι εξαιρετική διαχείριση μπαταρίας καλές φωτογραφίες αν και με τέσσερα γίγα ραμ το δικό μου τα πάει μια χαρά. Τί έχει ο γιός μου δέκα μήνες περίπου. Το χαίρεται καθημερινά και η μπαταρία είναι όπως την πρώτη μέρα! Το βίντεο είναι κάπως μέτριο και η συσκευή έχει βάρος. Ποιότητα κλήσεων καθαρή σήμα σε σύγκριση με άλλα τηλέφωνα παλιότερα ( 2018_2019) τα πάει περίφημα καλύτερα. Υποστηρίζει VoLte όμως δεν έχει 4g+ μόνο 4g.

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα πάρει επίσης MIUI 12.5 και λογικά μαζί και android 11 και τέλος μετά...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν νομίζω ένα χρόνο ακόμα το πολύ το κόβω. Τα υπέρ του είναι εξαιρετική διαχείριση μπαταρίας καλές φωτογραφίες αν και με τέσσερα γίγα ραμ το δικό μου τα πάει μια χαρά. Τί έχει ο γιός μου δέκα μήνες περίπου. Το χαίρεται καθημερινά και η μπαταρία είναι όπως την πρώτη μέρα! Το βίντεο είναι κάπως μέτριο και η συσκευή έχει βάρος. Ποιότητα κλήσεων καθαρή σήμα σε σύγκριση με άλλα τηλέφωνα παλιότερα ( 2018_2019) τα πάει περίφημα καλύτερα. Υποστηρίζει VoLte όμως δεν έχει 4g+ μόνο 4g.

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα πάρει επίσης MIUI 12.5 και λογικά μαζί και android 11 και τέλος μετά...

 

 

Αρα αυτα τα MIUI που δινει η Xiaomi ακομα και σε παλιοτερα μοντέλα,δεν περιέχουν και ενημερωσεις Ασφαλείας;;;Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Αρα αυτα τα MIUI που δινει η Xiaomi ακομα και σε παλιοτερα μοντέλα,δεν περιέχουν και ενημερωσεις Ασφαλείας;;;Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!

Ενημερώσεις ασφαλείας για Android έχει, όχι για MIUI.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

MIUI είναι το περιβάλλον χρήσης της Xiaomi όπως το one Ui που τώρα έχει γίνει Ui 3 της Samsung. Επίπεδα ασφαλείας για ένα χρόνο το πολύ το βλέπω να παίρνει το 9s με βάση την εμπειρία μου απ'την midrange σειρά της Xiaomi.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ένα Redmi Note 9S (Global) στην οικογένεια και είναι κολλημένο στο patch Δεκεμβρίου 2020....
V12.0.1.0.RJWMIXM η τελευταία αναβάθμιση σε global είναι αυτή που είναι Android 11 Ιανουαρίου security patch, εσύ ποια έχεις ακριβώς;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του redmi note 9 (αλλά φοράνε τον ίδιο φακό) Έχω παρατηρήσει ένα back στη κάμερα,στο pro mode σε βραδινή φώτο βάζοντας το iso μεταξύ 100 έως και 2000 shutter speed από 2 δευτερόλεπτα και άνω και διάφραγμα ανοιχτό ,όλη η φώτο είναι γεμάτη με άσπρες κουκίδες σαν καμμένα pixels!!Αν το γυρίσω ρε Raw μορφή είναι πεντακάθαρη..Το έχετε παρατηρήσει;;
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Απο χθες μου εχει βγαλει ενημερωση για την V12.0.6.0 αλλα οταν παω να την περασω μετα το 6-7% βγαζει σφαλμα.

Την εχει βαλει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την πέρασα το απόγευμα, μεγάλο σχετικά update εξακόσια τόσα ΜΒ , είναι patches ασφαλείας Μαρτίου , κρίμα που δεν έφερε το android 11 βέβαια απ'την άλλη με αυτά που διαβάζω καλύτερα γιατί παιδεύεται πολύ η εταιρεία με τα δικαιώματα και πολλές άλλες παραμέτρους που απαιτούνται και λογικά βλέπω να αργεί το 11 σε αυτή την συσκευή. Όταν το δώσει αργότερα θα φέρει και το Miui 12.5 και τέλος ουσιαστικά η υποστήριξη ...

Ακόμη παραμένει ταχύτατο το κινητάκι ένα χρόνο περίπου η απόδοση της μπαταρίας δεν έχει πέσει ουσιαστικά καθόλου. Ωραίος επεξεργαστής ο 720g ποτέ δεν έχω αισθανθεί θερμοκρασία και τα updates τα περνάει καρφί!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, στο κινητό της συζύγου ήρθε η 12.0.4.0 QJWEUXM και όχι η 12.0.6.0....είχε την 12.0.2.0 μέχρι σήμερα.. ..

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες μου εχει βγαλει ενημερωση για την V12.0.6.0 αλλα οταν παω να την περασω μετα το 6-7% βγαζει σφαλμα.

Την εχει βαλει κανεις?

 

Τελικα την περασα πλαγιως, μεσα απο τις ρυθμισεις δεν μπορουσα δεν ξερω γιατι

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα, στο κινητό της συζύγου ήρθε η 12.0.4.0 QJWEUXM και όχι η 12.0.6.0....είχε την 12.0.2.0 μέχρι σήμερα.. ..

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ισως επειδη η δικια μας ειναι η global 12.0.6.0 QJWMIXM ενω η δικια σου ειναι η ευροπαικη, εγω πριν ειχα την 12.0.3.0

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και μένα η νέα ενημέρωση. Την βάζω να κατέβει, κάνει κάμποσες ώρες και στο 98-99% κλείνει το κινητό χωρίς να το καταλάβω. Φτου κι απ' την αρχή και πάλι το ίδιο. Τώρα προσπαθώ για τρίτη φορά. Τόσες ώρες που κάνει βέβαια να κατέβει εννοείται ότι μετακινούμαι, αλλάζω wifi, ξαναλλάζω σε 4g κλπ...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Ήρθε;; Global ή Eu ?

 

RJWMIXM Αφού το γράφει ΜΙΧ ειναι global.

Την πέρασα μέσω recovery από το Σάββατο πάνω από την 12.0.1.0 android 11.

Για αυτά που κάνω εγώ στο κινητό δεν είδα κάτι ανησυχητικό.

Βέβαια δεν είδα και καμία διαφορά

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο δεν το παρατήρησα απ'την βιασύνη μου. Όσον αφορά το android 11 επιβεβαιώνω κι εγώ αν κρίνω από το Mi 10 T που επίσης έχω, ότι τουλάχιστον σε επίπεδο εμφάνισης όντως λίγα πράγματα αλλάζουν, απλά είναι καλός οιωνός διότι ουσιαστικά "εξασφαλίζει" υποθέτω σε μελλοντική αναβάθμιση του κινητού σε Miui 12.5 εκεί κατά το φθινόπωρο λογικά...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,ήρθε και σε μένα η ίδια (global) και την κατεβάζω...
Για γράψε πρώτες εντυπώσεις αν μπορείς, σε ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το MED-LX9N μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όλα απροβλημάτιστα όπως ήταν το τηλέφωνο από την πρώτη μέρα. Κλήσεις, σήμα ποιότητα κλήσεων WiFi κομπλέ. Η αυτόματη φωτεινότητα διαπίστωσα ότι βελτιώθηκε δεν την ρίχνει τόσο χαμηλά όσο πριν. Όλη μέρα έπαιξε ο γιος μου δεν παραπονέθηκε σε τίποτα και η συσκευή ρολαρει άψογα. Πέρασε την άφοβα...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Όλα απροβλημάτιστα όπως ήταν το τηλέφωνο από την πρώτη μέρα. Κλήσεις, σήμα ποιότητα κλήσεων WiFi κομπλέ. Η αυτόματη φωτεινότητα διαπίστωσα ότι βελτιώθηκε δεν την ρίχνει τόσο χαμηλά όσο πριν. Όλη μέρα έπαιξε ο γιος μου δεν παραπονέθηκε σε τίποτα και η συσκευή ρολαρει άψογα. Πέρασε την άφοβα...
Σε ευχαριστώ πολύ! Μόλις την πέρασα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...