Jump to content

Redmi Note 9S


P_papadis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έσκασε μύτη redmi note 9s GLOBAL stable beta recovery android 11.0

 

2.5 GB

 

Το απόγευμα θα την κατεβάσω

Αυτή είναι συμβατή με την 12.0.3.0 QJWMIXM που έχω τώρα; Έψαξα αλλά δε βρήκα άκρη. Εσύ έχεις την eu έκδοση; Αν την εγκατέστησες γράψε μας εντυπώσεις

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι συμβατή με την 12.0.3.0 QJWMIXM που έχω τώρα; Έψαξα αλλά δε βρήκα άκρη. Εσύ έχεις την eu έκδοση; Αν την εγκατέστησες γράψε μας εντυπώσεις

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

New update available! (via OTA)

Device: Redmi Note 9S Global

Codename: #curtana

Type: Stable Beta Recovery

Version: V12.0.1.0.RJWMIXM | 11.0

Size: 2.5 GB

MD5: e29d7b7c84edcfa43232bf2c6e55934d

Changelog:

[system]

Updated Android Security Patch to January 2021. Increased system security.

Stable MIUI based on Android 11

 

Έχω την global έκδοση.

Την πέρασα εχθές το βράδυ.

Το τηλέφωνο αύριο θα το έχω στα χέρια μου.

Άργησε να την περάσει, έπαθα ένα κοκομπλοκο γιατί μίλησε στο 5% για λίγο, αλλά μετά οκ.

Το μόνο που έλεγξα είναι αν το τηλέφωνο Μπορεί να κάνει τηλεφωνικές κλήσεις για να δεχτεί Γιατί το άφησα στον αδερφό μου είναι επαγγελματικό.

 

https://bigota.d.miui.com/V12.0.1.0.RJWMIXM/miui_CURTANAGlobal_V12.0.1.0.RJWMIXM_e29d7b7c84_11.0.zip

 

 

https://www.xda-developers.com/xiaomi-redmi-note-9-pro-android-11-miui-12/amp/

Edited by nik187
Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σε ευχαριστώ πολύ! Την πέρασα τα ξημερώματα με το πρωινό καφέ. Όντως τα είδα όλα στο 5% αλλά πέρασε και ευτυχώς έως τώρα όλα καλά. Μια διαφορά που τουλάχιστον φάνηκε στο δικό μου είναι ότι επιτέλους δουλεύει σωστά το δακτυλικό αποτύπωμα.

Τα υπόλοιπα στη πορεία...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To δαχτυλικο σε μένα είχε εξαρχής ( απ'τον Μάιο που έχω το κινητό) κορυφαία αίσθηση πολύ άμεσο γρήγορο και μιας και ήταν η πρώτη μου συσκευή με δαχτυλικο στο πλάι με ενθουσίασε. Δεν το κρύβω σε συνδυασμό με 9 Pro της γυναίκας με ώθησαν στην δελεαστική προσφορά Μπλάκ Friday και πήρα κι εγώ το Mi 10 T. To 9s το έχει ο γιος μου.

Όλα και τα τρία Xiaomi απροβλημάτιστα τελείως,το δε 10T ok με τα 144 ανεβάζει πολύ ψηλά τον πήχη έχοντας δώσει μόλις 350 ευρώ κάνει πλάκα ώρες ώρες σε πολλά σημεία στο 1+ 7 Pro μου ( να δούμε πότε θα πάρει κι αυτό το Android 11 το οποίο ξεκίνησε να δίνεται σε beta πρίν λίγες μέρες). Συγνώμη για το μικρό off topic ...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ευχαριστούμε!! Όντως το είχα αναφέρει εξαρχής, απ'την πρώτη μέρα δηλαδή που λάβαμε τo MIUI 12 , ότι έλειπε ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εβαλα προχθες την 12.0.1 global stable με το android 11 και βλεπω συνεχη fps drops στο μοναδικο game που παιζω, 8 ball pool.

Εκανα factory reset αλλα τιποτα.

Με cache clean και μηδεν εφαρμογες ανοιχτες η ram βλεπω ειναι 2.5 gb διαθεσιμα απο τα 6.

Ειναι φυσιολογικο αυτο με την ram?

Δεν το εχω root ουτε εχω προσβαση σε pc λογω lockdown.

Δοκιμασα το κατεβασμα του notch και το hw overlay στις επιλογες για προγραμματιστες αλλα παλι με το που χτυπαω την μπαλα παγωνει το animation και εχει καταντησει εκνευριστικο.

 

Με το xiaomi downloader εχω κατεβασει miui 11 αλλα δεν με αφηνει να κανω rollback.

 

Τι αλλο μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η ραμ. Το τεσσάρι που έχω εκεί κοντά στο ένα γίγα έχει ελεύθερη ραμ, ενώ το 9 Pro με τα έξι της γυναίκας μου τόσο εκεί κοντά στα δυόμισι όπως και το δικό σου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για να κάνεις ρολ Μπακ μου φαίνεται πρέπει να περάσει ένας απαιτούμενος χρόνος.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι σίγουρο ότι μπορείς να πας πίσω ακόμα και αν ξεκλειδώσεις πολλά κινητά έχουν anti roll back και όταν πας πίσω υπάρχει περίπτωση να μπρικαρει .

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα ειναι τοσο εκνευριστικο που παγωνει συνεχεια για ενα τοσο απλο σε γραφικα κι animation game.

Βοηθησε λιγο το hw overlay στις επιλογες για προγραμματιστες και η αποκρυψη notch αλλα μικραινει την αναλυση.

 

Θαα δοκιμασω και λιγο κανα αλλο game κι θαα δω μηοως εχει να κανει με το συγκεκριμενο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Να αναφέρω ότι βλέπω πλέον σταθερά 4g + στο redmi note 9s με πάροχο Cosmote. Δε ξέρω αν άλλαξε κάτι είτε λόγω android 11 είτε αναβάθμισης κεραιών στην περιοχή.

Είχα την εντύπωση ότι το συγκεκριμένο δεν παίζει το 4g+

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

9daf7ed02f2f24f3dde51485dc33f548.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω ότι βλέπω πλέον σταθερά 4g + στο redmi note 9s με πάροχο Cosmote. Δε ξέρω αν άλλαξε κάτι είτε λόγω android 11 είτε αναβάθμισης κεραιών στην περιοχή.

Είχα την εντύπωση ότι το συγκεκριμένο δεν παίζει το 4g+

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

9daf7ed02f2f24f3dde51485dc33f548.jpg

Μάλλον το τελευταίο. Γιατί κι εγώ με την συσκευή της υπογραφής μου, έχω Android 10 και είδα για πρώτη φορά 4G+ από πέρσι το καλοκαίρι. Με Cosmote κι εγώ φυσικά.

Βλέπω πως και το 9s υποστηρίζει VoLTE κανονικά!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως υποστηρίζει VoLte. Όσον αφορά το θέμα με το 4g+ σίγουρα έχει να κάνει με τις συχνότητες με την έλευση πια του 5g αλλάζουν και τις ρυθμίσεις στις μπάντες. Καλό είναι αυτό ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι εχω την εξης απορια.. πως γινεται στο ιδιο σπιτι το poco x3 να πιανει 4g+ ενω το note 9s οχι... και τα δυο κοσμοτε..

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι εχω την εξης απορια.. πως γινεται στο ιδιο σπιτι το poco x3 να πιανει 4g+ ενω το note 9s οχι... και τα δυο κοσμοτε..

Μπορεί να παίζει ρόλο και η κεραία της συσκευής. Ή και το σήμα. Εγώ στο ίδιο σπίτι με την ίδια συσκευή, αλλού πιάνει 4G+ κι αλλού όχι.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να παίζει ρόλο και η κεραία της συσκευής. Ή και το σήμα. Εγώ στο ίδιο σπίτι με την ίδια συσκευή, αλλού πιάνει 4G+ κι αλλού όχι.

 

Άλλο αυτό που λές εσύ...λογικά ο φίλος απο πάνω θα έχει δοκιμάσει και τις δύο συσκευές σε πολλά σημεία του σπιτιού και έτσι θα διαπίστωσε οτι το ένα πιάνει και το άλλο όχι..

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Μήπως το ένα δεν έχει τη κατάλληλη συχνότητα για 4G+; Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγω με vodafone 4g δειχνει.

Ανα αλλαξω καποια ρυθμιση στο δικτυο θα καταφερω τιποτα?

Εχω ενεργοποιησει το vowifi και το volte με τους κωδικους #*... #* αλλα το τελευταιο δεν εμφανιζεται στο μενου

 

Ειναι σωστο ετσι ο τυπος δικτυου η να το αλλαξω σε κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Lte/td-scdma/umts αν εχει. Βασικα lte πρωτιμωμενο στις ρυθμίσεις της sim και εισαι οκ
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες έχω φοβερό πρόβλημα με το σήμα αλλά καταλήγω ότι μάλλον φταίει η καινούρια μαγνητική θήκη που έχω αγοράσει. Έψαξα και βρήκα αρκετά άρθρα που ενισχύουν την άποψή μου. Έχει κανείς άλλος παρόμοια εμπειρία με μαγνητικές θήκες? Και πριν είχα κάποια θέματα που ενδεχομένως να οφείλονται ότι χρησιμοποιώ 2 κάρτες sim διαφορετικών εταιριών όμως τελευταία έχει παραγίνει το κακό.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια!

 

Ενδιαφέρομαι να πάρω το κινητό δώρο στην αδερφή μου. Θέλω να επιβεβαιώσω ότι το redmi note 9s (το 64αρι) έχει ραδιόφωνο.

 

Μόνο αυτό μου ζήτησε σαν προαπαιτούμενο ! :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...