Jump to content

Redmi Note 9S


P_papadis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβαλα τελικά την 12.0.2. Όλα φαίνονται οκ προς το παρόν. Το θέμα είναι ότι όταν έχω κάποια ειδοποίηση, δε μου ανάβει το led επάνω και δεν βρίσκω τη ρύθμιση. Συμβαίνει και σε εσάς αυτό;
... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς θέματα με Cosmote WiFi calling μετά την αναβάθμιση; Ένα 9S συγγενή άρχισε να αποσυνδέεται τακτικά από το WiFi calling, ενώ έχει καλό σήμα WiFi και κακό σήμα κινητής, με προτεραιότητα WiFi.
Link to comment
Share on other sites

Έχει εμφανιστεί σε κανέναν σας στον dialer η δυνατότητα ηχογράφησης κλήσης που έλεγαν ότι θα ξεκινήσει σταδιακά να δίνεται??
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω 7 μήνες ( τόσο το είχα πάρει τότε) πολύ ευχαριστημένος. Βέβαια τώρα παίζουν πολλές προσφορές λόγω black Friday θα σου έλεγα να δεις και το 9 Pro επειδή έχει και NFC αν σε ενδιαφέρει και "υποτίθεται" λίγο καλύτερη κάμερα. Τα έχω και τα δύο σπίτι το ένα ο γιος το άλλο η γυναίκα. Και απ'τα δύο δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ κανένα πρόβλημα. Επίσης αρκετά καλή επιλογή το realme 6s kai 6 που είναι σε προσφορά. Το ένα 169 ευρώ και το άλλο 199. Παίζουν και πολλά μεταχειρισμένα ημερών σε πολύ καλές τιμές σε γνωστό τεχνολογικό site με ευκαιρίες αν το ψάξεις...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημέρα και χρόνια πολλά!

 

Μόλις χθες μου το έφερε ο Άι-Βασίλης και ακόμα "βγάζω τα μάτια μου" μαζί του!!! :love::love::love:

 

Προερχόμενος από LG G4, το μοναδικό "αρνητικό" στοιχείο που προς το παρόν έχω διαπιστώσει είναι ότι η κάμερα - κυρίως σε κλειστούς χώρους - δεν είναι η καλύτερη δυνατή, αυτό όμως είναι κάτι που το ήξερα/φανταζόμουν...

 

Πάνω σε αυτό λοιπόν, έχω διαβάσει σε κάποιες σελίδες στο Facebook για την Gcam, αλλά δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς είναι... Στο Play Store δεν εμφανίζει κάτι συγκεκριμένο, εννοείται ότι έκανα και μία έρευνα σε παλαιότερα σχόλια στο παρόν thread...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά!

 

Μόλις χθες μου το έφερε ο Άι-Βασίλης και ακόμα "βγάζω τα μάτια μου" μαζί του!!! :love::love::love:

 

Προερχόμενος από LG G4, το μοναδικό "αρνητικό" στοιχείο που προς το παρόν έχω διαπιστώσει είναι ότι η κάμερα - κυρίως σε κλειστούς χώρους - δεν είναι η καλύτερη δυνατή, αυτό όμως είναι κάτι που το ήξερα/φανταζόμουν...

 

Πάνω σε αυτό λοιπόν, έχω διαβάσει σε κάποιες σελίδες στο Facebook για την Gcam, αλλά δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς είναι... Στο Play Store δεν εμφανίζει κάτι συγκεκριμένο, εννοείται ότι έκανα και μία έρευνα σε παλαιότερα σχόλια στο παρόν thread...

Gcam δεν υπάρχει στο play store!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Gcam δεν υπάρχει στο play store!
Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, το είχα φανταστεί, αλλά θα εκτιμούσα κάτι πιο συγκεκριμένο.

 

ΠΟΥ το βρίσκω? Είναι μόνο για root συσκευές?

 

Όπως προανέφερα έχω την συσκευή 24 ώρες μόνο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog1511/

Δοκίμασε αυτήν την gcam για αρχή.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog1511/

Δοκίμασε αυτήν την gcam για αρχή.

 

Θα την δοκιμάσω, ευχαριστώ πολύ.

 

Γενικότερα, πως ακριβώς δουλεύει? Πρόκειται για ξεχωριστή εφαρμογή κάμερας, ή προσθέτει δυνατότητες στην ήδη υπάρχουσα?

 

Επίσης, πόσο ασφαλής είναι η χρήση της μια και δεν πρόκειται για εφαρμογή του Play Store? Έχω σταματήσει εδώ και πολλά χρόνια το "πείραγμα" των κινητών μου και δεν θα ήθελα προβλήματα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα την δοκιμάσω, ευχαριστώ πολύ.

 

Γενικότερα, πως ακριβώς δουλεύει? Πρόκειται για ξεχωριστή εφαρμογή κάμερας, ή προσθέτει δυνατότητες στην ήδη υπάρχουσα?

 

Επίσης, πόσο ασφαλής είναι η χρήση της μια και δεν πρόκειται για εφαρμογή του Play Store? Έχω σταματήσει εδώ και πολλά χρόνια το "πείραγμα" των κινητών μου και δεν θα ήθελα προβλήματα...

 

Χωριστή εφαρμογή. Προαπαιτούμενο για να λειτουργήσει είναι το τηλέφωνο να υποστηρίζει το πιο "πλούσιο" camera2 api του android.

Η εφαρμογή έχει φτιαχτεί από την google και είναι αυτή που χρησιμοποιείται στα pixel, γνωστά για την ποιότητα των φωτογραφιών τους.

Αυτή οφείλεται εν μέρει στους καλούς αισθητήρες που ενσωματώνουν και εν μέρει στην καλή δουλειά που έχει γίνει στην εφαρμογή της κάμερας. Εάν την κατεβάσεις από αξιόπιστη πηγή, είναι αυτούσια της google, και μπορεί να συνυπάρχει με την προεγκατεστημένη κάμερα, ή άλλες εφαρμογές για φωτογραφίες.

Link to comment
Share on other sites

Χωριστή εφαρμογή. Προαπαιτούμενο για να λειτουργήσει είναι το τηλέφωνο να υποστηρίζει το πιο "πλούσιο" camera2 api του android.

Η εφαρμογή έχει φτιαχτεί από την google και είναι αυτή που χρησιμοποιείται στα pixel, γνωστά για την ποιότητα των φωτογραφιών τους.

Αυτή οφείλεται εν μέρει στους καλούς αισθητήρες που ενσωματώνουν και εν μέρει στην καλή δουλειά που έχει γίνει στην εφαρμογή της κάμερας. Εάν την κατεβάσεις από αξιόπιστη πηγή, είναι αυτούσια της google, και μπορεί να συνυπάρχει με την προεγκατεστημένη κάμερα, ή άλλες εφαρμογές για φωτογραφίες.

 

Τέλεια!!! Σ'ευχαριστώ πολύ!!!

Το link που αναφέρεται πιο πάνω θεωρείται αξιόπιστο? Εχω ήδη κατεβάσει από εκεί την εφαρμογή, αλλά δεν την έχω εγκαταστήσει ακόμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να βγει το λουκετακι για να κλειδώσω εφαρμογές που θέλω ωστε να μην κλείνουν οταν κάνω εκκαθάριση προσφάτων;

 

Οταν πατάω παρατεταμένα σε μία εφαρμογή μου βγάζει κάτι επιλογές, αλλά όχι λουκέτο.

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να βγει το λουκετακι για να κλειδώσω εφαρμογές που θέλω ωστε να μην κλείνουν οταν κάνω εκκαθάριση προσφάτων;

 

Οταν πατάω παρατεταμένα σε μία εφαρμογή μου βγάζει κάτι επιλογές, αλλά όχι λουκέτο.

 

Go to Recent

Tap and hold on the app

Tap on the lock icon

The app is now locked

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και μια ερώτηση κι από μένα: Υπάρχει κάπου επιλογή να μένει η οθόνη ανοιχτή όταν εκτελείται μια εφαρμογή;

Π.χ. Spotify, το οποίο στις ρυθμίσεις του δεν έχει κάτι ανάλογο.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παίδες καλησπέρα στο redmi note 9s της γυναίκας με 12.0.2.0 qjwmixm παρουσιάστηκε το εξής πρόβλημα (ή τουλάχιστον τώρα το πήρε χαμπάρι) τόσο στην front όσο και στην selfie κάμερα όταν τραβά φωτογραφία την βγάζει ανάποδα , ακόμα και τα σύμβολα στην κάμερα είναι μεν στην πάνω πλευρά αλλά ανεστραμμένα

Μήπως έχει κανείς ιδέα τι παίζει ?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα στο redmi note 9s της γυναίκας με 12.0.2.0 qjwmixm παρουσιάστηκε το εξής πρόβλημα (ή τουλάχιστον τώρα το πήρε χαμπάρι) τόσο στην front όσο και στην selfie κάμερα όταν τραβά φωτογραφία την βγάζει ανάποδα , ακόμα και τα σύμβολα στην κάμερα είναι μεν στην πάνω πλευρά αλλά ανεστραμμένα

Μήπως έχει κανείς ιδέα τι παίζει ?

Front και selfie είναι το ίδιο. ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει πατάτα έγραψα , εννοούσα και ότι και στις δύο κάμερες συμβαίνει . Μάλλον και η γυναίκα κάποια πατάτα έχει κάνει και άντε να βγάλω άκρη . Edited by kostas45
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει φάει σκάλωμα το acceleration sensor , προσπάθησα να κάνω calibration στο σχετικό μενού του τηλεφώνου , κατέβασα κάποιες εφαρμογές από το playstore μπας και , αλλά τίποτε . Κατέληξα σε factory reset , το πρόβλημα όμως επιμένει .

Καμμία ιδέα κάποιος ?

Link to comment
Share on other sites

ΟΤΑ σου ήρθε ή την κατέβασες από κάπου ?

Ξαναπέρασα με xiaomi tool την 12.0.2 αλλά τζίφος μου κάνει τα ίδια .

Εχω κάνει αίτηση για ξεκλείδωμα bootloader και σκεφτόμουν να φλασάρω fastboot rom από την αρχή .

Ίσως με την 12.0.3 να στρώσει , αν είναι εύκολο δίνεις το link ?

Edited by kostas45
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα κι εγώ σήμερα, μετά από καιρό update με patches Ιανουαρίου είναι. MIUI 12.0.3

Screenshot-2021-01-31-13-36-14-489-com-android-settings.jpg

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...