Jump to content

Redmi Note 9S


P_papadis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από αρκετό καιριο χρήσης του note 9s με 11.0.4 global το κινητό είναι ικανοποιητικό σε όλους τους τομείς. Του έχω βάλει και μια 256gb sd card canvas select και έχω λύσει και το πρόβλημα χώρου. Το μόνο θέμα που έχω είναι ότι κάνα 2-3 φορές έχει κολλήσει το 4g modem και δεν φέρνει δεδομένα. Μετά από reboot στρώνει. Είναι γνωστό θέμα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα νέος κάτοχος του 9ς 4/64 προερχόμενος από redmi 6. Το κινητό είναι άψογο σε όλα ως τώρα ενώ τρέχει την 11.0.10. Ηχείο δυνατό, WiFi σήμα άριστο, φώτο πολύ καλές κ οι βραδυνές. Οθόνη όμορφη μια χαρά τα χρώματα.

Αν κάποιος έχει δοκιμάσει κάποιο τζαμακι οθόνης από Ελλάδα κ κάποια θήκη πλάτης παρακαλώ ας ενημερώσει γτ ενδιαφέρομαι. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετό καιριο χρήσης του note 9s με 11.0.4 global το κινητό είναι ικανοποιητικό σε όλους τους τομείς. Του έχω βάλει και μια 256gb sd card canvas select και έχω λύσει και το πρόβλημα χώρου. Το μόνο θέμα που έχω είναι ότι κάνα 2-3 φορές έχει κολλήσει το 4g modem και δεν φέρνει δεδομένα. Μετά από reboot στρώνει. Είναι γνωστό θέμα;

 

Τα δεδομένα δεν έρχονται όταν η οθόνη είναι ανοικτή ή σβηστή, δηλαδή όταν το κινητό είναι σε κατάσταση sleep mode;

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τα δεδομένα δεν έρχονται όταν η οθόνη είναι ανοικτή ή σβηστή, δηλαδή όταν το κινητό είναι σε κατάσταση sleep mode;

 

Ανοιχτή κανονικά. Έχει ένδειξη 4g μια γραμμή, αλλά ο browser κολλημένος. Δεν κάνει βήμα. Και δεν μπορεί να τραβήξει και κανένα άλλο app. Το έχει κανει 2-3 φορές αλλά δεν έχω εντοπίσει ακόμα τι προκαλεί το bug.

Link to comment
Share on other sites

Ανοιχτή κανονικά. Έχει ένδειξη 4g μια γραμμή, αλλά ο browser κολλημένος. Δεν κάνει βήμα. Και δεν μπορεί να τραβήξει και κανένα άλλο app. Το έχει κανει 2-3 φορές αλλά δεν έχω εντοπίσει ακόμα τι προκαλεί το bug.

 

Ανάφερες, ότι έχεις την global. Η 11.0.4.0 που είπες επίσης πως έχεις, είναι η τελευταία έκδοση της EU. Άρα, την EU έχεις, σωστά; γιατί η Global, είναι στο κινητό αυτό η 11.0.10.0, δες εδώ, και θα καταλάβεις τι εννοώ με την λέξη Global.

 

Είναι bug λογισμικού ξεκάθαρα. Ή θα περιμένεις αναβάθμιση, ή περνάς σε factory reset. Δεν είναι θέμα ρυθμίσεων που μπορώ να σου προτείνω.

 

Ευχαριστώ.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα νέος κάτοχος του 9ς 4/64 προερχόμενος από redmi 6. Το κινητό είναι άψογο σε όλα ως τώρα ενώ τρέχει την 11.0.10. Ηχείο δυνατό, WiFi σήμα άριστο, φώτο πολύ καλές κ οι βραδυνές. Οθόνη όμορφη μια χαρά τα χρώματα.

Αν κάποιος έχει δοκιμάσει κάποιο τζαμακι οθόνης από Ελλάδα κ κάποια θήκη πλάτης παρακαλώ ας ενημερώσει γτ ενδιαφέρομαι. Ευχαριστώ

 

Κάποιος που έχει προστασία οθόνης που να αξίζει?

Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα με το ΝΒΑ League Pass App στο 9S μου. Στα live games αλλα και στο ondemand full games (αλλα οχι οταν βλεπω highlights ή game recaps!!!!) μετα απο μερικα δευτερολεπτα αρχιζει ενα μονιμο stutter το οποιο ειναι σαν να βλεπω slideshow στα 5fps και οχι ενα κανονικο stream στα 25fps τουλαχιστον. Το εχω αυτο το θεμα μονο οταν βλεπω στο 9S μου, οταν βλεπω στο Galaxy S10 ή σε redmi Note 5 δεν εχω κανενα προβλημα πουθενα, ολα στριμαρουν νερακι.

Ολα τα τηλεφωνα ειναι stock no root roms, global EU στα Χιαομι και αντιστοιχα latest patches. Ολα certified στο Play store, 9S και S10 ειναι και widevine L1.

Καμια ιδεα??

Link to comment
Share on other sites

Ανάφερες, ότι έχεις την global. Η 11.0.4.0 που είπες επίσης πως έχεις, είναι η τελευταία έκδοση της EU. Άρα, την EU έχεις, σωστά; γιατί η Global, είναι στο κινητό αυτό η 11.0.10.0, δες εδώ, και θα καταλάβεις τι εννοώ με την λέξη Global.

 

Είναι bug λογισμικού ξεκάθαρα. Ή θα περιμένεις αναβάθμιση, ή περνάς σε factory reset. Δεν είναι θέμα ρυθμίσεων που μπορώ να σου προτείνω.

 

Ευχαριστώ.

Ναι ειναι EU 11.0.4 σωστος. Μαλλον θα περιμενω update. Μολις αγορασα ακομα ενα note 9s 4/64 για τον πατερα μου. Για να δουμε αυτο τι συμπεριφορα θα εχει.

Link to comment
Share on other sites

Ανάφερες, ότι έχεις την global. Η 11.0.4.0 που είπες επίσης πως έχεις, είναι η τελευταία έκδοση της EU. Άρα, την EU έχεις, σωστά; γιατί η Global, είναι στο κινητό αυτό η 11.0.10.0, δες εδώ, και θα καταλάβεις τι εννοώ με την λέξη Global.

 

Είναι bug λογισμικού ξεκάθαρα. Ή θα περιμένεις αναβάθμιση, ή περνάς σε factory reset. Δεν είναι θέμα ρυθμίσεων που μπορώ να σου προτείνω.

 

Ευχαριστώ.

 

Ποιες οι διαφορές της ΕΕΑ από την Global; Και δεν εννοώ μόνο το ότι η μία αναφέρεται στις ευρωπαϊκές συσκευές και η άλλη σε οποιαδήποτε χώρα εκτός Κίνας. Λειτουργικά εννοώ αν έχουν διαφορές.

Edited by Expendable
Link to comment
Share on other sites

Νέα αναβάθμιση σε 11.0.11.0 QJWMIXM με αλλαγή update security patch August 2020

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Μια γρήγορη ερώτηση.

 

Αυτό που έχει η οθόνη από το εργοστάσιο είναι ζελατίνα ή tempered glass;

 

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Μια γρήγορη ερώτηση.

 

Αυτό που έχει η οθόνη από το εργοστάσιο είναι ζελατίνα ή tempered glass;

 

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω.

Λογικά ζελατίνα. Σιγά μη βάλουν tempered glass. ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Η εγγραφή βίντεο είναι λίγο για τα μπάζα;

Πολλά πίξελ στα 1080

Το redmi note 5 τραβάει χαλαρά καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, προχθές πήρα κι εγώ το μοντέλο με τα 6/128GB.

 

Ερώτηση: Το παλιό μου είναι ένα Huawei P9 Lite (7άρι Android), πώς μεταφέρω τα δεδομένα των εφαρμογών στο νέο...;

... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει αλλαξει/αναβαθμιστεί και σε σας η οθόνη με τα στατιστικά χρήσης της μπαταρίας ή εγώ έκανα καμιά στραβή; Δεν μπορώ να βρω τρόπο να ξεκιναν οι μετρήσεις από το 100% δηλαδή απο τότε που το βγάζω από το φορτιστή πλήρως φορτισμένο. Δεν μπορώ να υπολογίσω το screen-on time έτσι...Καμιά βοήθεια;view?usp=drivesdk
Link to comment
Share on other sites

Ποστ #6468# και κάτω διάβασε...η αναβάθμιση φταίει ;)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=474486&page=432

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχεις δίκιο. Μου είχε ξεφύγει ο συγκεκριμένος διάλογος. Παντως αρκετά εκνευριστικό, και χωρίς λύση απ'οτι κατάλαβα. Χάλια...
Link to comment
Share on other sites

Σε όλα συμβαίνει απ' ότι φαίνεται... ποστ #3163# και κάτω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8070557#

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το MIUI 12 φταίει. Η εφαρμογή της μπαταρίας είχε αναβαθμιστεί όταν είχαμε την MIUI 11 ακόμη. Αλλά τότε έδειχνε σωστά. Μόλις βάλαμε την 12 χάλασε η μέτρηση.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι περίεργο;

 

Τι μας ενδιαφέρει το screen-on time;

Εγώ χρησιμοποιώ το κινητό και όταν πέσει η μπαταρία κάτω από το 30%, με την πρώτη ευκαιρία το βάζω για φόρτιση.

 

Έχει σημασία αν μου λέει screen-on time 1 ώρα ή 100 ώρες;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι περίεργο;

 

Τι μας ενδιαφέρει το screen-on time;

Εγώ χρησιμοποιώ το κινητό και όταν πέσει η μπαταρία κάτω από το 30%, με την πρώτη ευκαιρία το βάζω για φόρτιση.

 

Έχει σημασία αν μου λέει screen-on time 1 ώρα ή 100 ώρες;

 

Μα άν λέει εσένα 1 ώρα οθόνης μέχρι το 30% που είπες για να το φορτίσεις και εμένα λέει 100 ώρες μέχρι το 30% να το φορτίσω υποτίθεται οτι οι ώρες των στατιστικών είναι αληθινές οπότε εσύ με την 1 ώρα π.χ θα έχεις περάσει ούτε μισή μέρα με την μπαταρία σου για να το βάλεις για φόρτιση ενώ εγώ με τις 100 ώρες μπορεί να βγάλει 3 μέρες, οπότε δεν έχει διαφορά;

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...