Jump to content

Redmi Note 9S


P_papadis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από ότι έχω διαπιστώσει τα τζαμακια με το μαύρο πλαίσιο έχουν θέμα. Εχθές σ εμένα μου αχρηστεψε τον proximity sensor εντελώς. Το έβγαλα κι ησύχασα.

 

Σημαντική επισήμανση, thanks!...Το δικό μου είναι χωρίς το μαύρο πλαίσιο περιμετρικά. Ναι οκ αφήνει κενό αλλά το ήθελα για τον πιτσιρικά μου. Μου έκανε εντύπωση η αίσθηση του γυαλιού για την τιμή του και η μη αλλοίωση ουσιαστικά των χρωμάτων. Συμπερασματικά έκατσε άριστα με το δεδομένο ομως κενό περιμετρικά φυσικά.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως πράγματι το έχω στη λειτουργία τσέπης και σωστά υπάρχει τζαμάϊκα αλλά το ίδιο μας κάνει κατά περιόδους σε ένα RN6 που έχουμε, χωρίς τζαμακι...

 

Τέλος πάντων ίδωμεν...

 

Κάτι άλλο, στα προηγούμενα ποστ (νομίζω εδώ, εκτός αν μπερδεύομαι με το νήμα του pro), τελικά υποστηρίζει 4g+;;;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Όχι όμως έχει πολύ καλές ταχύτητες...όλα είναι θέμα δικτύου και παρόχου. Αν δεν έχει υπερφόρτωση δεν καταλαβαίνεις διαφορά. Οκ αν προερχεσαι από 4g+ χρήση στα καλύτερά της τότε είναι φυσικό να πιάνει το μάτι τις διαφορές...Η αίσθηση είναι όντως φανερή. Εδώ στα μέρη μου δεν έχει πολύ κίνηση η μπλε και πρόσφατα αναβάθμισε το 4g+ δίκτυο της. Η διαφορά ήταν εμφανής στα 130+Mbps που έτρεχε...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι, αν δεν είσαι στο "επίκεντρο" δεν την καταλαβαίνεις, απλά ρώτησα γιατί πουθενά στην Αθήνα δεν μου έβγαλε το ανάλογο εικονίδιο...

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απντειτ πανω στο θεμα χρωματα

Πηγα σε αλλο μαγαζι κ το ειδα

Εβαλα τον κορεσμο χρωματων Οπως προτεινε καποις φιλος

κι εφτασε σχασον τα επιπεδα του iPhone 6s plus που ειμαι οριακα ευχαριστημενος οσον αφορα την οθονη

Οποτε καπως παει κι ερχεται η οθονη απο θεμα χρωμα καταπινεται

Στον ηχο παλι εχει θεματακι

Ειναι σιγανο το ηχειο Booster εχει δοκιμασει καποιος;;

Καποιο που να βελτιωνει εστω ενα 20/30% την ενταση αλλα ΧΩΡΙΣ παραμορφωση

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Δεν πρόλαβα να διαβάσω το θέμα και θέλω τα φώτα σας στο κομμάτι των κλήσεων. Άκουσα ότι γίνονται αποσυνδέσεις κατά τη διάρκεια των κλήσεων και γενικά ότι πολλές φορές χάνεται το σήμα κλπ.

Ισχύει κάτι τέτοιο; Υπάρχει κάποιο πρόβλημα στο κομμάτι αυτό της συσκευής; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Δεν πρόλαβα να διαβάσω το θέμα και θέλω τα φώτα σας στο κομμάτι των κλήσεων. Άκουσα ότι γίνονται αποσυνδέσεις κατά τη διάρκεια των κλήσεων και γενικά ότι πολλές φορές χάνεται το σήμα κλπ.

Ισχύει κάτι τέτοιο; Υπάρχει κάποιο πρόβλημα στο κομμάτι αυτό της συσκευής; Ευχαριστώ.

 

Τετοιο θεμα δεν εχω ουτε ειχα και εχω βαλει 2 - 3 rom, καποιοι αλλοι συνφορμιτες λενε (και στο 9pro) για αποσυνδεσεις στο wifi, αλλα και αυτο νομιζω οτι εχει λυθει με τις ενημερωσεις στις αντιστoιχες νεοτερες rom.

 

Στα δικα μου τωρα, εχω τον nova prime louncher και εχω το εξεις προβλημα με τα widgets των παρακατω εφαρμογων

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.withouthat.acalendarplus&hl=el

https://play.google.com/store/apps/details?id=be.inet.rainwidget.donate&hl=el

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.foreca.android.weather

Το ημερολογιο προχωραει μερα τη μερα και δεν ειναι στατικο δηλαδη σε καποια ημερομηνια και τα widgets απο τις εφαρμογες του καιρου ανανεωνονται ωρα την ωρα και ακολουθουν την εναλλαγη ημερας - νυχτας αλλα δεν ανταποκρινονται στα "τικ" πανω στα widgets.

Δηλαδη στα widgets θα επρεπε "χτυπωντας" πανω τους, πχ να ανοιγει η εφαρμογη, αντιθετα εχω και αυτη την εφαρμογη ρολογιου

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sonyericsson.digitalclockwidget2 που ειναι πληρως λειτουργικη και δουλευουν και οι ειδικες λειτουργιες που εχει χτυπωντας διαφορετικα σημεια πανω στο widget, σημειωτεον οτι αυτο συνεβαινε και με τις αλλες roms που ειχα βαλει, γι'αυτο καταληγω οτι ειναι καποιο θεμα του nova, αλλα δεν θελω και να τον αλλαξω.

Εχετε καποια ιδεα - λυση?

Link to comment
Share on other sites

Έχω την λύση, πήγαινε στις άδειες εφαρμογής που ανήκει το widget και δώσε δικαιώματα "Προβολη αναδυόμενων παραθύρων όταν εκτελείται στο παρασκήνιο" και είσαι κομπλέ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω την λύση, πήγαινε στις άδειες εφαρμογής που ανήκει το widget και δώσε δικαιώματα "Προβολη αναδυόμενων παραθύρων όταν εκτελείται στο παρασκήνιο" και είσαι κομπλέ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σ'ευχαριστω, ναι αυτο ηταν :) τελικα ηταν θεμα του miui και οχι του nova

Link to comment
Share on other sites

To ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ με το widget της εφαρμογής Weather Xl. Νόμιζα ότι είναι πρόβλημα του Nova ή της ίδιας εφαρμογής. Να ευχαριστήσω και εγώ με την σειρά μου για την λύση του προβλήματος.

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Για όσους φίλους που έχουν τη συσκευή του νήματος (Redmi Note 9S) και παράλληλα ενδιαφέρονται για να ενεργοποιήσουν στις συσκευές τους το VoLTE και το wifi calling στην Cosmote, ο εν λόγω πάροχος έχει εντάξει στις συμβατές συσκευές και το 9S.

 

Ευχαριστώ.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε, είναι ήδη ενεργοποιημένο και στο δικό μου 9ς εδώ και μερικές μέρες.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πάντα ανοιχτά είναι ο διακόπτης απλά είμαστε σε περιοχή με καλό σήμα και το κινητό είναι του γιου μου, καμιά φορά το χαλβαδιάζω κι εγώ...το κόλλημα και η μανία με τα κινητά βλέπεις χα χα χα
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να διαχωρισουμε την ενταση του ηχου κλησεις απο τις ειδοποιησεις, υπενθυμισεις?

Δηλαδη σε μια κλιμακα απο1 ως 10 θελω την ενταση του ηχου κλησεις στο 10 και τα αλλα στο 3 ή στο 5

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να διαχωρισουμε την ενταση του ηχου κλησεις απο τις ειδοποιησεις, υπενθυμισεις?

Δηλαδη σε μια κλιμακα απο1 ως 10 θελω την ενταση του ηχου κλησεις στο 10 και τα αλλα στο 3 ή στο 5

 

Όχι. Μόνο με custom rom.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Μόνο με custom rom.

Δηλαδή αυτό το μενού της έντασης δεν το έχει το 9s;;;

50133041711_8716f330ce_z.jpg

Νόμιζα ότι είναι ίδιο σε όλα τα Redmi!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αυτό το μενού της έντασης δεν το έχει το 9s;;;

50133041711_8716f330ce_z.jpg

Νόμιζα ότι είναι ίδιο σε όλα τα Redmi!!!

 

Είναι κοινή η σίγαση (ή η αύξηση) του ήχου των ειδοποιήσεων με των ήχων κλήσης. Δεν υπάρχει ξεχωριστή μπάρα αυξομείωσης των εν λόγω εντάσεων.

Πας να μειώσεις ή να βάλεις σε σίγαση τον ήχο κλήσης, και μειώνεται και ο ήχος των ειδοποιήσεων. Δε διαχωρίζονται.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά όταν τα ανεβοκατεβάζω χειροκίνητα η μπάρα που κουνάω ανεβοκατεβαίνει. Οι άλλες μένουν όπως είναι. Δεν παίζει ρόλο αυτό; Τότε τι έχουν το μενού αυτό στην ένταση;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος και εγώ , προερχόμενος από redmi note 7.

Προσπαθώ να το σεταρω.

Κατεβάζω την 11.0.9.0 QJWMIXM.

Μία ερώτηση, στις επαφές πως μπορώ να κάνω εισαγωγή από αρχείο vcf ,δεν το βρίσκω.

Ευχαριστώ

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος και εγώ , προερχόμενος από redmi note 7.

Προσπαθώ να το σεταρω.

Κατεβάζω την 11.0.9.0 QJWMIXM.

Μία ερώτηση, στις επαφές πως μπορώ να κάνω εισαγωγή από αρχείο vcf ,δεν το βρίσκω.

Ευχαριστώ

 

Καλησπέρα, και σε ευχαριστούμε για την εμπιστοσύνη σου στο φόρουμ του myphone.gr.

 

Επαφές->Επάνω αριστερά υπάρχουν τρεις οριζόντιες μπάρες, τις επιλέγεις->Ρυθμίσεις, scroll down->εισαγωγή->αρχείο .vcf

 

Ευχαριστώ.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, και σε ευχαριστούμε για την εμπιστοσύνη σου στο φόρουμ του myphone.gr.

 

Επαφές->Επάνω αριστερά υπάρχουν τρεις οριζόντιες μπάρες, τις επιλέγεις->Ρυθμίσεις, scroll down->εισαγωγή->αρχείο .vcf

 

Ευχαριστώ.

 

Ευχαριστώ τώρα το είδα.

Άνοιγα την εφαρμογή τηλέφωνο και γι'αυτό δεν το έβλεπα, νόμιζα ότι είναι μια εφαρμογή μαζί με της επαφές

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...