Jump to content

Redmi Note 9S


P_papadis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάπως έτσι μάλλον θα κινηθώ, απλά η διαθεσιμότητα σε θήκες είναι μικρή ακόμα λόγω ότι η συσκευή είναι καινούργια, για αυτό και προβληματίζομαι λόγω της μικρής ποικιλίας, και έτσι θήκες που μου αρέσουν είναι για το 9s, για αυτό και ρωτάω.

Σε κάθε περίπτωση ευχαριστώ!

Πάρε από Ali/ebay

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάρε από Ali/ebay

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, άφησα τελευταία αυτή την επιλογή του εξωτερικού, γιατί εκτός της συσκευής δε θέλω να περιμένω και άλλα δέματα απο εξωτερικό, και θέλω να έχω και πρώτα στη κατοχή μου τις θήκες, τζάμι κλπ ώστε με το που παραλάβω τη συσκευή να τα περάσω αμέσως.

Και πάλι ευχαριστώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα σε όλους. Το note 9s και το note 9 pro πιάνουν 4g+? Έχει δοκιμάσει κανείς?

 

Το chipset το υποστηρίζει (cat15). Εδώ υποστηρίζει το LTE advanced (cat6) ο 730 που είναι παλαιότερος/κατώτερος (με μικρές διαφορές).

Προσωπικά θα σε ενημερώσω μόλις παραλάβω τη συσκευή (εκτός κι εάν μπορεί να βοηθήσει κάποιος που έχει ήδη τη συσκευή και το έχει δοκιμάσει).

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, άφησα τελευταία αυτή την επιλογή του εξωτερικού, γιατί εκτός της συσκευής δε θέλω να περιμένω και άλλα δέματα απο εξωτερικό, και θέλω να έχω και πρώτα στη κατοχή μου τις θήκες, τζάμι κλπ ώστε με το που παραλάβω τη συσκευή να τα περάσω αμέσως.

Και πάλι ευχαριστώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το chipset το υποστηρίζει (cat15). Εδώ υποστηρίζει το LTE advanced (cat6) ο 730 που είναι παλαιότερος/κατώτερος (με μικρές διαφορές).

Προσωπικά θα σε ενημερώσω μόλις παραλάβω τη συσκευή (εκτός κι εάν μπορεί να βοηθήσει κάποιος που έχει ήδη τη συσκευή και το έχει δοκιμάσει).

 

Σ ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Εσύ περιμένεις το note 9 pro? Για το 9s είδα ένα προηγούμενο ποστ που αναφέρουν ότι δεν υποστηρίζει.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα και εγω στα χερια μου το 6gb/128gb. Φαινεται πολυ καλο. Τελικα εχει log επιλογη στο video η οποια δεν φαινεται να κανει κατι πραγματικο. Θεωρητικα το log(arithmic) mode επρεπε να κανει το βιντεο πιο φλατ και να ανεβαζει την δυναμικη περιοχη. Δεν φαινεται να κανει κατι τετοιο. (θα κανω περισσοτερες δοκιμες) Απο την αλλη εχει zibras και focus peaking (που προσωπικα πρωτη φορα βλεπω σε κινητο)Οι raw φωτογραφιες πολυ καλες και στο lightroom εχεις αρκετο headroom για να τις πειραξεις. Ελπιζω να βγει αξιοπιστο.
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Εσύ περιμένεις το note 9 pro? Για το 9s είδα ένα προηγούμενο ποστ που αναφέρουν ότι δεν υποστηρίζει.

 

Να είσαι καλά, εάν ισχύει αυτό που λες ότι είδες -περί μη υποστήριξης cat6- , θα είναι επειδή η Xiaomi απο επιλογή θα το έχει κόψει σαν λειτουργική δυνατότητα, για να σπρώξει και άλλες της συσκευές που το υποστηρίζουν (πχ mi 9t), καθότι το Pro είναι μια ολοκληρωμένη συσκευή, οπότε εάν το έχουν κόψει μόνο για το λόγο αυτό και όχι λόγω μη υποστήριξης του chipset.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φτιάξτε ένα θέμα ρε παλικάρια όλοι εσείς που θέλετε να το πάρετε και συζητήσετε προσφορές τιμές μεταφορικά και όλα αυτά που συζητάτε και δεν αφορούν καθόλου την συσκευή. Μπαίνουμε να δούμε κανένα νέο για την συσκευή μας και διαβαζουμε για παραγγελίες. Κουραστικό όσο δεν πάει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φτιάξτε ένα θέμα ρε παλικάρια όλοι εσείς που θέλετε να το πάρετε και συζητήσετε προσφορές τιμές μεταφορικά και όλα αυτά που συζητάτε και δεν αφορούν καθόλου την συσκευή. Μπαίνουμε να δούμε κανένα νέο για την συσκευή μας και διαβαζουμε για παραγγελίες. Κουραστικό όσο δεν πάει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συμφωνώ απόλυτα, εμείς που απλά το παρακολουθούμε έχουμε χάσει την μπάλα

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση μια που περιμένω κι εγώ το pro...

Ο φορτιστής. τι προδιαγραφές έχει ; Αν θέλω δηλαδή να αγοράσω και 2ο.....

Επίσης, αν χρησιμοποιήσω κάποιον παλιό φορτιστή, απλώς θα φορτίζει πιο αργά ή δεν κάνει ;

Επίσης το αντίθετο... αν βάλω το παλιό μου κινητό κατά λάθος σε γρήγορο φορτιστή... το έκαψα ;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση μια που περιμένω κι εγώ το pro...

Ο φορτιστής. τι προδιαγραφές έχει ; Αν θέλω δηλαδή να αγοράσω και 2ο.....

Επίσης, αν χρησιμοποιήσω κάποιον παλιό φορτιστή, απλώς θα φορτίζει πιο αργά ή δεν κάνει ;

Επίσης το αντίθετο... αν βάλω το παλιό μου κινητό κατά λάθος σε γρήγορο φορτιστή... το έκαψα ;

Ευχαριστώ.

 

33W. Οχι.

Πιο αργά.

Καμπούμ :lol::lol::lol: Οχι!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ποια είναι η τελευταία επίσημη MIUI που παίρνει το 9s?

 

Η τελευταία σταθερή είναι MIUI Global 11.0.8 εννοείται φυσικά σε android 10 όπως βγήκε η συσκευή με patches ασφαλείας Μαΐου.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα γιατί πήρε την 11.0.3 και έγραφε με τα pach Μαίου?

 

Και εμενα την 11.0.3 πηρε. Ασχετο πια gcam εκδοση παιζει σωστα(αν παιζει)? Εβαλα Urnyx05 GCam APK 7.3.018 – v1.6 και κρασαρει.

Link to comment
Share on other sites

33W. Οχι.

Πιο αργά.

Καμπούμ :lol::lol::lol: Οχι!

 

οκ..... ευχαριστώ,,,,

 

Και κάτι άλλο.... τι διαφορά έχει το EU από το Global ?

Γιατί νομίζω αυτό που παράγγειλα είναι EU

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα την 11.0.3 πηρε. Ασχετο πια gcam εκδοση παιζει σωστα(αν παιζει)? Εβαλα Urnyx05 GCam APK 7.3.018 – v1.6 και κρασαρει.

Για gcam δοκίμασε 5betaFinal 7.3.020

Αληθεια γιατί κάποιοι έχουμε 11.0.3 global και άλλοι 11.0.8?

Τι region έχετε βάλει εσεις και πήρατε την 11.0.8? Οσοι την έχετε...

Link to comment
Share on other sites

11.0.8 region Greece το update το έκανα ουσιαστικά την μέρα που εμφανίστηκε μια δυο μέρες μετά μόλις παρέλαβα το κινητό νομίζω στις 23 Μαΐου αν θυμάμαι καλά. Κάποια παιδιά σε άλλα νήματα των redmi note 7,8, 8pro κλπ αναφέρουν ότι την πήρε πίσω και έκτοτε δίνει την 11.0.3.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα που δεν το έχω κάνει συνεχίζει να μου το δίνει το 11.0.8. Απλά εγώ αφού δεν έχω σοβαρό πρόβλημα δεν κάνω update. Άσε που κάποιοι σε ξένα φόρουμ έγραψαν για battery drain σε αυτή.

Εσείς που έχετε την 11.0.3 μήπως είστε eu? Νόμιζα ότι όλα τα global είναι στην 11.0.8.

Εγώ πάντως το πήρα από eshop.gr

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα που δεν το έχω κάνει συνεχίζει να μου το δίνει το 11.0.8. Απλά εγώ αφού δεν έχω σοβαρό πρόβλημα δεν κάνω update. Άσε που κάποιοι σε ξένα φόρουμ έγραψαν για battery drain σε αυτή.

Εσείς που έχετε την 11.0.3 μήπως είστε eu? Νόμιζα ότι όλα τα global είναι στην 11.0.8.

Εγώ πάντως το πήρα από eshop.gr

Φαίνεται ισχύει για όλα τα Redmi. Όσοι έχουν Global EU έχουν την 11.03. Οι υπόλοιποι με Global σκέτο την 11.0.8.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Για gcam δοκίμασε 5betaFinal 7.3.020

Αληθεια γιατί κάποιοι έχουμε 11.0.3 global και άλλοι 11.0.8?

Τι region έχετε βάλει εσεις και πήρατε την 11.0.8? Οσοι την έχετε...

 

Εβαλα αυτο το apk και φαινεται να παιζει μια χαρα. Δεν κρασαρει. Εβαλα και open camera ενεργοποιηθηκε το camera2 api και εγραψε 4Κp30 100mbit με log profile. Δεν εχω καταφερει ακομα να γραψω 24fps. Επισης δεν μπορω να καταλαβω γιατι γραφει 30.15fps και οχι true 29,97 ή 30. Κανει κατι drop frames που μου σπανε τα νευρα. Εχει δοκιμασει κανενας filmic pro?

Link to comment
Share on other sites

Επιστρέφω με νεότερα με το πρόβλημα στις sim κάρτες. Το κινητό χάνει ταυτόχρονα και κάθε 10 Λεπτά Ακριβώς το σήμα και στις δύο κάρτες και στην Vodafone και στην wind και δείχνει και το wifi να συνδέεται. Το κάνει είτε είσαι σε κλήση με αποτέλεσμα να κλείνει η γραμμή, είτε σε αδράνεια.

Το έστειλα στο μαγαζί που το πήρα και μετά από μια εβδομάδα μου είπαν ότι δεν βρήκαν κάποιο πρόβλημα αλλά με cosmote κάρτα. Την ίδια μέρα που το παρέλαβα κάνει πάλι τα ίδια. Έχω κάνει 3 φορές επαναφορά ρυθμίσεων και ξαναπέρασα την 11.0.8.0 μήπως κάτι δεν έκατσε καλά. Έβγαλα καινούργιες κάρτες και στις δύο εταιρείες και αφού έκανε πάλι τα ίδια μίλησα και με το τεχνικό τμήμα των εταιρειών κινητής τηλεφωνίας. Μετά από reset και ρυθμίσεις που κάνανε κάνει πάλι τα ίδια. Το κινητό το στέλνω πίσω και θα πάρω πίσω τα χρήματα μιας και δεν δέχονται αντικατάσταση αφού σε αυτούς δεν έκανε τίποτα. Όμως για να είμαι καλυμμένος έγραψα βίντεο την οθόνη του κινητού που δείχνει ακριβώς το πρόβλημα χάνει το σήμα ακριβώς κάθε 10 λεπτά.

 

Από εσάς θέλω μια χάρη : να μου πείτε πόσοι έχετε vodafone και αν σας το παρουσίασε καθόλου. Ευχαριστώ

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Επιστρέφω με νεότερα με το πρόβλημα στις sim κάρτες. Το κινητό χάνει ταυτόχρονα και κάθε 10 Λεπτά Ακριβώς το σήμα και στις δύο κάρτες και στην Vodafone και στην wind και δείχνει και το wifi να συνδέεται. Το κάνει είτε είσαι σε κλήση με αποτέλεσμα να κλείνει η γραμμή, είτε σε αδράνεια.

Το έστειλα στο μαγαζί που το πήρα και μετά από μια εβδομάδα μου είπαν ότι δεν βρήκαν κάποιο πρόβλημα αλλά με cosmote κάρτα. Την ίδια μέρα που το παρέλαβα κάνει πάλι τα ίδια. Έχω κάνει 3 φορές επαναφορά ρυθμίσεων και ξαναπέρασα την 11.0.8.0 μήπως κάτι δεν έκατσε καλά. Έβγαλα καινούργιες κάρτες και στις δύο εταιρείες και αφού έκανε πάλι τα ίδια μίλησα και με το τεχνικό τμήμα των εταιρειών κινητής τηλεφωνίας. Μετά από reset και ρυθμίσεις που κάνανε κάνει πάλι τα ίδια. Το κινητό το στέλνω πίσω και θα πάρω πίσω τα χρήματα μιας και δεν δέχονται αντικατάσταση αφού σε αυτούς δεν έκανε τίποτα. Όμως για να είμαι καλυμμένος έγραψα βίντεο την οθόνη του κινητού που δείχνει ακριβώς το πρόβλημα χάνει το σήμα ακριβώς κάθε 10 λεπτά.

 

Από εσάς θέλω μια χάρη : να μου πείτε πόσοι έχετε vodafone και αν σας το παρουσίασε καθόλου. Ευχαριστώ

 

Ρε φίλε απενεργοποίησες το VoLTE;;;;;

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Ναι το έκανα όπως και να δοκιμάσω μόνο 2g ή μόνο 3g, να αλλάξω θέσεις τις κάρτες και ότι άλλο μου πέρασε από το μυαλό. Το volte το έκλεισα από την αρχή. Κάτι άλλο?

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται ισχύει για όλα τα Redmi. Όσοι έχουν Global EU έχουν την 11.03. Οι υπόλοιποι με Global σκέτο την 11.0.8.

 

Τι διαφορά έχει η EU από την Global ;

Νομίζω EU παράγγειλα....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...