Jump to content

Redmi Note 9S


P_papadis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κατοχος τους REDMI note 7 το βρισκω στα 155 ευρω το 3 GB [/b]τι λετε??? αξζιει να μεταβω απο το 7 σε ΑΥΤΟ??? :confused::confused::confused:
Link to comment
Share on other sites

Όχι με τα 3gb αν πάς πάρε μεγαλύτερο.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Αν σε καλύπτει το νοτε 7 μένεις σε αυτό.

Όπως ειπώθηκε παραπάνω τα 3gb είναι λίγα.

Κοινώς δεν αξίζει η μετάβαση

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κατοχος τους REDMI note 7 το βρισκω στα 155 ευρω το 3 GB [/b]τι λετε??? αξζιει να μεταβω απο το 7 σε ΑΥΤΟ??? :confused::confused::confused:

 

Όχι. Ελάχιστα καλύτερη αυτονομία θα έχεις, και Nfc που δε ξέρω και εάν το χρειάζεσαι κιόλας. Μόλις 2 γενιές μετά (απο το 7 στο 9, και μάλιστα το απλό που θες εσύ με το πιο ενεργοβόρο SoC της mediatek σε σχέση με τον 720G) δε θα δεις τεχνολογικά αναβάθμιση.

 

Τώρα, εάν ενδιαφερόσουν για το RN9 Pro, εκεί θα άλλαζε κάπως η συζήτηση, αλλά και πάλι όχι θα σου έλεγα αλλά με επιφύλαξη.

Στη θέση σου θα περίμενα του χρόνου το 10. Κάθε 3 γενιές (και πάνω), εκεί ναι θα δεις τεχνολογικά διαφορές. Πχ εγώ είχα το RN4X το οποίο μου χάλασε (το χάλασα), και τώρα κοιτάζω τη συσκευή του νήματος αυτού. Μετά απο τόσες γενιές, θα δω χαοτική διαφορά, ενώ εσύ όχι.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παράγγειλα το Note 9 Pro 6/64 από Banggood σε προσωπικη προσφορά που το είχε μέσω email. Τελική τιμή 227 ευρώ με ασφάλεια οθόνης και αποστολής. Πήρα και μια θήκη τύπου wallet που πιστεύω να αποδειχθεί καλή.

Γλυκοκοιταζα και το Redmi 10X Pro 5G με amoled και Mediatek 820 που από εβδομάδα θα πωλείται αλλά σίγουρα θα έχει παραπάνω από 300 ευρώ. Και το 9 Pro στα 227 ευρώ φαίνεται καλή αγορά αυτό τον καιρό. Σίγουρα η μετάβαση από το Midο στο 9αρι θα μου αφήσει καλές εντυπώσεις.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παράγγειλα το Note 9 Pro 6/64 από Banggood σε προσωπικη προσφορά που το είχε μέσω email. Τελική τιμή 227 ευρώ με ασφάλεια οθόνης και αποστολής. Πήρα και μια θήκη τύπου wallet που πιστεύω να αποδειχθεί καλή.

Γλυκοκοιταζα και το Redmi 10X Pro 5G με amoled και Mediatek 820 που από εβδομάδα θα πωλείται αλλά σίγουρα θα έχει παραπάνω από 300 ευρώ. Και το 9 Pro στα 227 ευρώ φαίνεται καλή αγορά αυτό τον καιρό. Σίγουρα η μετάβαση από το Midο στο 9αρι θα μου αφήσει καλές εντυπώσεις.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Με το καλό να παραλάβεις και καλομίλητο, επειδή είμαι μεταξύ 2 συσκευών (RN9 Pro και Mi 9T), όταν παραλάβεις αναμένουμε κριτική!

Και προσωπικά θα κάνω μετάβαση απο mido, ήρθε η ώρα αλλαγής συσκευής μετά απο 2,5 χρόνια, οπότε θα δούμε σημαντικές αλλαγές.

Η τιμή που το βρήκες είναι εξαιρετική, εάν το έβρισκα σε τέτοια τιμή θα το παράγγελνα ευθύς αμέσως.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

@Vasileios26 θα το δοκιμάσω με την πρώτη ευκαιρία και θα σου πω ,αν και σήμερα έχει φουλ συννεφιά στα μέρη μου. Εγώ έχω βασική συσκευή το 1+ 7pro διαφορετικά θα σου έλεγα τώρα αμέσως που έχει ανοίξει και έχει βγει ήλιος όμως δεν το έχω μαζί μου το χρησιμοποιεί ο γιος μου και εγώ είμαι εκτός τώρα. Πάντως το note 9 Pro είναι ολοκληρωμένη πρόταση και ο 720 όπως ανέφερες κάνει εξαιρετική δουλειά τόσο στο θέμα μπαταρία όσο και στην όλη εμπειρία χρήσης.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να παραλάβεις και καλομίλητο, επειδή είμαι μεταξύ 2 συσκευών (RN9 Pro και Mi 9T), όταν παραλάβεις αναμένουμε κριτική!

Και προσωπικά θα κάνω μετάβαση απο mido, ήρθε η ώρα αλλαγής συσκευής μετά απο 2,5 χρόνια, οπότε θα δούμε σημαντικές αλλαγές.

Η τιμή που το βρήκες είναι εξαιρετική, εάν το έβρισκα σε τέτοια τιμή θα το παράγγελνα ευθύς αμέσως.

Αν δεν έχεις λογαριασμό στο Banggood δημιούργησε και θα σου στέλνει προσφορές στο mail σου. Αυτό έγινε και στην δική μου περίπτωση σήμερα.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

Επισης να επιβεβαιωσω οσους ενδιαφερει οτι ειναι L1 widevine οποτε πληρη υποστηριξη στις υψηλες αναλυσεις σε Netflix, Youtube, Prime Video κτλ.
Link to comment
Share on other sites

@Vasileios26 θα το δοκιμάσω με την πρώτη ευκαιρία και θα σου πω ,αν και σήμερα έχει φουλ συννεφιά στα μέρη μου. Εγώ έχω βασική συσκευή το 1+ 7pro διαφορετικά θα σου έλεγα τώρα αμέσως που έχει ανοίξει και έχει βγει ήλιος όμως δεν το έχω μαζί μου το χρησιμοποιεί ο γιος μου και εγώ είμαι εκτός τώρα. Πάντως το note 9 Pro είναι ολοκληρωμένη πρόταση και ο 720 όπως ανέφερες κάνει εξαιρετική δουλειά τόσο στο θέμα μπαταρία όσο και στην όλη εμπειρία χρήσης.

 

Ναι είναι οι ημέρες περίεργες χωρίς έντονη ηλιοφάνεια, αλλά καλοκαίρι πλησιάζει οπότε θα έχεις την ευκαιρία να ενημερώσεις για τη φωτεινότητα με κόντρα έντονο ήλιο. Είναι must για εμένα για να προχωρήσω σε αγορά τα nits της οθόνης, Ελλάδα είμαστε άλλωστε, επομένως η συσκευή θα χρησιμοποιηθεί και κάτω απο έντονη ηλιοφάνεια.

 

Αν δεν έχεις λογαριασμό στο Banggood δημιούργησε και θα σου στέλνει προσφορές στο mail σου. Αυτό έγινε και στην δική μου περίπτωση σήμερα.

 

Θα το κάνω! Thanks!

Edited by Vasileios26

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος 9S 6/128 από eshop από 16/5. Δίκτυο Vodafone

Στη συσκευασία είχε θήκη διάφανη + προστατευτικό οθόνης ήδη πάνω.

 

Κάμποσα προβληματάκια στην αρχή με sim validation που λύθηκαν κάπως αργότερα αλλά δεν είχε αναγνώριση κλήσεων όπου μετά από μεγάλο ψάξιμο λύθηκε απενεργοποιώντας το VOLTE.

Υπήρχαν κι άλλα προβλήματα όπως δεν δεχόμουν sms ειδοποίησης αν κάποιος με έπαιρνε και ήμουν κατειλημμένος ή εκτός δικτύου. Αυτός που καλούσε άκουγε 3 επιλογές : πατήστε 1 για να σταλεί μήνυμα, 2 για μήνυμα στον τηλεφωνητή και 3 να τα ξανακούσει. Αυτό το πρόβλημα λύθηκε όταν μου έκανε reset τη γραμμή η Vodafone και μου απενεργοποίησε το WiFi Calling.

Το μόνο πρόβλημα που παραμένει είναι ότι χάνεται εντελώς το σήμα ξαφνικά και εμφανίζεται το "Welcome to Vodafone" σαν να πρώτο-ανοίγω το κινητό. Αυτό μπορεί να μου το κάνει και 4-5 φορές σε κάθε ώρα. Έχω αλλάξει 3 sim μέχρι στιγμής αλλά τίποτα ακόμη. Θα δοκιμάσω με άλλο νούμερο και θα σας πω. MIU 11.0.8.

 

H φωτογραφία σκοτώνει (πρώην κάτοχος note 7). Είναι η πρώτη φορά που βλέπω να πειράζεις το f σε φωτο που έχεις ήδη τραβήξει και μπορείς να το φτάσεις μέχρι και 1.0!!!

Η μπαταρία φοβερή!! Μονό γι αυτά τα 2 (macro κ ευρυγώνιο φακό ξεχωριστό + μπαταρία) πήρα αυτό αντί του 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, από mido πάω και γω στο 9 προ 6/64

Σίγουρα θα δω διαφορά σε όλα!

Ήταν να πήγαινα στο νοτε 8(λόγω μεγέθους) αλλά έδωσα κάτι παραπάνω για να πάω στο 9!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να παραλάβεις.

@katafitos... όπως τα περιγράφεις σημαντική αναβάθμιση οι κάμερες σε σχέση με note 7 έχω επίσης. Καλομίλητο εύχομαι να στρώσει και να μην αντιμετωπίσεις άλλα θέματα με τις κλήσεις και τα μηνύματα σου.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος 9S 6/128 από eshop από 16/5. Δίκτυο Vodafone

Στη συσκευασία είχε θήκη διάφανη + προστατευτικό οθόνης ήδη πάνω.

 

Κάμποσα προβληματάκια στην αρχή με sim validation που λύθηκαν κάπως αργότερα αλλά δεν είχε αναγνώριση κλήσεων όπου μετά από μεγάλο ψάξιμο λύθηκε απενεργοποιώντας το VOLTE.

Υπήρχαν κι άλλα προβλήματα όπως δεν δεχόμουν sms ειδοποίησης αν κάποιος με έπαιρνε και ήμουν κατειλημμένος ή εκτός δικτύου. Αυτός που καλούσε άκουγε 3 επιλογές : πατήστε 1 για να σταλεί μήνυμα, 2 για μήνυμα στον τηλεφωνητή και 3 να τα ξανακούσει. Αυτό το πρόβλημα λύθηκε όταν μου έκανε reset τη γραμμή η Vodafone και μου απενεργοποίησε το WiFi Calling.

Το μόνο πρόβλημα που παραμένει είναι ότι χάνεται εντελώς το σήμα ξαφνικά και εμφανίζεται το "Welcome to Vodafone" σαν να πρώτο-ανοίγω το κινητό. Αυτό μπορεί να μου το κάνει και 4-5 φορές σε κάθε ώρα. Έχω αλλάξει 3 sim μέχρι στιγμής αλλά τίποτα ακόμη. Θα δοκιμάσω με άλλο νούμερο και θα σας πω. MIU 11.0.8.

 

H φωτογραφία σκοτώνει (πρώην κάτοχος note 7). Είναι η πρώτη φορά που βλέπω να πειράζεις το f σε φωτο που έχεις ήδη τραβήξει και μπορείς να το φτάσεις μέχρι και 1.0!!!

Η μπαταρία φοβερή!! Μονό γι αυτά τα 2 (macro κ ευρυγώνιο φακό ξεχωριστό + μπαταρία) πήρα αυτό αντί του 8 pro

 

Αυτό με την sim μου το έκανε και εμένα ταυτόχρονα και στην wind και στην Vodafone. Το έστειλα για έλεγχο πίσω αλλά είχα δοκιμάσει καινούργιες sim - επαναφορά ρυθμίσεων και επανεγκατασταση το τελευταίο update 11.08.0 αλλά δυστυχώς το ίδιο.

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτο με το σημα πιστεύω ότι το κάνει οταν δεν εχει σημα!! Vodafone εχω και αυτό μου το κανει οταν ειμαι στο σπίτι της μάνας μου που δεν εχει καλο σημα!εξω και στο δικο μου σπιτι δεν κανει τίποτα!!!
Link to comment
Share on other sites

Πριν καμιά ώρα περίπου γυρω στις 6 η ώρα με κόντρα ήλιο δίπλα δίπλα με redmi note 7 & s7 edge το κινητάκι (9ς) δεν έχει να ζηλέψει τίποτα κάτω από το φως του ήλιου. Το αντίθετο έντονο λευκό στον dialer έβλεπες τελείως απροβλημάτιστα ονόματα νούμερα κλπ όπως και στο 7edge ίσως και πιο φωτεινά θα έλεγα. Μου άρεσε επίσης η χρήση 2 SIM και Sd κάρτας. Έκανα 5,6 κλήσεις δέχτηκα και μερικά μηνύματα. Όλα λειτουργούν απρόσκοπτα δίχως το παραμικρό. Σε μετρήσεις με κάρτα SIM Wind τα πήγε μια χαρά και με καλύτερα νούμερα σε σχέση με το redmi note 7. Μοντέλο 4-64 από infoquest. Αυτά από μένα ότι άλλο χρειαστείτε και μπορώ να βοηθήσω ευχαρίστως.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να το αγοράσω (9s), έχει όμως ηχογράφηση της τηλεφωνικής κλήσης; Εξαρτάται από τη ρομ; Τον dialer; Ή όλα τα 9s έχουν αυτην τη δυνατότητα;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να το αγοράσω (9s), έχει όμως ηχογράφηση της τηλεφωνικής κλήσης; Εξαρτάται από τη ρομ; Τον dialer; Ή όλα τα 9s έχουν αυτην τη δυνατότητα;

Από ότι ξέρω έχει τον Google dialer χωρίς ηχογράφηση μόνο με custom rom, η xiaomi.eu έχει από ότι έχω διαβάσει.

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από ότι ξέρω έχει τον Google dialer χωρίς ηχογράφηση μόνο με custom rom, η xiaomi.eu έχει από ότι έχω διαβάσει.

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Για Κίνα μόνο.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παίδες νομίζω ότι η καταγραφή κλήσης χωρίς συγκατάθεση είναι κακούργημα.θελει προσοχή.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Παίδες νομίζω ότι η καταγραφή κλήσης χωρίς συγκατάθεση είναι κακούργημα.θελει προσοχή.

Όταν έχεις τη συγκατάθεση του συνομιλητή δεν είναι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς γράφω.

 

Αυτό ακριβώς γράφεις αλλά δεν είναι σχετικό με το θέμα. Το θέμα είναι η συγκεκριμένη κινητή συσκευή. Αυτό που γράφεις είναι γενικό και δεν αφορά μόνο σε συνομιλίες κινητών. Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...