Jump to content

Samsung Galaxy Tab A7 2020 (SM-T500/T505)


Giannis_95
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικά ζητάει να του βάλεις το ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ mail (το δικό σου προφανώς) που είχε η συσκευή πριν γίνει το reset! Είναι ένας τρόπος ώστε να διαπιστώσει η Google ότι δεν είναι κλεμμένη η συσκευή. Μόλις το βάλεις θα ζητήσει το νέο mail που θα συγχρονιστεί μετά το reset της ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
2 απορίες,,η μία είναι πως όταν η μπαταρία φτάνει στο 100 μου γράφει πως θέλει ακόμα 1 ώρα και 30 λεπτά περίπου για την πλήρη φόρτιση,, λίγο κουλό να μην είναι συγχρονισμενο στο 100 να είναι και η πλήρης φόρτιση. Η δεύτερη απορία μου είναι ,που κρύβεται η ρύθμιση που λέγεται κάπως σαν strong protection ή κάπως έτσι διότι όταν ανοίγω με επανακινηση αν δεν του βάλω το μοτίβο δεν κάνει έναρξη του λειτουργικού,,θέλει κάπου ξετσεκαρισμα είναι και στα κινητά αυτό αλλά έχω ξεχάσει.
Link to comment
Share on other sites

2 απορίες,,η μία είναι πως όταν η μπαταρία φτάνει στο 100 μου γράφει πως θέλει ακόμα 1 ώρα και 30 λεπτά περίπου για την πλήρη φόρτιση,, λίγο κουλό να μην είναι συγχρονισμενο στο 100 και η πλήρης φόρτιση και με τέτοια τεράστια διαφορά. Η δεύτερη απορία μου είναι ,που κρύβεται η ρύθμιση που λέγεται κάπως σαν strong protection ή κάπως έτσι διότι όταν ανοίγω με επανακινηση αν δεν του βάλω το μοτίβο δεν κάνει έναρξη του λειτουργικού,,θέλει κάπου ξετσεκαρισμα είναι και στα κινητά αυτό αλλά έχω ξεχάσει
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Εχει καταφερει κανεις να το συνδεσει με monitor με καλωδιο usb c  to hdmi;Με τετοιο καλωδιο το S20+ συνδεεται απευθειας αλλα με το A7 δεν γινεται τιποτα.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Σημερα πηρε και αλλη ενημερωση ασφαλειας Σεπτεμβριου και αλλαξε η απεικονιση του μενου.

Edited by Moralex

Xiaomi 12 - Xiaomi Redmi Pad - Xiaomi TV Stick 4K

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις; Δεν βλεπω καποια διαφορα εγω.

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, GMF80 said:

Τι εννοεις; Δεν βλεπω καποια διαφορα εγω.

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Τωρα το μενου χωριζεται σε 2 σελιδες ενω πριν ηταν σε μια.

 

Edited by Moralex

Xiaomi 12 - Xiaomi Redmi Pad - Xiaomi TV Stick 4K

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην εφαρμογή του Facebook σας βγάζει Dark mode?

Στάλθηκε από το SM-T500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έχει η σύμβια εδώ και 1,5 χρόνο ένα Α 10.1 2019 (515). Any tips, για να παρει λίγο τα πόδια του? Εκτός από Hard reset...

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημερα και χρονια πολλα!

Πηρα κι εγω το Α7 χθες, απο Γερμανο βγηκε 160 με την επιστροφη!

Απο θηκες να κοιταξω καλυτερα εξωτερικο μιας και προοριζεται για την κορη?

Εδω βλεπω κλασικες κυριως και αρκετα τσιμπημενες!

Με καρτες microSD εχετε παρατηρησει καμια ασυμβατοτητα με καποια μαρκα?

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
41 minutes ago, Mythos said:

Απο θηκες να κοιταξω καλυτερα εξωτερικο μιας και προοριζεται για την κορη?

Σίγουρα από εξωτερικό μιας και οι επιλογές είναι περισσότερες και σε καλύτερες τιμές.

 

41 minutes ago, Mythos said:

Με καρτες microSD εχετε παρατηρησει καμια ασυμβατοτητα με καποια μαρκα?

Δε θα έχεις κάποιο θέμα αρκεί να πάρεις κάποια επώνυμη για να μην έχεις προβλήματα και κατά προτίμηση γρήγορη για να μη "γονατίζει" τις επιδόσεις του tablet.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω την Dux Ducis Domo Flip Cover που κοστιζει καπου στα 13 ευρω και ειμαι σουπερ ευχαριστημενος.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, GMF80 said:

Εγω εχω την Dux Ducis Domo Flip Cover που κοστιζει καπου στα 13 ευρω και ειμαι σουπερ ευχαριστημενος.

Αν της παρω μαυρη θηκη θα μου το φερει στο κεφαλι 😁😅

Και η χρυση-ροζ βγαινει ενα 20αρι! Θα δω και τις αλλες στο σκρουτζ και τι παιζει εξω. Ευχαριστω.

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

παιδια η οθονη του ειναι ενα χαλι μαυρο ή ειναι ιδεα μου

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Χαλι μαυρο σε σχεση με τι; Για την κατηγορια του και την τιμη του η οθονη μια χαρα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ειχα για να σου πω. Κινητο εχω το S20+ . Οταν πηγαινω μετα το κινητο να χρησιμοποιηαω το ταμπλετ δεν βλεπω τεραστια διαφορα στην οθονη οπως γινοταν με το προηγουμενο ταμπλετ ενα Huawei Mediapad T5 οποτε δεν την θεωρω κακη. Καθε αλλο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για μεταχειρισμενο με θηκη ποια τιμη ειναι λογικη; Θελω ταμπλετ για το παιδι 4 ετων. Θα κολλαει το συγκεκριμενο με τα αντιστοιχα παιχνιδια; Ακουω αρνητικα σχολια για την μπαταρια του. Γιατι;

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια δεν ειναι απο τα φορτε του αλλα ειναι ΟΚ. 100-120 ευρω θεωρω λογικη τιμη. Παιχνιδια δεν του εχω βαλει αλλα εννοειται οτι για παιχνιδια για παιδι τετοιας ηλικιας ειναι more than enough.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπερα παιδια, αγορασα το ταμπλετ πριν ακριβως ενα χρονο. Απιστευτα ικανοποιημενος, κυριως με την μπαταρια αλλα και ολες οι λειτουργιες του ειναι πολυ καλες. Πριν 10 μερες, δεν το προλαβα να το βαλω να φορτισει που επεφτε η μπαταρια με αποτελεσμα να κλεισει. Και απο τοτε, εκει που κρατουσε 14 ωρες ανοιχτη οθονη και περιπου 5 ημερες, κραταει με το ζορι 2 μερες και 4 ωρες ανοιχτης οθονης. Αντιμετωπιζει καποιος κατι αναλογο; 

Link to comment
Share on other sites

14 ωρες ανοιχτη οθονη?

Εγω που πειραζω τις συσκευες οσο παει και παιρνω το μεγιστο που προσφερει η καθε μια (πχ 8ωρα στο S20+  ενω αλλοι παιρνουν 4) πανω απο 5μιση ωρες δεν εχω δει στο συγκεκριμενο.

Μια φορα να σου κλεισει απο μπαταρια δεν εγινε τπτ. Θα υπηρχε θεμα αν γινοταν συνεχεια.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, GMF80 said:

14 ωρες ανοιχτη οθονη?

Εγω που πειραζω τις συσκευες οσο παει και παιρνω το μεγιστο που προσφερει η καθε μια (πχ 8ωρα στο S20+  ενω αλλοι παιρνουν 4) πανω απο 5μιση ωρες δεν εχω δει στο συγκεκριμενο.

Μια φορα να σου κλεισει απο μπαταρια δεν εγινε τπτ. Θα υπηρχε θεμα αν γινοταν συνεχεια.

Οχι πρωτη φορα εκλεισε. Τωρα το εχω με εξοικονωμηση ενεργειας, αλλα ξερω οτι δεν του κανει καλο

Screenshot_20220412-085235_Gallery.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...