Jump to content

Samsung Galaxy Tab A7 2020 (SM-T500/T505)


Giannis_95
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε κάποιος από εσάς που τους ήρθε το update να δει αν μπορεί να μπει στο recovery χωρίς να έχει συνδέσει πρώτα το ταμπλετ στο pc;

 

Επίσης, μήπως προστέθηκε κι εδώ η δυνατότητα να σβήνεις την οθόνη με διπλό κλικ στην "επιφάνεια εργασίας"; Στο Galaxy A70 ήρθε κανονικά αυτό..

 

Για Samsung Dex μην ρωτήσω καν σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κάποιος από εσάς που τους ήρθε το update να δει αν μπορεί να μπει στο recovery χωρίς να έχει συνδέσει πρώτα το ταμπλετ στο pc;

 

Επίσης, μήπως προστέθηκε κι εδώ η δυνατότητα να σβήνεις την οθόνη με διπλό κλικ στην "επιφάνεια εργασίας"; Στο Galaxy A70 ήρθε κανονικά αυτό..

 

Για Samsung Dex μην ρωτήσω καν σωστά;

Δεν μπαίνει

 

Ήρθε

 

Καλά κάνεις και δεν ρωτάς

 

Στάλθηκε από το SM-T505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Μου ρθε και μένα πριν από λίγο που τσέκαρα!

Αντε να δούμε

 

My S20 FE 5G Is Awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπαίνει

Ήρθε

Καλά κάνεις και δεν ρωτάς

 

Υπερκαλύφθηκα, ευχαριστώ!

 

Μολις ήρθε κι η δική μου ειδοποίηση, απλή "wifi" συσκευή.! Κατεβάζω και ξεκινάω ψαχτήρι :D

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Εχει κάτι καλούδια νέα...όπως τον προγραμματισμό για την προστασία για τα μάτια...έχω το 4g ,το ταμπλέτας είναι σούπερ,εργαλείο δουλειάς του πίνω το αίμα όλη μέρα,κιχ δεν κανει
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον θέλει DeX υπάρχει λύση και ακούει στο όνομα Sentio Desktop.

 

Στάλθηκε από το SM-T505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Το παράγγειλα για Netflix, YouTube και NBA TV. Πιστεύω ότι θα με καλύψει. Είχα ένα Mediapad T3 πριν και μια χαρά την πάλευε.
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο ταμπλέτακι φαίνεται. Πήρα τη Dux Ducis Domo Flip θήκη η οποία του ταιριάζει γάντι. Μόνο θεμα που έχω εντοπίσει ότι λαγκαρει σε streaming από το NBA TV App. Λογικά είναι θέμα της εφαρμογής αλλά και πάλι στο Huawei Mediapad T3 του 2017 δεν είχα τέτοιο πρόβλημα. Πιστεύω θα βρω λύση πάντως.
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι και έχουμε και την ίδια θήκη, πριν λίγες μέρες την παρέλαβα κι αυτήν.

 

Να το χαρείς!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Λύθηκε και το θέμα με το NBA App οπότε όλα καλά.

Η οθόνη του επίσης είναι σούπερ και για browsing. Δεν είναι τόσο χαώδης η διαφορά από την οθόνη του κινητού όσο ήταν του προηγούμενου ταμπλέτ μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Χώρις λόγο σήμερα και με την μπαταρία στο 82% το βρήκα κλειστό.... Άνοιξε αφού πάτησα για πολύ ώρα το power button όπως συμβαίνει όταν σου κλείσει επειδή έμεινες από μπαταρία. Περίεργο
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα,

 

Βλεπω η τιμη του στις 10 ιντσες με 4G παιζει γυρω στα 240 ευρω και σκεφτομαι να το παρω.

 

Χρηση κυριως παρα πολυ youtube και λιγο ιντερνετ και outlook mail.

 

Ειναι σχετικα γρηγορο tablet ή βαρυ, ειδικα μετα απο τα update κλπ ???

Με προβληματιζει το 3gb Ram και το συγκρινω με το Lenovo M10 που ειναι και φτηνοτερο κι εχει 4 gb

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τα πάει. Είχε κάποια θέματακια με κάποιες πλατφόρμες streaming (όχι το Νετφλιξ) αλλά φτιάχνουν σιγά σιγά με τα updates. Αν βλέπεις Netflix έχει πλεονέκτημα αντί του Lenovo ότι υποστηρίζει full HD streaming ενώ στο Lenovo το Nετφλιξ παίζει σε SD.

 

Σε βασικές εργασίες, YouTube κλπ δεν θα δεις διαφορά λογω ram. Επίσης η Samsung προσφέρει περισσότερες ενημερώσεις και έχεις και το αχρείαστο να ναι, καταπληκτικο service από τη Σμαρτεκ.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αυτά που δεν μου άρεσαν στο τάμπλετ.1. δεν έχει φακό 2.δεν περιέχει τον security folder 3.η γωνία θέασης δεν είναι καλή 4.η φωτεινότητα της οθόνης είναι κακή .5.το kinemaster με το ζόρι και κολλάει.
Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το Huawei Mediapad T5 που ει α η φωτεινότητα ειναι σούπερ. Γωνίες θέασης θα έλεγα ικανοποιητικες.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Το πήρα και γω (4g μοντέλο) πρίν μία εβδομάδα. Πήρε όλες τις ενημερώσεις κανονικά. Παρατηρώ όμως αρκετά αδύναμο WiFi σε σχέση με τα δύο κινητά της οικογένειας. Είναι έτσι και στους υπόλοιπους ή έχει θέμα το δικό μου; Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Πάνω κάτω στα ίδια με το S20+ είναι για μένα στο WiFi. Ίσως ελάχιστα πιο κάτω.
Link to comment
Share on other sites

Πάνω κάτω στα ίδια με το S20+ είναι για μένα στο WiFi. Ίσως ελάχιστα πιο κάτω.

 

Σε μένα εκεί που το OnePlus 7t pro έχει 3 μπάρες και το Mi A3 2 μπάρες , αυτό έχει 1.

Ίσως πάρω τηλέφωνο στην smartec να ρωτήσω.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Ισως είναι θέμα συμβατότητας με συγκεκριμένο ρουτερ.

 

Τί να πω. Θα το ελέγξω για κάποιες μέρες και θα δω. Ευχαριστώ για τον χρόνο σου.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα εχω το εν λογω ταμπλετ και θελω να το κανω reset για να το πουλησω.........οταν ξεκιναει ενω εχω κανει wipe και reset απο το μενου οταν ανοιγει ζηταει ενα μοτιβο η μαιλ βαζω ενα μαιλ ενως παιδιου που θελει να το παρει αλλα δεν το παιρνει λεει οτι δεν μπορει να κανει ταυτοποίηση, δηλαδη θελει το αρχικο μοτιβο που ειχα βαλει ; δεν καταλαβαινω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...