Jump to content

Samsung Galaxy Tab A7 2020 (SM-T500/T505)


Giannis_95
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδια εχει παρει κανενας αλλος το tablet;

Ψάχνω θήκη και δεν βρισκω!

Εδώ και 3 μερες που το εχω μετα απο αναβαθμιση του Galaxy Tab A10.1 (2016) εχω να πω οτι ειναι απιστευτα γρηγορο απλα λιγο στην οθονη με χαλαει η γωνια θεασης! Κατα τ αλλα ειναι απιστευτα γρηγορο με ηχειαρες!

 

Στάλθηκε από το SM-T505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

3a6490836377e9d5a3e821ea9ac9d8c8.jpg

Edited by Giannis_95
Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

εχει στο amazon.de , ερχονται γρηγορα.
Ευχαριστω!! Θα κοιταξω τι παιζει!

 

Στάλθηκε από το SM-T505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
εγώ έχω το smt590 και στη διάταξη όπως κατεβάζεις την μπάρα ειδοποιήσεων δεν μου βγάζει την επιλογή που λέει σειρά κουμπιών έχει μόνο τις επιλογές διάταξη πίνακας Γρήγορης πρόσβασης γραμμή κατάστασης και επικοινωνήστε μαζί μας και μου χει βγάλει και μία ειδοποίηση που είναι ότι έχει κάτι νέο ενώ δεν έχει
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα παιδιά. Τα 3 GB Ram είναι αρκετά; Ανοίγει γρήγορα σελίδες στο internet; Θέλω να το πάρω στην γυναίκα μου για να σερφάρει στο internet οπότε θέλω να ανοίγει γρήγορα σελίδες και να παίζουν τα video που έχει στις σελίδες που επισκέπτεται.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά. Τα 3 GB Ram είναι αρκετά; Ανοίγει γρήγορα σελίδες στο internet; Θέλω να το πάρω στην γυναίκα μου για να σερφάρει στο internet οπότε θέλω να ανοίγει γρήγορα σελίδες και να παίζουν τα video που έχει στις σελίδες που επισκέπτεται.
Είναι αρκετά καλό και γρήγορο tablet σε σύγκριση με ανταγωνισμό! Στην τιμή που έχει μην περιμένεις να έχεις επιδόσεις κινητού με 8gb ram κτλ....

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το έχει πάρει η γυναίκα μου. Το έχει 1 εβδομάδα. Είναι πολύ καλό και σβελτο. Δεν κολλάει ότι εφαρμογή και αν του βάλεις. Ποιοτική μεταλλική κατασκευή και πολύ καλή οθόνη. Για internet .social media . Email και ελαφρύ gaming είναι ότι πρέπει. Βρήκαμε και μια πολύ καλή flip θηκη σε ελληνικό κατάστημα και όλα καλά.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το έχει πάρει η γυναίκα μου. Το έχει 1 εβδομάδα. Είναι πολύ καλό και σβελτο. Δεν κολλάει ότι εφαρμογή και αν του βάλεις. Ποιοτική μεταλλική κατασκευή και πολύ καλή οθόνη. Για internet .social media . Email και ελαφρύ gaming είναι ότι πρέπει. Βρήκαμε και μια πολύ καλή flip θηκη σε ελληνικό κατάστημα και όλα καλά.

 

Όντως έτσι είναι! Κι εγώ από την πρώτη στιγμή που το έπιασα στα χέρια μου είδα μια φοβερή ποιότητα κατασκευής! Δυστυχώς εγώ δεν είχα την δικιά σου τύχη όταν το πήρα να βρω μια καλή θήκη πάρα μόνο απ έξω (που σημαίνει ότι θα αργήσει), μιας και όταν το πήρα δεν υπήρχε στην Ελλάδα το ταμπλετ και σχετικά πίσω στην πλάτη είδα μια γρατσουνιά που δεν ξέρω πως έγινε και όλο αυτό σε 2μιση εβδομάδες που περίμενα την θήκη!

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα που έγινε γρατζουνιά. Εύχομαι να έρθει γρήγορα η θήκη σου. Τώρα για το tablet όσο περνάνε οι μέρες και το δουλεύουμε πιστεύω ότι κάναμε καλή αγορά για τα λεφτά που δώσαμε. Το χρησιμοποίησε και η κόρη μου για να κάνει μάθημα μέσω skype στα Αγγλικά και η ποιότητα της εικόνας ήταν πολύ καλή. Και η μπαταρία του κρατάει πάρα πολύ. Ελπίζω να έχει και αντοχή στο χρόνο. Αυτά από εμένα. Ελπίζω να βοήθησα μελλοντικούς αγοραστές.
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και γω,αν και είναι αρχή ακόμα,είναι πολύ ωραίο.Εγω το πήρα κατά κύριο λόγο για Netflix,κλπ και να βλέπω κανένα βιντεακι στο YouTube η Spotify.οποτε για την δουλειά που το θέλει εγώ θα είναι πολύ οκ φαντάζομαι.Αυτο που μου αρέσει είναι τα τρομερά ηχεία και τα μικρά bezels γύρω γύρω σε σχέση με άλλα tablet.Μπαταρια φαίνεται πολύ καλή αλλά μια φόρτιση έχω κανει... Ξέρουμε αν θα πάρει Android 11?
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και γω,αν και είναι αρχή ακόμα,είναι πολύ ωραίο.Εγω το πήρα κατά κύριο λόγο για Netflix,κλπ και να βλέπω κανένα βιντεακι στο YouTube η Spotify.οποτε για την δουλειά που το θέλει εγώ θα είναι πολύ οκ φαντάζομαι.Αυτο που μου αρέσει είναι τα τρομερά ηχεία και τα μικρά bezels γύρω γύρω σε σχέση με άλλα tablet.Μπαταρια φαίνεται πολύ καλή αλλά μια φόρτιση έχω κανει... Ξέρουμε αν θα πάρει Android 11?

 

Και εγώ αυτό είπα από την αρχή ηχειαρεςςς! Ειδικά με το Dolby Atmos αν το ενεργοποιήσεις θα δεις καλύτερα αποτελέσματα! Εννοείται ότι θα πάρει android 11 καθώς και το 12 μιας και το Tablet βγήκε αρχές Σεπτέμβρη! Για το 13 δεν το νομίζω να το πάρει, αν και κρατάω επιφυλάξεις!

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πηρα στα χερια μου για την γυναικα μου,και οι πρωτες εντυπωσεις ειναι πολυ θετικες!

Ξερει καποιος να μου πει πως βαζουμε το ποσοστο μπαταριας στην αρχικη οθονη?:O

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μολις το βρηκα,ακυρη η ερωτηση!

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Μόλις έπεσε και στα δικά μου χέρια και γίνονται οι πρώτες ρυθμίσεις, άντε να δούμε αν είναι καλή η αναβάθμιση από το Τab A (2016) που τρέχει ασταμάτητα 4 χρονια τώρα.. :)
Link to comment
Share on other sites

Θα σου αρέσει άλλη ποιότητα κατασκευής, πιο γρήγορο, πιο όμορφο, ηχειαρες κλπ μονο η οθόνη με χάλασε λίγο εμένα!!

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποτε αναμένεται αναβάθμιση?

 

Sent from my SM-T500 using Tapatalk

Όπως φαίνεται ποτέ αργεί πάρα πολύ!!

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Πριν τρεις μήνες πήρα το Α 10,1 του 2019

, τώρα έχω επίσης και το Α7 συγκριτικά με τα δύο το Α7 είναι Σαφώς πιο γρήγορο και με πολύ πιο καλό ήχο αυτό μόνο που παρατηρώ είναι ο αισθητήρας φωτός της οθόνης σε περιβάλλον με χαμηλό φωτισμό παρασκοτεινιαζει, αναγκάζομαι χειροκίνητα να ανεβάζω τη φωτεινότητα. Μήπως ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιος τρόπος να μη γίνεται αυτό κάποια εφαρμογή μήπως?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μήπως έχει βρει καποιος πως να περνάμε εφαρμογές στην κάρτα sd? Ή αν έχει μάθει κάποιος έστω αν θα υπάρξει αυτή η επιλογή σε επόμενο update?
Link to comment
Share on other sites

Το Α 10.1 του 19 που εχω επισης γίνεται η μεταφορά εφαρμογών στην κάρτα μνήμης και έχει Android 10....δεν με πολύ απασχολεί το θέμα βέβαια.5 γιγα ολες οι εφαρμογές μου...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έκανε κανένας το update;

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Ν την κάνετε την αναβάθμιση, έχει και νέα καλούδια το UId687b7f9d22a1823587e721ccc2589c5.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-T505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε android 11??

 

My S20 FE 5G Is Awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι και σιγά σιγά θα έρθει σε όλους

 

Στάλθηκε από το SM-T505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Ναι και σιγά σιγά θα έρθει σε όλους

 

Στάλθηκε από το SM-T505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πριν έκανα έλεγχο στο δικό μου WiFi μόνο μοντέλο και ακόμη τπτ.

Αναμένουμε.

 

My S20 FE 5G Is Awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...