Jump to content

Samsung Galaxy S20 FE


baggelispr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και ενημέρωση ταυτόχρονα Google play Δεκεμβρίου '21 πάντα για fe 5g γράφω.

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

 Σε 4g Snap  έχω παρατηρήσει  ότι σε Ευρώπη δεν έχει έρθει καθόλου αναβάθμιση. Ότι έχει βγει είναι για εκτός. 

Σκέφτομαι  να βάλω καμια Ρωσία  μέσω Odin να την δω 🙂

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

 καλησπερα παιδια με αυτη την θhκη θα δουλευει το nfc? https://www.gtattoo.gr/product/epeteiaki-thiki-pao-wembley-sxedio-pao005/

υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
5 ώρες πριν, dimitris15 said:

 καλησπερα παιδια με αυτη την θhκη θα δουλευει το nfc? https://www.gtattoo.gr/product/epeteiaki-thiki-pao-wembley-sxedio-pao005/

Δε βρίσκω λόγο για να μη δουλεύει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, 

Ανοιξα το κινητο (S20FE SM-G780 - Exynos) να καθαρισω τον ενα φακο καθως μετα την αλλαγη του πισω τζαμιου εμφανιζε ενα σημαδι στις φωτο (που δεν ηταν απο το τζαμακι εννοειται) και τωρα το τηλ δεν κανει κλησεις, ολα τα αλλα λειτουργουν.

Τα δεδομενα λειτουργουν, δεχεται sms αλλα οταν παω να κανω κληση δεν συνδεεται και μου βγαζει "σφαλμα sim η δικτυου και η ενδειξη δεδομενων αλλαζει σε οτι ναναι E 4G κτλ... 

Οταν παω στο Τηλεφωνο -> Ρυθμισεις -> Προσθετες υπηρεσιες επισης μου βγαζει "σφαλμα sim η δικτυου".

Εντοπισα οτι ειχε ξεκολησει το ασπρο αριστερο καλωδιο που παει απο την κεντρικη πλακετα στο κατω μερος της συσκευης.

Το κολλησα, δεν αλλαξε κατι.

Θεμα software δεν παιζει, εκανα Reset.

Πηρα καινουρια καρτα sim, τα ιδια...

Το εστειλα σε μαστορα με λεει η μητρικη πλακετα την ακουσε και θα φυγει πολυ σε τιμη να βαλουμε αλλη... 

Τωρα σκεφτομαι να το δωσω ολοκληρο για ανταλακτικα εκτος αν εχει κανεις να μου προτεινει κατι εδω... 5 μηνων συσκευη...

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω φίλε μου, να υπάρχει και λίγο λογική, 5 μηνών συσκευή και την άνοιξες;; Δεν ξέρεις ότι χάνεις την εγγύηση; Γιατί δεν την έστειλες για επισκευή;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, chios said:

Τι να πω φίλε μου, να υπάρχει και λίγο λογική, 5 μηνών συσκευή και την άνοιξες;; Δεν ξέρεις ότι χάνεις την εγγύηση; Γιατί δεν την έστειλες για επισκευή;

την ειχα ηδη ανοιξει για να αλλαξω το τζαμακι δεν μπορουσα να μεινω χωρις κινητο... ξερω βλακεια μου...

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

το πηρα αποφαση οτι δεν θα παρω ποτε το update...

υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, dimitris15 said:

το πηρα αποφαση οτι δεν θα παρω ποτε το update...

βρηκα τι φταιει το κινητο μου ειναι branded στην πορτογαλικη ΜΕΟ με βαση το samMobile δεν εουν δωσει το 12 για την ακριβεια δινουν firmware με το σταγονομετρο

υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

βρηκα τι φταιει το κινητο μου ειναι branded στην πορτογαλικη ΜΕΟ με βαση το samMobile δεν εουν δωσει το 12 για την ακριβεια δινουν firmware με το σταγονομετρο
Οτι χειρότερο σε αναβαθμίσεις τα branded φίλε.. Κανείς υπομονή ή περνάς κάποιο unbranded firmware για να σου έρθει

Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, punisher24 said:

Οτι χειρότερο σε αναβαθμίσεις τα branded φίλε.. Κανείς υπομονή ή περνάς κάποιο unbranded firmware για να σου έρθει

Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

την πατησαμε δεν ηξερα οτι ειναι  branded

υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, dimitris15 said:

το πηρα αποφαση οτι δεν θα παρω ποτε το update...

Παρομοίως!!!

4g EU updates δύσκολα...

BTW branded Cosmote πήρε update Δεκεμβρίου. 

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
18 ώρες πριν, punisher24 said:

Οτι χειρότερο σε αναβαθμίσεις τα branded φίλε.. Κανείς υπομονή ή περνάς κάποιο unbranded firmware για να σου έρθει

Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Παραδόξως αυτή τη φορά, πολλές branded συσκευές αναβαθμίστηκαν νωρίτερα από τις unbranded σε πολλές αγορές. Βέβαια branded συσκευές τύπου ΜΕΟ σαν του φίλου από πάνω, καλύτερα να τους περάσεις ένα generic unbranded firmware για να παίρνει γρηγορότερα updates.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

On 19/1/2022 at 9:22 ΠΜ, athanaso77 said:

Παραδόξως αυτή τη φορά, πολλές branded συσκευές αναβαθμίστηκαν νωρίτερα από τις unbranded σε πολλές αγορές. Βέβαια branded συσκευές τύπου ΜΕΟ σαν του φίλου από πάνω, καλύτερα να τους περάσεις ένα generic unbranded firmware για να παίρνει γρηγορότερα updates.

Το πηρα σημερα απιδια 9 μερες μετα τα unbranded πορτογαλικα...

υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Για s20 FE 4g με Exynos ξέρουμε κατι??
Έχει πάρει η Ρωσία, Τουρκία, Αυστρία, Ινδία και 2-3 άλλες... Εμείς περιμένουμε

Sent from my SM-G780F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ. 4g snap android 12 κομπλέ εγκατάσταση.  

Ελάχιστες διαφορές,  σίγουρα πιο ομολη η κίνηση όμως. 

Επίσης είδα έχει επιλογή στην αρχική οθόνη να επιλέξουμε κάτι άλλο πέρα από Samsung Free. Έχει καταφέρει κάποιος να βάλει το google discover??

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, jimpsar said:

Επιβεβαιώνω και εγώ. 4g snap android 12 κομπλέ εγκατάσταση.  

Ελάχιστες διαφορές,  σίγουρα πιο ομολη η κίνηση όμως. 

Επίσης είδα έχει επιλογή στην αρχική οθόνη να επιλέξουμε κάτι άλλο πέρα από Samsung Free. Έχει καταφέρει κάποιος να βάλει το google discover??

Ρε παιδιά εγω γιατι δεν το έχω λάβει ακόμα; Το κινητό είναι αγορασμένο απο τον Γερμανό...

Link to comment
Share on other sites

Πως καταλαβαίνουμε αν είναι branded η συσκευή μας; Έχω το G780G 4g αγορασμένο από Γερμανό.

Στάλθηκε από το SM-G780G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, smyrali said:

Πως καταλαβαίνουμε αν είναι branded η συσκευή μας; Έχω το G780G 4g αγορασμένο από Γερμανό.

Στάλθηκε από το SM-G780G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Κατέβασε την εφαρμογή phone info.

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω αν εχει νοημα η μεταβαση απο s10e (με snapdragon 855) σε S20 FE; και γενικα αλλα και ειδικα οσον αφορά την κάμερα και την ποιότητα της οθόνης;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...