Jump to content

Samsung Galaxy S20 FE


baggelispr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Α δεν ξερω S20 γραφει και το δικο μου στο μοντελο χαχαχαχαχαχα - μικρο καλαθι ετσι κι αλλιως, αλλα με την φορα που εχει παρει η Samsung τα τελευταια χρονια στα updates, ποτε δεν ξερεις 🙂 

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα. Χτες μου εβγαλε την σταγονα το τηλεφωνο. Δεν εφυγε μέχρι το βραδυ. Το βραδυ που εφυγε πηγα να το φορτισω αλλα ενσυρματα δεν φορτιζει. Τι μπορει να επαθε; 

Αν το σβησω και το βαλω στον φορτιστη δειχνει τον κεραυνο αλλα δεν φορτιζει. 

Ασυρματα φορτιζει κανονικα, αλλα αργει πολύ.  

Εχει γινει επισκευη της θυρας τον μαιο μεσα στην εγγύηση. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά μου "χάθηκε" το wifi calling (δεν λειτουργεί ενώ είναι ενεργοποιημένο). Συμβαίνει και σε άλλον?

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, alex61 said:

Παιδιά μου "χάθηκε" το wifi calling (δεν λειτουργεί ενώ είναι ενεργοποιημένο). Συμβαίνει και σε άλλον?

Όταν λες ότι δεν λειτουργεί τι ακριβώς εννοείς; Το τηλέφωνο δεν έχει καθόλου σήμα κινητής, είσαι δίπλα (ή πολύ κοντά για να έχεις ΟΚ σήμα) στο router και δε μπορείς να κάνεις κλήση;

Πως ξέρεις ότι "χάθηκε" ενώ ξέρεις ότι είναι ενεργοποιημένο;

Δοκίμασες restart;

Sorry για τις πολλές ερωτήσεις.....

 

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

On 26/11/2023 at 3:57 ΜΜ, thabull said:

Όταν λες ότι δεν λειτουργεί τι ακριβώς εννοείς; Το τηλέφωνο δεν έχει καθόλου σήμα κινητής, είσαι δίπλα (ή πολύ κοντά για να έχεις ΟΚ σήμα) στο router και δε μπορείς να κάνεις κλήση;

Πως ξέρεις ότι "χάθηκε" ενώ ξέρεις ότι είναι ενεργοποιημένο;

Δοκίμασες restart;

Sorry για τις πολλές ερωτήσεις.....

 

Restart έχω δοκιμάσει. Βάζω το τηλ σε flight mode και ενω του κανω κλήση λέει ότι το έχω κλειστό. Έκανα ενεργοποίηση πάλι μέσω 1333 και στο wifi calling (η cosmote μου λέει ότι είναι ενεργοποιημένο) αλλά και στο 5G (δεν νομίζω να χρειάζεται) . Την Sim δεν έβγαλα για να την "καθαρίσω" μόνον ακόμη. "Δίπλα" στο router είμαι. 

Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, alex61 said:

Restart έχω δοκιμάσει. Βάζω το τηλ σε flight mode και ενω του κανω κλήση λέει ότι το έχω κλειστό. Έκανα ενεργοποίηση πάλι μέσω 1333 και στο wifi calling (η cosmote μου λέει ότι είναι ενεργοποιημένο) αλλά και στο 5G (δεν νομίζω να χρειάζεται) . Την Sim δεν έβγαλα για να την "καθαρίσω" μόνον ακόμη. "Δίπλα" στο router είμαι. 

Έχεις κάνει και παλιότερα τέτοιου είδους δοκιμή και έπιανε; Να υποθέσω ότι βάζοντας το τηλ σε flight mode, ανοίγεις το wifi. Μήπως εκεί γίνεται το μπέρδεμα; Μήπως όταν δεν υπάρχει καθόλου σήμα το τηλ δεν αναγνωρίζει ότι έχει sim; Τη βλέπεις τη sim με το wifi ανοιχτό σε flight mode;

Δεν είμαι κάποιος expert, αλλά προσπαθώ με ερωτήσεις να βοηθήσω μπας και βγει κάποια άκρη....

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Όταν μπει το τηλέφωνο σε λειτουργία πτήσης με ανοιχτό WiFi αν λειτουργεί το WiFi calling θα πρέπει να δέχεται και να λαμβάνει κανονικά κλήσης.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Καλά Χριστούγεννα σε όλους.

Για όποιον ενδιαφέρεται, NOVA LAUNCHER PRIME στα 0,09€ σήμερα Χριστουγεννιάτικα....

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Ασφαλώς εξαιρετικός ο Nova, αλλά ΟΧΙ για το S20 FE.

Δεν ξέρω πώς τα έχει καταφέρει η Samsung, αλλά με οποιονδήποτε άλλο launcher η συσκευή γίνεται τραγική. Ιδιαίτερα η επιστροφή στη home screen θυμίζει entry level συσκευές του 2015.

Δυστυχώς έχω επιστρέψει στον μαμά launcher (που αποκλείει πλέον το Google feed και δεν διαθέτει κάθετη κύλιση στο app drawer) για να προστατέψω την ψυχική μου υγεία...

Link to comment
Share on other sites

Ασφαλώς εξαιρετικός ο Nova, αλλά ΟΧΙ για το S20 FE.
Δεν ξέρω πώς τα έχει καταφέρει η Samsung, αλλά με οποιονδήποτε άλλο launcher η συσκευή γίνεται τραγική. Ιδιαίτερα η επιστροφή στη home screen θυμίζει entry level συσκευές του 2015.
Δυστυχώς έχω επιστρέψει στον μαμά launcher (που αποκλείει πλέον το Google feed και δεν διαθέτει κάθετη κύλιση στο app drawer) για να προστατέψω την ψυχική μου υγεία...
το google feed υπάρχει και με τον μαμά launcher. κάθετη app drawer υπήρχε μέχρι την έλευση One ui 6. πιστεύω θα επανέλθει..
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα μοναδική επιλογή είναι το Samsung Free.

Αν κάνω κάτι λάθος ή υπάρχει τρόπος να προσθέσω το Feed, παρακαλώ ενημερώστε με.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα μοναδική επιλογή είναι το Samsung Free.
Αν κάνω κάτι λάθος ή υπάρχει τρόπος να προσθέσω το Feed, παρακαλώ ενημερώστε με.
στις ρυθμίσεις57d10d8805cfba95d76f04c45573ebe0.jpg4a10120fe970dede567cfd32b73470c2.jpg
Link to comment
Share on other sites

το ιδιο λετε, δεν υπαρχει δυνατοτητα για Google feed στον default launcher 😉

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα, long time no see σε όλους 😉 Ξέρει κάποιος αν το κινητό μας έχει υποστήριξη esim? Ώστε να βγάλω τις 2 κάρτες και να το έχω με μια esim και στην 2η υποδοχή να βάλω επιτέλους μια κάρτα μνήμης. Ευχαριστώ

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, lanc3lot said:

Καλημέρα, long time no see σε όλους 😉 Ξέρει κάποιος αν το κινητό μας έχει υποστήριξη esim? Ώστε να βγάλω τις 2 κάρτες και να το έχω με μια esim και στην 2η υποδοχή να βάλω επιτέλους μια κάρτα μνήμης. Ευχαριστώ

Όχι δεν υποστηρίζει 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Πάντως μπήκα εδώ -> https://esim.me/ ,κατέβασα την εφαρμογή που έχει στο Playstore και δείχνει πως υποστηρίζεται και σκέφτηκα μήπως μπήκε με κάποιο update? 

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, lanc3lot said:

Ευχαριστώ για την απάντηση. Πάντως μπήκα εδώ -> https://esim.me/ ,κατέβασα την εφαρμογή που έχει στο Playstore και δείχνει πως υποστηρίζεται και σκέφτηκα μήπως μπήκε με κάποιο update? 

Δε νομίζω...hardware θέμα δεν είναι αν δε κάνω λαθος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...