Jump to content

Samsung Galaxy S20 FE


baggelispr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 20/9/2022 at 4:12 ΜΜ, felix_w said:

Έχει κάποιος φωτό από το κάτω μέρος της συσκευασίας ? Μπορεί να επιβεβαιώσει πόσα αυτοκόλλητα σφραγίσματος είχε ?

Επίσης θυμάται κανείς αν είχε και ζελατίνη απέξω ?

 

Ζελατίνη δεν είχε.  Αυτοκόλλητα σφραγίσματος είχε 1.

Υπήρχε 1 αυτοκόλλητο στο κάτω μέρος με τις πληροφορίες του ΙΜΕΙ, του χρώματος κλπ και 1 αυτοκόλλητο στο πίσω μέρος με γενικές πληροφορίες.

Έχω φωτό , αλλά φαίνονται τα στοιχεία του κινητού μου...

Edited by thabull

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Έκανα update και το έβαλα σε super charge και φόρτισε κανονικά. Μάλλον το διόρθωσανε.
Κι εμένα με το update Σεπτεμβρίου έφτιαξε η γρήγορη φόρτιση.

Sent from my SM-G780F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο update, διάφορες εφαρμογές π.χ dji fly, alphabank κλπ δεν ανοίγουν και κρασαρουν κατά την εκκίνηση. Έκανα επανεκκίνηση αλλά τίποτα...

Συμβαίνει και σε άλλους ;

Στάλθηκε από το SM-G780G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο μοντελο ειναι αυτη η ενημερωση? Το 5G?

Edited by Mythos

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημερα. Απο χτες μου βγαζει το εικονιδιο της σταγονας οτι εντοπιστηκε υγρασια στην θυρα usb και μετα απο κανενα τέταρτο φευγει.

Υπάρχει κατι που μπορω να κανω? Τωρα που το βγάζει δεν εχει πεσει κατι υγρο πανω.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, liverpool89 said:

Καλημερα. Απο χτες μου βγαζει το εικονιδιο της σταγονας οτι εντοπιστηκε υγρασια στην θυρα usb και μετα απο κανενα τέταρτο φευγει.

Υπάρχει κατι που μπορω να κανω? Τωρα που το βγάζει δεν εχει πεσει κατι υγρο πανω.

Δεν έχει αδιαβροχοποίηση το κινητό μας; (έχει περάσει καιρός και δεν θυμάμαι). Έχει δεν έχει πάντως, μήπως θα ήταν σκόπιμο να μιλήσει με service, γιατί υποψιάζομαι ότι αν γίνει κάτι, μετά θα είναι μάλλον "αργά" για εγγύηση κλπ.

Υπάρχουν οι τακτικές με τα ρύζια κλπ (τις οποίες δεν ξέρω αν θα υιοθετούσα) για όταν βραχεί ένα κινητό, αλλά εγώ θα ρωτούσα πρώτα στο service.

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, thabull said:

Δεν έχει αδιαβροχοποίηση το κινητό μας; (έχει περάσει καιρός και δεν θυμάμαι). Έχει δεν έχει πάντως, μήπως θα ήταν σκόπιμο να μιλήσει με service, γιατί υποψιάζομαι ότι αν γίνει κάτι, μετά θα είναι μάλλον "αργά" για εγγύηση κλπ.

Υπάρχουν οι τακτικές με τα ρύζια κλπ (τις οποίες δεν ξέρω αν θα υιοθετούσα) για όταν βραχεί ένα κινητό, αλλά εγώ θα ρωτούσα πρώτα στο service.

Εχει αδιαβροχοποιηση γι αυτο ρωτησα. Απλα αισθητηρες ειναι που κι αυτοι μπορει να φανε σκαλωμα.

Βρηκα αυτο και το εκανα να δω τι γινεται. https://www.samsung.com/gr/support/mobile-devices/my-device-displays-a-water-drop-icon-and-will-not-charge/

Εδω αλλοι τα βουτανε σε νερα. Οι σταγονες να το κανουν τοσο ευαισθητο.

Στην δουλεια, εχω να κανω με νερα, αλλα οχι κατι τραγικο, αντε καμια σταγονα να πεσει. 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, liverpool89 said:

Εχει αδιαβροχοποιηση γι αυτο ρωτησα. Απλα αισθητηρες ειναι που κι αυτοι μπορει να φανε σκαλωμα.

Βρηκα αυτο και το εκανα να δω τι γινεται. https://www.samsung.com/gr/support/mobile-devices/my-device-displays-a-water-drop-icon-and-will-not-charge/

Εδω αλλοι τα βουτανε σε νερα. Οι σταγονες να το κανουν τοσο ευαισθητο.

Στην δουλεια, εχω να κανω με νερα, αλλα οχι κατι τραγικο, αντε καμια σταγονα να πεσει. 

χαχαχαχα... γελάω γιατί θα σου έλεγα να το φυσήξει με κανένα ανεμιστήρα για να στεγνώσει (όχι πιστολάκι γιατί μπορεί να χαλάσει η κόλλα της αδιαβροχοποίησης). Ενδεχομένως να πήρε υγρασία από ιδρώτα, αλλά και πάλι λόγω αδιαβροχοποίησης δεν έχει νόημα.

Σε κάθε περίπτωση ακολούθησε τις οδηγίες και βλέπεις....

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα σε όλους

Τον τελευταίο καιρό, έχω παρατηρήσει κάποια ψιλοθέματα με το focus στην κάμερα, στο αυτόματο mode της φωτογραφίας.

Ενώ tapάρω και στην οθόνη για να επιλέξει το σημείο που θα εστιάσει, και ενεργοποιείται το κίτρινο τετραγωνάκι, το focus δεν αλλάζει τελικά....

Έχει κανένας άλλος παρόμοιο θέμα;

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!Android 13 θα πάρουμε,έχουμε κατι επισημο?

Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, KOPRINIOTIS said:

Καλησπέρα σε όλους!Android 13 θα πάρουμε,έχουμε κατι επισημο?

Μέσα στο Δεκέμβριο....

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον το ψαχνει, θα βγαλει ο Γερμανος το βραδυ το S20 FE 5G στα 330, και με 15% Επιστροφη, θα παει τελικη 280.

Απλα βαλτε και κατι ακομα στο καλαθι να πιασετε τα 349 για να μπει η Επιστροφη απο Eurobank.

 

Edited by Mythos

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

καποιος που να εχει το S20 FE 5g αγορασμενο απο κοσμοτε, μπορει να μας πει ποιο CSC εχει?

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε και για το δικό μας το update σε Android 13.
https://www.sammobile.com/news/galaxy-s20-fe-android-13-update-one-ui-5-0-released/

Sent from my SM-G780F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους . Μολις το πηρα απο τον γερμανο . Εχω λοιπον 2 αποριες .

1. Ποιον 25αρη φορτiστή εχετε εσεις στις συσκευες σας ; Ποιον προτεινετε ; ο typec σε type c της σαμ θα ειναι ενταξει ;

2. Οσοι εχετε , ποια sd βαλατε ; 

ΦΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩ

Edited by Petraxil
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Petraxil said:

Καλησπέρα σε όλους . Μολις το πηρα απο τον γερμανο . Εχω λοιπον 2 αποριες .

1. Ποιον 25αρη φορτiστή εχετε εσεις στις συσκευες σας ; Ποιον προτεινετε ; ο typec σε type c της σαμ θα ειναι ενταξει ;

2. Οσοι εχετε , ποια sd βαλατε ; 

ΦΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩ

Καλοριζικο,

Εγω εχω τον 25αρη απο το S10 Lite, οποιος βγαινει που και που σε προσφορα νομιζω στα €8-9.

Αλλιως υπαρχουν και διαφοροι multichargers με πολλες θυρες αν σε βολευουν.

Απο καρτες εγω εχω μια Samsung Evo+ 256GB. Δες και τι παιζει τωρα σε προσφορες.

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Petraxil said:

Καλησπέρα σε όλους . Μολις το πηρα απο τον γερμανο . Εχω λοιπον 2 αποριες .

1. Ποιον 25αρη φορτiστή εχετε εσεις στις συσκευες σας ; Ποιον προτεινετε ; ο typec σε type c της σαμ θα ειναι ενταξει ;

2. Οσοι εχετε , ποια sd βαλατε ; 

ΦΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩ

Έχω τον μανίσιο φορτιστή (15W νομίζω) οπότε δε μπορώ να βοηθήσω πολύ.

Από κάρτα, έχω μια TRANSEND 128 (αλλά τα 4Κ τα σώζει στην εσωτερική μνήμη....

20221121-235045.jpg

 

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αυτόν Samsung Φορτιστής με Θύρα USB-C και Καλώδιο USB-C 25W Μαύρος (EP-TA800X Bulk)

Αλλά κατά περιόδους με κάνει κάτι περίεργα τα οποία δεν ξέρω αν είναι θέμα φορτιστή αναφέρθηκε.και παλιά.Μια φορτίζει στην εξαιρετική γρήγορη φόρτιση μια γυρνάει στην γρήγορη φόρτιση 

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αυτόν Samsung Φορτιστής με Θύρα USB-C και Καλώδιο USB-C 25W Μαύρος (EP-TA800X Bulk)
Αλλά κατά περιόδους με κάνει κάτι περίεργα τα οποία δεν ξέρω αν είναι θέμα φορτιστή αναφέρθηκε.και παλιά.Μια φορτίζει στην εξαιρετική γρήγορη φόρτιση μια γυρνάει στην γρήγορη φόρτιση 
Καλώδιο να δεις..

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα για 2η συσκευή, θα το δουλέψω λίγο και θα πω την άποψή μου

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...