Jump to content

Samsung Galaxy S20 FE


baggelispr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αρα μηπως εχεις καποιο προβλημα εσυ με το port; γιατι εμενα μου το κανει μονο καλοκαιρι και σε ζεστο δωματιο.
Δεν ξέρω, δεν έχω και άλλο καλώδιο να δοκιμάσω.
Σκέφτομαι να αλλάξω μπαταρία στο κινητό όσο είναι στην εγγύηση ακόμη, αν το κάνω θα τους πω στη smartec να το ελέγξουν. Πάντως θα το παρακολουθώ να δω τι παίζει.

Sent from my SM-G780F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις καποιο νεο γραψε εδω μπας και βγαλω ακρη και εγω.

γιατι αμα παω στη smarttec τι να τους πω κλειστε τα air condition για να μπορεσετε να δειτε το προβλημα ;

adok13
Link to comment
Share on other sites

Μετά τη τελευταία αναβάθμιση, κάθε πρωί το τηλέφωνο έχει κάνει επανεκκίνηση. Έχει συμβεί σε κανένα άλλο;

Στάλθηκε από το SM-G780G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Επιβεβαιώνω. Έχω την 4g συσκευή από τις 19 Ιουλίου και έχει κάνει μερικά restart.

Sent from my SM-G780G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και μενα παλι σήμερα  εκανε επανεκκίνηση χωρις να το καταλαβω. Τι μπορει να φταιει. 

Δεν το χω φορτωμενο με εφαρμογες αχρηστα πραγματα ωστε να μην εχω χωρο ή  να ζοριζεται,περιεργα πραγματα.

Edited by liverpool89
Link to comment
Share on other sites

Μου εβγαλε ειδοποιηση για υγρασια στην θυρα usb. Περιμένω μεχρι να φυγει η ειδοποιηση και το βαζω να φορτισει; 

Πεσανε μερικές σταγονες στην φορμα μου αλλα δεν πιστευα οτι θα βραχει το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι τιποτα. Οταν στεγνωσει κανε επανεκκινηση κ θα φυγει το μνμ. Μπορεις να το στεγνωσεις και με πιστολακι μαλλιων στο κρυο.

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους κάνει τυχαίες επανεκινήσεις, έφταιγε ενα update που είχε γίνει σχετικά πρόσφατα. Το τελευταίο το διόρθωσε, τουλάχιστον σε μένα που έχω Πολωνική rom

Link to comment
Share on other sites

On 30/8/2022 at 4:32 ΜΜ, adok13 said:

Δεν ρωτάω για τη συσκευή. Ούτε εγώ έχω πρόβλημα με θερμοκρασίες. Συγκεκριμένα για τη φόρτιση ρωτάω, αν έχει κάποιος φορτιστή 25 watt και του φορτίζει κανονικά.

 

On 31/8/2022 at 7:00 ΜΜ, Alexander_T said:

Κι εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα. Μου κάνει ακριβώς το ίδιο. Θεώρησα ότι κάτι έπαθε ο φορτιστής ή το καλώδιο.
Με 15w φορτιστή δουλεύει εντάξει. Λες να είναι το τελευταίο update?
Μάλλον αυτό φταίει, δεν μπορεί να συμβαίνει το ίδιο και στους δύο.

Sent from my SM-G780F using Tapatalk
 

Έχω ακριβώς και εγω το ίδιο θέμα από τη στιγμή που έκανα την αναβάθμιση. Τώρα πρέπει να κάνω rollback και σκεφτόμουν να μην το κάνω μετά από αυτά που λέγατε αλλά το έκανα χωρίς να το ψάξω... Θα το δω και πουθενά αλλού λογικά θα είναι θέμα σε πολλούς. Τι να πω 

 

Update: μόλις είδα ότι και οι επανακκινησεις και το θέμα με τις φορτίσεις  που έχει ήδη αναφερθεί εδώ είναι συχνό φαινόμενο στο update του Αυγούστου οπότε ελπίζουμε για fix στου Σεπτεμβρίου.. Έλεος ρε Samsung 

Edited by Cutthroat
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Cutthroat said:

 

Έχω ακριβώς και εγω το ίδιο θέμα από τη στιγμή που έκανα την αναβάθμιση. Τώρα πρέπει να κάνω rollback και σκεφτόμουν να μην το κάνω μετά από αυτά που λέγατε αλλά το έκανα χωρίς να το ψάξω... Θα το δω και πουθενά αλλού λογικά θα είναι θέμα σε πολλούς. Τι να πω 

 

Update: μόλις είδα ότι και οι επανακκινησεις και το θέμα με τις φορτίσεις  που έχει ήδη αναφερθεί εδώ είναι συχνό φαινόμενο στο update του Αυγούστου οπότε ελπίζουμε για fix στου Σεπτεμβρίου.. Έλεος ρε Samsung 

τριτη περιπτωση εδω στο forum , οποτε μαλλον software θαναι. μακαρι φιλε. σευχαριστω που μας ενημερωσες .

και εδω μια συζητηση που βρηκα και εγω και εχουν αρκετοι το ιδιο προβλημα μετα το update.

https://eu.community.samsung.com/t5/galaxy-s20-series/s20fe-charging-issue/td-p/5899670

 

Edited by adok13
adok13
Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι  ακριβώς ότι σου κάνει εσένα τόσον καιρό τίποτε μετα την αναβάθμιση κατευθείαν μου το έκανε. Τέλος πάντων θα δούμε 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, thabull said:

Ήρθε.....

Screenshot-20220908-062051-Software-upda

 

Εμενα δεν μου ηρθε καμια αναβαθμιση. Που βλεπω ποτε εγινε η τελευταία; γιατι στις αναβαθμισεις ασφαλειας λεει Δεκέμβριος 21 ή  εγω κανω κάπου λαθος.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, liverpool89 said:

Εμενα δεν μου ηρθε καμια αναβαθμιση. Που βλεπω ποτε εγινε η τελευταία; γιατι στις αναβαθμισεις ασφαλειας λεει Δεκέμβριος 21 ή  εγω κανω κάπου λαθος.

Στις ρυθμίσεις προς το τέλος έχει software update (ενημερωση λογισμικου). Πατας και βλεπεις 'ληψη και εγκατασταση'

Λογικα εδω βκεπεις την τελευταία ενημερωση. Πάτα το για να κανει ψαξιμο τι υπάρχει. Ότι υπάρχει θα το βγάλει.  Εμένα είναι ελληνικό (από ΚΩΤΣΌΒΟΛΟ) 

ΥΓ Μήπως έχεις ρύθμιση να μην κάνει αυτόματη αναζήτηση; 

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, thabull said:

Στις ρυθμίσεις προς το τέλος έχει software update (ενημερωση λογισμικου). Πατας και βλεπεις 'ληψη και εγκατασταση'

Λογικα εδω βκεπεις την τελευταία ενημερωση. Πάτα το για να κανει ψαξιμο τι υπάρχει. Ότι υπάρχει θα το βγάλει.  Εμένα είναι ελληνικό (από ΚΩΤΣΌΒΟΛΟ) 

ΥΓ Μήπως έχεις ρύθμιση να μην κάνει αυτόματη αναζήτηση; 

Και εμενα απο βονταφον. Οχι δεν το βγαζει. Θα ανεβασω φωτο

Screenshot_20220908-220615_Software update.jpg

Edited by liverpool89
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, liverpool89 said:

Και εμενα απο βονταφον. Οχι δεν το βγαζει. Θα ανεβασω φωτο

Screenshot_20220908-220615_Software update.jpg

Μιλάμε για το S20 FE πάντα..... Δεν έχει λογική. Τα updates έρχονται κανονικά.....

 

Δηλαδή είσαι σε One UI version 3άρι...? Σε android version 11 ή 12?

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, thabull said:

Μιλάμε για το S20 FE πάντα..... Δεν έχει λογική. Τα updates έρχονται κανονικά.....

 

Δηλαδή είσαι σε One UI version 3άρι...? Σε android version 11 ή 12?

 Καλημέρα.  Ναι για το s20fe.

Ειμαι σε one ui 4. Android 12. Υπαρχει τροπος να το αναβαθμισω. Δεν ξερω γιατι δεν ερχονται.

 

Screenshot_20220909-070834_Settings.jpg

Edited by liverpool89
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, liverpool89 said:

 Καλημέρα.  Ναι για το s20fe.

Ειμαι σε one ui 4. Android 12. Υπαρχει τροπος να το αναβαθμισω. Δεν ξερω γιατι δεν ερχονται.

Δοκιμασε να το συνδεσεις σε υπολογιστη και να κανεις εκει  αναζητηση νεου λογισμικου, μεσω της εφαρμογης της Samsung.

Ειχα το ιδιο προβλημα με ενα S10Lite κι ετσι καταφερα να περασω την τελευταια εκδοση.

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Mythos said:

Δοκιμασε να το συνδεσεις σε υπολογιστη και να κανεις εκει  αναζητηση νεου λογισμικου, μεσω της εφαρμογης της Samsung.

Ειχα το ιδιο προβλημα με ενα S10Lite κι ετσι καταφερα να περασω την τελευταια εκδοση.

Το θεμα μου ειναι οτι εχω υπολογιστη αλλα με  Ubuntu και δεν ξερω αν υπαρχει η εφαρμογη της samsung για λινουξ.

Link to comment
Share on other sites

Τέτοιες δουλειές μονό με windows

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος φωτό από το κάτω μέρος της συσκευασίας ? Μπορεί να επιβεβαιώσει πόσα αυτοκόλλητα σφραγίσματος είχε ?

Επίσης θυμάται κανείς αν είχε και ζελατίνη απέξω ?

 

Samsung i9100 - Ressurection Remix 5.5.7 [5.1.1] - LineageOS 17.1 [10.0.0] rINanDo

Samsung i9505 - Stock [5.0.1][i9505XXUHOB8] - Root - Anker Battery - S-charger Back Cover

Samsung G965F - Stock

Samsung G781B - Stock

Link to comment
Share on other sites

On 20/9/2022 at 4:12 ΜΜ, felix_w said:

Έχει κάποιος φωτό από το κάτω μέρος της συσκευασίας ? Μπορεί να επιβεβαιώσει πόσα αυτοκόλλητα σφραγίσματος είχε ?

Επίσης θυμάται κανείς αν είχε και ζελατίνη απέξω ?

 

Ζελατίνη νομίζω δεν είχε το κουτί.οχι νομίζω...κατά 99% δεν είχε..  Αυτοκόλλητα ένα είχε...κ ένα άλλο αυτοκόλλητο που λέει το imei επεξεργαστή μοντέλο s/n κλπ

Edited by Andreaszel
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...