Jump to content

Samsung Galaxy S20 FE


baggelispr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερώτηση να κάνω βασικά δεν ξέρω αν είναι το σωστό νήμα.Εχω το s20 fe και το συνδέω με τα galaxy buds.Το θέμα μου είναι δεν μπορώ να καταλάβω την λειτουργία τους η μάλλον κάτι πάει στραβά.Τι θέλω να πω όταν με παίρνουν και το σηκώνω εννοώ κάνω την κίνηση στο κινητό δεν τους ακούω από τα buds δεν είναι συνδεμένα.Οταν πάω εγώ να καλέσω πάλι μια επαφή πάλι δεν ακούγεται από τα buds και πρέπει να πάρω χειροκίνητα από την οθόνη κλήσης να συνδεθούν ξανά.Γενικα δεν ξέρω τι φταίει το θέμα είναι ότι δεν έχω handsfree να σας πω την αλήθεια δεν δοκίμασα και κανένα άλλο να με φύγει η απορια

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Λογικα κατι παει στραβα στην συνδεση με το bluetooth. Οταν συνδεθουν σου γραφει οτι συνδεχηκε και για ηχο και για ομιλια?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GMF80 said:

Λογικα κατι παει στραβα στην συνδεση με το bluetooth. Οταν συνδεθουν σου γραφει οτι συνδεχηκε και για ηχο και για ομιλια?

ναι με γράφει Το θέμα είναι μετά όταν πάω να πάρω τηλ εγώ στην οθόνη κλήσης δεν δείχνει να εξέρχεται ο ήχος από τα ακουστικά 

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από ψάξιμο στο ίντερνετ  βρήκα τι φταίει.Πολλοι είχαν το ίδιο θέμα με εμένα.Επειδη έχω συνδεδεμένο και ένα huawei gt2 το πρόβλημα είναι αυτό.Μολις το κλείσω το ρολόι και αποσυνδεθεί όλα λειτουργουν 

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από ψάξιμο στο ίντερνετ  βρήκα τι φταίει.Πολλοι είχαν το ίδιο θέμα με εμένα.Επειδη έχω συνδεδεμένο και ένα huawei gt2 το πρόβλημα είναι αυτό.Μολις το κλείσω το ρολόι και αποσυνδεθεί όλα λειτουργουν 
και εμένα το ίδιο θέμα με Samsung Α72 και gt2 .εγώ κατέβασα την έκδοση του play store την παλιά και μετά μέσα από τις ρυθμίσεις του bt στην κουρτίνα ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΑ το ρολόι να ασχολείται με κλήσεις. τώρα όλα δουλεύουν σωστά (και στο ρολόι όταν έχω εισερχόμενη φαίνεται αλλά δεν έχει το πράσινο κουμπί απάντησης.)
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, ilka71 said:
8 ώρες πριν, sifario said:
Τελικά μετά από ψάξιμο στο ίντερνετ  βρήκα τι φταίει.Πολλοι είχαν το ίδιο θέμα με εμένα.Επειδη έχω συνδεδεμένο και ένα huawei gt2 το πρόβλημα είναι αυτό.Μολις το κλείσω το ρολόι και αποσυνδεθεί όλα λειτουργουν 

και εμένα το ίδιο θέμα με Samsung Α72 και gt2 .εγώ κατέβασα την έκδοση του play store την παλιά και μετά μέσα από τις ρυθμίσεις του bt στην κουρτίνα ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΑ το ρολόι να ασχολείται με κλήσεις. τώρα όλα δουλεύουν σωστά (και στο ρολόι όταν έχω εισερχόμενη φαίνεται αλλά δεν έχει το πράσινο κουμπί απάντησης.)

Μπορείς να με πεις ποια συγκεκριμένη έκδοση κατέβασες?

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κατεβάζω update 1 Ιουλίου, για κάντε έναν έλεγχο κι οι υπόλοιποι... a61b6f59cded031f411a949936abb7cd.jpg

Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κατεβάζω update 1 Ιουλίου, για κάντε έναν έλεγχο κι οι υπόλοιποι... a61b6f59cded031f411a949936abb7cd.jpg

Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ήρθε και σε μένα χθες

My S20 Fe 5g is Awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Είχα το ίδιο θέμα και σε ένα s21 fe που έδωσα πρόσφατα, το είχα αναφέρει στο ανάλογο νήμα, δυστυχώς δεν βρέθηκε κάποια λύση.
Λοιπόν, το ίδιο πρόβλημα και στο s20 fe.
Όταν είναι κλειστό το κινητό και έχω εισερχόμενη κλήση η οθόνη η οποία εμφανίζει είναι αυτή που ή πατάς να απαντήσεις ή να απορρίψεις την κλήση. Αν απαντήσω στην κλήση και ύστερα πατήσω τον τερματισμό της η οθόνη που εμφανίζει είναι η home screen και η συσκευή θα κλειδώσει ύστερα απο 30 δευτερα, όσο έχω ορίσει δηλαδή. Αν δεν απαντήσω πάλι όταν τερματίσει την κλήση αυτός που με καλεί η συσκευή θα βγει στην home screen και θα κλειδώσει ύστερα από τα 30 δευτερα που έχω ορίσει εγώ. Είναι φυσιολογικό αυτό?
Μήπως είναι κάποια ρύθμιση?
Μου κάνει εντύπωση ότι έχω ακριβώς την ίδια συμπεριφορά σε δύο διαφορετικές συσκευές, άρα δεν παίζει να είναι κάποιο bug λογισμικού.

Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εχω ενα Samsung s20fe παρατήρησα οτι δεν εχει τις βασικες εφαρμογες οπως αριθμομηχανη, μουσικη, σημειωσεων. Αυτο γιατι εγινε και πως μπορω να το διορθωσω;

Εβαλα την καρτα μνημης που ειχα στο παλιο κινητο και τα αρχεια που ειχα μεσα δεν φαινονται. Μονο οι φωτογραφίες.

Edited by liverpool89
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, liverpool89 said:

Καλησπέρα εχω ενα Samsung s20fe παρατήρησα οτι δεν εχει τις βασικες εφαρμογες οπως αριθμομηχανη, μουσικη, σημειωσεων. Αυτο γιατι εγινε και πως μπορω να το διορθωσω;

Εβαλα την καρτα μνημης που ειχα στο παλιο κινητο και τα αρχεια που ειχα μεσα δεν φαινονται. Μονο οι φωτογραφίες.

Λογικά το τηλέφωνο δεν είναι πρώτο χέρι και ο προηγούμενος χρήστης τα είχε απεγκαταστήσει....  (εκτός αν αφαίρεσαν τη μουσική....)

Μπαίνεις στο play store (ή ακόμη καλύτερα στο Galaxy store) και τα κατεβάζεις.

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, thabull said:

Λογικά το τηλέφωνο δεν είναι πρώτο χέρι και ο προηγούμενος χρήστης τα είχε απεγκαταστήσει....  (εκτός αν αφαίρεσαν τη μουσική....)

Μπαίνεις στο play store (ή ακόμη καλύτερα στο Galaxy store) και τα κατεβάζεις.

Ναι δεν είναι πρώτο χέρι. Με επαναφορά δεν επανέρχονται από τι καταλαβαίνω. Οκ. Θα τα κάνω εγκατάσταση. 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, liverpool89 said:

Ναι δεν είναι πρώτο χέρι. Με επαναφορά δεν επανέρχονται από τι καταλαβαίνω. Οκ. Θα τα κάνω εγκατάσταση. 

Δε χρειάζεται να κάνεις επαναφορά. Απλά εγκατέστησέ τα...

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Αγορασμένο το Σάββατο.πρωτη φόρτιση..είχα και κάποιες ωρες λειτουργία πτήσης. Δεύτερη φόρτιση εκτος πρίζας 1 ώρα με όλα κλειστά έχασε 2% ..παράξενο de70c705822df9194473db5f63a84e70.jpg

Στάλθηκε από το SM-G780G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αγορασμένο το Σάββατο.πρωτη φόρτιση..είχα και κάποιες ωρες λειτουργία πτήσης. Δεύτερη φόρτιση εκτος πρίζας 1 ώρα με όλα κλειστά έχασε 2% ..παράξενο de70c705822df9194473db5f63a84e70.jpg

Στάλθηκε από το SM-G780G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Δε φαινόταν πριν όλο το sreenshoot και το έκοψα λίγο 5422ba3193a0816c1d306461ad0aec56.jpg

Στάλθηκε από το SM-G780G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει καλή διαχείριση μπαταρίας το 5g με τον 865. Θα στρώσει μετά από μερικές μέρες και χρήσης του, μην ανησυχείς. 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Έχει καλή διαχείριση μπαταρίας το 5g με τον 865. Θα στρώσει μετά από μερικές μέρες και χρήσης του, μην ανησυχείς. 
Το 4g έχω με τον 865.τη ζημιά την έκανε μάλλον μια εφαρμογή που έβαλα από το paly store για κλείδωμα εφαρμογών. Αυτό είχα βάλει τελευταίο οπότε έφυγε όπως ήρθε..βλέπω την αρχική ui ψηλά (τριτο)στη κατανάλωση...έβαλα nova...να δω.. γιατί από browser δεν μπορείς να απαντήσεις εδώ στο σαιτ..δε ποσταρει.μονο από tapatalk

Στάλθηκε από το SM-G780G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με 60Hz οθόνη. Να ρωτήσω κάτι.μου έχει βγάλει την αναβάθμιση για αndroid 12.να την κάνω η οχι;;;φοβάμαι μη χαλάσει η μπαταρία. Έχει διαφορες μεγάλες με το 11 που έχω τώρα;d13bd0479d5092f3c2ebe7f4b2b49a50.jpg72deb3cab02d8685df0db9415826cd26.jpg

Στάλθηκε από το SM-G780G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Τι είναι αυτό το εικονίδιο που έχω στο οινοπνεύματος χρώμα?
236845593_Screenshot_20220730-081301_OneUIHome.thumb.jpg.a130b89bbbc50e786b35de950be0e76e.jpg
Δε φενεται η εικόνα φίλε

Στάλθηκε από το SM-G780G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...